lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o radę - nowy warsztat.
Autor Wiadomość
Kamil01
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 2
Skąd: Września
Wysłany: 20-08-2014, 12:43   Prośba o radę - nowy warsztat.

Witam, zamierzam otworzyć własny warsztat. Chciałbym prosić Was o opinię, jakie produkty będą mi potrzebne na początek. Według Was polskie marki dają radę, czy lepiej sięgnąć po stare i sprawdzone produkty typu DP? Dopiero rozkręcam się w tym temacie, szukałem już trochę na ten temat w necie, ale co stronka to inne opinie. Może Wy powiecie mi coś konkretnego? Dzięki ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 20-08-2014, 16:51   

Witam. Wszystko zależy od Twojego stażu pracy, a przedewszystkim od świadomości oraz wiedzy jaką posiadasz na temat lakiernictwa pojazdowego.

Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawel997das
Stały Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 73
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok Dębica
Wysłany: 20-08-2014, 19:14   

I od dostawców- żebyś nie płacił jak za zboże nie mając zadowalającej jakości ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 20-08-2014, 20:04   

Kamil01, a jaki masz staż kolego?? ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil01
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 2
Skąd: Września
Wysłany: 21-08-2014, 10:46   

No właśnie, nie mam niestety doświadczenia w samodzielnej pracy, do tej pory pracowałem jako pomocnik w warsztacie znajomego, nie miałem możliwości sam dobierać materiałów. Teraz z kolegą postanowiliśmy otworzyć własną działalność. Używaliśmy przede wszystkim lakierów duponta, dlatego nie mam porównania z innymi markami. Dupont jest drogi, a wiadomo, że zwłaszcza na początku cena będzie się dla nas bardzo liczyła. Szukamy dobrych, sprawdzonych materiałów, ale jednocześnie nie kosmicznie drogich, jeżeli to w ogóle możliwe :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 21-08-2014, 15:35   

Kamil01, zacytuje twój post z sąsiednigo forum;
Cyprian;

'Witam, tak jak napisałem w temacie, razem z wujkiem mamy zamiar otworzyć nowy warsztat'

Po pierwsze jesli chcesz info to zakladaj temat na jednym forum,bo My jestesmy tu i tam ;)

Po drugi zdecyduj sie z kim zakladasz ten warsztat...z wujkiem,czy kolegą? ;)

Po trzecie zastanawia mnie fakt ze wujek pracuje w fachu i niema rozeznania?W dodatku nieodpowiada mu Du Pont,marka która jest jednym z liderów na rynu?

Po czwarte jak Wy chcecie i na jakiej zasadzie prowadzic ten warsztat jesli niemacie podstawowych informacji na temat produktow,producentow?

Po piate Polskie marki daja rade takie jak Novol,a nie te które sa tylko tanimi podróbami i konfekcjonowanymi w Polsce.

Po szóste jesli chcesz być na rynku i miec szacunek u klientów to odpuść sobie tanie produkty i lakierowanie elementow za grosze...Zasada jest prosta,"robisz dziadostwem dla dziadow,bedziesz dziadował latami"
;)
 
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(y):
Chali68
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne