lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak rozwiązać problem z przeschniętą bazą?
Autor Wiadomość
jarbia
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 114
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: wlkp
Wysłany: 24-05-2012, 18:51   

A może zamiast bazy i klaru dać, (jak baza niemetaliczna ) akryl w takim kolorze i to zmatowić po wyschnięciu i potem grafika. Na koniec , po ponownym zmatowieniu klar ?
_________________
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. naprawy Tv
- Lew Tołstoj
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 24-05-2012, 21:13   

No proste, ze schemat pierwszy lepszy. Ostateczna powłoka musi byc odpowiedniej grubosci. Przy tych "cienkich" przed malowaniem airbrush jak matujesz to jej nie przecierasz? Ja bym wogóle zrezygnował z tych "cienkich" i aplikował normalnie.A co do końcowego pytania to oczywiscie pokrywac bezbarwnym cały element.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mały fg
Użytkownik
Stary Wyga


Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 18
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24-05-2012, 21:34   

Bawię się w motocyklówkę dośc poważnie i polecał bym ci lakierowac całe elementy, miejscowo gra nie warta świeczki! Jesli chodzi o ilośc warstw to zależy od lakieru jakiego będziesz użwał. Ja lakieruje HS z górnej pułki i wystarczy na raz chyba że rysunek był robiony z użyciem szablonów w takim układzie na drugi dzień matuje żeby pozbyc się skoków (krawędzi od szablonów) i lakieruje jeszcze raz chyba że używasz MS to kilka razy musisz wykonac taką operację. Pytał ktoś jak zabrac się za białą perłę, proponuje białą baze i na to perłę złotą lub białego xiralika na i bezbarwny. Efekt zadowalający robiłem ostatnio H-D wykglądał kozacko w tym kolorze.
_________________
Z niejednego pieca chleb jadłem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Thumper
Wyjadacz


Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 137
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Jordanów
Wysłany: 25-05-2012, 16:07   

Moje pytanie póki co jest czysto teoretyczne. Do tej pory lakierowałem standardowo bez aerografiki. Jednak ostatnio uznałem że warto by spróbować swoich sił i pójść o krok dalej. Zastanawiało mnie czy położenie warstwy bezbarwnego, a później na drugi dzień jej zmatowienie i położenie kolejnej nie będzie skutkowała jakimiś negatywnymi efektami w czasie utwardzania tak grubej powłoki, co trwa w pokojowej temp około tygodnia. Po odpowiedziach widzę że najprościej dać 1,5 warstwy zmatowić, zrobić rysunek i znów nałożyć 1,5 warstwy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kojot39
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 14
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 03-03-2016, 15:00   

Witam. Żeby nie zakładać nowego tematu to spróbuje tutaj.
Zagadnienie jest takie: Muszę położyć trzy kolory bazy na jeden element, żeby osiągnąć żadany efekt dokładnie chodzi o namalowanie czaszki z cieniami itd. Czy jest taka opcja żeby po nałożeni jednej warstwy odczekać jakiś czas (jeżeli tak to jaki) okleić ją położyć drugą zdjąć maskowanie wycieniować i położyć dopiero na to bezbarwny? Jeżeli jest taka możliwość to prosiłbym też o jakieś dokładnie wskazówki jak to zrobić żeby wszystko miało ręce i nogi i co ważniejsze żeby nic nie poodchodziło za jakiś czas
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
arka
Moderator


Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 157
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: lodzkie
Wysłany: 03-03-2016, 20:13   

ogólnie możesz zrobic to na dwa sposoby
1. malujesz baza element i czekasz aby dobrze wyschla ja czekam powiedzmy 30 minut w 20 stopniach (jak mamm oklejac cos na bazie) obklejasz delikatnie zdejmujesz maskowanie cieniujesz i kladziesz bezbarwny (czas miedzy położeniem pierwszej bazy a bazbarwnego zalezy od produktów np w moim przypadku niby jest to 12h)
2 obcja to pomalowac baza polozyc bezbarwny na drugi dzien zmatowac i malowac co tam sie chce i pokryc to bezbarnym
pierwszej opcji uzywam gdy maluje pasy, napisy, proste rzeczy. drugiej gdy maluje cos konkretnego poniewaz po pierwsze jak cos nie pójdzie po mojej mysli to latwo to usunac z bezbarwnego z bazy juz nie praktycznie sie nie da bo co bys nie zrobil to naruszysz strukturę bazy no i to przesuszenie bazy czasami projekt wymaga kilku dni malowania
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kojot39
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 14
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 05-03-2016, 13:44   

Dzięki za pomoc w tym projekcie wykorzystam drugi sposób. Jak możesz powiedz mi jeszcze czy drugi dzień po położeniu bezbarwnego nie będzie za szybko czy baza nie zacznie mi się ważyć na nie do końca wyschniętym bezbarwnym?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
arka
Moderator


Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 157
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: lodzkie
Wysłany: 05-03-2016, 17:24   

wiesz jak mozesz to poczekaj dluzej jesli czas nie goni to spoko ale z mojego doswiadczenia nigdy na drugi dzien mi sie nic nie zważyło aerografem nie kladziesz jakis grubych warstw i prawie odrazu sa suche wiec 24h w 20 stopniach powinny wystarczyc ale to moje spostrzeżenia zeby nie bylo
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kojot39
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 14
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 06-03-2016, 11:54   

ok dzięki za info i pomoc dam znać czy się udało
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne