lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Własny ,warsztat' blacharsko - lakierniczy -porady
Autor Wiadomość
TomOskroba
Użytkownik
A4


Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 10
Skąd: a z Łomianek
Wysłany: 28-06-2017, 07:56   Własny ,warsztat' blacharsko - lakierniczy -porady

Witam serdecznie
Mam parę pytań do starych wyjadaczy chleba blacharsko - lakierniczego.
Od kilku lat (od kiedy zacząłem mieć pierwsze auto) zacząłem interesować się budową pojazdów, trochę mechaniką, oprogramowanie komputerowym itp.
jednak najbardziej zawsze fascynował mnie wygląd zewnętrzny auta.
miałem kilka samochodów po kolizji (bo kupować się takich nie boję) w których np. był do roboty błotnik,drzwi czy zderzak i zawsze wykonywałem to w warsztatach blacharsko - lakierniczych.
cały czas chodzi za mną nauka, a przynajmniej z początku podstawy napraw blacharsko lakierniczych we własnym zakresie.
Na początku zniechęcałem się, że to mega ciężki temat i zapewne kosztowny, ale z drugiej strony to wszystko zależy jak dalej się to wszystko rozwinie i czy będę się do tego nadawał bo jak na razie o blacharstwie czy lakiernictwie nie wiem kompletnie nic i nie potrafiłbym jak na ten moment szpachli rozrobić i nanieść na auto :)
Generalnie chciałbym spróbować swoich sił.
Posiadam garaż 10x5 m który mogę do tego wykorzystać. w planach jest zrobienie kanału.
kilka elementów karoserii odłożyłem do ''ćwiczeń'' i to tyle :nono:
Powiedźcie mi proszę od czego zacząć ? czy jakieś kursy są w tym kierunku mile widziane ? czy nie opłaca się w to ładować jednak w to kasy ?
jak poznać cały ten kunszt od podstaw ?
od razu mówię, że na początek działałbym we własnym zakresie więc jeżeli chodzi o sprzęt to jak najbardziej podstawowy. nie robiłbym niczego komuś dopóki nie nauczyłbym się jak to robić ;)
jak Wy to widzicie ? jest ktoś kto jest lakiernikiem tzw; ,, Bez ukończenia szkoły ? ''
Pozdrawiam i proszę o porady, ewentualne ściągnięcie mnie na ziemię ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 28-06-2017, 09:50   

Najlepiej podjedź do warsztatu takowego i zaoferuj swoją pomoc i chęć nauki - na jakich warunkach to uzgodnicie. Będziesz miał styczność ze sprzętem, materiałami technologią itp. Żeby brać pieniądze za usługi blacharski czy lakiernicze to musisz mieć wiedzę i umiejętności których wogóle nie posiadasz.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne