lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Narzędzia PDR dla początkujących
Autor Wiadomość
SPONA
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 25-07-2016, 19:41   

Warsztat24pl, prosze nie wprowadzaj ludzi w blad. Zapłaciles za mozliwosc reklamowania sie na forum ale to nie uprawnia cie do oklamywania ludzi. Narzedzia NTools to dalej marnej jakosci druty APP jakoscia porownywalne do kiepskich imitacji chinskich drutow z allegro. Zmienilisicie logo z APP na NTools, skopiowaliscie druty od dentgeara zapokowaliscie w ladne opakowanie i cene daliscie razy kilka niz te chinczyki... Mam lyzki dentgeara i dlatego zaciekawiły mnie wasze druty ktore widac sa skopiowane od nich. Sciaganie pojedynczych drutow dentgeara z usa wychodzi za drogo dlatego przejechalem sie do kolegi z splusa zeby zobaczyc czy to warte tej kasy. Zenada ... gnie sie to na lewo i prawo w porownaniu z oryginalnym dentgearem. Zdrowo sie tez wkurzyl wasz niewolnik z splusa jak zobaczyl co jest wart dentgear. Panowie dajcie sobie spokoj z tymi narzedziami za ta kase mozecie kupic porzadne narzedzia z usa ...
Warsztat24 to sklep firmowy NTools czytaj APP wiec niestety ale obiektywni to oni nie sa ...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cross1987
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2017
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 24-02-2017, 22:03   

Witam jestem tu nowy zaczynam przygode ale tylko amatorsko nie mam zamiaru zajmować się tym fachowo kupilem podstawowy zestaw metoda klejowa z allegro za 800zl i na dzien dzisiejszy mam duzy problem ze sciaganiem kleju z grzybkow (te z jakas perforacja) wchodzi klej w te rowki i wygrzebanie tego pochlania dlugi czas jest to bardzo uciazliwe , czy moze miec na to wpływ temp otoczenia w garazu ok 5 stopni klej chinski z auta schodzi w miare okej :D .Klej zmywam plynem do mycia szyb i probowalem zmywaczem do silikonu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
XArcziX
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 2
Skąd: GPU
Wysłany: 26-02-2017, 12:21   

Do zmywania kleju kup sobie denaturat :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bodziok2
Użytkownik


Wiek: 59
Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 2
Skąd: Zabrzeg
Wysłany: 27-02-2017, 11:25   

Polecam, stosuję przed klejem i do usuwania kleju.
https://detailingpro.pl/odtluszczenie-lakieru-usuwanie-wosku/253-ipa-alkohol-izopropylowy-1000-ml-usuwanie-past-i.html?search_query=ipa&results=4
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MAriusz2405
Użytkownik


Wiek: 39
Dołączył: 27 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Peterborough UK
Wysłany: 27-02-2017, 20:44   

Witam.
Zamierzam na uczyć sie tego zawodu, przeszukałem internet i znalazłem taki zestaw

http://www.banddtools.net...es-accessories/

Co sądzicie o tej firmie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
argo
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 42
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-03-2017, 21:30   

Ja mam podobny zestaw, kupiłem jako swój pierwszy i ciagle z niego korzystam ale sporo narzędzi musiałem jeszcze dokupić. Dużo elementów tego zestawu tylko wisi na ścianie. Części drutów mogłoby w ogóle nie być w tym zestawie a niestety musisz za nie zapłacić. Brak drutów do drzwi, brak konkretnej lagi do gradu. Blendy cieniowe i ta lmpe tez bym zastapił porządna cieniowa lampa ledowa z akumulatorkiem przy przyssawce. Generalnie lepiej było by kupić kilka setów z nastawieniem na kontretny zastosowania
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MAriusz2405
Użytkownik


Wiek: 39
Dołączył: 27 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Peterborough UK
Wysłany: 03-03-2017, 23:02   

A mógł byś mi doradzić co mógł bym kupić na początek aby nie wydawać kasy na zbędne narzędzia. Chce trenować na wgnieceniach dach, maska, błotnik, chce trenować na drutach i kleju.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
argo
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 42
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 09-03-2017, 20:13   

Kup sobie maskę i trenuj. O narzędziach na początek było już wiec tylko poczytaj.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marcin14d
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd: Kuj-pom
Wysłany: 10-04-2017, 22:41   

Witam, dostalem dofinansowanie na dzialalnosc zwiazana z PDR i musze zakupic narzedzia, czy ten zestaw sprosta wiekszosci wgniotow/wgniotek/przetarc itp., https://www.dentcrafttool...ompany-set.html czy lepiej kupic wszystko z osobna? Mozecie mi doradzic?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
autoPDR
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2017
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-06-2017, 12:13   

marcin14d, doliczając koszty transportu i opłat granicznych uzbiera się całkiem niezła kwota. Moim zdaniem z takim budżetem możesz skompletować całkiem funkcjonalny zestaw narzędzi, nie koniecznie jednej firmy. Można wybrać na prawdę dobre druty i akcesoria, zarówno firm z USA, jak i produkowanych w Europie. Poza tym powinieneś uwzględnić zakup lampy i jakiegoś minimum do napraw klejem, ( młotek bezwładnościowy, pistolet, adaptery ) których w tym zestawie nie widzę.
_________________
Marek, http://www.autopdr.eu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
volvocar
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 1
Skąd: mazowsze
Wysłany: 29-10-2017, 16:29   a1-cat

Hej. Co myślicie i tych narzędziach??? Piszą że niemiecki producent. Czy ktoś to testował i czy gra warta świeczki.
http://allegro.pl/usuwani...956769721.html#
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrus
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 30-10-2017, 13:01   

Ja polecam narzędzia firmy Carepoint. Dość drogie, ale bardzo dobra jakość. Raz zapłacisz i masz spokój. Ja kupiłem te narzędzia w firmie gdzie szkoliłem się. na początku myślałem że mnie w balona zrobili z tymi cenami, jednak szybko przekonałem się że jednak nie, bo jak się okazało kupiłem je jeszcze dość tanio.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
skawin
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 1
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 10-11-2017, 11:50   

Zacząłem się interesować techniką PDR oglądam filmiki na YouTube i na którymś z kolei fachman zaczyna pracę od nagrzewania blachy. Czemu ma to służyć bo jakoś nie mogę doczytać i czy Wy też tak robicie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lesio9
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28-11-2017, 19:35   

@piotrus, porzadne narzedzia mozna tez znalezc w sklepie RG Narzedzia. Ja sam kompletowalem warsztat w oparciu o to co tam mieli i wybor byl szeroki, a ceny dobre. Takze polecam. A co do pytania wyzej podeslij, kolego, link do tego video, chcialbym to zobaczyc dokladnie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 28-11-2017, 19:44   

lesio9 coś mi tu śmierdzi auto reklamą RG - to twój trzeci post i w każdym jest to samo :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne