lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pajęczyna na świeżo malowanym reflektorze
Autor Wiadomość
majster
Użytkownik


Dołączył: 26 Wrz 2017
Posty: 4
Skąd: Chełm
Wysłany: 26-09-2017, 11:16   Pajęczyna na świeżo malowanym reflektorze

Dlaczego powstała pajęczynka podczas lakierowania? Zaczęła się już tworzyć kilka sekund po położeniu pierwszej warstwy. Warstw było 2 w odstępach ok. 5 minut. Poprzednio zmatowione papierami na mokro od 800 do 2500. Dokładnie odtłuszczone zmywaczem silikonowym. Lakier Trotona rozcieńczony zgodnie z karta charakterystyki max. 15%, żeby się ładnie rozlewał. Temperatura w pomieszczeniu oraz materiałów ok.21-22`C.
Powierzchnia czołowa lampy była zeszlifowana bardzo dokładnie-na klocku. Powierzchnie boczne-tylko zmatowione bez klocka, ale także wszystkimi gradacjami po kolei - i na tych powierzchniach nie ma ani jednej pajęczynki - piąte zdjęcie.
Macie jakieś pomysły co źle zrobiłem? Szlifując dzisiaj -po ok 20h. papierem 2500-3000 coś tu naprawie jeszcze? Co proponujecie z tym zrobić?













Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 26-09-2017, 13:39   

czy na pewno zerwałeś do końca stary lakier z reflektora?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
majster
Użytkownik


Dołączył: 26 Wrz 2017
Posty: 4
Skąd: Chełm
Wysłany: 26-09-2017, 16:20   

Z bocznych części-tam gdzie nie ma pajaczkow być moze nie do końca. Ale z powierzchni czołowej-tu gdzie pajaczki raczej tak.
Zedrzeć to i dać PZP?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
auto_tech
Stały Bywalec
auto_tech


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 64
Punkty: 1/1
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 27-09-2017, 14:19   

W reakcję weszła część wewnętrzna. Z zewnątrz już nic nie zrobisz. Temat przerabiany. Jeżeli to klienta reflektor to szukaj drugiego, chyba że to reflektor z możliwością wymiany klosza. To szukaj firmy która wymienia klosze z gwarancją że nie będzie parował. Co taniej.

[ Dodano: 27-09-2017, 17:02 ]
Dlatego jestem za polerowaniem reflektorów chemią dedykowaną, a nie lakierowaniem. Tym bardziej lakierami samochodowymi. Przecież to tak jak byś przeleciał ten reflektor SZMATĄ Z NITRO (!). Kto kiedyś próbował oczyścić reflektor z lakieru bezbarwnego po lakierowaniu w ten sposób, wie o co chodzi :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
majster
Użytkownik


Dołączył: 26 Wrz 2017
Posty: 4
Skąd: Chełm
Wysłany: 28-09-2017, 08:03   

Nie ma takiej możliwości, żeby w reakcję weszła część wewnętrzna lampy! Nie wiem o czym piszesz. Klosze nie były spękane. Pajęczynka zrobiła się na zewnątrz.
Po rozszlifowaniu 3000 tak to wyglądało:





Rozszlifowałem przód lampy ponownie. Zacząłem od 400, i tu się zdziwiłem, bo najprawdopodobniej pozostały stare warstwy, być może jeszcze fabrycznego lakieru, których nie zdarłem pewnie do końca, szlifując za pierwszym razem-zaczynałem od papieru 600. Boki/brzegi lampy zmatowiłem tylko od 1000 w górę. Na przód lampy dałem 2 bardzo cienkie warstwy - dosłownie "przepylone" PZP, uprzednio lekko nagrzałem lampy. Potraktowałem każdą warstwę natychmiast delikatnie opalarką (z odległości) w celu jak najszybszego odparowania rozpuszczalnika z lakieru (żeby nie doszło do reakcji z dolną warstwą).

Na całość położyłem pierwszą wastwę ( na półmat) i znowu delikatnie opalarką. Ostatnia warstwa na wysoki połysk (bez opalarki).
Ponadto dodałem 10% rozcieńczalnika, zamiast 15% jak poprzednio. Troszeczkę gorzej się rozlało, ale efekt końcowy jest zadowalający, samemu udało mi się poradzić z problemem:





auto_tech - przed malowaniem (chyba tak wychodzą z fabryki) lampy też są lakierowane i to lakierem, który nitro dobrze rozpuszcza - tak było bynajmniej w moim przypadku.

I co mi jeszcze przyszło do głowy: fabrycznie lampy pomalowane miały tylko front lampy, bez boków, dlatego na bokach nie zrobiła się pajęczynka ;)

Ps. Lampy prywatne, ze sprayami miałem wiele do czynienia a to moje pierwsze poważniejsze lakierowanie pistoletem :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
auto_tech
Stały Bywalec
auto_tech


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 64
Punkty: 1/1
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 28-09-2017, 09:02   

Nom.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne