lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
FSO Polonez Caro 1,6 GLI - renowacja proszę o radę
Autor Wiadomość
steve161
Użytkownik


Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 1
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 18-01-2016, 23:01   FSO Polonez Caro 1,6 GLI - renowacja proszę o radę

Witam.
Mam ambitny plan renowacji mojego poldżera,Auto jest od 21 lat w naszej rodzinie i dzielnie służyło, mam do niego ogromny sentyment dlatego chciałbym go wyremontować.
Pisze gdyż nie pokoi mnie jedna sprawa a mianowicie stan podwozia mojego Poloneza. Nie jestem mechanikiem ani blacharzem i mało się na tym znam dlatego pozwoliłem sobie stworzyć ten temat. Generalnie wiem że będzie to kosztowne przedsięwzięcie i z ekonomicznego punktu widzenia zupełnie nie opłacalne gdyż do remontu jest generalnie wszystko mechanika + blacharka jednak czasem trzeba się kierować sercem a nie rozumem:D. Piszę gdyż niepokoi mnie stan podwozia w moim Polonezie.
Porobiłem zdjęcia podwozia i chciałbym poznać wasze opinie czy to w ogóle jest do uratowania.
Najgorsze jest to miejsce na dwóch pierwszych zdjęciach, czyli tam gdzie pasażer za kierowcą trzyma nogi. Tam generalnie jest jak u "Flinstonów" Zdjęcia od 5-9 pokazują podłogę po stronie pasażera po prawej stronie, a także stan blacharski całego auta. Jak widać rdzy na nadwoziu nie ma dużo. Oprócz tego wiem że podłużnica jest w dobrym stanie, w miejscach gdzie nie ma rdzy w podłodze popukałem młotkiem i słychać odgłosy zdrowej blachy. Oprócz tego progi prawdopodobnie też są do wymiany.
Podsumowując chciałbym poznać waszą opinie czy taką podłogę da się naprawić, pomijając już koszty. Wiem że to tylko parę zdjęć i ciężko na tej postawie ocenić cały stan podwozia jednak coś tam widać.
Ostatnio odpalałem go po prawie półrocznej przerwie i odpalił za drugim razem, to znak że to auto chce żyć, jednak też nie jestem aż takim szaleńcem, jeśli nie ma możliwości tego naprawić to też nie zrobi nic na siłę.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za jakieś sugestie.
Zdjęcia podwozia i nadwozia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S3ci0r
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2015
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-01-2016, 00:24   

podłoga to chyba najprostszy element do odratowania z racji prostych kształtów, wystarczy wyciąć odpowiednie fragmenty a później wstawić nową blachę, więc myślę że nie powinno być problemu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne