lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rama blacharska używana
Autor Wiadomość
Krzychuautim
Ekspert



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 277
Otrzymał 11 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 22-02-2014, 11:22   

Całkiem zwykłe auta, wcale nie muszą to być jakieś wynalazki, na ostatnich 2-5-ciu mm bardzo wiele dzisiejszych aut stawia duży opór. Wszelkie SUW-y, dostawcze, mercedesy, toyoty a nawet vw. Właściwie każde auto spełniające normy bezpieczeństwa.
Szczególnie jak się ciągnie wielopunktowo, oczywiście to nie jest tak że rama się wygnie i jest krzywa tylko np. zaczyna się unosić jedno kółko lub lekko kołysać przyrząd pomiarowy.
Większość blacharzy nie interesuje te ostatnie 5 mm, ale tak naprawdę aby zachować sztywność auta i poprawność montażu ten drobny kawałek jest bardzo istotny.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mrchewe
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 13-06-2014, 07:44   

koledzy odgrzeje jeszcze kotleta, do tej pory szukalem czegoś odpowiedniego i chyba znalazlem , mam do wyboru car o linera mark 5 z pomiarem i mocowaniami bmw za 11000 albo podróbę car o linera za 5500 tez ma mocowania bmw trochę gratów i 3 cyrkle i plus ze jest na miejscu, co wybrac?? Tą podróbę oglądałem wygląda konkretnie, bm mark 5 wyglada ze zdjec na zniszczona .

Brać podróbę ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sq9mda
Bywalec


Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 44
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: IO63PF
Wysłany: 15-06-2014, 23:09   

mrchewe napisał/a:
koledzy odgrzeje jeszcze kotleta, do tej pory szukalem czegoś odpowiedniego i chyba znalazlem , mam do wyboru car o linera mark 5 z pomiarem i mocowaniami bmw za 11000 albo podróbę car o linera za 5500 tez ma mocowania bmw trochę gratów i 3 cyrkle i plus ze jest na miejscu, co wybrac?? Tą podróbę oglądałem wygląda konkretnie, bm mark 5 wyglada ze zdjec na zniszczona .

Brać podróbę ??


Witam.
Daj jakieś fotki tego car-o-linera to porównam z oryginałem.
Robert
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek05
Użytkownik


Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 2
Skąd: Kamienowola
Wysłany: 12-06-2015, 19:32   

Witam chcę wziąć dotacje z unii na firmę i głównym aspektem jest rama mam 20 tyś do wykorzystania tylko nie chce wszystkiego wydać na ramę bo chcę trochę jeszcze gratów dokupić. Proszę o rade, rama może być używana, tylko z dobrej firmy, szukałem celette i są ramy tylko nie ma podanych cen w internecie. Proszę o pomoc
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sq9mda
Bywalec


Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 44
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: IO63PF
Wysłany: 13-06-2015, 23:47   

piotrek05 napisał/a:
Witam chcę wziąć dotacje z unii na firmę i głównym aspektem jest rama mam 20 tyś do wykorzystania tylko nie chce wszystkiego wydać na ramę bo chcę trochę jeszcze gratów dokupić. Proszę o rade, rama może być używana, tylko z dobrej firmy, szukałem celette i są ramy tylko nie ma podanych cen w internecie. Proszę o pomoc



W sumie nie wiem jakiej pomocy oczekujesz, może sprecyzuj. Ja klasyfikuję ramy pod względem czasu montażu samochodu (na niej) i osprzętu. Absolutnie inną sprawą jest system pomiarowy. A że w mojej firmie mam "zaszczyt" serwisowania i obsługi Car-O-Tronic wiem jak "upierdliwy" jest to system.
Napisz więc proszę co chcesz wiedzieć.
Robert
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek05
Użytkownik


Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 2
Skąd: Kamienowola
Wysłany: 14-06-2015, 20:33   

ja mogę na rame stawiać nawet i godzinę ale pasowało by jak najszybciej bo jak robię na podłogówce to srednio zajmuje mi to 30min . GŁÓWNYM aspektem jest to by ramie naciągające prostowujące było operatywne, pochylenia, nachylenia w stosunku do naprawienia danych uszkodzeń.słyszałem o blackhawkach celette , ale czy cena mnie nie przerosnie za taką rame????
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek00
Użytkownik


Wiek: 38
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 7
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Zabrze
Wysłany: 26-11-2015, 10:14   

Mi się tam rama nie podoba. Uważam, ze jest dość poniszczona. Osobiście poszukałabym czegoś tańszego. Powinieneś znanelźć coś w przystępnej cenie i w dużo lepszym stanie

______________
Dobra diagnostyka silnika Zabrze: http://www.serwistoyoty.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
brayan99
Stały Bywalec


Wiek: 31
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 95
Skąd: po
Wysłany: 11-02-2016, 19:36   

witam, czy warto zainteresowac sie ta rama? szukam czegos do lekkich napraw

http://olx.pl/oferta/komo...html#272c7be874
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
szuflada
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 1
Skąd: Kąty
Wysłany: 12-09-2016, 12:00   

Witam, poszukuje ramy blacharskiej używanej do 6 tys złotych czy coś sensownego w cenie mogę kupić ? Jeśli tak to jakie marki , dziękuje za pomoc
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 20-09-2016, 19:15   

Jak najbardziej możesz zmieścić się w tej cenie ;) Teraz odwieczne pytanie do jakich napraw ta rama naprawcza ma służyć??? I kto ją będzie obsługiwał??? to także ważne.
:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
brayan99
Stały Bywalec


Wiek: 31
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 95
Skąd: po
Wysłany: 05-10-2016, 21:01   

witam, czy warto zakupic taką rame do szybkich napraw ? czy lepsza duza pod całe auto

cena 7500 za to co na zdjeciach

https://www.olx.pl/oferta...01d898;promoted
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
brayan99
Stały Bywalec


Wiek: 31
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 95
Skąd: po
Wysłany: 07-10-2016, 13:20   

czy lepsze cos takiego ?

https://www.olx.pl/oferta...19-IDh3iIJ.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne