lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nieudane klejenie plastikowych płetw do plastikowego dyfuzor
Autor Wiadomość
nordyk
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2018
Posty: 3
Wysłany: 14-09-2018, 18:38   Nieudane klejenie plastikowych płetw do plastikowego dyfuzor

Witam mam dyfuzor plastikowy - plastik zmatowałem i pokryłem gruntem dla lepszego trzymania podkładu i potem lakieru matowego. {Jak płetwy miały być przyklejone to wtedy matowanie lakier podkłądowy i na to czarny mat.} No ale wczoraj przykleiłem 3 płetwy do dyfuzora odtłuszczając je uprzednio - chropowaty plastik. Potem dociągnąłęm 3 śrubkami tak jak oryginalnie było. Dzisiaj patrzę i klej nie trzyma a kupiłem klej do szyb w niemczech Wurth. Dzisiaj podważam delikatnie śrubokrętem klej i odchodzi jak gdyby odparzony od dyfuzora. Zacząłem czytać i niektórzy piszą że trzeba obie powierzchnie potraktować jakimś primerem. Czy to szyba czy plastiki trzeba tym primerem odtłuścić żeby klej się aktywował ? Myślałem że wystarczy odtłuścić i zastyga pod wpływem tlenu a tu kicha. W sklepie niemiecki idiota nic nie mówił. A może dyfuzor i czoło płetw które do niego przylegają muszę zapodkładować i potem lakierem pomalować i dopiero kleić bez primera ??

Nie wiem co robić, te płetwy muszą być przyklejone na 100% proszę o Waszą poradę, co zrobić ? Zrywać wszystko i kupić klej z primerem jeszcze raz i powinno być ? Dzięki pzdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 15-09-2018, 00:56   

Zmatuj powierzchnie klejone, prawdopodobnie ten plastik masz "sliski"
Primer powinien być.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nordyk
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2018
Posty: 3
Wysłany: 15-09-2018, 05:17   

Zmatowałem powierzchnie nawet trochę podrapałem nożem do tapet.
Ten primer - pomalować nim obydwie powierzchnie odczekać 15 min i nanosić klej ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 17-09-2018, 17:49   

Witaj, najpierw musisz plastic zrobic na tip top czyli, wyszlifowac, zrobic przyczepnosc, na czysty plastic podklad PZP. na to akrylowy i lakierujemy. gdy masz element gotowy i suchy odtluszczasz i obydwa elementy w miejscu styku pokrywasz gruntem do kleju i kleisz, tak wykonana praca daje gwarancje ze nie rozwarswi sie. pozdr.
_________________
"Lepsze, jest wrogiem dobrego".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nordyk
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2018
Posty: 3
Wysłany: 19-09-2018, 15:49   

Dziękuję Stech za odpowiedź. Zrobię jak mówisz kupiłem Z bolla cały set klej + grunt. Dzięki mam nadzieje że będzie trzymaj jak pieron.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne