lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Białe centki na srebrnym lakierze, po deszczu
Autor Wiadomość
d4nny
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2017
Posty: 2
Skąd: Białystok
Wysłany: 02-12-2017, 22:06   Białe centki na srebrnym lakierze, po deszczu

Witam. Od razu postawię sprawę jasno, jestem totalnym amatorem, "lakieruję" sprejami w domowych (blokowych) warunkach na własne potrzeby. Sprawa wygląda tak, że polakierowałem klapkę wlewu paliwa, pomijając to, że nie było ładnie, lakier się trzymał, lakierowałem cienkimi warstwami z przerwami, pomiędzy podkładem, bazą po 10-20min w przypadku klaru również ale przed jego nałożeniem zaczekałem z godzinę lub dwie. Klapkę zamontowałem po ok. 2 godzinach, powierzchnie matowiłem, odtłuszczałem benzyną ekstrakcyjną, robiłem to warunkach piwnicy blokowej, więc było sucho i jakieś 15-20 stopni. Dodam, że klapka jest plastikowa ale to nie ma znaczenia bo inna moja robótka na gołej blasie wypadła identycznie czyli po deszczu zrobiły się białe centki/plamki zwał jak zwał, one znikają po jakimś czasie jak zrobi się sucho, zaświeci Słońce. Używałem podkładu i klaru troton a baza (Spraila) jest z allegro o sprzedawcy Spraye. Lakier kupiłem do identycznie srebrnego Focusa gdyż w Passacie w którego pochodzi klapka ktoś zlikwidował naklejki i nie mogłem ustalić kodu koloru. Z grubsza to tyle, proszę o poradę skąd te plamki i co zrobiłem źle. Jeszcze jedno, lakierowałem innymi kolorami, czarnym, czerwonym, niebieskim i nigdy takiego efektu nie otrzymałem, jest to dla mnie bardzo rozczarowujące bo przykładam się zawsze do roboty. Pozdrawiam, Daniel.

IMG_2637.JPG
Plik ściągnięto 24 raz(y) 133,67 KB

IMG_2639.JPG
Plik ściągnięto 19 raz(y) 106,06 KB

IMG_2643.JPG
Plik ściągnięto 20 raz(y) 102,67 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 03-12-2017, 11:30   

Bezbarwny w sprayu to słaby wybór. Spróbuj z innym bezbarwnym ( inny producent) , a najlepiej bezbarwny 2K z tym że , no jest dość drogi jeśli chodzi o spray .
Używałem kilka razy bezbarwnego w sprayu , ale nic takiego się nie stało pod wpływem zwykłej wody. Takie wady jak na zdjęciu zazwyczaj powstają gdy bezbarwny jest złej jakości lub jest niedosuszony.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
d4nny
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2017
Posty: 2
Skąd: Białystok
Wysłany: 03-12-2017, 13:47   

Na pewno masz rację i fakt jest taki, że klar jest dosyć kiepski, nie utwardza się tak solidnie chyba nigdy, cały czas jest dosyć miękki i jakby to powiedzieć nie pozostawia powierzchni równej takiej jakby tafli, myślę że pracują w taki sposób i na tych materiałach nie uzyskam lepszego efektu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 14-12-2017, 19:46   

d4nny, Jak sie maluje na dworze,i zostawia naprawiany element na aucie, na noc żeby po nim rosa płynęła to później są efekty.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne