lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Bardzo dziwne zjawisko lakiernicze
Autor Wiadomość
Marek1974
Użytkownik


Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 2
Skąd: Krakow
Wysłany: 26-08-2018, 15:24   Bardzo dziwne zjawisko lakiernicze

7 lat temu miałem lakierowany próg zewnętrzny w audi pod nakładką ozdobną (zarysowanie od buta przy wchodzeniu, lakier metalik szafirowo czarny). Przez ten długi czas nic się nie działo z lakierem. Ostatno myłem samochód i z braku czasu nie wysuszyłem go dokładnie. Było wilgotno i deszczowo. Otwieram drzwi i ... drobne bąbelki nierównomiernie rozsiane w miejscu lakierowania. Załamałem się. Ostatnio były upały i samochód trochę postał w słońcu. Zaglądam na próg i ... wada zniknęła. Nie mam zdjęć niestetety. Pytanie, co to za wada? Wyglądało jak zgazowana powłoka, ale takie rzeczy same przecież nie znikają. Czy jest możliwe żeby wilgoć uwięziona była w podkładzie przez tyle lat? Czy interweniować i ponownie lakierować, czy nic nie robić i obserwować?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-08-2018, 17:48   

To są kryształki soli pod warstwą lakieru,gdy jest wilgotno-chłoną wodę i lakier "bąbluje",gdy robi się sucho,woda odparowuje i wada znika. Aby się tego pozbyć na stałe,trzeba zedrzeć lakier do podkładu. Być może ktoś przed nałożeniem lakieru dotknął spoconą ręką (pot zawiera sól) i potem polakierował. Miałem kiedyś coś takiego na masce,widać było,jak bąble układają się na kształt linii papilarnych :) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne