lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Romont ciągnika rolniczego
Autor Wiadomość
Deeesis
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Wola Radziszowska
Wysłany: 14-02-2017, 14:00   Romont ciągnika rolniczego

Witam,
zimą wziąłem się za remont ciągnika rolniczego Ursus 912.
Po skonczonej części mechanicznej remontu przyszedł czas na remont wizualny. I tu pojawia sie szereg pytań do znawców tematu lakierowania.
Zależy mi na jak najlepszym przyleganiu farby do malowanej powierzchni. Czytając inne tematy na różnych forach natknąłem sie na informację że najlepsze do pomalowania elementów konstrukcyjnych tj silnika skrzyni mostu itd. najlepsza będzie emalia poliuretanowa. Pierwsze pytanie czy sie z tym zgadzacie ?
Martwi mnie czy bedzie ona trzymac sie powierzchni bo z uwagi na liczne krzywizny i zakamarki niemożliwe (lub niezwykle czasochłonne) jest przeszlifowanie powierzchni przed malowaniem.
Dodam ze jest to juz ok 30 letni lakier na tych elementach przez to stracił blask zrobil sie bardziej matowy a w wielu miejscach pojawily się ubytki. Lecz mimo to reszta lakieru czyma sie bardzo pewnie powierzchni.
W swoich poszukiwaniach odpowiedniego lakieru natknąłem sie na cos takiego : Lakier poliuretan akryl 2w1 Novol
I tu kolejne pytanie co o tym sadzicie ?
Jeszcze raz podkreślam ze zalezy mi na tym aby nowy lakier trzymał sie pewnie powierzchni, wiec jesli macie jakies swoje sugestie co do lakieru lub jakiegos podkladu itp. to jestem otwarty na propozycje. Lecz uprzedzam ze wiem o tym ze przeszlifowanie powierzchni rozwijało by wątpliwości lecz z przyczyn podanych powyżej jest to niemal niemożliwe.

Co do polakierowania blach karoseri z innych tematów na tym forum wyczytałem i tak tez zdecydowałem przeszlifowac ile sie da malowac podkladem epoksydowym przeszlifowac go i pomalowac lakierem akrylowym tak jak przy lakierowaniu samochodów.

Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Dodam jeszcze ze powierzchnia zostala dokladnie wymyta. Najpierw myjką csnieniową z odpowiednim srodkiem a potem wszystko dokladnie rozpuszczalnikiem. Tyz przed lakierowaniem zostanie wszystko raz jeszcze dokladnie odtluszczone.

Pozdrawiam
Rafał
Ostatnio zmieniony przez unek 14-02-2017, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 14-02-2017, 18:22   

Sam lakier nie będzie miał dostatecznej przyczepności. Jeśli nie masz możliwości zmatowania to sa środki, które należy zaaplikowac w celu nadania przyczepności. Niestety ja nie pamiętam nazwy ale kiedyś stosowałem coś takiego z RM-a. Co do poliuretanowej powłoki to jak najbardziej OK.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deeesis
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Wola Radziszowska
Wysłany: 14-02-2017, 21:30   

No niby jest to lakier K2 (dwa w jednym) - popraw mnie jeśli się mylę.
Teoretycznie lakier ma sporo ubytków (odsłonięty goły metal gdzieniegdzie) chropowatą powierzchnie z uwagi na to że prawie wszystkie malowane części to odlewy. Lakier nie jest zbyt śliski w dotyku. Więc może będzie się to dobrze trzymać, czyż nie ?
Może używałeś czegoś takiego.
http://www.klakiernik.pl/...ff-it-700-g/557
i czy mógłbyś mi powiedzieć na jakiej zasadzie używałeś tego preparatu np. czy działało to jaki taki żel że musiałeś chwilę poszorować czy może było to jakiś preparat typu nanieś wytrzyj i gotowe ? :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 15-02-2017, 05:50   

To było coś w stylu jak zmywacz silikonu taki przed lakierowaniem. Z tego co pamiętam to można było po tym lakierowac nawet po szkle.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne