lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przebarwienie bazy, klaru od przykrycia auta folią
Autor Wiadomość
tomxx92
Użytkownik


Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1
Wysłany: 28-07-2017, 21:00   Przebarwienie bazy, klaru od przykrycia auta folią

Witam, problem dotyczy auta lakierowanego 2 tyg temu. Po polakierowaniu baza i bezbarwnym auto stało trzy dni w warsztacie aby w miarę dobrze wyschło potem jeszcze ponad tydzień na zewnątrz ( temperatura w dzień 25-30 stopni i czasami deszcz) bez żadnego przykrycia . Dwa dni temu przykryłem auto cieńką folią malarską żeby woda już nie leciała do wnętrza samochodu. Dzisiaj po zdjęciu folii na lakierze zobaczyłem przebarwienia których do czasu przykrycia folią nie było. Foto:







Te przebarwienia ewidentne są od folii jest tego dużo więcej na dachu i w innych miejscach gdzie najprawdopodobniej folia gładko przylegała do lakieru. Czy zdarzyła się wam kiedyś taka sytuacja?
Lakier jak wcześniej wspomniałem sechł około 12dni wiec wydawało mi się ze juz nic mu sie nie stanie jak przykryję auto. Nie sprawdzałem jeszcze czy da sie to spolerować. Jak głęboko mogą one sięgać ? Są to jedynie powierzchowne przebarwienie/odparzenia, czy sięgają do bazy? Czy może to baza się przebarwiła?
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek301
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 99
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 28-07-2017, 22:13   

Spróbuj pastą a jak nie to papierem prze matuj i odpoleruj będzie dobrze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 29-07-2017, 01:11   

To są odparzenia spowodowane tym że przykryłeś mokre auto a nie suche lub pod folią zbierała się wilgoć.
Fabryczny lakier można tak samo sparzyć więc obojętnie ile by twój nie sechł byłoby tak samo.

Wystaw na słońce, powinno zniknąć i wtedy sprawdź czy wraca przy polewaniu wodą lub jak deszcz pada. Jeżeli wraca to tylko przemalowanie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 29-07-2017, 05:26   

nie można kłaść folii na mokre auto i to nie istotne czy jest fabryczny lakier czy też świeżo po lakierowaniu. Niestety ale w wielu przypadkach konczy sie to ponownym lakierowaniem.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 30-07-2017, 18:15   

Jak juz wcześniej było napisane , wystaw na słońce, lub jeśli masz promiennik to spróbuj wygrzać promiennikiem.
Mieliśmy takie odparzenia na nowych przed sprzedażowych samochodach, ale na znacznie mniejszej powierzchni , po wygrzaniu promiennikiem wszystko znikało.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne