lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: martek
28-08-2014, 12:16
Problem z lakierowaniem
Autor Wiadomość
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-10-2012, 23:16   Problem z lakierowaniem

Witam,to mój pierwszy post,z góry przepraszam,jeśli piszę nie tu,gdzie trzeba,przejdę od razu do sedna sprawy.
Posiadam Hondę Civic-moje oczko w głowie,kolor Vivid Blue,przez swoją dobroduszność pożyczyłem auto na ślub,do klamek zostały przywiązane wstążki,które z racji tego,że miały druty,podczas jazdy uderzały w błotniki i narobiły masę odprysków,postanowiłem oddać do znajomka,który kiedyś już naprawiał auto,ale niestety lakierował tym razem inny gość i delikatnie skopał robotę,na sporej części elementu nie było morki,tylko lustro,przy szybie,która nie była wycinana odłaził klar,a w miejscu cieniowania lakier wyszedł bledszy,nie był tak niebieski,ale okej,pogodziłem się z tym i oddałem do innej,renomowanej lakierni,przy oddawaniu auta wspominałem,że szyba,którą trzeba było wyciąć ma być równo wklejona,ma być morka fabryczna,w miarę możliwości klar położony czysto,a kolor lakieru dobrany jak najdokładniej,oczywiście terminu nie ustalałem,powiedziałem,że mają robić powoli,ale dokładnie,oczywiście na wszystkie warunki dostałem twierdzącą odpowiedź,z resztą na stronie tej lakierni jest informacja,że odtwarzają idealnie morkę i kolor lakieru,więc byłem pewien,że będzie okej,tym bardziej,że cena raczej do niskich nie należy-za 3 elementy z wycięciem i wklejeniem szyby liczą sobie około 3 tysięcy.
Najpierw miały być lakierowane 2 elementy-tylny błotnik i drzwi,ale technik podobno stwierdził,że trzeba pociągnąć na przedni błotnik,zgodziłem się,skoro ekspert tak mówi,to wierzę,że będzie dobrze.
Po ponad 2 tygodniach telefon-auto do obejrzenia-pojechałem i co rzuciło się od razu w oczy-krzywo wklejona szyba,do tego morka na tylnym błotniku w kilku miejscach zjechana,widać wypukłości po wycinaniu śmieci,a wokoło tych wypukłości jest gładko,czyli wycinali na większej powierzchni,na klapce inna gradacja morki,śruba od klapki wlewu paliwa poorana (miało nie być śladów odkręcania),auta nie odebrałem,po około dwóch tygodniach znów udałem się na oględziny,o dziwo szyba bez wycinania poprawiona-dało się,choć tłumaczyli,że nie da się inaczej,że jest tolerancja fabryczna itp.
Co ciekawe,troszkę poprawili morkę w niektórych miejscach,ale nie jest idealnie,są miejsca,gdzie jest drobniejsza,a są takie,że jest prawie gładko,no i te wycinane śmieci-na tylnym błotniku doliczyłem się z 5-6 sztuk,ale najgorsze jest to,że po ustawieniu auta na słońcu ten lakierowany bok jest po prostu bledszy-ta mika perłowa jest bardziej blada,widać więcej srebrnych "opiłków",szczególnie uderza to po oczach w konfrontacji z klamką,która jest w lakierze fabrycznym i daje to po oczach,a jeszcze dojdzie fabrycznie lakierowany próg,niby to wszystko jest cieniowane,ale od razu rzuciło się to w oczy
;/ .
Z tego,co wiem,to taki efekt daje lakierowanie zbyt dużym ciśnieniem,ale mogę się mylić.
Gość (nie lakiernik,tylko ten,co zajmuje się obsługą klienta) tłumaczy mi,że są na lakierze hologramy,która powodują brak głębi koloru i po wypolerowaniu powinno być lepiej,ale nie dociera to do mnie,przecież przez to kolor nie stanie się bardziej niebieski.
Poradźcie Panowie,co w tym przypadku zrobić,wstępnie powiedziałem,że odbiorę samochód,ale napisałem też,że widzę różnicę w odcieniu (chodzi tu głównie o samą mikę perłową,bo z kąta wygląda to dość dobrze) i jeśli polerka nie pomoże,to nie wiem,co będzie dalej.
Co byście zrobili na moim miejscu?
Naprawa jest robiona na fakturę,mam zlecenie,podczas oddawania auta powiedziałem,jakie mam wymagania (odtworzenie jak najwierniej powłoki),gość przyjmujący przyjął to do wiadomości,cena też nie mała,bo w okolicach 800-900 zł za element.
Uważacie,że jest to podstawa do reklamacji?
Z góry dzięki za odpowiedź
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 13-10-2012, 09:48   

ma być podobnie jak fabryka ale też nie można przesadzać z oczekiwaniami bo to tylko refinish - ciężko mi określić czy kolega ma wygórowane podejście, czy też faktycznie jest to robota skopana - przydałyby się fotki najlepiej.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2012, 10:22   

kalbi,wiem,że refinish,ale kiedyś to auto było już naprawiane,robił to właśnie ten znajomy,co za pierwszym razem skopał robotę,auto wtedy miało robiony przód i cieniowane na drzwiach,na lewym słupku było kończone na ostro i widać było delikatną różnicę w odcieniu (odrobinę bardziej wpadał w niebieski,a nie w fiolet),ale nie było absolutnie widać,że lakier w słońcu jest jaśniejszy,było naprawdę fajnie,w tym przypadku klamka w fabrycznym kolorze zdecydowanie odróżnia się od auta,jakby była zamontowana z innego,po drugiej stronie nie ma tego efektu,jest minimalna różnica,bo wiadomo,że elementy typu zderzaki,listwy itp. są lakierowane w innym miejscu,niż karoseria,ale jak patrzyłem z boku na to auto,to po prostu nie miało głębi koloru,wyszło blade,a najśmieszniejszy wydaje mi się argument,że po polerowaniu-zlikwidowaniu hologramów będzie dobrze.
Najgorsze jest to,że nie rozmawiam bezpośrednio z lakiernikiem,tylko gościem w garniturze,który przyjmuje i wydaje auta.
Niestety nie mam zdjęć,trochę żałuję,ale za to wrzucę zdjęcia,kiedy auto było jeszcze przed tą naprawą i robiony był przód auta z cieniowaniem na drzwiach,o czym wspomniałem:
http://www.fotosik.pl/pok...4be8fc9059.html
Między lewym słupkiem a błotnikiem przy lusterku można dostrzec delikatną różnicę w odcieniu,ale zapewniam,że ogólny efekt był naprawdę zadowalający,klamka też nie odróżniała się kolorystycznie od reszty.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 13-10-2012, 10:40   

jeśli odbierzesz auto, zrób fotki i ocenimy pracę. Jeśli faktycznie skopali kolor to poprawka - hologramy nie wpływają na odcień niestety
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2012, 11:44   

Prawdopodobnie tak zrobię,zastrzegłem w mailu,że przy ewentualnym odbiorze wypunktuję jeszcze to,co mi się nie podoba,zdjęcia porobię,musi być tylko słoneczny dzień i możliwość uchwycenia tego "niuansu",jako ciekawostkę dodam,co piszą na swojej stronie odnośnie napraw:

"Standard drugi : profesjonalne lakiernictwo pojazdowe
Ten standard oznacza, że samochód polakierowany przez naszych lakierników wyróżnia się:
1. idealnie dobranym kolorem
2. doskonale położoną powłoką lakierniczą, dokładnie odwzorowaną fabryczną morką, skórką pomarańczy, specyficzną – inną dla każdej marki auta
3. trwałością lakierowania – lakier nie odpadnie ani nic podobnego, nawet po paru latach
4. naprawa lakiernicza wykonana w naszej lakierni jest widoczna tylko dla doświadczonych profesjonalistów z branży, osoba postronna nie pozna, że elementy były lakierowane"

Tak przedstawiają opis na stronie (jak ktoś chce,to na pewno znajdzie tą firmę),do tego cena oscylująca w okolicach 1000 złotych za element upewniła mnie,że zrobione to będzie naprawdę profi,swoje wymagania przedstawiłem dokładnie i precyzyjnie,odpowiedzieli mi,że obsługują też wymagających klientów.
Czytając to forum jeszcze jako niezalogowany wiem,ile czynników ma wpływ na końcowy efekt,ale minimalizując ryzyko powstania błędów (brak pośpiechu,czysta komora lakiernicza,dobrze dobrany lakier i parametry natrysku) uważam,że można naprawdę fajnie to zrobić,jestem upierdliwy-to prawda,ale też wiem,że profi robota kosztuje i wymaga odpowiedniej ilości czasu.
Jeśli ktoś doświadczony byłby w stanie wyrazić opinię na temat,który tu poruszyłem,to będę wdzięczny :czesc: .
Dodam,że podobno pracują na materiałach PPG.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nik
Bywalec


Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 30
Skąd: ztąd
Wysłany: 13-10-2012, 11:54   

Podejzewam,ze bedziesz ich gnebił az sprawa skonczy sie w sadzie.
sory za bledy ale mam sprawna tylko jedna reke,druga w gipsie :angry:
;oni sie nieprzyznaja do swoich blendow tak szybko;
Powodzenia... :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2012, 12:37   

Wolałbym załatwić to pokojowo,nie miałem nigdy do czynienia z sądzeniem się i wolę tego uniknąć,z resztą moja konwersacja absolutnie nie jest roszczeniowa,punktuję tylko to,co mi się nie podoba,czyli wycięcia syfków z lakieru,nierówna struktura morki i ten nieszczęsny kolor,gdyby to była minimalna różnica,to bym powiedział-pal licho,ale tylko spojrzałem i od razu rzuciło mi się to w oczy.
Nik,życzę szybkiego powrotu do zdrowia ;) .
A tak przy okazji zapytam doświadczonych lakierników,czy hondowski kolor Vivid Blue B520P miał jakieś alternatywy/odcienie?
Co może mieć wpływ na to,że to srebrne ziarno jest tak mocno wyeksponowane i "tłumi" tą niebieskość lakieru?Wiem,że może to być kwestia ciśnienia,ale czy coś jeszcze?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2012, 07:29   

Wczoraj auto oglądałem po polerce,odcień dalej bledszy,choć troszeczkę troszkę lepiej to wygląda,ale widać,oczywiście pan w garniturze tego nie widzi :nono: .
Dodatkowo teraz dopiero wypatrzyłem niezły zaciek na przednim błotniku na dole,pokazałem palcem,to gość jakoś nie umiał odpowiedzieć,skąd to się wzięło,oczywiście będzie darcie lakieru i zrywanie morki :angry: .
O wycinaniu śmieci nie wspomnę,bo wspominałem wcześniej,gość ma zaproponować "coś",zobaczymy,w każdym razie nie chce przelakierowywać,bo to koszty,może nie wyjść i takie tam bla bla bla.
Jak już odbiorę auto i będę miał dobry aparat,to pokażę,jak wygląda wycinanie śmieci w podobno jednej z najlepszych polskich lakierni :zygam: . :radocha: :radocha:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 19-10-2012, 08:36   

Niezle :) garniturki ,obsługa klienta itd a taka lipa ... nie znam sprawy wiec nie krytykuje, kolego domniemuje tylko ze jako kolejny nabrałeś sie na tą całą otoczke i piekną stronę internetową a prościej jest poprostu pojezdzić po warsztatach ( nawet norach ) i poglądac auta polakierowane i wtedy wybrać czy efekt jest dobry czy nie .

Po drugie za późno trafiłeś na forum a pewnie znalazł bys w swojej okolicy kogoś z forum i wtedy było by perfekt :)

to tak nawiasem bo mleko sie już rozlało wiec jesli oferują to co ty opisujesz to nic tylko ciśnij ich do końca aż bedziesz zadowolony
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 19-10-2012, 10:28   

Dużo wymagasz kolego ale masz do tego jak najbardziej prawo tym bardziej ze w warsztacie zapewniali cię że sprostają twoim wymaganiom ! ! Więc skoro chwalą się to oryginalną morką i idealnym odcieniem lakieruj niech udowodnią ze są takie kozaki.
Ciśnij aż będzie Ci sie podobało :)


Tylko żeby potem nie skończyło sie na 10 warstwach lakieru na aucie :P
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wasyl
Wyjadacz


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 114
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Lublin
Wysłany: 19-10-2012, 12:14   

To_mas napisał/a:

Dużo wymagasz kolego ale masz do tego jak najbardziej prawo

Przy cenie 900zł za element ma do tego prawo :P
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 19-10-2012, 14:46   

Wasyl napisał/a:
Dużo wymagasz kolego ale masz do tego jak najbardziej prawo

Przy cenie 900zł za element ma do tego prawo :P
przecież to napisałem, poza tym nie chodzi mi tu głównie o cenę lecz o to ze wykonawca naobiecywał a teraz nie mogą dotrzymać umowy.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
nik
Bywalec


Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 30
Skąd: ztąd
Wysłany: 19-10-2012, 14:54   

Ja obstawiam ze mu tego nie zrobia jak sie nalezy.
Bo nie i juz,a dlaczego to juz dobrze wiecie :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2012, 18:26   

nik napisał/a:
Ja obstawiam ze mu tego nie zrobia jak sie nalezy.
Bo nie i juz,a dlaczego to juz dobrze wiecie :nono:

Po tej rozmowie muszę przychylić się do Twojej wypowiedzi,nie chcą już trzymać auta,koloru nie chcą poprawić,bo jest dobry,a kiedy pokazałem te wady w postaci wycięć lakieru oraz tego smarka na lakierze,to zapytał się,jaka jest moja propozycja,ot,cała gadka,jak grochem o ścianę :glupek: .
A czy dużo wymagam?
Wymagałem tego,żeby odcień i kolor lakieru był dobrany tak,żebym ja tego nie widział,a co do morki,to dopuszczam jakieś drobne defekty typu paproch,ale niech to będzie dobrze wycięte,przecież taka firma powinna mieć profesjonalne narzędzia,choćby takie coś:
http://www.youtube.com/watch?v=lZNB0HLqhnU
można też wycinać śmieci naklejając cieniutką taśmę klejącą na paprocha i potem trzeć,wtedy przecina się taśma w miejscu,gdzie jest paproch,a okolica nie jest niszczona,nawet im to podsyłałem,tak samo,jak wszystkie wymiary wklejenia szyby,ale jak widać oni są mądrzejsi ;] .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-10-2012, 20:13   

To co ? Który z Panów specjalistów podejmie się tej prostej naprawy i utrze nosa cwaniaczkom w garniturach :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 19-10-2012, 20:56   

Ja bym się z chęcią podjął ale za dużo km nas dzieli:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 19-10-2012, 20:56   

kosior napisał/a:

Po drugie za późno trafiłeś na forum a pewnie znalazł bys w swojej okolicy kogoś z forum i wtedy było by perfekt :)



2-3 osoby z forum mogłyby realnie podejmować się sprostaniu takim wymaganiom. Oczywiscie moim zdaniem.
Jak widac zdarcie całego elementu nie ustawia klienta więc garażyki nawet zlane całe wodą chyba nie dadzą rady, słabsza nawet czysta kabina też wrzuci kilka śmietków a wycięcie zawsze pozostawi ślad widoczny dla profesjonalisty.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2012, 21:46   

PROJEKTER napisał/a:
To co ? Który z Panów specjalistów podejmie się tej prostej naprawy i utrze nosa cwaniaczkom w garniturach :)

Czy prosta?
Jak widać nie dla każdego,jak już wspomniałem auto kiedyś było po stłuczce prawym przodem i zostało naprawione,cieniowanie skończyło się na lewych i prawych drzwiach,co prawda żaden element nie został wymieniony,tylko prostowany i klejony,ale o dziwo wyszło to nie najgorzej,kolor pomimo delikatnie innego odcienia wyszedł bardzo dobrze,na pewno nie widać różnicy w intensywności,nie jest jaśniejszy.Jakość powłoki również zadowalająca,w każdym razie nie ma tak chamsko powycinanych śmieci,czyli jednak można :) .
A co do dalszych losów auta,to będę chciał coś w przyszłości zrobić,ale najpierw rozeznam się,gdzie oddać furę,najbardziej zależałoby mi na miejscu,czyli w stolycy.
Dawid napisał/a:
Ja bym się z chęcią podjął ale za dużo km nas dzieli:)

Ano właśnie,te kilometry ;/ .
kosior napisał/a:

2-3 osoby z forum mogłyby realnie podejmować się sprostaniu takim wymaganiom. Oczywiscie moim zdaniem.
Jak widac zdarcie całego elementu nie ustawia klienta więc garażyki nawet zlane całe wodą chyba nie dadzą rady, słabsza nawet czysta kabina też wrzuci kilka śmietków a wycięcie zawsze pozostawi ślad widoczny dla profesjonalisty.

Nie no wiadomo,że komora to podstawa,umiejętności również,ale ja uważam,że lepiej mieć odpowiednie zaplecze i chuchać na zimne.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nik
Bywalec


Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 30
Skąd: ztąd
Wysłany: 19-10-2012, 22:15   

Dlaczego ta naprawa im nie wychodzi?A nie widze powodu zeby to im nie wyszło.
Sprawa jest prosta,pan1-den ,robi obdukcje;przyjmuje zlecenie,idzie do pana2,ktory idzie do szefa lakierników,szef do brygadzisty,a bryg.do lakiernika-ów.
Kazdy zrobił swoje.Zbyt długa droga słuzbowa i tak nie do konca pelna odpowiedzialnosc za wykonywanie swoich obowiazkow,doprowadziła do finału takiego o jakim tu mowa.
Tak ja bym to widział,moze sie myle.To taka moja teoria spiskowa :) ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2012, 22:19   

CM Punk napisał/a:
czyli w stolycy.

@Kalbi.
Ja bym polecił tego lakiernika z naszego forum.
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2012, 22:42   

mkautos napisał/a:
CM Punk napisał/a:
czyli w stolycy.

@Kalbi.
Ja bym polecił tego lakiernika z naszego forum.

Napisałem na priva jakiś czas temu,ale cisza.
Jako klubowicz mógłbym nawet klientów podsyłać,bo nie jeden fan Hondy chciałby poprawić swoje cacko,choćby mój kolega,który też chciał oddać auto do sztukilakierowania,ale po moich problemach się zniechęcił.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
nik
Bywalec


Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 30
Skąd: ztąd
Wysłany: 19-10-2012, 22:46   

Tak nie polecajcie lakierników z tego forum,bo pózniej jajca wychodza,no nie m.k. ;)


dokładnie tomash oby Jacek dał ci ban ...ja tylko mogę warn
pozdr unek
Ostatnio zmieniony przez unek 19-10-2012, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 20-10-2012, 08:06   

kurcze wszystko mozna zrozumieć ale baty w komorze lakierniczej puszczac :O :O według mnie na tym aucie ktoś sie poprostu uczył i tak wyszło
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 20-10-2012, 08:11   

autokalbarczyk.pl - zapraszam na oględziny
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-10-2012, 13:44   

kosior napisał/a:
kurcze wszystko mozna zrozumieć ale baty w komorze lakierniczej puszczac :O :O według mnie na tym aucie ktoś sie poprostu uczył i tak wyszło

Możliwe,w sumie to było tylko przelakierowanie,więc jakiegoś szczawika dopuścili,a zaciek mniej-więcej zobrazowałem:


nik napisał/a:
Dlaczego ta naprawa im nie wychodzi?A nie widze powodu zeby to im nie wyszło.
Sprawa jest prosta,pan1-den ,robi obdukcje;przyjmuje zlecenie,idzie do pana2,ktory idzie do szefa lakierników,szef do brygadzisty,a bryg.do lakiernika-ów.
Kazdy zrobił swoje.Zbyt długa droga słuzbowa i tak nie do konca pelna odpowiedzialnosc za wykonywanie swoich obowiazkow,doprowadziła do finału takiego o jakim tu mowa.
Tak ja bym to widział,moze sie myle.To taka moja teoria spiskowa :) ;)

Też uważam,że nie ma to jak rozmowa z lakiernikiem i przedstawienie swoich wymagań,bo pan w garniturze i tak będzie kiwał głową twierdząco.

A zapytam z ciekawości,ile można negocjować od tej kwoty,którą mam do zapłacenia?
20-30%?Bo to,że poprawią to można sobie między bajki włożyć ;) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 20-10-2012, 15:35   

No to masz falbankę gratisik! Traktuj to jak bonusik to Ci będzie lepiej. Szkoda zdrowia. To tylko auto"Żelazo"! Pozdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-10-2012, 16:51   

Falbanka pewnie będzie usunięta,bo kazałem to zrobić.
Ale naprawdę zastanawiam się,jak można reklamować się w taki sposób,a odwalać taką kichę i do tego za naprawdę spore pieniądze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 20-10-2012, 20:43   

Od tego to kolego jest Rzeczoznawca. Tylko to długa droga. Dogadać się musisz i już. Jakiś wypośrodkować kompromis.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-10-2012, 20:51   

Chali68 napisał/a:
Od tego to kolego jest Rzeczoznawca. Tylko to długa droga. Dogadać się musisz i już. Jakiś wypośrodkować kompromis.

No wiem,dlatego chrzanię ich poprawki,wiem,że i tak niewiele zdziałają,mogę jedynie opisać to szerzej i niech się spalą ze wstydu,bo na necie same pozytywy o nich,ja się na to złapałem.Z resztą na tym forum też ktoś się zalogował,nabił ze 3-4 posty i nie jako odesłał do nich,także marketing forumowy mają niezły.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krzychuautim
Ekspert



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 277
Otrzymał 11 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 20-10-2012, 22:24   

Cytat:
Ale naprawdę zastanawiam się,jak można reklamować się w taki sposób,a odwalać taką kichę i do tego za naprawdę spore pieniądze.


W tej branży już tak jest że reklamują się ci co nie maja co robić, a im większy syf robią tym więcej o fachowości piszą. Po prostu albo skupiasz się na tym co robisz, albo na reklamie...
Zresztą dobry fachowiec nigdy nie powie " że jest super", zawsze znajdzie coś co można poprawić.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 20-10-2012, 23:02   

Krzychuautim napisał/a:
Zresztą dobry fachowiec nigdy nie powie " że jest super", zawsze znajdzie coś co można poprawić.

I tego się trzymajmy ;]
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 20-10-2012, 23:07   

I dokładnie tak! Kol Krzychuautim ma zupełną rację. No to opisz dziadów konkretnie niech się ktoś nie nadzieje. I jeszcze mię zastanawia z czego wynika taka cena za element?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2012, 00:05   

Chali68 napisał/a:
I dokładnie tak! Kol Krzychuautim ma zupełną rację. No to opisz dziadów konkretnie niech się ktoś nie nadzieje. I jeszcze mię zastanawia z czego wynika taka cena za element?

Opiszę,pewnie zrobię jakieś zdjęcia tych "profesjonalnie" wyciętych śmieci.
A co do ceny-nie mam pojęcia,zakładałem wcześniej,że w tej cenie zawarta jest fachowość i gwarancja wykonania pracy na wysokim poziomie.
Wiem,że robią na materiałach PPG-wysoka półka,ale tak czy inaczej ceny materiałów nie są tu istotną częścią.
A trochę gość mnie rozbawił,bo powiedział,że już są prawie na zero i nie będą ponownie lakierować :haha2: ,a jeśli chodzi o poprawki,to nie zrobili nic istotnego,jedynie poprawnie ustawili szybę (bez wycinania).
To chyba biurokracja i marketing są istotną częścią ceny elementu,albo robią to u jakiegoś podwykonawcy kasując odpowiednio więcej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 21-10-2012, 10:36   

Wiem że to nie sedno sprawy ale jak można poprawić wklejoną szybę bez jej wycinania? :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
wsmpw
Stały Bywalec
Paweł


Wiek: 34
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 72
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Pabianice
Wysłany: 21-10-2012, 12:06   

normalnie chyba ciągnąć tylko uszczelke na ciepło zewnętrzną oczywiście bo szyba to na kleju się trzyma
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2012, 21:20   

Kamil208 napisał/a:
Wiem że to nie sedno sprawy ale jak można poprawić wklejoną szybę bez jej wycinania? :)

Nie mam pojęcia,ale szyba na początku była krzywo wklejona (przesunięta do tyłu-podczas zdawania auta także zwracałem uwagę,żeby była precyzyjnie wklejona).
Przy drugich oględzinach była już ustawiona dobrze i jak na razie to jedyna rzecz,którą poprawili.
Podczas korespondencji facet mówił,że jest dobrze wklejona,że się nie da ustawić inaczej i jest tolerancja fabryczna :nono: a na moją prośbę wycięcia szyby i prawidłowego wklejenia napisał,że tylko w wyjątkowych sytuacjach można wyciąć szybę,a jeśli nie ma pilnej potrzeby,to dopiero po dwóch miesiącach.
Rozumiecie coś z tego? :glupek:
wsmpw napisał/a:
normalnie chyba ciągnąć tylko uszczelke na ciepło zewnętrzną oczywiście bo szyba to na kleju się trzyma

Tu nie ma uszczelek wokół szyby,dlatego jak jest krzywo wklejona,nawet z niewielkim błędem,to od razu widać..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
wsmpw
Stały Bywalec
Paweł


Wiek: 34
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 72
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Pabianice
Wysłany: 21-10-2012, 21:28   

aaaa ok ok, a pewnie po 2 miesiącach niby żeby klej wysechł
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Krzychuautim
Ekspert



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 277
Otrzymał 11 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 21-10-2012, 22:52   

CM Punk napisał/a:
Podczas korespondencji facet mówił,że jest dobrze wklejona,że się nie da ustawić inaczej i jest tolerancja fabryczna a na moją prośbę wycięcia szyby i prawidłowego wklejenia napisał,że tylko w wyjątkowych sytuacjach można wyciąć szybę,a jeśli nie ma pilnej potrzeby,to dopiero po dwóch miesiącach.
Rozumiecie coś z tego?

Wygląda na to że goście którzy tam pracują wcześniej praktykowali w jakimś ASO, bo to takie typowe teksty serwisowe...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2012, 23:42   

Krzychuautim napisał/a:
CM Punk napisał/a:
Podczas korespondencji facet mówił,że jest dobrze wklejona,że się nie da ustawić inaczej i jest tolerancja fabryczna a na moją prośbę wycięcia szyby i prawidłowego wklejenia napisał,że tylko w wyjątkowych sytuacjach można wyciąć szybę,a jeśli nie ma pilnej potrzeby,to dopiero po dwóch miesiącach.
Rozumiecie coś z tego?

Wygląda na to że goście którzy tam pracują wcześniej praktykowali w jakimś ASO, bo to takie typowe teksty serwisowe...

Bo oni w sumie należą do ASO Mazdy,choć są niejako wyodrębnieni,tam jest kilka firm:
sztukalakierowania, puller, sztukawyciszania, perfectclima i chyba coś jeszcze.
Tylko jakoś na miejscu nie mają lakierni,więc mam podejrzenia,że jednak komuś zlecają.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krzychuautim
Ekspert



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 277
Otrzymał 11 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 22-10-2012, 07:41   

No to trzeba było tak od razu. Masz to zrobione w jakości serwisowej i więcej nie oczekuj, oni nawet za bardzo nie wiedzą o co ci chodzi.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne