lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
e90 318d - Kolizja
Autor Wiadomość
SilverRanger
Użytkownik


Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 05-09-2017, 21:39   e90 318d - Kolizja

Witam. Z racji iż przegląda ten dział więcej osób niż w dziale "lakiernictwo i blacharka", pozwolę sobie zamieścić tutaj drążący mnie problem.

Krótko zwięźle i na temat :
Auto jest po kolizji z karetką, auto stało na parkingu i karetka cofając uderzyła w prawy przód auta. Poniżej zamieszczam zdjęcia. Myślę że wśród nas jest sporo osób z większym pojęciem na temat wyceny rzeczywistej szkody niż ja. Zwracam się do was z prośbą o w/w wycenę abym nie został "pokrzywdzony" przez rzeczoznawcę.
Karetka jest ubezpieczona w PZU.

Tego czego nie widać na zdjęciach to : połamane zaczepy lampy, przesunięty pas przedni a raczej śruba trzymająca pas jest wystająca 8 zdjęcie, pogięte nadkole, zderzak nosi ślady zarysowań natomiast nie jest pęknięty - nie wiem jak zaczepy i ślizgi,
Wiem że realnie zobaczy się w/w szkody dopiero po rozebraniu przodu, natomiast waham się między ASO a gotówkowym rozwiązaniem sprawy. Koledzy poradźcie ponieważ pierwszy raz jestem w takiej sytuacji.

*auto bezwypadkowe, żaden element na aucie nie był lakierowany powtórnie.










Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 05-09-2017, 21:58   

jesli z oc sprawcy to zderzak, blotnik oraz reflektor do wymiany. Oczywiście dostaniesz śmieszną kasę za tą szkodę i oczywiście na zamiennikach. PZU to jedna z gorszych firm. Oddaj od razu na bezgotówkowa naprawę i będziesz miał nowe oryginalne czesci oraz auto zastepcze.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SilverRanger
Użytkownik


Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 05-09-2017, 22:09   

Problem będzie z lampą, ponieważ jedna jest do wymiany a gdy założą nową to wydaje mi się że będą się różniły

A teoretycznie kolego od jakich kwot mogę być przygotowany gdybym robił to za gotówkę +/- ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 06-09-2017, 17:11   

sama robocizna za gotówkę w dobrym warsztacie to około 1500 zł z cieniowaniem na drzwi
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
komos47
Bywalec
Zarabiamy więcej


Wiek: 34
Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-08-2018, 21:53   

Jezeli rozliczyles sie gotowkowo odezwij sie wylicze ile mozemy doplacic dodatkowej kasy.
_________________
Zarabiaj większe pieniądze w branży blacharsko-lakierniczej - za polecenie mnie 1 klientowi możesz otrzymać dodatkowe kilkaset złotych.

Napisz - odpowiem na każde pytanie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne