lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Sata Econoline 1.3
Autor Wiadomość
crazybiker85
Użytkownik


Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 18
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 05-12-2013, 16:12   Sata Econoline 1.3

Witam , chcialbym sie dowiedziec cos wiecej na temat tego sprzetu . Wiem tylko tyle ze jest to tansza linia produktów Sata . Do jakiego modelu Saty mozna go porownac? I czy warto go kupic czy lepiej brac uzywke np 3000 ?

[ Dodano: 05-12-2013, 16:14 ]
tutaj taka Sata :

[url="http://www.allegromat.pl/aukcja0"]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 05-12-2013, 17:53   

link nie hula. wrzuć normalnie to poprawie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
crazybiker85
Użytkownik


Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 18
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 05-12-2013, 18:21   

http://allegro.pl/sata-pi...3767437527.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 05-12-2013, 18:56   

martek napisał/a:
wrzuć normalnie to poprawie
nie dasz rady :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 05-12-2013, 19:36   

http://www.allegromat.pl/aukcja147973

unek, dam rade :D :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
FSO-Team
Użytkownik



Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 11
Skąd: Lublin
Wysłany: 20-09-2014, 23:46   

Odkopuję temat i podłączam się ;)

Stoję przed wyborem pistoletu do bazy i bezbarwnego. Potrzebuję sprzętu do odbudowy Poloneza Trucka. Obecnie jestem na etapie blacharki więc do lakierowania sporo czasu jeszcze upłynie, gdyż pracuję nad autem tylko week'endami.

Dysponuję kompresorem który według danych producenta posiada "Wydajność efektywna (przy nadciśnieniu 7 bar): 250 l/min" więc guny HVLP odpadają. Dysponuję też podstawową wiedzą teoretyczną na temat technik lakierowania i eliminacji podstawowych błędów. Doświadczenie zdobywam cały czas lakierując różne rzeczy: felgi, czasem jakieś pojedyncze elementy.

I teraz pytanie: Warto porwać się na satę econoline 1.3 któa kosztuje około 900zł?

Czy tania linia Sata ma coś w sobie z legendarnych "pełnoprawnych" modeli Sata? ;) Początkowo planowałem zakup używki modelu 90, ale boje się że trafię na bubla ( a szukanie zestawów naprawczych i dłubanie to nie dla mnie: chce kupić i lakierować bezproblemowo a nie się zastanawiać czego miotła krzywa i czego cieknie) albo podróbę ( jedne mają błękinty inne srebrny korpus, zgłupieć można :nono: )

Proszę o opinie na temat econoline. Warto pchać w to kasę czy lepiej dołożyć do normalnej saty, czy może lepiej oszczędzić: kupić air gunse a za resztę zabalować (joke :) :) :) )
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 21-09-2014, 03:37   

Jaki kolor ma być tego trucka? Bo jak jakiś solid bez metalu to jedno auto można byle czym oblecieć na pewno nie kupowałbym specjalnie guna. Nie myśl ze sata na korpusie cos zmieni w twoim przypadku szczególnie jeżeli nie masz do niej warunków sprzętowych i mówimy o modelu o który jest po prostu słaby sam w sobie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
FSO-Team
Użytkownik



Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 11
Skąd: Lublin
Wysłany: 21-09-2014, 11:04   

Kolor będzie jakiś czerwony niemetaliczny, jeszcze odcień do ustalenia. Ale raczej coś dobrane z fiszki w mieszalni z mieszalnikiem Glasurit. Bezbarwny będzie T4W 4444 na 1,5 warstwy. Bede wylewać na lustro.

Mimo wszystko chce to zrobić dobrze. Buduje specjalnie garaż na kolejne auto, inwestuje w części, kupiłem półautomat specjalnie pod ten projekt, więc wydatek 1000zł na pistolet nie jest straszny: i tak budżet na ten projekt przekroczył kilkukrotnie wstępne założenia. A dobry gun się zawsze prędzej czy późnej przyda w garażu, więc nie do końca tak na jeden raz.

Jeśli chodzi o warunki lokalowe, to patrząc na fotogalerie użytkowników tego i konkurencyjnego forum moja "nora" jest ok. Ostatnio kolega lakierował sobie u mnie calutki bok Fiata 125p, kompresor (150 litrów, dwa tłoki) dał radę na chińskim pistolu. Syfków było dosłownie kilkanaście więc jak na garaż bez wyciągu idealnie. Polerownia się nie boję gdyż moje hobby to detailing.

No dobra ale wracając do tematu, Kamil208 co masz na myśli że to model sam w sobie słaby? co z nim nie tak? Do jakiego innego guna możesz porównać?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 21-09-2014, 14:22   

Nie zagłębiaem się w te econoline ale a tego co wiem są to poproostu stare lub bardzo stare modele gunów może z drobnymi zmianami ale najprędzej nastawionymi na oszczednosci. Chcesz sate możez ją kupić chcesz airgunse też możesz ja kupic i moim zdaniem będzie to porównywalny sprzęt.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
FSO-Team
Użytkownik



Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 11
Skąd: Lublin
Wysłany: 22-09-2014, 08:58   

Kamil208 napisał/a:
będzie to porównywalny sprzęt


Dzięki za pomoc.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne