lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
3 warstwa lakieru bezbarwnego po 12-18 godzinach
Autor Wiadomość
mariusz1984ktw
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 6
Skąd: Orzesze
Wysłany: 20-10-2018, 10:14   3 warstwa lakieru bezbarwnego po 12-18 godzinach

Jestem zupełnym amatorem - proszę więc o wyrozumiałość i pomoc w odpowiedzi,

Polakierowałem plastiki z motocykla (nie owiewki) - PZP, lakier akrylowy czarny mat, bezbarwny matowy Spectral z utwardzaczem 2:1,

Lakier akrylowy był w sprayu, bezbarwny bez plastyfikatora - nie wiem jak to się będzie spisywać, okaże się w praktyce,

Malowałem w garażu blaszanym - wcześniej podgrzewając grzejnikiem elektrycznym. Nie wyszło idealnie, ale też nie źle. Starałem się po lakierowaniu wyjść z pomieszczenia, do czasu utwardzenia. Garaż mały - detali dużo, więc musiałem je przekładać z miejsca na miejsce - trochę pyłków się złapało - ale w większości nawierzchniowo, da się to usunąć.

Pistolet chiński - mini średniociśnieniowy, 2-2.5 bar, szerokość strumienia 8-10cm z odległości 15-20 cm, rozcieńczalnik standard, lakier Spectral 535,

Z racji niskiej temperatury jaka wczoraj była - pierwsza warstwa łapała szybko i schła, druga warstwa po upływie 20-30 min (producent lakieru mówi 5-10)

Na detale które pomalowałem pierwszą warstwę bardzo cieńką (zaczynałem od małego dawkowania lakieru) dałem trzecią warstwę po upływie 60 min od drugiej. Ta druga bardzo wolno schnęła.

I teraz pytanie:

Czy trzecia warstwa położona po 12 - 18 godzinach ma szansę związać się z drugą ?
Bez szlifowania można to zrobić ? - to jest lakier matowy.


Zostało mi dużo tego lakieru - nie wiem jak to chciałbym go wykorzystać.

Zostało dużo - pewnie dlatego że dolewałem 20% rozcieńczalnika - na pozostałe elementy dam już 10%.

[ Dodano: 20-10-2018, 11:20 ]
W tym momencie - druga warstwa chyba nie jest jeszcze w 100% utwardzona - po przetarciu ręką robi się taka mgiełka, która odparowuje,

Generalnie bardzo wolno to schnie - po 30 min, druga warstwa jeszcze jest "lepka", pyłosuchość pewnie tak po 1.5 godziny, tak żeby można było przetrzeć ręką to minimum 3-4 godziny.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 20-10-2018, 11:15   

możesz dać bez matowania, połączy się chemicznie
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mariusz1984ktw
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 6
Skąd: Orzesze
Wysłany: 20-10-2018, 13:53   

kalbi, dzieki za odpowiedź,

Czy rzeczywiście tak będzie ? - zleje się z tą poprzednią warstwą ? - minęło już pewnie 18 godzin, ale lakier jeszcze w 100% się chyba nie utwardził,

Zresztą to jest lakier matowy - więc podejrzewam że efekt końcowy będzie taki jak na plastikowych listwach w samochodzie - nie będzie takiego "lustra" jak w przypadku lakieru bezbarwnego połyskowego - czy mam rację ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne