lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa niewielka lakiernia - technologia wykonania i inne
Autor Wiadomość
pawekkk
Użytkownik


Wiek: 41
Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 1
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 23-08-2017, 00:18   Nowa niewielka lakiernia - technologia wykonania i inne

Witam Was wszystkich.

Przeglądam jakiś czas to forum. Za jakiś rok lub dwa będę przymierzać się do budowy własnej lakierni. Mam świadomość kosztów inwestycji. W planach mam lakiernie o pow. około 300m2.

Prosiłbym Was o poradę, co jest tańsze w wykonaniu: lakiernia murowana czy stalowa z płytami warstwowymi jako okładzina? jaka jest procentowa różnica? Dodam że czynnik że stalowa jest szybsza w budowie mi niewiele daje. Lakiernie będę budować etapami, po trochę z upływem czasu ją kompletować, zaczynając od uruchomienia jednego stanowiska itd. Wiadomo, kwestia finansów, a nie chce wciągać się w kredyt.

Widzę że większość lokalnych warsztatów blacharsko - lakierniczych dobrze sobie radzących to tradycyjne murowane budynki, podczas gdy tu pełno artykułów o zaletach konstrukcji stalowych. Jak to jest? Dodam że w murowanej technologii jestem w stanie obniżyć nieco koszty robocizny korzystając z rodzinnej firmy.

Drugie moje pytanie, z Waszego doświadczenia: jak to jest, tyle się tu pisze o profesjonalnych lakierniach i ich ogromnych kosztach itd. Podczas gdy jeżdżąc po mniejszych miejscowościach (jaka jest i moja miejscowość) nie widzę tego profesjonalizmu ani trochę, żadnego ładu ani składu a warsztaty takie klientów mają od groma i wygląda na to że prosperują dobrze i zapewne legalnie skoro funkcjonują cały czas oficjalnie. Zazwyczaj rozwijają się "po trochę" . Czy takie rozwijanie takiego biznesu po trochę na miarę możliwości jest Waszym zdaniem sensowne? Jak do tego najlepiej podejść jeśli z góry wiadomo że na start nie będę miał 600 tyś zł na lakiernie tylko załóżmy połowę tego, a potem sukcesywnie będę wykańczał inwestycję? to ma sens?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 28-08-2017, 17:22   

Stare lakiernie funkcjonują na starych przepisach, a nowe na obecnych. Poza tym, myśle, ze 99% Twoich okolicznych lakierni dziala bez potrzebnych papierôw. Placą podatki itp to nikt sie nie czapia. Koszty pozwoleń są duże. Same pozwolenia i projekt to napewno kilkadziesiąt tysięcy. Jak masz smykałke do budowy to mur wyjdzie Cie taniej. 0gólnie lakiernia to cięzki kawałek chleba. Czytałes moj temat o budowie?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne