lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rozcienczallnik do cieniowania NOVOL
Autor Wiadomość
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 03-07-2010, 07:28   Rozcienczallnik do cieniowania NOVOL

witam koledzy używa ktoś tego rozpucha ja kupiłem go na próbe kosztuje 10 zł za 0,5 L do tej pory porabiałem na DP AK350 i powiem szczerze ze nie widze róznicy w zapachu jest prawie taki sam co zauważyłęm to szybciej odparowuje od DP ale przejscie jest niezauwazalne zarówno na jasnych jak i na ciemnych kolorach .



KARTA TECHNICZNA I OPIS

thin_890_b.jpg
Plik ściągnięto 310 raz(y) 33,58 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 03-07-2010, 07:55   

Ja uzywam. Wcześniej miałem sikkens SRA i był lepszy ... tzn nie do końca. Na sikkensie prysnąłeś raz i już był ładny połysk, na novolu jak psikniesz raz to wygląda jak zapylone, po 2 już lepiej, ale dalej to nie jest to co lakier (na sikkensie nie było różnicy). Jednak tak jak mówisz zapolerować da się bez śladu, a to chyba najważniejsze. No i cena przystępna.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 03-07-2010, 10:48   

Ryba napisał/a:
No i cena przystępna.


To chyba główny atut. WIesz jak nauczysz się robić na produkcie to powinno być ok, ale z tym czy da się postawić go na jednej półce z DP to bym nie ryzykował :) choćby z samego respektu dla marki.

Bardziej by mnie interesowało porównanie tego rozcieńczalnika z jakimś produktem podobnej półki. O choćby APP.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 03-07-2010, 12:27   

jano napisał/a:
Bardziej by mnie interesowało porównanie tego rozcieńczalnika z jakimś produktem podobnej półki. O choćby APP.

App dość/nazbyt/ agresywny.Novola nie używałem,a DP bez komentarza.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 03-07-2010, 13:02   

robiłem również na rozpuchu z PPG (niepamietam dokładnego numeru) i naprawde nie zauważam jakiś znaczących różnic miedzy tymi rozpuchami zależy tez jaką kto ma technike ja robie najpierw z resztką klaru pozniej samym rozpuchem i niema śladu pozniej wystarczy docisnąc mocniej polerka i jest git papieru nie używam na przejscia .


No-Limit w jakim sensie mówisz na DP "bez komentarza" w pozytywnym czy negatywnym tego słowa znaczeniu?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 03-07-2010, 14:47   

Robiłem na tym rozpuchu z novola dłuzszy czas i zmieniłem go na rozpuch z DP.
AK 350 jest bezkonkurencyjny jesli chodzi o połączenia powłok i ich trwałosc.
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 03-07-2010, 16:46   

kosior napisał/a:

No-Limit w jakim sensie mówisz na DP "bez komentarza" w pozytywnym czy negatywnym tego słowa znaczeniu?

W pozytywnym znaczeniu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marcin-
Wyjadacz
-Diesel Power-


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 122
Punkty: 2/1
Skąd: śląsk/SBE
Wysłany: 27-02-2015, 00:11   

dobra panowie,ja np. używam bezbarwnego dx 1044 i napisane jest w karcie ,że nie można dolewać rozpuchu to jak doleję sobie tego rozpuszczalnika i prysnę to nic się nie stanie ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
NOVOL rafman
Technik
NOVOL rafman

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 111
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Komorniki
Wysłany: 03-03-2015, 08:41   Rozcieńczalnik do cieniowania NOVOL

Witam !
Postanowiłem włączyć się do dyskusji na temat rozcieńczalników do cieniowania , aby przekazać parę praktycznych uwag.
Nie będziemy się tutaj odnosić z porównaniami do produktów firm handlowych, bo jak działają ,,handlarze" każdy wie.
Mówmy zawsze o produktach poważnych producentów.
Novol posiada 3 rozcieńczalniki do cieniowania produktów akrylowych w linii Professional Plus 890 oraz 2x w linii Spectral Extra 895 w wariancie na pistolet i w sprayu.
Aplikacja zalecana: to po każdym przejściu ,czystym pistoletem (aby nie było w strefie przejścia kropelek żywicy,którą później trudno zapolerować)
2. wariant to natrysk po ostatniej warstwie( na słupki ,wnęki itp wystarczające)

Z praktyki naszych klientów wynika ,ze niektórzy pozostawiają resztki lakieru i tym wykonują końcowy natrysk cieniujący.Wszystko zależy od doświadczenia i umiejętności.

Jeśli chodzi o różnicę między tymi produktami to te z linii Spectral posiadają rozcieńczalniki ,które lepiej rozkładają lakiery klasy VHS ,dominujące w sprzedaży tej linii.

UWAGA!! na wszystkie rozcieńczalniki do cieniowania w aerozolach.
Istniej zawsze problem (nie zależy od firmy) ,że przy aplikacji sprayem kropelki z produktu mogą powodować powstawanie tzw. oczek.

Nie jest to wada produktu tylko kwestia narzędzia aplikacji-gaz w aerozolu.
Aby było odpowiednie ciśnienie (a tym samym odpowiednie rozpylenie) pojemnik powinien posiadać odpowiednią temperaturę powyżej 21 stopni. Jeśli jest chłodny należy go podgrzać , będzie zdecydowanie lepiej.

Tylko nie w mikrofalówce!!!

Pozdrawiam Rafał Mania Dział Szkoleń NOVOL
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 03-03-2015, 09:40   

NOVOL rafman napisał/a:
Aby było odpowiednie ciśnienie (a tym samym odpowiednie rozpylenie) pojemnik powinien posiadać odpowiednią temperaturę powyżej 21 stopni. Jeśli jest chłodny należy go podgrzać , będzie zdecydowanie lepiej.


Ciekawa sprawa z tą temperaturą. A czy masz jakieś doświadczenie jeśli chodzi o ogólnie lakiery w spray np. bezbarwne, czy tam temperatura puszki ma jakiekolwiek znaczenie. Oczywiście mówimy tutaj o istotnym znaczeniu ;)
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
NOVOL rafman
Technik
NOVOL rafman

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 111
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Komorniki
Wysłany: 09-03-2015, 09:59   Temperatura w aerozolach

Witam!
Przepraszam ,że znowu z opóźnieniem odpowiadam(intensywność szkoleń).
Oczywiście, w przypadku wszystkich wyrobów zapakowanych w spray temperatura produktu w opakowaniu z gazem ma ogromne znaczenie. Czasami nawet większe niż jakość i kształt dyszy,która też jest ważna.

Rafał Mania Dział Szkoleń NOVOL
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne