lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakier bezbarwny schodzi z maski i dachu, zostaje sam farba
Autor Wiadomość
undecided
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2018
Posty: 8
Wysłany: 28-08-2018, 23:26   Lakier bezbarwny schodzi z maski i dachu, zostaje sam farba

Witam mianowicie z całej maski schodzi lakier bezbarwny maska staję się matowa, dach również jest już matowy wypłowiały nie ma lakieru bezbarwnego samochód najprawdopodobniej przyczyną jest słońce, na które samochód był narażony+woda sąsiadki.
Jak wyprowadzić tą maskę i dach? Nie jestem lakiernikiem, lecz posiadam sprzęt i już coś tam malowałem. Da ktoś jakieś instrukcje co i jak krok po kroku.
Trzeba zdzierać stary lakier? Trzeba kłaść nowy podkład?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 29-08-2018, 19:58   

zeszlifować niestabilną warstwę bezbarwnego, dać podkład i można lakierować
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
undecided
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2018
Posty: 8
Wysłany: 31-08-2018, 11:18   

Szlifujemy bezbarwny jakimi papierkami przelecieć. Od razu lecimy z podkładem na stary kolor. Ile warstw podkładu?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 31-08-2018, 14:19   

rozumiem ze masz pistolet, kompresor itd?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 31-08-2018, 17:29   

Zakres prac jest trudny, aby opisać szczegółowo. Musisz całkowicie usunąć maszynowo stary lakier bezbarwny. Jako że nie masz wprawy proponuje gradację papieru 240 i na wykończenie p400. Na to nakładasz dwie pełne warstwy podkładu wypełniającego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
undecided
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2018
Posty: 8
Wysłany: 01-09-2018, 08:15   

Powiem tak na dachu można powiedzieć nie ma warstwy lakieru, jest cały mat:) Na masce są placki lakieru, który schodzi spróbuje myjka zdjąć. Wszystko zamierzam jeszcze przelecieć 240 przed pokładem czy będzie dobrze? Kłaść 2 warstwy podkładu tak?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
undecided
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2018
Posty: 8
Wysłany: 02-09-2018, 08:49   

Ile podkładu i koloru kupić na dach peugeot 206? Ile podkładu i lakieru na maskę? Podkład docierać 800?
Jak zrobić odcięcie na dachu, oklejać do rowków bocznych, jak wygląda sprawa przy uszczelkach szyb?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 03-09-2018, 07:11   

Jaki to kolor? Uważam że 0,7 litra koloru tak bezpiecznie. Podkład to jedna puszka fabrycznie zapakowana o pojemności około jednego litra. Oklejanie przy szybie jeśli jest tam miękka uszczelka przylegająca do dachu, należy zastosować specjalna taśmę do odchylania uszczelek. W sklepie lakierniczym wiedzą o co chodzi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
undecided
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2018
Posty: 8
Wysłany: 07-09-2018, 10:42   

Aktualnie będę malował sam dach. Kolor czarny mat(Bez lakieru matowego) czy jednak lepije kupić kolor i lakier matowy bezbarwny?
Ile podkładu pójdzie na sam dach 2 warstwy Peugeot 206. Ile zakupić koloru
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 07-09-2018, 11:21   

Jeśli planujesz zmienić kolor dachu na czarny mat, proponuje wówczas zakupić farbę poliuretanowa system przemysłowy, na matowej żywicy. Wystarcz około 0.6 litra plus utwardzacz i rozcieńczalnik aby położyć dwie pełne warstwy farby.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
undecided
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2018
Posty: 8
Wysłany: 07-09-2018, 21:40   

Zakupiłem już wszystkie produkty do lakierowania. Dzisiaj leciałem dach papierkiem 240, lecz zostaje mi pastelowy pył w kolorze lakieru. Trzeć dalej czy już wystarczy? Druga sprawa, czy ROZCIEŃCZALNIK DRAGON DO WYROBÓW AKRYLOWYCH 0,5 L będzie dobry do lakieru bezbarwnego i podkładu, koloru matowego? Ile rozcieńczalnika do lakieru bezbarwnego matowego, żeby ładnie się wylał w temperaturze 20C a ile w temperaturze 25C? Ile rozczięczalnika, żeby podkład ładnie wlał się w temperaturze 20C a ile w temperaturze 25C?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 08-09-2018, 08:48   

Wszystko masz opisane w kartach technicznych danego produktu.
Każdy producent ma swoje wytyczne
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
undecided
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2018
Posty: 8
Wysłany: 09-09-2018, 07:53   

Doszedłem do takiego wyszlifowania, miejscami są jeszcze miejsca, które jakby lekko odbijały światło, trzeć dalej te miejsca? Druga sprawa przed podkładem akrylowym dać dwie cienki warstwy epoksydu?
Na masce został mi sam kolor, lakier bezbarwny zadrapałem, czy muszę szlifować kolor czy kłaść epoksyd potem akryl i kolor bezbarwny?
Zdjęcie dachu

[ Dodano: 09-09-2018, 11:21 ]
Jeszcze takie pytanko, podkład akrylowy przed szlifowaniem p800 naznaczyć sobie zwykłą farba akrylową z puszki w innym kolorze, żeby nie przetrzeć tak?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
blady6719
Użytkownik
blady


Wiek: 57
Dołączył: 15 Wrz 2018
Posty: 6
Skąd: Legnica
Wysłany: 15-09-2018, 20:26   

michalLbn napisał/a:
Zakres prac jest trudny, aby opisać szczegółowo. Musisz całkowicie usunąć maszynowo stary lakier bezbarwny. Jako że nie masz wprawy proponuje gradację papieru 240 i na wykończenie p400. Na to nakładasz dwie pełne warstwy podkładu wypełniającego.



Kolego p400 obrabia się podkład a nie pod podkład.Facet ma problem a Ty takimi radami spowodujesz że będzie miał jeszcze większy problem......
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 15-09-2018, 21:15   

blady6719 napisał/a:
michalLbn napisał/a:
Zakres prac jest trudny, aby opisać szczegółowo. Musisz całkowicie usunąć maszynowo stary lakier bezbarwny. Jako że nie masz wprawy proponuje gradację papieru 240 i na wykończenie p400. Na to nakładasz dwie pełne warstwy podkładu wypełniającego.



Kolego p400 obrabia się podkład a nie pod podkład.Facet ma problem a Ty takimi radami spowodujesz że będzie miał jeszcze większy problem......


Ty chyba niepoważny jesteś. Zawsze wykańczam p400 pod podkład. I to co najmniej od kilku lat. Niby dlaczego miałby być problem. Kiedyś wykańczałem p240 przed podkładem i też było okej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
blady6719
Użytkownik
blady


Wiek: 57
Dołączył: 15 Wrz 2018
Posty: 6
Skąd: Legnica
Wysłany: 16-09-2018, 06:54   

michalLbn napisał/a:
blady6719 napisał/a:
michalLbn napisał/a:
Zakres prac jest trudny, aby opisać szczegółowo. Musisz całkowicie usunąć maszynowo stary lakier bezbarwny. Jako że nie masz wprawy proponuje gradację papieru 240 i na wykończenie p400. Na to nakładasz dwie pełne warstwy podkładu wypełniającego.



Kolego p400 obrabia się podkład a nie pod podkład.Facet ma problem a Ty takimi radami spowodujesz że będzie miał jeszcze większy problem......


Ty chyba niepoważny jesteś. Zawsze wykańczam p400 pod podkład. I to co najmniej od kilku lat. Niby dlaczego miałby być problem. Kiedyś wykańczałem p240 przed podkładem i też było okej.





To że ty tak robisz wcale nie oznacza że robisz to dobrze.Żeby podkład się dobrze "trzymał"musisz zrobić rysę nie miejszą niż p240.Po czterysetce powierzchnia jest poprostu za gładka.Pokaż mi karte charakterystyki jakiegokolwiek producenta materiałów lakierniczych w której jest zalecana obróbka pod podkład p400 a schyle ku tobie czoła...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 16-09-2018, 22:30   

blady6719 napisał/a:
Żeby podkład się dobrze "trzymał"musisz zrobić rysę nie miejszą niż p240

Ja z kolei chciałbym zobaczyć pod który podkład jest max 240 a nie 320.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
blady6719
Użytkownik
blady


Wiek: 57
Dołączył: 15 Wrz 2018
Posty: 6
Skąd: Legnica
Wysłany: 17-09-2018, 19:11   

Kamil208 napisał/a:
blady6719 napisał/a:
Żeby podkład się dobrze "trzymał"musisz zrobić rysę nie miejszą niż p240

Ja z kolei chciałbym zobaczyć pod który podkład jest max 240 a nie 320.




Człowieku ogarnij się prosze i nie pisz bzdur jeżeli o pewnych rzeczach nie masz pojęcia!!! Papierem p320 na sucho obrabia się podkład pod farby akrylowe.Jeżeli chcesz prowadzić takie dysputy to najpierw proszę doszkol się z przygotówki i nie siej herezji bo nie tylko kaleczysz swoją robote ale również wprowadzasz w błąd innych,kapito?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 18-09-2018, 12:32   

blady6719 napisał/a:
Kamil208 napisał/a:
blady6719 napisał/a:
Żeby podkład się dobrze "trzymał"musisz zrobić rysę nie miejszą niż p240

Ja z kolei chciałbym zobaczyć pod który podkład jest max 240 a nie 320.




Człowieku ogarnij się prosze i nie pisz bzdur jeżeli o pewnych rzeczach nie masz pojęcia!!! Papierem p320 na sucho obrabia się podkład pod farby akrylowe.Jeżeli chcesz prowadzić takie dysputy to najpierw proszę doszkol się z przygotówki i nie siej herezji bo nie tylko kaleczysz swoją robote ale również wprowadzasz w błąd innych,kapito?


:) :) :)
Napisałem że chciałbym żebyś pokzał te karty których sam wymagasz a ty mnie naobrażałeś. Bardzo jesteś odważny, dzielny w internecie i napewno też inteligentny na co dzień.
:haha2: :haha2: :haha2:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
undecided
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2018
Posty: 8
Wysłany: 18-09-2018, 15:45   

Jak wygląda sprawa po dotarciu podkładu akrylowego pod baze czarny mat z utwardzaczem bez lakieru? Ile czas mam na położenie koloru po starciu P800 podkładu? Pistolecik z dysza 1.4 wystarczy do położenia tej bazy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
blady6719
Użytkownik
blady


Wiek: 57
Dołączył: 15 Wrz 2018
Posty: 6
Skąd: Legnica
Wysłany: 07-10-2018, 09:49   

Czasu masz do końca życia i jeden dzień dłużej ;) ;) A tak na serio to czas po zmatowaniu nie gra żadnej roli.Możesz lakierować i po roku.Inaczej jest tylko w przypadku metody mokro na mokro.Co do czarnej bazy to nie ma czegoś takiego jak baza czarny mat,każda baza po wyschnięciu jest matowa natomiast połysk lub mat daje lakier bezbarwny.Ja do lakierowania używam dyszy 1,2 i jest ona w zupełności wystarczająca.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne