lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Naprawianie drobnych ubytków
Autor Wiadomość
terragady
Użytkownik


Dołączył: 08 Cze 2018
Posty: 1
Wysłany: 08-06-2018, 14:13   Naprawianie drobnych ubytków

Witam,
posiadam Forda Transita w kolorze Frozen White (to chyba akryl?) i niestety mam trochę w nim do zrobienia jak to w transitach bywa. Nic wielkiego, trochę małych purchli już pęknietych około 3-4mm z rdzawym nalotem, i parę głębokich rys gdzie trochę lakier odprysł - na razie bez rdzy i okolice lampek oświetlenia tablicy rej, tam chyba podchodziła woda i te otwory są delikatnie już skorodowane ale nic wielkiego, tylko już lakier odchodzi.
Dodatkowo chciałem zabezpieczyć łączenia siedzeń bo tam pojawiła się korozja dość spora ale nie przeżera na razie nic.

Jako że użytkuje samochód w Norwegii i na razie nia mam możliwości przyjazdu do Polski a tutaj cena zrobienia takich rzeczy jest podobna co do zakupu takiego samochodu w Polsce :) zdecydowałem się zrobić to sam. Niby będę w październiku w Polsce ale nie chcę aby do tego czasu coś mi się działo z samochodem. Zaznaczam że nie mam czy pistoletu więc muszę obyć się bez.

A więc chciałbym to zrobić tak:

-Zeszlifować tarczą zdzierakową lub papierem ściernym
-nałożyć RC800
-tutaj nie wiem czy odtluszczać trzeba i szlifować?
-nałożyć podkład epoksydowy (SPECTRAL UNDER 385 ) pędzelkiem - ew 395 w sprayu ale chyba lepszy będzie 2 składnikowy?
-zeszlifować, odtluścić
-nałożyć podkład/lakier akrylowy w kolorze samochodu -tutaj chciałem już użyć sprayu
-w zależności od wyników przetrzeć papierem i wypolerować lub ew tylko wypolerować

Co do siedzeń chciałem oczyścić delikatnie szczotką metalową i połozyć RC800 i na to jakiś czarny akryl.

Doszedłem do tego po lekturze forum i informacjach w internecie, powiedzcie mi czy dobrze myślę?
Ogólnie ten samochód pracuje a nie wygląda więc ma być bardziej dobrze a nie ładnie. Poza tym te rzeczy nie są duże, jest jedna rysa wielkości 10cm a reszta to drobne sprawy i obicia na kantach drzwi itd.

DSC05045.JPG
Plik ściągnięto 10 raz(y) 256,92 KB

DSC05059.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 194,19 KB

IMG_20180510_095333.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 569,09 KB

IMG_20180510_095343.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 341,88 KB

IMG_20180510_095355.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 372,47 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne