lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
problem z oczkami
Autor Wiadomość
pawel1982
Użytkownik
pawel


Wiek: 41
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 6
Skąd: ziębice
Wysłany: 26-01-2018, 00:36   problem z oczkami

witam mam problem z oczkami które robią się po pomalowaniu bezbarwnym lakierem. mam kabinę lakierniczą filtry zostały wymienione odwadniacze założone kabina wyczyszczona odłuszczona i brak pomysłu co mogło by jeszcze powodować powstanie tych oczek
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 26-01-2018, 07:41   

kondensat w sprężarce, czyli olej z wodą i masz tłuszcz na elemencie
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawel1982
Użytkownik
pawel


Wiek: 41
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 6
Skąd: ziębice
Wysłany: 27-01-2018, 15:10   

nowa sprężarka filtry kabinowe spektrala anty silikon odwadniacze i odolejacze węże nowe dwa nowe pistolety gruszki devillbisa do pistoletów i dalej oczka czyściwo do przemywania anty pyłowe pomóżcie bo nie mogę dać sobie rady z tymi oczkami i jeszcze wspomnę mam kabinę saico morze one miały jakieś wady w poniedziałek ma podjechać technik z max mayera i może on coś pomorze
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 27-01-2018, 22:56   

zmień lakier bezbarwny aby sprawdzić czy może ma tendencje do oczkowania, włóż lakier do ciepłej wody przed aplikacją, przed aplikacją lakieru podnieś temp elementu aby miała około 20stC, wrzuciłbyś fotkę jakie to są oczka to trochę naświetli sprawę. Czy masz skupiska oczek w jednym miejscu, a potem nic? czy zdarza Ci się oczko sporadycznie?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawel1982
Użytkownik
pawel


Wiek: 41
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 6
Skąd: ziębice
Wysłany: 28-01-2018, 00:22   

Jest różnie z tymi oczkami czasem w jednym miejscu czasem sporadycznie Klar zmieniałem raczej staram się przestrzegać zasad dawkowania utwardzacza i rozpuszczalnika w poniedziałek do łącze foty zderzaka do mondeo mk3 ale jest srebrny i tych oczek tak nie widać kurcze mam w poniedziałek malować mazdę cala i nie wiem czy zaczynać tym bardziej ze to biała perła droga farba DODAM jeszcze ze ostatnio nie żelowałem ścian w kabinie ale nawet jak były po żelowane to oczka się robiły już nie mam pomysłów jak te kropki wyeliminować Najdziwniejsze ze jak zamontowałem nowe filtry to trzy auta pomalowałem i ani jednego oczka
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawel1982
Użytkownik
pawel


Wiek: 41
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 6
Skąd: ziębice
Wysłany: 30-01-2018, 22:36   

witam pomalowałem dziś auto i podgrzałem klar tak jak mi radzono a następnie z psikałem benzyną ekstrakcyjną w kabinie i oczka nie powstały powiedzcie co z tym robić co mogę dodać to mi się wydaje ze zaciąga czasami dym troszeczkę z komina pieca co
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 31-01-2018, 01:28   

Uzywaj zmywacza a nie benzyny. A co do spraw technicznych to jeżeli kabina jest grzana olejem to dym z palnika nie może dostawać się do kanału pobierającego powietrze. Nie wiem jak daleko masz je od siebie ale weź to pod uwagę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawel1982
Użytkownik
pawel


Wiek: 41
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 6
Skąd: ziębice
Wysłany: 09-02-2018, 02:05   

nadal sie robia oczka
jutro załocze zdjecia
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawel1982
Użytkownik
pawel


Wiek: 41
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 6
Skąd: ziębice
Wysłany: 09-03-2018, 00:08   

dziwne to przestaly sie robic oczka
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
donkamillo
Użytkownik


Dołączył: 27 Sty 2017
Posty: 16
Skąd: Polska
Wysłany: 15-03-2018, 21:52   

Poradziłeś sobie z oczkami? Co było wiesz ?
Ciekawe jest że jak piszesz po wymianie filtrów 3 auta były ok? Albo zbieg okoliczności albo może wykonujesz jakieś inne prace w kabinie oprócz lakierowania i zbierają się jakieś śmieci ? Np. polerowanie, słyszałem że pył z niektórych past może powodować oczka .

Miałem tez przypadek na novol 555 że robiły się oczka ale płytkie nie otwarte do bazy okazało się że przy dużej ilości lakierowanych elementów kabina nie nadążała odbierać chmury i drobiny lakieru wracały na elementy i od tego oczkowało.

Kamil208 ma racje żadnej benzyny ekstrakcyjnej… tylko i wyłącznie zmywacz i to dobry, dobrej firmy.

Nie napisałeś czy malujesz konwencją czy wodą bo to też ważne , zakładam ze konwencja.

Na lakierni nie używaj absolutnie żadnych kosmetyków do plastiku tym bardziej w sprayu .

Nie zostawiaj otwartego zmywacza w kabinie podczas malowania i w ogóle niczego zbędnego.

Nitro lakiernicze i tylko do mycia pistoletu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
NOVOL rafman
Technik
NOVOL rafman

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 111
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Komorniki
Wysłany: 22-03-2018, 07:36   Ad.Silikonowe oczka

Witam!
Nie było mnie w kraju ,więc dopiero teraz zajrzałem na forum.
Kiedyś namiętnie zajmowałem się z ramienia laboratorium Novol-a problemami związanymi z powstawaniem silikonowych oczek.
Swoje wyniki badań refleksje opisywałem w ,,Nowoczesnym Warsztacie", po której to publikacji otrzymałem od czytelników jeszcze wiele interesujących przypadków i teorii do sprawdzenia.

Mechanizmy powstawania tej wady mogą być tak dalece różnorodne ,że chyba nawet Szekspirowi się nie śniło.
Mogą powstawać czasowo np: w okresie grzewczym czy kwitnienia drzew...
Podstawową jest jednak dobra instalacja pneumatyczna i dobre zmycie powierzchni.
Dlatego Novol posiada aż cztery różne zmywacze-to nie bez przyczyny.
Wspomniana przez kolegę benzyna ekstrakcyjna sprzedawana czasem przez oszustów z naklejką : Zmywacz silikonowy , jest najgorszym po nitro zmywaczem na świecie.

Nie wiem co kolega miał na myśli ,pisząc anty silikon Novola ,ale mam nadzieję, że nie dodatek w małym opakowaniu Plus 760.

Jest to produkt który powinien jak gaśnica stać w każdej lakierni ,ale najlepiej jakby nigdy nie był używany.
Na pewno nie wolno go dodawać ,,na wszelki wypadek",bo wówczas akurat możemy sprokurować sobie ,,oczka".
Stosujemy go jak jest już sytuacja bez wyjścia i wiemy ,ze nie da się tego spolerować lub powstało w jakiś wnękach np.drzwi (bardzo częste) gdzie potem będzie trudno.

Anty-silikon to nic innego jak specjalne silikony ,które współdziałają z dodatkami na rozlewność w lakierach i podkładach i są silniejsze od tych ,które zawierają różne kosmetyki samochodowe.

Stosować ostrożnie ,ponieważ przy słabej cyrkulacji powietrza lub natrysku gdzieś w górnych partiach elementu czy auta kończy się najczęściej lakierowaniem całych detali lub samochodu dodatkową warstwą gdyż w pierwszej fazie ,zanim dodatek zacznie działać mogą pojawić się dodatkowe oczka.

pozdrawiam Rafał Mania Dział Szkoleń NOVOL
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pattt
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 2
Wysłany: 04-10-2018, 09:53   

Witam!
A ja polecam zastosowanie stacji uzdatniania powietrza. Jest to podstawa moim zdaniem.
Oczyszczone powietrze= BRAK RYBICH OCZEK na lakierze :)
Ostatnio na Fb natrafiłem na ciekawy artykuł, który świetnie opisuje proces uzdatniania powietrza (co jest potrzebne i dlaczego)
link https://pneumatyka.eu/blog//9_Skąd-biorą-się-oczka-na-lakierze-
naprawde warte uwagi ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lakiernik999
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2018
Posty: 1
Wysłany: 04-10-2018, 10:40   

pattt dzięki za rade! świetny wpis!!! Już nie będę stosować antysilikonu ani innych takich specyfików ... super rada. dzieki jeszcze raz ;) ;) ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pattt
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 2
Wysłany: 04-10-2018, 10:41   

nie ma za co przyjacielu !oby się sprawowało jak należy he he :nono: :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne