lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Cennik usług lakierniczych.
Autor Wiadomość
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 22-07-2009, 21:42   Cennik usług lakierniczych.

Nie wiem gdzie to wrzucić(ewentualnie prosze administratora o przeniesienie tematu)

Ostatnio wpadł mi w rękę cennik usług na budowlankę.Mają tam wszystko od A do Z pięknie wykalkulowane.Pamiętam że kiedyś były takie cenniki na usługi lakiernicze i blacharskie.(nie mam na myśli eurotaxu i audatexu).Czy nie można się jakoś spróbować zebrać do kupy i potrząsnąć tą bandą krawaciaży i zrobić takie cenniki na polske na usługi prywatne,lub jakoś inaczej to znormalizować.Dobrze wszyscy wiemy ile kosztuje utrzymanie lakierni a gdzie rozwój?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 22-07-2009, 22:03   Re: Cennik usług lakierniczych.

slawek1979 napisał/a:
Nie wiem gdzie to wrzucić(ewentualnie prosze administratora o przeniesienie tematu)

Ostatnio wpadł mi w rękę cennik usług na budowlankę.Mają tam wszystko od A do Z pięknie wykalkulowane.Pamiętam że kiedyś były takie cenniki na usługi lakiernicze i blacharskie.(nie mam na myśli eurotaxu i audatexu).Czy nie można się jakoś spróbować zebrać do kupy i potrząsnąć tą bandą krawaciaży i zrobić takie cenniki na polske na usługi prywatne,lub jakoś inaczej to znormalizować.Dobrze wszyscy wiemy ile kosztuje utrzymanie lakierni a gdzie rozwój?


Możesz zostać posądzony o zmowę cenową.Ale na poważnie ,jest tak zróżnicowany rynek,że nie ma takiej opcji .Nie można np. porównać kosztów,które ponosi warsztat lakierniczy wyposażony w
kabinę i stosujący produkty z najwyższej półki,zatrudniający wysokiej klasy facxhowców z warsztatem jednoosobowym,w którym stosuje się najtańsze produkty/nie mylić z fachowcem,ktory w garażu potrfi zrobić lepiej niż niejeden w kabinie ,i który pracuje na najlepszych produktach!/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 22-07-2009, 22:18   

Warsztaty dobrze wyposażone i ceniące się dobrą opinią ale nie będące serwisami dlaczego mają zarabiać mniej od serwisów?Poprawiałem już nie raz po usługach serwisowych, także dla mnie ta robota jest nie raz dużo lepiej wykonana niż przez serwisy.Zgadzam się z kosztami ,ale rozbieżności cenowe nie raz są ponad 100 % i więcej.To jak dla mnie nie jest to do końca sprawiedliwe.Dlaczego w budowlance się da mimo że są małe przedsiębiorstwa i duże a wszyscy mają cennik?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 22-07-2009, 22:23   

tak myśle ze wtej branzy jeszcze długo będzie wolna amerykanka
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 22-07-2009, 22:24   

slawek1979 napisał/a:
.Dlaczego w budowlance się da mimo że są małe przedsiębiorstwa i duże a wszyscy mają cennik?
tak samo sobie liczą za metr położenia glazury ,jak my za eliment :) jeden weżmie więcej ,drugi mniej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 22-07-2009, 22:27   

Takie znormalizowanie cen jest nierealne garażowcy popukali by sie po głowach a warsztatowcy uśmiali i dalej robili swoje. I lepiej nie idź z tym do sejmu bo jeszcze wymyślą upaństwowienuie wszystkich działalności lakierniczych i zrobi sie nam mini komuna w lakiernictwie.

JA bym tam np chciał robić na dobrych produktach ale w sklepach w mojej metropoli :smiech: :smiech: nie ma dobrych produktów. Wolal bym mieć jakiegos dostawce który od czasu do czasu mogł by mi coś podrzucić .
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 22-07-2009, 22:29   

Czy widzieliście narzekającego budowlańca na brak kasy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-07-2009, 22:30   

madmax napisał/a:
Wolal bym mieć jakiegos dostawce który od czasu do czasu mogł by mi coś podrzucić .

o takich nie trudno, piknij tylko słówko że chcesz wziąć mieszalnik a towar ci dowiozą na miejsce i pocałują w rączkę ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 22-07-2009, 22:31   

slawek1979 napisał/a:
Czy widzieliście narzekającego budowlańca na brak kasy?
widocznie ludziskom bardziej zależy na ładnej łazience ,jak na ładnym lakierze
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 22-07-2009, 22:32   

Szara strefa?Godzenie się na nią?Gdzie tu konkurencja skoro oni nie mają takich kosztów jak warsztatowcy?Kto psuje rynki?Dlaczego na początku lat 90 można się było rozwijać a teraz to jest wielki problem?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 22-07-2009, 22:34   

jacklack napisał/a:
madmax napisał/a:
Wolal bym mieć jakiegos dostawce który od czasu do czasu mogł by mi coś podrzucić .

o takich nie trudno, piknij tylko słówko że chcesz wziąć mieszalnik a towar ci dowiozą na miejsce i pocałują w rączkę ;)


Ale ja nie chce mieszalnika ja chce dobry podkład dobrą szpachle i dobry bezbarwny. Tyle mi do życia potrzebne jak narazie.
Kolega pracuje w warsztacie jest zaopatrznieowcem wozi klamory. Własciciel warsztatu ma jeszcze firme budowlaną. Mówi ze kiedyś robił tam jakiś przelew z konta firmy budowlanej na konto warsztatowe i mówi ze było 750 tyś zł tak więc chyba oni nie narzekają na brak kasy.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-07-2009, 22:36   

slawek1979 napisał/a:
Szara strefa?

miała tą strefę wyeliminować derektywa UE LZO ale nadal konwencja jest sprzedawana i utrzymuje przy życiu właśnie tą szarą strefę niestety..
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-07-2009, 22:39   

Cytat:
Ale ja nie chce mieszalnika ja chce dobry podkład dobrą szpachle i dobry bezbarwny. Tyle mi do życia potrzebne jak narazie.

handlowców jest w brud jeżdżą busami z towarem od warsztatu do warsztatu ,u mnie są 5 razy w miesiącu,ale i tak od nich nie biorę :)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 22-07-2009, 22:40   

I dobrze bo ja nalerze do tej szarej strefy a chcialbym w przyszłości mieć coś poważnego otwrtego a nie budke z hot dogami.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 22-07-2009, 22:48   

To życze Ci abyś jak najszybciej otworzył.Po co masz więcej zarabiać hehe.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-07-2009, 22:50   

Cytat:
I dobrze bo ja nalerze do tej szarej strefy

a z czego się tak na poważnie utrzymujesz siebie i swoją rodzinę kolego madmax, z lakiernictwa?? bo ja tylko i wyłączne z lakiernictwa, ja biorę za el. 300 zł mając koszty ZUS,wynagrodzeń, opłat środowiskowych,utrzymania warsztatu ,inwestycje w nowe technologie i urządzenia,podatki,itd, a Ty madmax, ile bierzesz za element?
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 22-07-2009, 22:50   

Kiedyś słyszałem że w wielkopolsce potrafili się warsztatowcy jakoś zebrać do kupy i trzymać równe ceny.Czy to prawda ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 22-07-2009, 22:59   

jacklack napisał/a:
Cytat:
I dobrze bo ja nalerze do tej szarej strefy

a z czego się tak na poważnie utrzymujesz siebie i swoją rodzinę kolego madmax, z lakiernictwa?? bo ja tylko i wyłączne z lakiernictwa, ja biorę za el. 300 zł mając koszty ZUS,wynagrodzeń, opłat środowiskowych,utrzymania warsztatu ,inwestycje w nowe technologie i urządzenia,podatki,itd, a Ty madmax, ile bierzesz za element?


No a ja mam 250 zł od elementu jestem na utrzymaniu rodziców i pracuje w innym warsztacie w którym też ma 250 od elementu i odwala lipe. Samochodów mam moze 4 w całym miesiącu bo wiecej nie jestem w stanie zrobić i to zawsze stare zlomy głownie wstawianie progów błotników malowanie żadko kiedy. Chciałbym kiedyś mieć dobry warsztat ale musze zaczynać od gówna. Też chciałbym robić za np 400 czy 450 i wszystkim tego życze ale jest jak jest i trzeba sie z tym pogodzić
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 22-07-2009, 23:05   

jacklack napisał/a:
miała tą strefę wyeliminować derektywa UE LZO ale nadal konwencja jest sprzedawana i utrzymuje przy życiu właśnie tą szarą strefę niestety..


Ja mam i konwencję i "wodę" i poliur.Już nie chce mi się pisać.W DP mam wszystko oprócz nowego
Duxone,który za chwilę będzie na polskim rynku tj.:podkłady/100%/,lakier bezb/100%/.Mogę wyliczyć systemy DP:
-Imron Traffic/wycofany do renowacji sam.ale dopuszczony do motocykli i sam. zabytk. i do ogólnego stos./
-Imron Elitte zgodny z dyrektywą UE
-Imron HDC do ram i maszyn zgodny-
-Imron Industry do konstrukci przemysłowych
-Centari 6000 zgodny d0 2010 r.
-5030 akryl jednowastw. zgodny z dyrektyw.
-Cromax wodna baza
-CENTARI 600 WYCOFANY NA POLSKIM RYNKU ALE SĄ ZAPASY/NP.SPRAY.CROMAX SIĘ NIE NADAJE/.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-07-2009, 23:12   

madmax napisał/a:
. Chciałbym kiedyś mieć dobry warszta

i tego Ci z całego serca życzę :) rozwijaj się i bądź otwarty na nowatorskie i profesjonalne rozwiązania ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 22-07-2009, 23:27   

ja wam cos jeszcz dopowiem bo wszyscy sie wody boją a to wcale nie jest takie złe w norwegi bo tu pracuje wycofali konwencje praktycznie z dnia na dzien panika bo woda jak tym malowac.95procent warstatów maluje wodą i sie wszyscy teraz z tego smieją nawet do sprajów wode nabijają garazowcy maluja woda i ja sie pytam w czym problem.tylko w polsce cwaniactwo jakies przedłuzenia konwencji bo jedni moga a drudz ku,,wa nie kiedy sie to skończy.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
wonbaby
Stały Bywalec
wonbaby


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 76
Wysłany: 22-07-2009, 23:37   

mam pytanie odnosnie np wstawienie reperaturki (zew wew.) szpachlowanie lakierowanie wy za to bierzecie 300 zł ... masakra u mnie koles ostatnio robi mazde za wstawienie po 250 zł i lakierowanie po 300 czyli razem 550 zł za strone a w chcecie robić to za 300 zł ?? czy źle zrozumiałem

mysle ze taki cennik mozna zrobić....
np
minimalne szpachlowanie podkład lakierowanie 350 zł
"budowanie" szpachel nat. podkład lakierowanie 400 zł
polerowanie całego autka jasny 250 zł ciemny kolor 300 zł

czy cos jeszcze lakiernik robi ??
_________________
OGIEń W SZOPE;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cieplin
Stały Bywalec
Lakiernik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 78
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Wołów
Wysłany: 28-07-2009, 15:35   

wonbaby napisał/a:
mam pytanie odnosnie np wstawienie reperaturki (zew wew.) szpachlowanie lakierowanie wy za to bierzecie 300 zł ... masakra u mnie koles ostatnio robi mazde za wstawienie po 250 zł i lakierowanie po 300 czyli razem 550 zł za strone a w chcecie robić to za 300 zł ?? czy źle zrozumiałem

mysle ze taki cennik mozna zrobić....
np
minimalne szpachlowanie podkład lakierowanie 350 zł
"budowanie" szpachel nat. podkład lakierowanie 400 zł
polerowanie całego autka jasny 250 zł ciemny kolor 300 zł

czy cos jeszcze lakiernik robi ??


Mozna oczywiscie jeszcze dodac cene konserwacji, calosciówek 3/4/5 drzwiowych,zmiany koloru i jeszcze kilku przydatnych rzeczy takich jak malowanie felg.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne