lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ten konkretny kompresor, starczy do prywatnego malowania
Autor Wiadomość
breczus
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 5
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-08-2014, 10:20   Czy ten konkretny kompresor, starczy do prywatnego malowania

Witam,
Pracuję jako lakiernik meblowy (głównie kuchnie i wystawy), niestety nie jestem nim z wykształcenia, pracuje już 3 lata, przyjęty z tzw. ulicy :)
Obecnie posiadam 2 wspaniałe auta jakimi są Toyota Celica st182 i st185
na których ćwiczyłem już wyprawki i drobne naprawy lakieru, polerowanie itp.
Chciałbym jednak być w stanie pomalować całe auto (ewentualnie, pół a drugie pół po wyklejeniu następnym razem)
Przymierzam się do zakupu kompresora już jakiś czas, dojrzałem do tego kupić min. 100l/400V
znalazłem taki firmy kraftdelle, czy byłby ktoś doświadczony potwierdzić czy nada się on do użytku prywatnego, wystarczy do pomalowania akrylem całego auta (Celica jest niska, długa, myślę że porównywalna powierzchnia do malowania z autami klasy B)
KRAFTDELLE

lub 3 tłokowy KRAFTDELLE 3 tłoki

Odrazu wspomnę że nie stać mnie by wydać 4-5tyś na kompresor, który będę używał sporadycznie. Potrzebuje czegoś co użyję do pomalowania swojego auta, ewentualnie w przyszłości jakby udało się podłapać jakieś zlecenia na meble lub auta od znajomych.

Farbą użytą do pomalowania auta będzie farba rozpuszczalnikowa, nie mam warunków na wodną.

Ps. forum długo przeglądałem i wiem jak reagujecie na podobne tematy, (albo na kłótnie typu "mój kompresor 24l da radę pomalować auto") dlatego mam iskierkę nadziei że uda się uzyskać choć małe potwierdzenie że ten dany kompresor za 1400zł nada się, lub znacie jakieś tańsze (droższe odpadają) które podołają :)

Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 24-08-2014, 10:49   

jeśli te dane 560l/min to prawda to kompresor powinien Ci styknąć. Sata hvlp ma ponad 400l/min. Nie wiem jakim gunem chcesz lakierować i jakie ma zapotrzebowanie na luft bo tak naprawdę wiatru nigdy za wiele.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
breczus
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 5
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-08-2014, 14:12   

No pytanie czy jest to wydajność zasysania czy efektywna (mierzona na wyjściu) tego już nie podają, no ale i tak jest napewno wydajniejszy niż te na 220V (które według aukcji mają po 350l/min przy 100l butli.

Gun to na początek pewno jakiś chińczyk RP (sico?), jak się nie sprawdzi przy 1 aucie, to za jakiś czas dokupie coś lepszego a ten zostawię do podkładu i tak auto chcę narazie pomalować farbą którą operujemy na meblach (ICA) w połysku dając na stary lakier zmatowiony (tam gdzie rdza to najpierw do surowego, podkład epoksydowy, szpachel, podkład akrylowy, lakier).
Od razu się tłumaczę że wiem iż nie jest to farba przeznaczona do aut, ale sprawdziłem ją na felgach, które bez większego przygotowania (umyte, zmatowione i pomalowane tą farbą) wytrzymały 3 zimy i wytrzymają pewno kolejne. A wiadomo co za darmo to warto :)

jak nabiorę doświadczenia to pomyślę o przygotowaniu garażu pod lakierowanie i wtedy zrobi się na porządnie.

Ok czyli na pierwszy ogień powinien kompresor dać radę (chyba skuszę się na ten 3 tłokowy), ciekawe czy klucz pneumatyczny też da radę coś odkręcić/dokręcić
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 24-08-2014, 15:03   

breczus napisał/a:
ciekawe czy klucz pneumatyczny też da radę coś odkręcić/dokręcić
a to juz zależy od klucza ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
breczus
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 5
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-08-2014, 15:18   

gdybania ciąg dalszy

Znalazłem kompresor na 230V, z mocą niby 4,2kW i wydajnością niby 560l/min.
Kusi mnie w nim niższa cena w stosunku do 3-tłokowca oraz dłuższa gwarancja (24 zamiast 12 miesięcy) door-to-door. Jako że nie będzie on używany ciągle to dłuższy okres gwarancji bardziej mi odpowiada. Czy jest duża różnica na rzeczywistej wydajności między pompami na 230v a 400v? posiadam gniazdo 400V, ale dosyć daleko, musiałbym dokupić dłuuugi przedłużacz, z 230v mniejszy problem wydaje mi się.
EUROCRAFT

Ktoś sprawdzał albo wie z doświadczenia czy jest różnica w pracy dla 230v a 400v?

na chwilę obecną zastanawiam się nad tymi dwoma

KRAFTDELLE
EUROCRAFT

który bardziej do was przemawia?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
przemek22.1986
Stały Bywalec
Akwarium szczecin


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 85
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-08-2014, 22:20   

Zaden,kazdy z nich to szmelc.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 24-08-2014, 23:19   

breczus, Wymienione przez ciebie kompresory będą miały wydajność na wyjściu ok. 250 litrów. Jeżeli twój pistolet potrzebuje 200-250 litrów powietrza na minutę, to jakiś czas powinny posłużyć. Jednak jeżeli twój pistolet będzie potrzebował 300-400 litrów powietrza to te kompresory będą się przegrzewały i pluły olejem. Innymi słowy nie posłużą zbyt długo.
Ja na twoim miejscu skusił bym się na coś takiego -
http://www.allegromat.pl/aukcja163992
Ten kompresor też ma wydajność na wyjściu ok 250 litrów. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczył bym na przyzwoity pistolet lakierniczy, i przyzwoity odwadniacz/odolejacz.
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
breczus
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 5
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 27-08-2014, 16:39   

te kompresory co podałem mają podaną efektywność ponad 550l/min
mówisz że prawdziwa będzie o 60% niższa? tzn. wiem że napewno 550l/min nie mają, ale spodziewałem się tych 350l/min właśnie na wyjściu.

ten co podałeś w sumie też jest na 2 tłokach, ale silnik dużo słabszy, mówisz że ten konkretny model/firma nadrabia mniejszą moc, lepszym wykonaniem silnika? nie jest to chińczyk jak każdy inny?

jednak jest też tak jak mówisz, tańszy kompresor to byłbym w stanie kupić lepszy pistol na start,
np. ten http://www.allegromat.pl/aukcja164092
albo ten (200l/min niby) http://www.allegromat.pl/aukcja164093
ale obawiam się że te 250l/min i 50l zbiornika nie podoła skoro chciałbym zrobić auto całe.

wiem że najlepiej by było odłożyć i kupić kompresor za 3-4tyś, ale w moim przypadku to nie ma sensu, możliwe że wykorzystam go tylko do pomalowania 2 aut, paru kompletów felg i czegoś ewentualnie w przyszłości. Więc nie oczekuje że będzie chodził bezawaryjnie 10lat, wystarczy mi by chodził dobrze min. 2lata na gwarancji
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 27-08-2014, 18:37   

breczus, Mój kompresor w/g opakowania miał mieć wydajność ssawną 310 litrów i jakieś 210 litrów wydajności teoretycznej (czy jakoś tak). W praktyce ma na wyjściu ledwo 110 litrów Grrr.
Producenci i sprzedawcy często podają wydajność ssawną, a ta ma się ni jak do wydajności na wyjściu.
Ten kompresor o którym wyżej wspomniałem w zupełności wystarczy do pistoletu Air Gunsa AZ3 HTE2, która to potrzebuje ledwo 200 litrów powietrza na minutę. Drugiego wymienionego przez ciebie pistoletu nie polecam, są o nim kiepskie opinie. Warto także zainteresować się pistoletem Sagola 3300, gdzieś na forum chłopaki pisali że można go kupić za rozsądne pieniądze.
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
breczus
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 5
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 27-08-2014, 19:31   

ok, wracam do punktu z którego startowałem, czyli dobry kompresorek 50l i średniej klasy pistolet :) później po lekturach i przemyśleniach chciałem koniecznie 100l, ale to już na pistolet by nie starczyło (jedynie wtedy sico i jemu podobne do 100zł), a chyba lepiej nawet pomalować coś na raty, niż raz a jak wałkiem :)

skuszę się na zestaw polecony kompresor+ Air gunsa. Dam znać czy spełnił oczekiwania ten zestaw

Bardzo dziękuje za pomoc :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Buba25
Użytkownik
Amator


Wiek: 35
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 12
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Klonowa
Wysłany: 08-10-2014, 11:17   

To ja sie podepnę czy ten sprzęt da radę http://archi.inosak.org/db/item4641489374_1.html do takich zastosowań drobnych
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 08-10-2014, 12:01   

Buba25 napisał/a:
do takich zastosowań drobnych
No to konkretnie do jakich? Do zaprawek?
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Buba25
Użytkownik
Amator


Wiek: 35
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 12
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Klonowa
Wysłany: 09-10-2014, 15:17   

zaprawek, pomalowania elementu itp.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 09-10-2014, 15:39   

Starczy.
 
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(y):
Buba25
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne