lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakierowanie starego motocykla i szparunki
Autor Wiadomość
smoku
Użytkownik


Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 1
Skąd: Tarnów
Wysłany: 10-09-2017, 13:35   Lakierowanie starego motocykla i szparunki

Witam wszystkich,odrazu zaznaczam,że nie jestem lakiernikiem :-)
Mam do polakierowania kilka motocykli typu WSK WFM itp. i chciałbym zrobić to sam :-)
Z pistoletem lakierniczym miałem już kilka razy do czynienia ale głownie z autorenolakiem i akrylem i wychodziło mi to nawet dobrze :-)
Mam do was kilka pytań a mianowicie:
Części zamierzam dać do piaskowania następnie odtłuścić to zmywaczem NOVOL 780 na to położyć dwie warstwy podkładu epoksydowego NOVOL PROTECT 360, później dać szpachle tam gdzie potrzeba i na to dwie warstwy podkładu akrylowego NOVOL PROTECT 300 a później baza firmy T4W i klar NOVOL.
Czy ta kolejność będzie dobra?Jaki utwardzacz zastosować do podkładów i czy te podkłady będą dobre czy może akrylowy użyć inny bo widziałem że są różne?
Jaki najlepiej zastosować Klar do warunków garażowych będe lakierował w około 20 stopniach?

I teraz tak motocykl ma szparunki złote a kolor motocykla czarny i myślałem żeby zrobić tak najpierw pomalować tam gdzie będą szparunki złotą bazą później wykleić szparunki taśmą 3M i prysnąć wszystko czarną bazą odkleić taśmę i na to klar czy to będzie dobre rozwiązanie? Nie będzie uskoków na lakierze?

Z góry dziekuje wszystkim za podpowiedzi
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 10-09-2017, 19:29   

smoku napisał/a:
I teraz tak motocykl ma szparunki złote a kolor motocykla czarny i myślałem żeby zrobić tak najpierw pomalować tam gdzie będą szparunki złotą bazą później wykleić szparunki taśmą 3M i prysnąć wszystko czarną bazą odkleić taśmę i na to klar czy to będzie dobre rozwiązanie? Nie będzie uskoków na lakierze?


Nie zbyt dobre rozwiązanie, ale tylko dlatego,że szparunki są przeważnie lekko wypukłe, a tym wypadku będą "wklęsłe" . Właśnie delikatny uskok będzie,ale nie w tę stronę.
Oczywiście można uskok wyeliminować, jednak to kolejne warstwy lakieru bezbarwnego.
I jeszcze jedna mała uwaga , zabytkowe motocykle nie były malowane lak. bezbarwnym.
Materiałów Novola nie znam więc nie pomogę. Jedynie co do kolejności którą napisałeś to jest OK.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
NOVOL rafman
Technik
NOVOL rafman

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 111
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Komorniki
Wysłany: 18-10-2017, 06:40   Ad produktów NOVOL na ten motocykl

Witam!
Co prawda mamy specjalne produkty do renowacji starych pojazdów NfCC,ale jak już kolega kupił to trzeba wykorzystać.
Mam tylko zastrzeżenia co do podkładu akrylowego. Jeśli nie masz dostępu do linii Spectral, to zamień Protect 300 na Protect 330 Trio , który jest bardziej ,,nowoczesny" , a przede wszystkim ma mniejsze ziarno wypełniaczy ,które przechodzą przez młyn perełkowy w procesie produkcji dlatego można przy pomocy rozcieńczalnika akrylowego uzyskiwać 3 różne warianty gruntu: wypełniający , izolujący i co bardzo pomocne wariant mokro na mokro ,tzn bez konieczności obróbki prze lakierowaniem.

pzdr Rafał Mania NOVOL
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne