lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
14-12-2010, 19:20
Jak uzyskac efekt matu?
Autor Wiadomość
Kolar
Wyjadacz


Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 125
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Szczyrzyc
Wysłany: 23-04-2011, 21:52   

http://www.youtube.com/watch?v=SFLTj2R1Uug autko na 2:38 to mat czy pół mat ? Co zrobic z wtraceniami na macie ?
Ostatnio zmieniony przez jacklack 23-04-2011, 22:00, w całości zmieniany 3 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 24-04-2011, 11:07   

Kolar napisał/a:
Co zrobic z wtraceniami na macie ?


przyzwyczaic sie ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kolar
Wyjadacz


Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 125
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Szczyrzyc
Wysłany: 24-04-2011, 11:21   

A gdyby je tylko przyciąć papierem ? :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 24-04-2011, 13:59   

Kolar napisał/a:
A gdyby je tylko przyciąć papierem ? :)
ślad i tak będzie widoczny :nono: Jedyne co możesz to umyć parę razy autko gąbką i tyle co zetnie tyle zetnie- reszta niestety będzie musiała zostać ;)
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zent
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 17
Skąd: Mszana Dolna
Wysłany: 16-01-2018, 20:41   

Odgrzebuję temat. Miałem wymienianą mastykę maski w BMW i poprosiłem zakład żeby odtworzył kolor, który jest od wewnętrzej strony. Nie jest to kolor bazowy, tylko taka specyficzna szarość. Niestety użyli jakiegoś spraya, który tonalnie jest podbny, ale jaśniejszy. Chcę to poprawić, ale co mam zasugerować żeby się to wreszcie udało? Kolor samochodu to BLACK SAPPHIRE METALLIC (475). Czy wystarczy że pokażę tę recepturę jacklack/a z pierwszej strony i będzie ok? Lakierów używają DuPont'a
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 17-01-2018, 08:07   

zent napisał/a:
Odgrzebuję temat. Miałem wymienianą mastykę maski w BMW i poprosiłem zakład żeby odtworzył kolor, który jest od wewnętrzej strony. Nie jest to kolor bazowy, tylko taka specyficzna szarość. Niestety użyli jakiegoś spraya, który tonalnie jest podbny, ale jaśniejszy. Chcę to poprawić, ale co mam zasugerować żeby się to wreszcie udało? Kolor samochodu to BLACK SAPPHIRE METALLIC (475). Czy wystarczy że pokażę tę recepturę jacklack/a z pierwszej strony i będzie ok? Lakierów używają DuPont'a

jest prosta sprawa bo przeważnie w systemach mieszalniczych wbijając kolor 475 wchodzisz w zakładkę kolory powiązane i tam masz kolory np na" listwy, spody masek, felgi, lusterka (wybierasz co cię interesuje i dorabiasz. Innym sposobem dorobienia koloru i wg mnie jeszcze lepszym jest zrobienie zdjęcia fotospektrometrem, który sam nam ten kolor stworzy. Z tego co pamiętam to spody masek są w macie w BMW także tez należy mieć to na uwadze
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zent
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 17
Skąd: Mszana Dolna
Wysłany: 17-01-2018, 13:34   

Dzięki za wskazówkę. Zakład poszedł na łatwiznę i sprayem firmy INNOTEC 7021 "przeleciał" blachę, ale niestety nie trafił. Mają własną mieszalnię, więc zasugeruję to co napisałeś.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne