lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Piaskowanie - Dysza Venturiego
Autor Wiadomość
grzesiekkk
Użytkownik


Dołączył: 18 Lut 2017
Posty: 17
Skąd: Białystok
Wysłany: 17-09-2017, 21:15   

Myślę, że dowiesz się gdy sam to sprawdzisz :D
Ostatnio dorobiłem sobie przedłużkę 3m, bo akurat miałem tyle węża ;) Różnic podczas pracy 10 vs 13 metrów nie zauważyłem.
Myślę, że przy 20 będzie odczuwalnie większa zwłoka przy otwieraniu przepływu i w tym momencie będzie lecieć zdecydowanie więcej ścierniwa, które zostało w wężu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-11-2017, 22:15   

Panowie i Panie, mam zagawostkę z klimatyzatorem Resin.
Zakupiłem taki, gdyż mialem już dosyc tej zimnicy w hełmie. A o zdrowie trzeba dbać. Na początku odnosilem wrażenie, ze niedo podgrzewa powietrze ale tak naprawde nie czuje żadnego ciepła.
Sprawa wygladała tak - wczoraj jak mialem włączone wiatraki na chłodnicy to tak mnie wychłodziło, ze szok. Nastawianie na ciepłe zupelnie nic nie dawało.
Dzisiaj wiatraki były wyłączone, wiec powietrze spręzone nieco mniej sie schładzało i aż tak strasznie zimne nie leciało ale nadal chłodne, zbyt chłodne.
O co tu moze chodzic? Czy moze miec na to wpływ, ze sprężony powietrze wychładza sie u mnie przez 20m węża, dość wydajną chłodnicę, filtr koalescencyjny i kolejno przez 3 odwadniacze, filtr węglowy i dopiero trafia d klimatyzatora? Czy moze tak być, ze nie trafia do niego już po prostu zadne ciepłe powietrze na tyle zeby dał rade mi go troche podać?
Bo to aż podejrzane. Szron pojawia sie na dole klimatyzatora ale odnosze wrażenie, ze zimne powietrze wypuszcza a nadal chłodne podaje. Czy przypadkiem nie musialbym aby puścic powietrza oddechowego bezposrednio z kompresora przez filtr oddechowy pomijajac chłodnice itd itp?
Czy moja teoria nie ma sensu?
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
roman05
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2017
Posty: 4
Skąd: podlasie
Wysłany: 09-11-2017, 21:59   

To dziwne u mnie też idzie przez 20m przewodu do klimatyzatora ale powietrze podgrzewa, spróbuj gdzieś go podłączyć na "krótko" bez tych wszystkich filtrów i sprawdź czy podgrzewa?

[ Dodano: 09-11-2017, 22:15 ]
Zresztą klimatyzator ma podgrzewać powietrze więc jakie by ono nie trafiło do niego to powinien podgrzać lub wychłodzić (zależy od ustawienia)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-11-2017, 18:23   

No tak pytanie jak dużą sprawność tego podgrzewania ma. Ale masz racje, bede musiał potestować go jakoś "na krótko"
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
roman05
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2017
Posty: 4
Skąd: podlasie
Wysłany: 10-11-2017, 18:58   

Z ciekawości sprawdziłem dziś swój bo do tej pory robiłem na zimnym ustawieniu. No i jakoś nie bardzo, trochę podgrzewa ale to nie to co kiedyś. W instrukcji piszą że przy doprowadzeniu powietrza 10-20 stopni C zakres powietrza wylatującego 5-50 oC
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-11-2017, 19:10   

No wlasnie. U mnei na poczatku pracy leci powiedzmy jako tako letnie wiec fajne do pracy. ALe po jakims czasie, powiedzmy 1-1,5h leci juz chlodniejsze apo 2-3h poprostu zimne. CHyba nie do konca tak to powinno dzialac :)
Moze skrobne do producenta, przydalby mi sie jeszcze miernik temperatury zebym mogl sprawdzic jak cieple jest faktycznie podawane i jak "zimne" mam w helmie.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-11-2017, 22:25   

Jestem w kontakcie z Resinem, bardzo fajną obsługę klienta mają. Poprosili żeby im podesłać sprzęt na weryfikację. 2 dni temu zakładam klimatyzator a tam normalnie gorące leci aż przesunalem nieco dzwignie na chłodniejsze. Po czym lecialo już coraz zimniej i zimniej ..
A spełnilem wszystkie wymogi czyli wąż 10mm i ciśnienei ok 5,7-6bar na klimatyzatorze.
Dam znaka jak zerkna do niego co mu dolega.

A mam pytanie odnośnie weży. Ja pracuję tylko na 19mm. Po co komu 25mm czy 32mm ? DO jakiej to dyszy w ogóle? Większość jak widze to na 25mm pracuje ale tak naprawde 19mm śmialo wystarcza do pracy na 8mm dyszy przy 7 bar :) Czy jakaś inna zależność tu jest?
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
roman05
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2017
Posty: 4
Skąd: podlasie
Wysłany: 18-11-2017, 18:45   

No u mnie też różnie jest z tym klimatyzatorem raz ciepłe daje a raz tylko trochę cieplejsze na ustawieniu max.

Ja mam wąż 25mm ale długość 15m i dysza 10mm. Sprzedawca węży mówił że mógłby być już wąż 32mm.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-11-2017, 20:09   

A tak sie zapytam - macie jakieś fajne patenty na oczyszczanie fur po piaskowaniu? Wiadomo, dmuchanie o odkurzanie i w kółko ale .... nadal ciężko tak oczyścić z całego ścierniwa.
Widzialem takie wariactwo co obracało karoserie i miało wibratory podpiete. I tak kręciło i kręcilo i kręcilo .. ale moze macie jakies inne patenty?
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
karkas
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 8
Skąd: polska
Wysłany: 06-12-2017, 22:38   

Wiatm Panow

Wracam z kolejnym pytaniem :D

Jako ze ida swieta przydaloby sobie jakis prezent zaplanowac :D , w zwiazku z ty postanowilem zakupic helm
przegladalem nasz rynek i lipa, ale na szczescie mam mozliwos zakupu w UK i teraz stoje przed wyborem pomiedzy :

Apollo 600
Nova 3

ceny podobne

mielisce moze z nimi do czynienia jakies wady zalety?

Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-12-2017, 21:28   

W Apollo wygląda się jak głupek, żadne laski na to nie polecą :)
Ale na taką Novę 3 sam będe kiedyś polował. Zastanawiam się tlyko czy ma ona cokolwiek lepszego od Res4 ? Tego nie wiem
A i tak porównujac Res4 do Res3 ciesze sie z posiadania tego drugiego.. Zwykłe proste szybki z możliwością dorobienia u szklarza za 1zł /szt :)

A jak by ktoś chcial sobie coś jeszcze sprezentować to zostały mi dwie kozackie dysze. Jedna płaska i jedna długa do rur





_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marek41
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 16-12-2017, 21:59   

hej z tej strony Marek z Jedrzejowa... Posiadam takze hydropiaskarke od Michała z Kielc... Jak narazie super sprzet... dysza 7 kompresor 5 m Fajnie ze trafilem na to forum. W razie potrzeby zawsze sie mozna skonsultowac. ;]
_________________
marek
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sandblast
Użytkownik


Dołączył: 24 Gru 2017
Posty: 3
Skąd: zabki
Wysłany: 05-01-2018, 18:47   

Witam Wszystkich
Panowie posiadam piaskarkę ACF-SE 200 chce się zorientować czy sie nada do sodowania za łożona jest dysz 8 Venturii przy tym chodzi kompresor 5m3 widze na filmikach ze często ludzie używają zwykłych piaskarek ale czy one sa tak samo wydajne jak te profesjonalne i czy z tom moja jest sens w to sie bawić
pozdrawiam,
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-01-2018, 11:28   

Cześć, A jaki masz zawór ścierniwa?
Ogólnie jest to bardzo skomplikowany temat. Lej to jedo .. da się na takim leju grawitacyjnym pracować. Tylko zawory musza byc odpowiednie do tego powietrze maga osuszone (nie jakiś tma osuszaczyk wiszacy na piaskarce).
Do tego z moich obserwacji warto dać wibrator pod tak drobne ziarno. Daje sporo.
I jak najbardziej da sie profesjonalnie sodować. Z tym, ze soda jest upierdoliwa. Jakakolwiek wilgoć, jaki kolwiek blad w składowaniu i szlag ją trafia.
Leje SB i DB są fajne pod katem sody bo nie podają grawitacyjnie ścierniwa a wypchają sobie ciśnieniem do gory przez co sie nie zapycha tak. Ale mają tez swoje minusy (poza ceną oczywiscie :P ) .
Niemniej teraz bedziesz musial wydać 10 tys na separacje powietrza i inne peirdoły a kiedy to sie zwroci? cholera wie, nie ma wielkiego rynku na sodowanie w tym kraju.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sandblast
Użytkownik


Dołączył: 24 Gru 2017
Posty: 3
Skąd: zabki
Wysłany: 09-01-2018, 20:29   

Witam dzięki za odpowiedz zawór mam Thompson, a czy moja dysza 8 Venturii sie do tego nadaje . Kiedyś robiłem próby na walcowatej dyszy ale była kicha za bardzo rwało drewno byc morze zła frakcje do tego ożyłem . jesli chodzi o powietrze to nie mam z tym problemów mam zamontowany osuszacz na kompresorze i daje rade .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-01-2018, 19:16   

Dysza venturi jak najbardziej. Jaką masz? RTC?

A ja mam Panowie pytanie do kolegów co śmigają na zaciskowym zaworze zdalnego sterowania.

Wcześniej prawie 1,5 roku działałem na jednym wężu, kupionym jeszcze z piaskarką od Michała. Było wszystko OK. Po 1,5 roku zrobił się guz w okolicy miejsca zaciskania węża. No cóż, wymieniłem wąż na identyczny Fagumit 19x7 tylko dłuższy bo 15m
Teraz co troche robi mi się taki babel i co ciekawe - w trakcie pracy przestaje lecieć ścierniwo (cięzko powiedziec co ile ale co 1-2 tygodnie). Gdzies w tym bąblu ścierniwo sie zapycha, zaciska a jak się bąbla rozetnie to wywala nadmiar powietrza.
Jaka może być przyczyna? głupio tak co tydzień obcinać 50cm od węża i zarabiać na nowo. Czy jakis tandetny wadliwy wąż? czy w czym moze być problem? Staram sie zeby nie skręcał się, zeby byl równo od samego wyjścia z paiskarki aż po samą dyszę ale mimo starań znowu po tygodniu mam bąbla i znowu przestało całkowicie leciec ścierniwo :/ .. help
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sandblast
Użytkownik


Dołączył: 24 Gru 2017
Posty: 3
Skąd: zabki
Wysłany: 11-01-2018, 18:12   

Witam ja posiadam Dysza Venturi, węglik boru, 8mm . jeśli moge pomóc to ja polecam Wąż SEMPERIT Ja mam taki tylko 32/48-20mm i nie martwię sie o żadne skrecanie ani bomble bo niema prawa byc na tym wężu . jedyny problem akurat tak grubego węża to ze jest strasznie twardy .Przede wszystkim musi byc Wąż trudnościeralny anie gumowy .a Fagumit jest taki i tak zależy jak kupiłeś .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
roman05
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2017
Posty: 4
Skąd: podlasie
Wysłany: 14-01-2018, 19:03   

Ja posiadam wąż 25mm M-Flex Sandblast KUM+ to na razie tylko raz przetarło po wypiaskowaniu około 30 ton piachu. Wersja KUM+ jest bardziej giętka, mniejszy promień gięcia. Bąble mi się nigdy nie tworzyły.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-01-2018, 17:05   

Dzięki. Pewnie gówniany wąż kupiłem. Bąbel mi sie zrobil ostatnio, wkurzyłem się i go przeciąłem .. i nagle zator puścił i pracuje sie dobrze :) Ciekawe jak dlugo.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
karkas
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 8
Skąd: polska
Wysłany: 13-03-2018, 19:28   

Panowie
Potrzebuje namiar na jakas sprawdzona szlake, skad tam ja bierzecie..?

Juz sporo po swietach, ale dodam ze zdecydowalem sie na Apollo 600, helm bardzo dobry.... w sumie nie mam porownania bo jest to moj pierwszy helm, ale jestem bardzo zadowolony te zrywki foli na wizjerze to pierwsza klasa :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-03-2018, 14:36   

karkas napisał/a:
Panowie
Potrzebuje namiar na jakas sprawdzona szlake, skad tam ja bierzecie..?

Juz sporo po swietach, ale dodam ze zdecydowalem sie na Apollo 600, helm bardzo dobry.... w sumie nie mam porownania bo jest to moj pierwszy helm, ale jestem bardzo zadowolony te zrywki foli na wizjerze to pierwsza klasa :D


Jak to skąd. W Huty Miedzi :) .. Bardzo dużo polgritu dostepnego na rynku to shit źle przesiany albo zużyty. Dlatego biorę bezpośrednio z Głogowa:
http://www.polgrit.com.pl/

A co do hełmu? nie wkurzają Cię te zrywki? Ja miałem ochote na ReS-4 ale jak widze jak koledzy się mordują z tymi zużywajacymi sie natychmiast folijkami, ktore tanio nie wychodzą to mi sie odechciewa. Ja (ResS-3) sobie ogromna paczke chyba ze 170 szybek kupilem za 170zł i chyba do końca życia mi to wystarczy, gdyż jedna mi starcza śmiało na tydzień (jeśli nie robie czegoś mocno narażajacego na rykoszety)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
karkas
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 8
Skąd: polska
Wysłany: 14-03-2018, 16:57   

Cytat:
Jak to skąd. W Huty Miedzi :) .. Bardzo dużo polgritu dostepnego na rynku to shit źle przesiany albo zużyty. Dlatego biorę bezpośrednio z Głogowa:
http://www.polgrit.com.pl/


Rozmawialem z nimi, ale z tego co sie dogadalem to wysylaja od 24 ton, gdzie mi potrzebne na ta chwile max 2 :) mozliwe ze cos zle zrozumialem nie wiem, napisz ile bierzesz.
Bralem tez z REWY ale ceny szlaki maja wysoka jakies 0.60 za kilo wychodzi.

Dla mnie zrywki to mus, robie w ``kabinie`` 6m2 ogolnie drobnice i atakuje wszystko z bliska wiec na zestaw kol wychodzi mi max dwie... wczesniej robilem w spawalniczym ;] to szybi co raz wymienialem, wiec u mnie na plus.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-03-2018, 18:43   

A widzisz, nie masz praktycznego tługofalowego porównania z hełmem z płaską szybą jak ReS-3 ;)

No jasne, że od 24t wysyłają ale od czego są kurierzy?
Mi tonę wożą za ok 150zł i tak sobie zamawiam 1-2t co trochę
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-03-2018, 12:26   

A ja mam głupie pytanie :)
Szukam odkurzacza do odkurzania resztek ścierniwa np z zakamarków samochodu itd.
Wymagania:
1. Ma ciągnąc i sie nie zapychać
2. Ma być tani :P

Pewnie coś z filtrem HEPA albo coś do popiołu. Macie doświadczenie z jakimis tego typu urządzeniami?
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
simx
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2018
Posty: 2
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 08-05-2018, 11:00   

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich serdecznie ! Cieszę się że znalazłem ten świetny wątek o piaskarkach.

Kolego Chino - co do odkurzacza to podstawowym problemem będzie właśnie zapychanie. Myślę że tutaj dobrze sprawdzą się odkurzacze przemysłowe z automatycznym elektromagnetycznym otrząsaniem filtra - takie same jak używane przy szlifowaniu gładzi w budowlance. Taki odkurzacz co chwilę samoczynnie "odbija" pył z filtra i dzięki temu się nie zapycha. Ważne aby otrząsanie było automatyczne, bo są też tańsze odkurzacze z otrząsaniem ręcznym, które myślę że tutaj tak dobrze się nie sprawdzą. Kiedyś do takich drobnych pyłów używałem odkurzacza starmix i bardzo dobrze sobie radził. Miałem też kiedyś odkurzacz kominkowy z popularnego serwisu aukcyjnego, pochodził może z godzinę zanim wyzionął ducha... kompletnie się to do drobnych pyłów nie nadawało.

Mam też pytanie do Was. Przymierzam się do zakupu piaskarki (bardzo możliwe, że od p. Michała z Kielc). Zamierzam piaskować (amatorsko i bardziej na swoje potrzeby niż w usługach) głównie części samochodowe typu elementy zawieszenia, felgi, części motocykli, sporadycznie może rama busa czy cała karoseria. Jakiej wielkości zbiornik powinienem wybrać ? Czy 100L wystarczy czy będę musiał co 15 minut dosypywać ścierniwa ?

Czy dysze walcowe z węglika w oprawce się sprawdzają czy od razu lepiej iść w firmowe dedykowane do piaskarek z mocowaniem na duży gwint fi 50 ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-05-2018, 23:42   

Cześć,

Nadal nie kupiłem odkurzacza. Wiecznie ważniejsze sprawy na głowie :P

Co do Twojego pytania - w zależności od tego jaką masz dmuchawkę. Bo jak masz cos co dmucha 7m3/min i chcesz pracowac na dysz 9,5mm to lepiej iść w 200l zeby nie musieć ciągle latać i zasypywać.
ALe jeśli pójdziesz w jakieś standardowe 6,35mm dysze to 100l śmiało CI wystarczy. Taki zbiornik idzie w 30-40min. A do tego łatwiej transportować. 200l to jednak kawał krowy. WIelkie, ciężkie. A znajac życie nie raz bedzies zgdzieś ciagac sprzęt.
ALe tak jak mówię - dużo zależy od tego jaki masz / będziesz miał kompresor.
Wymieniłeś głównie drobnicę, a do takich tematów 200l to przerost formy nad treścia.


Co do dysz .. nie widze zadnego sensu używania walcowych dysz. DO jakiś drobnych rzeczy moze i tak ale szczerze powiedziawszy dobra venturi szerszą ma miotłę, szybszy wyrzut i duuużo wolniej sie zużywa. Sam pracuje teraz na double-ventury, który ma jeszcze jedne plus - są znacznie bardziej ciche :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
simx
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2018
Posty: 2
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 13-05-2018, 11:16   

Dzięki za odpowiedź, utwierdziłeś mnie w moich przemyśleniach. Mam kompresor 3,8 m3 CompAir i tak właśnie myślałem, że mobilność i "ergonomia" piaskarki 100L będzie dużą zaletą. Ponad pół godziny piaskowania to i tak pewnie czas na małą przerwę i przy okazji uzupełnienie ścierniwa :)

Wybór zbiornika mam już w takim razie załatwiony. Zastanawiam się teraz nad zdalnym sterowaniem. W sumie rozwiązania są dwa - albo zawór przy piaskarce i dekompresja przy każdym wyłączeniu, albo zawór moździerzowy na wąż. Czy może masz jakieś porównanie między tymi dwoma rozwiązaniami i spostrzeżenia, które z nich sprawdza się lepiej ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-05-2018, 12:30   

Ja mam moździerzowy zaciskowy. Co i raz mnie wkurza zwłaszcza zimą. TO zamarznie, to tłok nie chce iść itd itp. Do tego troche niszczy węże. Ale to niszczenie też można zminimalizować. Cały rok robilęm na jednym odcinku węża aż sie popsuł, później nowy waż kupiłem to co 1-2 tygodnie musiałem go obcinać i zarabiać na nowo bo w miejscu zacisku sie psuł a teraz ten sam wąż działa od 2 miesiecy idealnie - sam nei wiem od czego to zalezy.

Ja myśle zeby wstawic sobie druga stacjonarną hydropiaskarkę wlasnie 200l i zastanawiałem sie nad użyciem zaworu RMS2000 przy piaskarce ale pogadałem z użytkownikami i też na nie psioczą. Że niby chodzi dobrze ale za troche jakies problemy sie pojawiają i też sie zuzywa i zacina, wiec chyba zostane przy zaciskowym :P
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pit35
Użytkownik
pit35


Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 9
Skąd: Góra Kalwaria
Wysłany: 09-12-2018, 23:01   

Nosze się z zamiarem kupna nowego sprzetu tzn piaskarki-sodowarki. I teraz pytanie do Was - Jaką i która
induscosolution na znanym serwisie coraz czesciej je reklamuja - ma wibrator wbudowany i zdalne sterowanie - taka opcja to jakies 17 tys. czy od Michała z Kielc -15 tys wersja podstawowa do tego trzeba dokupic sterowanie i wibrator - wyjdzie drożej niz induscosolution czy coś innego. Oczywiscie zdaję sobie sprawe że dochodzi osuszacz itd ale to już inna sprawa.
Pomóżcie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pit35
Użytkownik
pit35


Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 9
Skąd: Góra Kalwaria
Wysłany: 09-01-2019, 20:16   

:angry: Chyba wszyscy z tego wątku wyginęli nawet Chino - to by oznaczało że z piaskowania i sodowania nie da się wyżyć i wszystkich w tym fachu czeka :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-01-2019, 20:06   

Ja tam mam tyle roboty, że nie mam czasu na fora niestety. Ba... nie mam czasu na sen nawet. Ale to kwestia tego, że wyspecjalizowałem się w czymś i cały czas cisne na rozwój zamiast osiadac na laurach. Minus taki, ze niebawem przekręce się na udar albo na wrzody :D

Nie pomogę Ci wiele, na indusco nie pracowałem choc wygląda bardzo ciekawie. Bez namysłu polecił bym Michała sprzęt ale faktycznie coraz droższy się robi a sterowanie to bardzo ważna sprawa (ja osobiscie gorąco polecam) a ten głupi wibratorek też robi robotę. Mniejsza niż jego cena by wskazywała ale jest bardzo pomocny. Zwłąszcza przy sodzie .. :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pit35
Użytkownik
pit35


Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 9
Skąd: Góra Kalwaria
Wysłany: 05-02-2019, 23:58   

Nie neguję że sprzet P.Michała jest ok ale po przeanalizowaniu postów wczesniejszych wiele trzeba jeszcze w nim udoskonalac jak sam Chino mówisz- bo u Ciebie to chyba z orginału tylko zbiornik i zawór został . Kazdą z maszyn trzeba podrasowac troche , ale jak bedzie miała wibrator w pakiecie może leprzy zawor dozujacy niż u Michała , i jeszcze kilka drobiazgów leprzych to pare tysi w kieszeni zostaje. Zdaję sobie sporawe ,że osuszacz , separatory i filtry dodatkowe -tego nigdy za wiele i wszedzie , do kazdej trzeba dołożyc.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne