lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakierowanie zderzaków Opel - kilka pytań
Autor Wiadomość
Vauxhall
Wymiatacz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 198
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 10-09-2017, 21:55   Lakierowanie zderzaków Opel - kilka pytań

Witam.
Miałem podpiąć się pod podobny temat, ale stwierdziłem, że założę nowy.
Będę lakierował zderzaki w Astrze F sedan, całe - bez zostawiania niemalowanego paska na wysokości listw bocznych. Mam parę pytań:

- ile PZP, podkładu akrylowego, bazy i klaru mam dorobić? Czytałem, że 3 setki wystarczy? Podkładu akrylowego dorobić może więcej? Nie chcę w razie przecierki przy szlifowaniu być zmuszonym lecieć po dodatkową ilość podkładu;

- zderzaki w Astrze są stosunkowo sztywne (w porównaniu np. do Vectry B FL, gdzie po lekkim naciśnięciu palcem, tworzywo się ugina). Czy zatem stosować plastyfikator?

- czytałem kiedyś o tym, że plastik ciężko się szlifuje i zostają sterczące włoski. Czy to prawda?

- zderzak ma na sobie czernidło. Czy skutecznie usunę go przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej, czy użyć czegoś innego?

Pozdrawiam,
Vauxhall :)

21208562_1354181221297168_416660123_n.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 46,34 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 11-09-2017, 14:13   

a będziesz wykonywał jakieś naprawy, czy tylko lakierowanie?? jeśli bez napraw to wymatuj te zderzaki p 800 na mokro i możesz poprawić szarą włókniną na mokro, następnie dajesz pzp (około 0,2-0,3 na 2 zderzaki) a po 10 min podkład akrylowy w technice mokro na mokro około 0,3-0,4 na 2 zderzaki, po około 30 min w zależności od podkładu kładziesz już normalnie bazę i potem lakier bezbarwny (bazy około 0,4, a jak nie masz doświadczenia to i 0,5l na 2 zderzaki (kolor w niektórych systemach może być słabo kryjący). Bezbarwnego około 0,5l na 2 zderzaki.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Vauxhall
Wymiatacz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 198
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 11-09-2017, 16:55   

Nie, zderzaki są całe - wystarczy je wyszlifować. Dziś byłem w sklepie, zostawiłem Panom klapkę paliwa i jutro wszystko odbieram. Morko na mokro planowałem PZP z akrylem, ale bazę też zaraz kłaść ? Myślałem jednego dnia zdemontować zderzaki, wyszlifować je, nałożyć PZP, potem podkład akryolowy, a następnego dnia wyszlifować go na mokro P-1000 - 1200 i nałożyć bazę i bezbarwny. I chyba tak zrobię, bo mam za małe doświadczenie, żeby podejść do tego tak pewnie i za jednym razem... Chyba, że wyleję podkład na lustro, a ryzyko ewentualnych siadań powłoki ? Pan w sklepie powiedział: a po co lakierować, czarne są ładne :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Vauxhall
Wymiatacz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 198
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15-09-2017, 13:24   

Kupiłem 0,5l bazy Max Mayer + rozcieńczalnik, puszkę (litr z groszami) akrylu Aracar 888 + 0,5 l rozcieńczalnika i 1 l klaru Salcomix. Jeśli zdążę, w poniedziałek będę chciał zapodkładować plastiki. Muszę je dobrze przygotować, bo są na nim ślady wosku i czernidło...

[ Dodano: 15-09-2017, 18:15 ]
Zapomniałem kupić plastyfikator... Czy przy stosunkowo sztywnych zderzakach Astry będzie konieczny? Czy robić bez?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 15-09-2017, 18:46   

Astra F ma dość sztywne zderzaki, możesz podkładować i lakierować bez plastyfikatora.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Vauxhall
Wymiatacz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 198
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15-09-2017, 22:22   

No i fajnie. Salcomix Ergoclear - taki klar mi sprzedali. Ktoś miał styczność? W Internecie jakoś cicho o nim trochę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Vauxhall
Wymiatacz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 198
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 19-09-2017, 16:07   

Rozumiem, że nikt nie wie.

Chcę się wziąć za to lakierowanko w czwartek, począwszy od przygotowania plastiku. Czwartek, piątek, sobota, nadają deszcze i temp. około 14 *C. Obawiam się, że lakier w takiej temp. dłużej będzie osiągać pyłosuchość i może wejść więcej syfów. Myślę, czy nie zakończyć roboty na położeniu podkładu akrylowego i poczekaniu na cieplejsze dni, tak powyżej 20 stopni, albo chociaż te 20 ?

Druga sprawa, to taka, że czas dla odczekania między warstwami, itd., znów producenci podają dla temp. 20 stopni. Jak się zatem zachować? Ile minut dołożyć? Może banalne pytania dla profesjonalistów, ale ja nie mam takiego doświadczenia i dotychczas lakierowałem w temp. bliskiej 30 stopni :( Ktoś coś doradzi, panowie ?

[ Dodano: 19-09-2017, 18:18 ]
Czytałem, że minimalna temperatura, to 15 stopni, a aplikacja materiałów w niższych, zostanie zweryfikowana, gdy zrobi się cieplej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MrMorfeusz
Użytkownik


Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 10
Skąd: małopolska
Wysłany: 27-09-2017, 03:47   

Nie lepiej takie zderzaki zrobić lakierem strukturalnym do plastików?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Vauxhall
Wymiatacz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 198
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 30-09-2017, 22:39   

Chcę, żeby były w kolorze nadwozia. Co do strukturalnego - zwykłe czernidło wystarczy. Trzyma dobrych parę miesięcy i mniej roboty.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Vauxhall
Wymiatacz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 198
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15-05-2018, 19:38   

Efekty lakierowania tylnego zderzaka:




Nie uniknąłem paru błędów, ale w lakierowaniu kolejnych elementów na pewno będzie już lepiej. W najbliższym czasie będę lakierował klamki i lusterka. Potem zderzak i listwy boczne. Listwa tylnej klapy też pójdzie w kolor nadwozia. Pozdrawiam i czekam na opinie czy może być :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne