lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie motocyklu- parę pytań.
Autor Wiadomość
Hunta
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2018
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-02-2018, 12:31   Malowanie motocyklu- parę pytań.

Witam

Jestem lajkiem w tym temacie więc szukam odpowiedzi na moje pytania. Mam zamiar pomalować podzespoły jak i samą ramę motocyklu, rama jest zmatowiona, reszta wypiaskowana. I Zastanawiam się jakiego preparatu użyć na zabezpieczenie przed rdzą, czy podkład reaktywny czy podkład epoxydowy? Na to akryl, baza i klar?
Miałem malować techniką mokro na mokro, ale nie mam zbytnio czasu. I chciałbym zabezpieczyć elementy przed ponownym rdzewieniem podkładem reaktywnym lub epoxydowym. Więc moje pytanie brzmi czy jeśli pomaluję jednym z wyżej wymienionych podkładów i już będzie wyschnięty to jeśli będę chciał kłaść podkład pod bazę to pierwszy podkład muszę szlifnąć pakierem ściernym czy wystarczy odtłuścić?

Ps. Szukałem dużo w internecie i dowiedziałem się wielu ciekawych i przydatnych informacji, ale nie znalazłem odpowiedzi stricte na te pytania. Jak już mam zamiar to robić to chcę aby to było w miarę porządnie zrobione. W końcu każdy od czegoś zaczynał :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 16-02-2018, 19:27   

Tu na forum jest masa wskazówek odnośnie lakierowania, nawet prowadzą każdego za rękę jak poprawnie zabezpieczyć element i jakimi produktami - tylko ludzie poświęćcie trochę czasu na szukanie informacji a nie ,, nie znalazłem odpwiedzi na moje pytanie'' T
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 16-02-2018, 21:00   

Pisze się motocykla , nie motocyklu.

Obojętnie co nałożysz ,reaktywny czy epoksydowy.
Teoretycznie po 24 godzinach od momentu nałożenia musisz podkład szlifnąć / zmatowić , następnie po odpyleniu ,odtłuszczeniu i odmuchaniu dajesz następną wartwę czego tam chcesz.
Różnica pomiędzy reaktywnym a epoksydem jest tak, że na reaktywny nie możesz nakładać lakieru nawierzchniowego .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne