lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Element po lakierowaniu jest matowy
Autor Wiadomość
Noemi
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2017
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 02-12-2017, 21:08   Element po lakierowaniu jest matowy

Witam, mam prośbę o pomoc.
Przytarłam samochód na parkingu, czego efektem było dość spore zarysowanie na błotniku i części tylnych drzwi. Postanowiłam spróbować naprawić to uszkodzenie oraz drobne zarysowanie na tylnym błotniku.
Kupiłam zestaw naprawczy, zeszlifowałam, szpachla, podkład, lakier bazowy i bezbarwny, wszystko zgodnie z instrukcją od sprzedawcy.
Zrobiłam błąd, bo zbyt blisko obkleiłam taśmą, więc z jednej strony tej pomalowanej części błotnika i zderzaka widać nieestetyczne łączenie lakierów. Oprócz tego polakierowane elementy są matowe, a oryginalny lakier to metalik. Próbowałam polerowac pastą lekkościerną Tempo, ale efekt jest niewielki.

Czy istnieje sposób na nadanie nowemu lakierowi metalicznego połysku? Jakaś konkretna pasta, mleczko? I jak długo utrzyma się efekt? Te linie prawdopodobnie zeszlifuję od nowa i położę znów lakier bazowy i bezbarwny, żeby zniwelować różnicę kolorów. Czy to dobry pomysł?

Zależy mi na tym, żeby nie oddawać auta do lakiernika (chyba że bardzo źle będzie wyglądać), bo samochód jest wart niedużo, i koszt lakierowania całości przekracza jego wartość (rys i otarcia jest dość sporo, jeśli bym zleciła polakierowanie w warsztacie, to całości). Poza tym samochód jest stary, a lakier nieco wyblakły więc przy lakierowaniu np. samych drzwi różnice byłoby widać

Bardzo dziękuję za każdą pomoc
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 03-12-2017, 11:42   

Nie napisałeś tego,ale domyślam się ,że robiłeś to sprayem.
Aby uzyskać dobry połysk musisz kupić naprawdę spray dobrej jakości, najlepiej dwu składnikowy. Ważne jest również by w pomieszczeniu nie było zbyt wilgotno.
Jeśli chodzi o pasty do polerowanie to spróbuj pasty 3M lub Farecla , odpowiedniej gradacji,
może uda się wyciągnąć lepszy połysk .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne