lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Iwata Air Gunsa AZ3 HTE2 AV
Autor Wiadomość
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 04-06-2012, 21:06   

4x4 napisał/a:
Projekter w każdej bajce troszkę prawdy jest , jak sata to dwa pistolet jeden do bazy i jeden do bezbarwnego , 4000 1.2 może i jest lepsza od devilbisa ale bo klaru czy akryli ale do bazy to nie jest oszczędna , sam miałem i sate sprzedałem a jak idzie więcej bazy to znaczy ze jest droższa , a jak ktoś chce na początek devilbissa to i tak będzie zadowolony i to bardzo


Rozumiem 4x4. :) .... Nigdy nie miałeś w ręku SATA 4000 RP z dyszą 1.2. Czy Wy to naprawdę nie łapiecie w mig tego, że jak ktoś zna na wylot omawiane modele pistoletów ich wady i zalety to załapie was na konfabulacjach nawet jak napiszecie tylko jedno słowo. :nono: Weźcie to łaskawie pod uwagę.

... i skąd Ty 4x4 wygarniasz takie teorie, że jak SATA to odrębna do klaru i odrębna do bazy ? Naczytałeś się pewnie na forum o RP i HVLP i tak ci zostało ... a wystarczyło wypożyczyć i spróbować :)

Nie pisz kolego że to jakiś fakt, że idzie więcej materiału z pistoletu X niż z pistolety Y bo to bardzo subiektywne ... zawsze dodawaj, że twoim zdaniem i jak to Ty lakierujesz.

0,5 bara mniej na wejściu i np. w takiej SATA 4000 RP w porównaniu z HVLP nie ma prawie żadnej różnic w prędkości wylotowej materiału z dyszy, oraz w szerokości strumienia ... oczywiście przy porównywalnych dyszach materiałowych w milimetrach, a nie typoszeregu. Czyli 1,3 w HVLP 1,2 w RP. ... 0,5 bara mniej, lub więcej wystarczy żeby wyniki testu były inne. :nono:

Jak jeszcze ktoś sobie kupi silne szkło powiększające to zrozumie dlaczego mniejsza dysza materiałowa powoduje, że materiał pigmentowany kryje znacznie szybciej niż przy aplikacji z większej dyszy materiałowej.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 04-06-2012, 21:42   

PROJEKTER napisał/a:
Jak jeszcze ktoś sobie kupi silne szkło powiększające to zrozumie dlaczego mniejsza dysza materiałowa powoduje, że materiał pigmentowany kryje znacznie szybciej niż przy aplikacji z większej dyszy materiałowej.

przecież to piszę ...
soryy może inaczej myślę ;)

i to nie temat o Sacie....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 05-06-2012, 06:45   

PROJEKTER napisał/a:
Rozumiem 4x4. .... Nigdy nie miałeś w ręku SATA 4000 RP z dyszą 1.2


A jednak miałem przez pól roku sate 4000 1.2 RP , nawet mogę Ci wysłać numer telefonu do gościa co ją kupił , lub aukcję z allegro , wiem że masz wiedzę o pistoletach sata ale ja to przerobiłem na własnej skórze, i mam takie zdanie a nie inne, i nie mam zamiaru się podlizywać , a ze sata jest sprzętem wyborowym to dobrze wiem ale devilbissem tez idzie super lakierować , bo pistolet sam nie maluje . Nie mam zamiaru się tu przekrzykiwać , dla mnie devilbiss rti pro 1.3 t1 jest oszczędniejszy od saty 4000 1.2 rp , a ktoś może ma inne zdanie ? ma prawo , ja mam takie .

pozdrawiam. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 05-06-2012, 08:14   

@4x4 ... nie chcę się z tobą spierać ... ale jest różnica pomiędzy mieć pistolet na sklepie , lub kilka razy go użyć, a mieć pistolet w stałym użytkowaniu ... zanim odpowiesz pamiętaj, że tu jest taka funkcja pokaż wszystkie posty nicku. ;)

Bardziej merytorycznie napiszę tak :

Załóżmy że w mieście "X" jest sobie gdzieś w profesjonalnej lakierni świetny fachowiec na co dzień lakierujący 5 samochodów w kabinie. Nasz przykładowy specjalista to ... specjalista. Mądry facet bystry i bardzo spostrzegawczy. Ma też dostęp do portali internetowych w kraju i za granicą, a do tego zna dobrze angielski i trochę niemiecki, więc rozumie co tam jest na oryginalnych stronach www, czy forach branżowych np w USA .Co jakiś czas zarząd jego ASO wymienia mu sprzęt na jaki tylko zechce, przez co nasz specjalista ma szansę przetestować kilka topowych marek. Nie zapominajmy że przynajmniej raz w roku nasz spec jedzie na jakieś firmowe szkolenie. Czasami otrze się też o prezentację towaru, czy narzędzi. Co by nie gadać nie dość że praktyk to jeszcze dobrze poinformowany. Praktyk wchodzi na forum i z całą siła swojego autorytetu z przekonaniem płynącym z głębi serca i bez żadnych uprzedzeń do jakiegoś pistoletu pisze ... Kolego @ggg kup pistolet firmy "Z" model zz1 z dyszą 1,2. Ten sprzęt jest najlepszy na świecie.

Czy to cenna i przemyślana rada ? Czy jest miarodajna ? Czy warto mu zaufać ? ... Oczywiście że tak. To jednak praktyk wie co pisze i co widzi na co dzień. Wato korzystać z taki porad.

Jednak za jakiś czas na internetowe forum wpada jakiś nikomu nie znany @oszołom ma na koncie postów 3. Neguje wybór specjalisty wskazując wady tego pistoletu. Zaczyna się rozpisywać i podaje dane techniczne cyfry parametry. Zaczyna się dyskusja i po woli widać że to nie "Muchomorek" z "Krajny Mchu i Paproci" tylko jakiś sprzedawca pistoletów, albo technik ... albo cholera wie kto ? W trakcie dyskusji, pytań, negacji, kłótni i odpowiedzi wychodzi na to że kolego @oszołom operuje informacjami, które burzą dotychczasowe postrzeganie wielu modeli, czy marek pistoletów, wielu systemów. Po jakimś czasie @oszołom wraca do negacji stanowiska naszego specjalisty i uzasadnia to grzecznie tak :

Drogi kolego :nono: Miałem okazję niejednokrotnie porównać w jednym cyklu aplikacyjnym aparat natryskowy firmy IWATA model WS400 z dyszą 1,3 WSB oraz SATA 4000 RP 1,3 i DV GTI PRO 1,3 H1 ... wnioski są takie że ..... ( i tu następuje szczegółowy opis zachowania każdego z tych aparatów UWAGA ! w warunkach testu porównawczego. Ten sam produkt. Ta sama lepkość te same warunki, ten sam lakiernik, mało tego.... @oszołom kontynuuje) ... W trakcie tych wielokrotnych testów, sprzedawcy, lub jak wolisz technicy zakochani w jednej tylko marce pokazywali mi wszystkie zalety swojego produktu. Mówili o prędkości wylotowej produkt ( tu padają dane na temat marki S, I, lub D ... z różnymi dyszami ) pokazali mi jak się zachowuje konkretny aparat przy zwiększaniu, lub zmniejszaniu odległości aplikacji. Wyjaśnili mi to czego nie widać ... bo mieli ze sobą odpowiednie materiały marketingowe ... np. powiększenia kształtu kropli z mikroskopu. Ponieważ jestem uparty i nie łapię w mig to musieli mi pokazać jak "chłopu w polu" - Patrz koleś tak to wygląda na zdjęciu w laboratorium z dyszy i głowicy zz1 ... teraz psiknij i tak to wygląda u Ciebie. Widzisz ? No widziałem. Ponieważ w tajnych warunkach niektórzy mogą sobie pozwolić na złośliwości to biorą do pazura sprzęt konkurencji i pokazują mi .... patrz ... Tu jest wada, Tu jest wada, Tu jest problem, Tu jest kłopot. Gdy tak testuje sobie jeden pistolet po drugim ... samodzielnie i w kupie z innymi, to co jakiś czas ktoś mądrzejszy ode mnie musi jednak wyprostować moje postrzeganie rzeczywistości i mówi .... kolego, kolego nie chwal konkurencji naszego sprzętu jak porównujesz efekt pracy z dyszą "X", a do tego zadania powinieneś użyć dyszy "Y" z głowicą "Z". Teraz porównaj zużycie materiału ( masz tu warunki testu wg normy PN-EN, oraz sprzęt do pomiarów ) ... zobacz jak konkurencja kłamie w katalogach i jak to jest u nas ... oraz z innej strony .... Faktycznie trochę to nam, nie wyszło w tym modelu. Tu konkurencja nas lekko przegoniła. Ich rozwiązanie jest nieco lepsze. Bardzo często zdarza się też tak ... Wiemy że producent zaleca dysze i głowicę "Z" do tego zadania, ale Ty korzystaj zdecydowanie z dyszy "Y", zresztą producent zostawia często wybór. My zauważyliśmy, że z tym konkretnym materiałem lepiej pracuje dysza "Y" ale kolega Andrzej pokaże ci sztuczkę na niższym ciśnieniu z dyszą "X". Dalej szkolenie marketingowe. Jak będziesz chciał dowalić konkurencji to zrób z naszym sprzętem tak ... ciśnienie takie, dysza taka głowica taka i pomaluj element. Różnice będą widoczne gołym okiem. Oczywiście najpierw zorientuj się o co chodzi klientowi ... o szybkość pracy o zapylenie o wydajność o precyzję ... Na koniec kilka mega szachrajstw. Kolego patrz masz pistolet do podkładu i nasz pistolet do lakieru renomowanego producenta. Zmieniamy w tym do podkładu głowice i zakładamy dysze, ale od innego zestawu głowicy. Masz maluj będziesz w szoku ... i jestem w szoku gdy pistolet za 600 zł lakieruje podobnie jak ten za 2 000 zł ( podobnie nie identycznie ). W innej konfiguracji ten do podkładu zachowuje się tak jak Chinol HP za 200 zł. Klient chce jeden pistolet do wszystkiego ... proszę bardzo. Jeden korpus trzy rozmiary dysz materiałowych trzy różne głowice. 1000 zł + estetyczna walizeczka i lakiernik amator ma "profi" sprzęt renomowanego producenta trudny do zniszczenia i 3 letnią gwarancją. ;)


Myślę ze starczy żeby ci zobrazować o co mi chodziło @4x4 w poprzednim poście ?

Teraz się zastanów sam nad tym .... Kto z tych dwóch gości lepiej rozpoznał problem ? Który z nich dwóch ma coś do powiedzenia ... coś konkretnego ? Nie subiektywne opinie, czy fanatyzm, lub prezentacja uprzedzeń bo 10 lat temu ktoś pomalował DV i zrobił zacieki i to znaczy że wszystkie DV produkowane do końca świata to już syf. DV to syf, ale w śród wielkiej trójcy refinishu. Tu nie ma sporu między firmami tylko miedzy sześcioma modelami i to raczej z konkretną konfiguracją . Wybierasz jeden z trzech poprzednich modeli ... lub jeden z trzech nowych modeli. Tylko tyle ... i w takim przypadku DV zawsze jest w ogonie. Gdy jednak ktoś bierze do pazura SATA 4000 RP montuje dyszę 1,3 z wielką dziurą w porównaniu np do tyciej dziureczki w IWATA 4000 1,2 ... ustawia nieco wyższe ciśnienie i maluje, to dla mnie nie ma w tym nic dziwnego, że jest przerażony tym co się dzieje jak spodziewał się efektu jak przy DV 1,3 lub IWATA 1,2. Zmieniamy osprzęt korpusu i SATA powala efektem ... Gdy w DV zmieniamy osprzęt żeby dorównać SATA to nagle się okazuje że zużycie jest owszem bardziej ekonomiczne, ale tylko w pierwszym porównawczym pasie aplikacji. Pod koniec elementu wychodzi na to, że SATA miała jedno przejście mniej niż DV i to co się wydawało na początku lakierowania super już jest do dupy. Oczywiście może być odwrotnie gdy ktoś chce zdyskredytować SATA, a nobilitować DV ... i jak wytłumaczyć komuś kto lub szybko lakierować że ma się męczyć 4000 RP 1,2 przy lakierowaniu bezbarwnym ?

Obiektywnie jednak rzecz ujmując, gdy się odrzuci uprzedzenia i oceni to na chłodno według jakiegoś schematu to wychodzi na to, że WS400 Supernowa EVO 1,3 HD, na ten moment, lekko dystansuje SATA i mocno DV. Nie ma wad, ani przy lakierowaniu bazy, ani przy lakierowaniu bezbarwnym. Zawsze wychodzi oszczędniej, szybciej, precyzyjniej, i na identycznym poziomie jakości jak u konkurentów. ;)

... ale to oczywiście moje zdanie na ten temat. :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 05-06-2012, 09:22   

PROJEKTER napisał/a:
Jednak za jakiś czas na internetowe forum wpada jakiś nikomu nie znany @oszołom ma na koncie postów 3. Neguje wybór specjalisty wskazując wady tego pistoletu. Zaczyna się rozpisywać i podaje dane techniczne cyfry parametry. Zaczyna się dyskusja i po woli widać że to nie "Muchomorek" z "Krajny Mchu i Paproci" tylko jakiś sprzedawca pistoletów, albo technik ... albo cholera wie kto ? W trakcie dyskusji, pytań, negacji, kłótni i odpowiedzi wychodzi na to że kolego @oszołom operuje informacjami, które burzą dotychczasowe postrzeganie wielu modeli, czy marek pistoletów, wielu systemów. Po jakimś czasie @oszołom wraca do negacji stanowiska naszego specjalisty i uzasadnia to grzecznie tak :


No bez przesady ---przecież nie każdy zwolennik pistoletów SATA jest oszołomem ;) , no może są wyjątki :nono: ale to tylko wyjątki :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 05-06-2012, 10:18   

Ja nie jestem zwolennikiem pistoletów SATA tylko wielkim fanem tej firmy ;) i nawet ta zajebiście perfekcyjna IWATA WS400 Evo Supernowa z główką HD tego nie zmieni. "Jedna jaskółka wiosny nie czyni". :)

Wyjaśnij jeszcze @snayper ... co ci nie pasuje w tamtym poście o 4000 RP i HVLP z główkami "C" i "W" ? ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TI04
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 2
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: warszawa
Wysłany: 12-02-2013, 16:56   

[quote="PROJEKTER"]Jeżeli już kupiłeś to maluj ... działa i się nie psuje. Jeżeli szukasz pistoletu lakierniczego do lakierowania samochodów to do wyboru masz :

SATA 4000 RP, lub HVLP
IWATA W400 WBX, lub WS 400 EVO Supernowa
DEVILBISS GTI PRO, lub nowszy GTI PRO LITE


Witam
Przepraszam, że odkopałem temat ale jestem bliski kupna Supernovej Iwaty.
Mam mały mętlik, Projekter z całym szacunkiem podał wersję dyszy HD jako uniwersalną do bazy i klaru. Na stronie elakiery można także znaleźć podobną informację, natomiast na aukcjach ebay GB podają, że HD przeznaczony jest do clear do pokrywania dużych powierzchni tu przykład:
http://www.ebay.com.my/it...=item2ec3318d90

lub tu :
http://www.ebay.pl/itm/An...=item3a7cdb9402

Czy może ktoś odnieść się do tych rozbieżności???

Nie udało mi się niestety znaleźć oryginalnej specyfikacji
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-02-2013, 22:01   

TI04 napisał/a:


Witam
Przepraszam, że odkopałem temat ale jestem bliski kupna Supernovej Iwaty.
Mam mały mętlik, Projekter z całym szacunkiem podał wersję dyszy HD jako uniwersalną do bazy i klaru. Na stronie elakiery można także znaleźć podobną informację, natomiast na aukcjach ebay GB podają, że HD przeznaczony jest do clear do pokrywania dużych powierzchni tu przykład:
http://www.ebay.com.my/it...=item2ec3318d90

lub tu :
http://www.ebay.pl/itm/An...=item3a7cdb9402

Czy może ktoś odnieść się do tych rozbieżności???

Nie udało mi się niestety znaleźć oryginalnej specyfikacji


W tych opisach głowica nie ma nic wspólnego z dedykacją "Clear". Ten opis nie dotyczy głowicy HD. Głowica HD jest uniwersalna do bazy i do bezbarwnego. Do klaru w tym modelu to są tylko dodatki korpusu ( srebrne ) po to żeby ktoś kto ma dwa pistolety się nie mylił ( do bazy nasady regulacji i pierścień dyszy powietrznej jest złoty ) ;)

Czyli mamy tu IWATA WS 400 ( S = Supernova ) w poprawionej wersji korpusu bez wad pierwszych modeli ( EVO ) ze srebrnymi dodatkami ( jak w modelu do klaru ) z uniwersalną głowicą ( baza + klar = HD ) w typoszeregu 1,3 (czyli w dosyć wolnej i bardzo ekonomicznej konfiguracji )... na pewno nie do lakierowania busów i szybkiego lakierowania całych samochodów.

To sprostował PROJEKTER … po koledze PROJEKTER , ale możesz oczywiście poczekać na jakieś inne wyjaśnienie ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
TI04
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 2
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: warszawa
Wysłany: 13-02-2013, 00:04   

Dzięki Projekter
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Thumper
Wyjadacz


Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 137
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Jordanów
Wysłany: 14-02-2013, 00:10   

A czy jest gdzieś strona na której można by zobaczyć zalecane przez producentów lakierów dysze do pistoletów Iwata ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-02-2013, 00:57   

Thumper napisał/a:
strona na której można by zobaczyć zalecane przez producentów lakierów dysze do pistoletów Iwata ?

http://www.anest-iwata.se...%20EN_epost.pdf
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-02-2013, 04:18   

mkautos, chyba nie o to chodziło koledze Thumper, jemu chodziło o producentów lakierów jakie dysze polecają do swoich produktów a nie producenta pistoletu... :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-02-2013, 07:38   

Paweł166 napisał/a:
jemu chodziło o producentów lakierów jakie dysze polecają do swoich produktów a nie producenta pistoletu...

No to zajebiście. ;)
Tylko który producent lakieru podaje specyfikacje osobno dla sata, inną dla iwata a jeszcze inną dla . . sico?
Teraz osobna specyfikacja dysz dla każdego z modeli iwaty, saty, itd.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-02-2013, 09:59   

mkautos napisał/a:
Paweł166 napisał/a:
jemu chodziło o producentów lakierów jakie dysze polecają do swoich produktów a nie producenta pistoletu...

No to zajebiście. ;)
Tylko który producent lakieru podaje specyfikacje osobno dla sata, inną dla iwata a jeszcze inną dla . . sico?
Teraz osobna specyfikacja dysz dla każdego z modeli iwaty, saty, itd.


Jak to podaje przykład na zasadę ślepej odwrotności :

Gdy pada deszcz asfalt na ulicy jest mokry. Mokry asfalt na ulicy nie znaczy, że pada deszcz ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
EGONZGIERZ
Bywalec


Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 21
Skąd: łódź
Wysłany: 04-05-2013, 17:49   

panowie czy do kwoty 500zł warto kupić Air Gunsa IWATA AZ3 HTE 1.3 czy może coś innego ?

przeznaczenie lakierowanie samochodów kompresor tylko 50L 275l/min , z danych widzę że ta Iwata ma małe zapotrzebowanie na powietrze 200L/min i ciśnienie 2 bar, to mój kompresorek powinien się wyrobić proszę tylko o info o pistolecie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 04-05-2013, 19:22   

EGONZGIERZ napisał/a:

przeznaczenie lakierowanie samochodów kompresor tylko 50L 275l/min ,
A to dobre, to ten Twój kompresor to istna rakieta, pewnie ma z milion obrotów na minutę, że legitumuje się aż taką wydajnością? ;)
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
EGONZGIERZ
Bywalec


Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 21
Skąd: łódź
Wysłany: 04-05-2013, 19:35   

Kaes91 napisał/a:
EGONZGIERZ napisał/a:

przeznaczenie lakierowanie samochodów kompresor tylko 50L 275l/min ,
A to dobre, to ten Twój kompresor to istna rakieta, pewnie ma z milion obrotów na minutę, że legitumuje się aż taką wydajnością? ;)


PROSIŁEM TYLKO OPINIE O PISTOLECIE

a dane kompresora: Model HL 275/50
Pojemność zbiornika 50 l
Ciśnienie 8 bar
Moc 1,47 kW
Wydajność 275 l / min
Ilość cylindrów 1
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mlodyluk
Bywalec


Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 30
Skąd: KLI
Wysłany: 04-05-2013, 21:03   

MIłem AZ3 Hte2 tzn mam nadal i raz mi padł duży kompresor i właśnie mam taką makite 50L i chciałem przedni pas w kolor zrobić przy Ignis i powiem że to nieporozumienie, trzeba było czekać aż nabije i wogóle. Nie wyobrażam sobie lakierować np błotnik czy coś wiekszego.

[ Dodano: 04-05-2013, 22:08 ]
a pistolet ogólnie fajny, tylko wąska miotła, bezbarwny wolno idzie ale ładnie równo sie rozbija, lakieruje się dobrze w miare, nie zostawia chmurek czy cos, mam go dwa lata i żadnej awari, iglica sie nie wyciera, nic nie wymieniałem jeszcze, ale teraz mam już sate.

Oczywiście to jest moje odczucie jeżeli chodzi o ten pistolet, napewno ktos inny ma inne zdanie.
Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
EGONZGIERZ
Bywalec


Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 21
Skąd: łódź
Wysłany: 06-05-2013, 14:10   

dzwonili dziś do mnei z technicznego z iwaty i do małego kompresora polecają tylko http://www.lakieruj.com/p...-Iwata-LPH-80/6

[ Dodano: 06-05-2013, 17:11 ]
a może lepiej taki http://allegro.pl/pistole...3177457112.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
qran
Bywalec


Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 34
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 23-05-2013, 20:42   

Opinie o tym (Iwata Air Gunsa AZ3 HTE2 AV) pistolecie mnie przekonały. O cenie nie wspomnę :)
Czy rzeczywiście jest sens kupować osobny pistolet do podkładu czy może dokupić dyszę 1.8 do tego Air Gunsa?
_________________
Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
diablo74
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 85
Punkty: 2/5
Skąd: kuj-pom.
Wysłany: 23-05-2013, 22:44   

jest sens, drugi zestaw czyli iglica, dysza i motylek kosztują połowę tego co gunsa a nie wspomnę o komforcie pracy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomek70
Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 58
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: BYD
Wysłany: 24-05-2013, 06:06   

diablo74 napisał/a:
jest sens, drugi zestaw czyli iglica, dysza i motylek kosztują połowę tego co gunsa a nie wspomnę o komforcie pracy
Pewnie chodzi o ''komfort'' nakładania , bo każdorazowe rozkręcanie guna na części żeby wymyć podkład to już średnia przyjemność.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 34
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 24-05-2013, 15:33   

EGONZGIERZ napisał/a:

a może lepiej taki http://allegro.pl/pistole...3177457112.html


Strzeż się tego guna bo to Taiwańskie cudo techniki.
Kosztuje dużo a warte tyle co każdy jeden chińczyk.
Miałem do czynienia z tym gunem i wiem co piszę.
Proponuje przed zakupem zapoznać się z opiniami innych ludzi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
qran
Bywalec


Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 34
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 27-05-2013, 10:33   

Postanowiłem że się posłucham i kupię ten Accuspray do podkładu. Nad tą "iwatą" jeszcze się zastanawiam bo z jednej strony dobry z drugiej Projekter krzyczy :)
_________________
Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marcin-
Wyjadacz
-Diesel Power-


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 122
Punkty: 2/1
Skąd: śląsk/SBE
Wysłany: 31-03-2015, 20:49   

może mi ktoś pomoże w temacie i powie czy można jeszcze kupić tą airgunse AZ30?A drugie pytanie dlaczego u jednych w aukcjach są te pistolety z regulacją powietrza u dołu ,a drugie nie mają.Ja mam tą AZ3 hte i ma to pokrętło a ta z linku ma zaślepione http://allegro.pl/pistole...5173328117.html
Chcę kupić drugą ,bo mi bardzo przypasowała praca z tym pistolem

http://www.allegromat.pl/aukcja172222


Warn za brak archiwizacji linku .
Ostatnio zmieniony przez unek 03-04-2015, 07:52, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne