lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie motorynki pytanie o podkład
Autor Wiadomość
Romet22
Użytkownik


Wiek: 28
Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 1
Skąd: Konin
Wysłany: 08-07-2017, 21:22   Malowanie motorynki pytanie o podkład

Witam, chciał bym pomalować motorynkę, jako że u mnie w mieście nie ma zakładów zajmujących się szkiełkowaniem i malowaniem proszkowo więc postanowiłem ją pomalować dobrze pędzlem i wałkiem. Oczyściłem ją z starej farby i brązowych i ciemnych przebarwień.
Do dyspozycji mam Farbę corr-stal reaktywna farba antykorozyjna, emalia nobiles autorenloak, Lakier akrylowy bezbarwny firmy NOVOL, Podkład akrylowy NOVOL spray 500 ml.
I teraz moje pytanie jest następujące czy coś powinienem jeszcze dodać, robię to mniej więcej tak: Szlifuje je papierem ściernym do gładkości P120, daje 2 warstwy corr-stalu, tutaj coś daje ?, i dwie warstwy autorenolaka.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
NOVOL rafman
Technik
NOVOL rafman

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 111
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Komorniki
Wysłany: 10-07-2017, 08:50   Porządna renowacja NfCC

Witam!
Nie wiem co to jest za farba antykorozyjna ,ale obawiam się ,że jest to coś na konstrukcje stalowe ,bramy ,płoty, furtki czy tm podobne.Może być problem z przyczepnościami kolejnych warstw .
Napracujesz się a po czasie mogą być problemy ....
Generalnie do porządnej renowacji jest przeznaczona technologia i produkty Novol for Classiccar.Podkład epoksydowy występuje tu w 1-litrowym opakowaniu, a jeśli dobrze oczyścisz powierzchnię to w zupełności wystarczy na dobre i trwałe zabezpieczenie ramy i elementów.
Warto pomyśleć.....

pzdr Rafał Mania NOVOL
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne