lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Fiat 131 S Mirafiori
Autor Wiadomość
kylo
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 22-10-2016, 21:24   Fiat 131 S Mirafiori

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Chciałem przedstawić wam renowację Fiata 131 S Mirafiori. Stan samochodu oceniam na dobry, kwestia dopieszczenia szczegółów oraz położenia nowego lakieru i konserwacji. Uzasadniona krytyka mile widziana.


Tydzień pierwszy




Ze względu na małą ilość miejsca w garażu i równoległe prace nad Audi A4 B5 renowacje podzieliłem na etapy, pierwszy z nich to przednie błotniki i drzwi. Kolejne zdjęcia za tydzień a do tego czasu mam pytanie, co polecacie na drobne przetarcia, najlepiej żeby było w sprayu o dobrej rozlewności żeby można było to wyprowadzić włókniną.

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 22-10-2016, 21:55   

Fajnie że masz zapał do renowacji Fiata. Napisz trochę jakie produkty stosujesz.
Na twoim miejscu nie kładł bym podkładu akrylowego na gołą blachę gdyż nie jest ona zabezpieczona antykorozyjnie, zważając że ta blacha poczuła co to korozja. Do tego służą ,, neutralizatory rdzy'' np : APP r-stop,czy fertan. Goła blachę zawsze zabezpiecz podkładem epoksydowym na który to podkład możesz śmiało położyć szpachlę- jeśli jest potrzebna.
Jeśli chodzi o preparat na przeszlifki/przetarcia to Ja używam podkład epoksydowy Novol 395
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kylo
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 22-10-2016, 22:27   

Na chwilę obecną wszystko jest pomalowane podkładem epoksydowym Novol Protect 360. Docieram go kostką, bo chce sprawdzić czy na tym etapie wygubię wszystkie przetarcia z pod spodu. W poniedziałek dotrę delikatne przeszpachlowania na drugich drzwiach, odetnę je jeszcze raz epoksydem i dopiero będę kładł akryl, prawdopodobnie będzie to Novol Protect 310.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 23-10-2016, 07:30   

taki niuans: renowacja polega na usunięciu starej powłoki "do zera"

[ Dodano: 23-10-2016, 08:44 ]
a to dlatego, iż rdza może być pod niby dobrze wyglądającym lakierem więc się nie ryzykuje
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 23-10-2016, 19:47   

kalbi napisał/a:
taki niuans: renowacja polega na usunięciu starej powłoki "do zera"

Dokładnie, lepiej by było gdybyś to wypiaskował, sodował itp.
Poza tym te rozszlifowania masz niektóre bardzo małe więc mogą być widoczne po czasie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kylo
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 23-10-2016, 20:32   

Samochód nie należy do mnie. Namawiałem właściciela na piaskowanie całości włącznie z podłogą ale się nie zgodził. Co do rozszlifowań, są wystarczające nie mam tylko odpowiedniego zdjęcia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne