lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
wyblakły 199/A fiat seicento 2001,3podejście.
Autor Wiadomość
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 27-06-2015, 15:33   wyblakły 199/A fiat seicento 2001,3podejście.

chłopaki mam problem z kolorem 199 A fiat seicento,będzie 3 podejście,2 podejścia okazały się fiaskiem,panowie z mieszalni w sosnowcu okazali się niekompetentni zawiozłem im maskę a oni dobrali z nr.(paleta Ivat)miało być gites otóż to nie było samochód wyglądał koszmarnie biorąc pod uwagę że lakierowane były maska przednia ,zderzak przedni,błotnik tylny prawy(porównaniu z drzwiami wyglądało paskudnie jak po jakiejś masakrze czy coś w tym rodzaju o przodzie juz nie wspomnę .

Czekam na poniedziałek aż mi dorobią lakier z drzwi może tym razem siądzie kolor Firmy Deeber Valspar.

I teraz pytanie do was macie jakieś patenty na kolor?utopione pieniądze,czas a już nie wspomnę urażonej ambicji,po prostu rozkładam ręce.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Maciek_K
Klubowicz



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 343
Punkty: 6/2
Skąd: Krosno
Wysłany: 28-06-2015, 04:34   

Twój błąd że nie zrobiłeś natrysku próbnego. Teraz czeka Cie 2 raz ta sama robota. Trzeba pamiętać że czerwony kolor w solidzie zawsze jest wredny, a spłowiała maska mało kiedy będzie pasować odcieniem np do boku. Dodaj jakieś zdjęcie to będziemy widzieć co i jak ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 28-06-2015, 09:50   

ten kolor jest trochę dziwny, gdyż elementy typu dach, maska oraz góry błotników są wypłowiałe i nie ma szans tego zapolerować, natomiast reszta jako tako trzyma jakiś tam połysk, także dobranie tego koloru jest kłopotliwe. Trzeba cieniować wszystko jak leci niestety. Miałem taki przypadek kiedyś w tym kolorze z Fiatem Sienną.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 28-06-2015, 10:39   

Maciek_K, kalbi, Wrzucam foty jak to wygląda w świetle garażowym znając życie na świetle słonecznym na zewnątrz będzie koszmar to i tak lepiej wygląda niż za pierwszym po aplikacji oryginału.:)


Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

[ Dodano: 28-06-2015, 11:56 ]
Aha przyznam się że się trochę pobawiłem pigmentem i dodałem białego i pomarańczowego,bo ten z klapki był za ciemny,robiłem natrysk próbny mimo rozjaśnienia pigmentem kolorek był ciemniejszy,ale mówię sobie po wyschnięciu go sciagnie i troche zjasnieje ale,nie sadziłem ze aż tak :killer: wyszła piękna malinka:)przeglądając forum trafiłem na posta system Deeber i tam w objaśnieniu było napisane że kolory solidowe i czerwienie tego systemu maja tendencje do zmiany odcienia i dobrze jest zostawić próbkę na jeden dzień i wtedy sprawdzić próbkę u mnie tak się stało gdybym sie natknął wczesniej na tego posta to bym wymieszał wszystko razem i by siadło moze nie dosłownie ale,różnica by była w miarę tolerancji,a tak to mam.Co do cieniowania nie za bardzo mi się to opłaca w tym samochodzie,ale już mi to chodzi po głowie,zobaczymy co na miesza.na stawiam sie pozytywnie musi wyjść.

[ Dodano: 28-06-2015, 12:06 ]
Tu jest ten post,nawet całkiem świeży:http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?p=106750&sid=e0e454dc7934fa49740cd9183608528b#106750

[ Dodano: 28-06-2015, 16:17 ]
Po przemyśleniu sprawy będzie cieniowanie nie będę tego robił 4-ty razy strona prawa na pewno cała ale,czy wyjechać tez na lewy błotnik trochę, żeby było po równo ? Moim skromnym zdaniem tak by wypadało,ale może macie inne sposoby np.żywice,rospuchy do cieniowania?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 05-07-2015, 10:05   

Autko pocieniowane,wyszło gites zamiast 3 element.wyszło 6 elementów.Kasy i zdrowia juz nie odzyskam,ale determinacja wzięła górę i oczywiście trzeba było popracować nad kolorem chyba z 15 natrysków zrobiłem szok.Chłopaki dostajecie po punkcie zasłużonym. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne