lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Farby Poliuretanowe
Autor Wiadomość
Salek100
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 4
Wysłany: 01-12-2018, 15:13   Farby Poliuretanowe

Witam jak w teamcie mam pytanie na temat farb poliuretanowych ,nigdy nie malowałem tymi farbami no ale jak wiadomo człowiek eksperymentuje, próbwałem swoim pistoletem marka x ale efekt był bardzo nie zadawalający ,moze przez to że jest to niskobudżetowka ,dodam ze w pistolecie to dysza ,1.7 i teraz rodzi sie moje pytanie poniewaz chce wymienic cały osprzet a ja wlasnie mam pytanie jaki pistolet polecacie właśnie do farb poliuretanowych tak aby farba po przysłowiowiym wylaniu była idealna ,jaka dysza jest "najlepsza" dla tych farb ,interesują mnie konkretne informacje no i jakiś krótki opisik jeżeli ktoś tu miał styczność z owymi farbami ,dodam że farby które używam sa dość gęste a producent zaleca tylko 10 % rozpuszczalnika ,z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi ,mam nadzieje że napisałem to dość zrozumiale :)

[ Dodano: 01-12-2018, 15:59 ]
Salek100 napisał/a:
Witam jak w teamcie mam pytanie na temat farb poliuretanowych ,nigdy nie malowałem tymi farbami no ale jak wiadomo człowiek eksperymentuje, próbwałem swoim pistoletem marka x ale efekt był bardzo nie zadawalający ,moze przez to że jest to niskobudżetowka ,dodam ze w pistolecie to dysza ,1.7 i teraz rodzi sie moje pytanie poniewaz chce wymienic cały osprzet a ja wlasnie mam pytanie jaki pistolet polecacie właśnie do farb poliuretanowych tak aby farba po przysłowiowiym wylaniu była idealna ,jaka dysza jest "najlepsza" dla tych farb ,interesują mnie konkretne informacje no i jakiś krótki opisik jeżeli ktoś tu miał styczność z owymi farbami ,dodam że farby które używam sa dość gęste a producent zaleca tylko 10 % rozpuszczalnika ,z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi ,mam nadzieje że napisałem to dość zrozumiale :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
darekk
Wyjadacz



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 120
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: małoposka
Wysłany: 01-12-2018, 16:52   

Witam, ja używam saty 100rp z dyszą 1.6, farba 2:1 z utwardzaczem i około 10-20% rozpuszczalnika, wychodzi ładna struktura, głównie na busy i "dostawczaki" podkład mokro na mokro.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Salek100
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 4
Wysłany: 01-12-2018, 23:08   

Dzięki za odp , mam takie pytanie czy w tych farbach jest to normalne zjawisko ze zaraz po wymieszaniu składników tzn A B i rozpuszczalnika tworza się na farbie takie małe pechęrzyki tzn w kubeczku a po wyschnięciu farby one znikaja ? jestem amatorem więc jeżeli masz jakieś sugestie chętnie ich wysłucham , jeżeli wysłał bym ci farbe mógłbyś mi coś doradzić , z góry dzieki :)

[ Dodano: 01-12-2018, 23:10 ]
Dodam tu również ze jest to hmm farba dwuskładnikowa i proporcje są dość specyficzna jak i dziedzina w jakiej pracuje ,tzn ogrodzenia :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
darekk
Wyjadacz



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 120
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: małoposka
Wysłany: 02-12-2018, 09:06   

owszem, w kubku są "pęcheżyki" nie zastanawiałem się czy jest to spowodowane, ale to nie przeszkadza w aplikacji. rozpuszczalnika dolewaj tyle aby uzyskać pożądaną lepkość, w stosunku do dyszy i pistoletu jakim będziesz aplikował.
Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Salek100
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 4
Wysłany: 02-12-2018, 09:30   

A jezeli mialbys wybrac devillbisa to z jaka dysza 1.4 1.6 czy moze 1.8 bo z tego co sie orientuje to chyba 1.8 jest do takich gestszych farb jakim jest poliuretan , chcialbym sie poprostu zamknac w przedziale 700 zl czy myslisz ze lepiej dolozyc na ta sate co masz ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
darekk
Wyjadacz



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 120
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: małoposka
Wysłany: 02-12-2018, 14:10   

Sata, którą używam do poliuretanu to typowy model pistoletu saty do podkładu,
poliuretan po odpowiednim rozcieńczeniu aplikowałem także devilbissem gti pro z dyszą 1,3 którego uzywam do lakieru bezbarwnego, także od 1.3 do 1,8 twój wybór, tylko pamiętać o odpowiednim rozcieńczeniu farby i będzie gitara.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Salek100
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 4
Wysłany: 03-12-2018, 18:48   

Powiesz mi jeszcze jak nakładasz poszczegolne .wartstwy ile nakladasz i czy raczej tak cienko czy tak zeby calkiem pokrylo ,dzieki za wszelkie wskazowki :P
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
darekk
Wyjadacz



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 120
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: małoposka
Wysłany: 04-12-2018, 17:33   

dwie warstwy, pierwsza taka nie całkiem wylana i druga już właściwa, jeżeli dasz pierwszą za "grubą" to lubi spłynąć, po pierwszej warstwie 10 min na odparowanie i druga, musisz pokombinować z rozcieńczeniem farby pod konkretną dysze pistoletu i będzie ok.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne