lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Produkty POLYKAR
Autor Wiadomość
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 27-03-2013, 21:07   

mkautos napisał/a:
bo po informacjach jakie dziś słyszę o czeskiej nagonce na naszą żywność i tą gałąź gospodarki , , , odechciało mi sie knedlików, skody i. . . polykara.

mkautos napisał/a:
Kolor szpachlówki uniwersalnej jest do du,py,

mkautos napisał/a:
Rykoszet od czeskich braci boli a ja tylko napisałem jak to czujemy my Polacy słuchając takich bzdur o naszych produktach.
Odechciewa sie wszystkiego co czeskie, , ,nawet lasek.
sorka ze wam sie wcinam ale czy ty sie słyszysz krzysztofie? ogarnij sie,nie masz przecież 15 lat ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
POLYKAR.PL
Dostawca

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 200
Punkty: 3/3
Wysłany: 27-03-2013, 21:29   

Proszę Krzysztof ... bez bezsensownych przepychanek . Masz prawo nie lubić knedlików , skody i polykara - tylko napisz dlaczego ? Co Ci nie pasuje w produkcie ( nie piszę o knedlikach ani o skodzie ) , jak można go poprawić , jak można wg Ciebie dostosować materiały do potrzeb rynku ... pisz proszę . A nie pierdziel o skodzie czy knedlikach bo sam wpierdzielałeś sól wypadową czy inne parówki bezmięsne i w tym temacie cicho jesteś ...
Na koniec prośba - jeśli masz zamiar coś napisać , napisz na temat , czyli : Produkty Polykar .
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 27-03-2013, 21:44   

normalnie czeski film :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 28-03-2013, 00:51   

@Mk - Masz niebywałą zdolność do rozwalania tematów na forum. Albo jeb niesz jakiś pierd z dupy i go potem bronisz jak osioł (np. tematy o tanich pistoletach :nono: ) albo wyskoczysz z jakimś durnym patentem Pomysłowego Dobromira ... albo jak tu teraz ... nie wiadomo w zasadzie o co ci chodzi ?

Jest sobie produkt ,a nawet seria produktów ... Jak uważasz że gówno wart to napisz coś konkretnego i wtedy to omówimy, a jak masz rację to zaszufladkujemy do taniego szajsu korzystając z twojej rzetelnej oceny i wszechstronnego rozpracowania wad i zalet tych wyrobów ... albo ... Przyznaj TU, że nie masz nic do powiedzenia na temat tych materiałów bo się na tym nie znasz i wtedy będzie wiadomo, że na ten temat nie ma co z tobą gadać. :nono: ( na ten temat TEŻ ! :) )

Stoisz @Mk w rozkroku ... jestem ZA a nawet PRZECIW.

Jak ktoś wpisze tu pochwałę spadniesz z drzewa z krytyką ... Jak się zacznie krytyka to wyskoczysz z zachwytami ... Weź no się jasno zdeklaruj ... albo napisz ... "Nie ma nic do powiedzenie w tej materia dobranoc Panowie".

Wkur ...iam się na Ciebie bo za kilka postów znów rozwalisz kolejny temat i trzeba będzie prosić Jacklacka o interwencje. Załatwmy może w jednym zwartym temacie sprawę produktów Polykar i niech się każdy wypowie. Ja mogę co najwyżej "okrasić" te posty ciekawymi informacjami żeby temat był szerzej przydatny. Nie znam produktów Polykar. Nie mam zdania. ... ale chciałbym jakieś mieć. Na razie zbieram te informacje które mogę uznać za pewnik i próbuję sobie to jakoś poskładać w całość.

Na przykładzie LARE powiem tylko że ewentualną krytykę produktu lub sprzętu należy sobie dobrze przemyśleć żeby potem fakty nie zmuszały do wycofywania się z własnych opinii :nono: ... Z drugiej strony pozytywna rekomendacja powinna jednak wynikać z przekonania że wszytko jest z danym produktem, czy sprzętem OK.

Pomóż mi wyrobić sobie jakieś zdanie na ten temat ... albo przestań MK przeszkadzać takimi postami o czeskich knedlach i piwie. :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawel1108
Stały Bywalec
pawel1108


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 67
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28-03-2013, 19:50   

Jeśli można to się wypowiem bo używam produktów POLYkar i uważam,że choć po części jestem w stanie odpowiedzieć Koledze MK na pytanie z jakimi produktami innych firm można porównać materiały POLYkar.
,,Wychowałem się" na technologii R-M więc klary WSZYSTKIE R-M znam, klary NOVOLa tak chwalone przez MK również i jeżeli chodzi o klar to pod względem połysku i wydajności mogę porównać jedynie VHS565 ALE,podkreślam ALE co tu porównywac skoro 565 kosztuje ok.150zł a HS POLYkar połowę z tego,Jakość taka sama więc ekonomicznie potrafiący liczyć człowiek wybiera POLYkar.
Jeżeli chodzi o R-M i ich klary:
zaczynając od BasicClear CP- podstawowy klar R-M - jest droższy od Polykara i trudniejszy w aplikacji,
linia wyższa czyli STARLUX CP i DIAMONDCLEAR CP - są to klary na których dotychczas robiłem - zamieniłem na POLYkar HS,który jest teraz u mnie podstawowym klarem, fakt jest,że oba powyższe klary R-M są gęstsze i trochę wydajniejsze i trochę wymagają nauczenia się ich aplikacji jak z resztą POLYkar HS tego wymaga,bo za pierwszym razem było trudno zaaplikować go wg. własnych wymogów ale cena R-M np.STARLUX CP to ok.360 zł za 1L kpl. co daje nam 1,66L gotowej mieszanki.
CHRONOLUX CP - nie porównuję z POLYkarem bo to klar aplikowany na 1,5 warstwy bez czasu odparowania i nadaje się do max.3 elementów ze względu na swój krótki czas otwarcia i szybkie schnięcie ale cena hmm 300parę za 1L

Sprawa następna szpachlówki, używane przeze mnie aktualnie POLYkara zastąpiły szpachlówki Car-Systemu, Ferro i GoldCar+, zastąpiły ponieważ jakością nie ujmują powyższym ani trochę a ceną bardzo dla przykładu CarSystem kosztuje ok 60zł za 1,8kg gdzie Universal Polykara połowę z tego.

Od ok.pół roku tak się fajnie poukładało,że przeważnie naprawiam BMW modele E60,E61,E65 i nowsze, więc klienci są wymagający i po obserwacji jednego z takich aut, robionego 08.2012 nie ma żadnych wad powłoki więc śmiało podpisuję się pod jakością Polykara, i może będę nieskromny ale nie robię po 250zł za element, takich klientów się pozbyłem;)

Jeżeli mógłbym Komuś pomóc w porównaniu produktów R-M, Novol a POLYkar to służe pomocą, nie wspominam o tanich materiałach z linii 4Master,GoldCar bo są konkurencyjne w stosunku do POLYkara TYLKO jeśli chodzi o cenę (tanie) jakości nie porównuję bo POLYkar jest o wiele lepszy biorąc pod uwagę wydajność,obróbkę,czas schnięcia itp.
POLYkar wg.mnie to bardzo dobry towar i uważam, że w trochę wyższych cenach też bym kupował, bowiem tak jak napisałem używałem i używam przez wiele lat linii R-M i jestem nauczony płacić za dobre i jest w tym opłacalność bez potrzeby obniżania ceny za usługę.
Pozdrawiam
_________________
http://lakiernik-wroclaw.eu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 29-03-2013, 01:00   

Konkretny opis ;) ... Napisz jeszcze jakie masz warunki do pracy. ( kabina, pomieszczenie z ogrzewaniem, czy raczej norka = wszytko w jednym ? ;) ... i czy używasz promiennika do suszenia, czy idziesz na żywioł nie zależnie od warunków ?

Pytam bo był taki czas na forum gdy pojawiały się informacje, że niektóre produkty NOVOL są specjalnie dopasowane do pracy w takich warunkach ... nazwijmy to delikatnie ... z po za kanonu technologi i jej wymagań. ;]

Skoro chwalisz produkty Polykar ... to napisz dwa słowa o warunkach w jakich pracujesz ?

Nie ukrywam że próbuje po prostu odszukać fenomenu Novola ... producenta jeszcze nie dawno deptanego i kopanego, a teraz tu stawianego jako kontr oferta dla choćby tych produktów Polykar ... napiszę wprost :D .... Zastanawiam się po prostu ile w tym faktów, a ile pozytywnych skutecznych działań szkoleniowych Novola ? Finalnie może się okazać, że w tych ocenach "technicznych" materiałów na tej półce cenowej i technologicznej :D ... więcej jest "nastawienia" i "nawyków" niż rzetelnych faktów ;)

Oczywiście twój opis @pawel1108 jest jasny ... Zadeklarowałeś, że nawet przy wyższej cenie trzymałbyś się tych materiałów ... ale inni ? ... Czym się kierują gdy dokonują zakupów ? ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 29-03-2013, 08:20   

pawel1108 napisał/a:
klary NOVOLa tak chwalone przez MK również i jeżeli chodzi o klar to pod względem połysku i wydajności mogę porównać jedynie VHS565 ALE,podkreślam ALE co tu porównywac skoro 565 kosztuje ok.150zł a HS POLYkar połowę z tego,Jakość taka sama więc ekonomicznie potrafiący liczyć człowiek wybiera POLYkar.


Gdybyś znał klary Novola, to byś wiedział, że akurat podanie 565 ze Spectrala jako klar który porównujesz do Polykara to niezbyt dobry wybór.
Jak można porównać klar który w temperaturze 60 stopni wysycha w 15 minut do klaru który w tej samej temperaturze, czyli 60 stopni wysycha w pół godziny. Dla mnie jest to technologiczna przepaść i należy pamiętać, że 565 to klar dla ludzi, którzy cenią swój czas nie wspominając o kosztach związanych z pracą komory lakierniczej.

I jeszcze jedna sprawa, jeżeli kupowałeś 565 za 150 zł to sromotnie przepłacałeś.

Nie chcę się wcinać Bogusiowi w jego temat, ale z drugiej strony jak ktoś ocenia produkt niech to robi rzetelnie.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 29-03-2013, 09:50   

PROJEKTER napisał/a:


Zastanawiam się po prostu ile w tym faktów, a ile pozytywnych skutecznych działań szkoleniowych Novola ?


Ja myślę że szkolenia pozwoliły przekonać lakierników do materiałów novol. Również miałem okazję zobaczyć różne produkty w akcji i novol nie jest zły, naprawdę doszedł do wysokiego poziomu i bez problemu można dać gwarancję na usługi wykonane materiałami novol, ale każdy ma te swoje ulubione materiały i nie zawsze jest to novol :) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawel1108
Stały Bywalec
pawel1108


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 67
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29-03-2013, 09:55   

PROJEKTER napisał/a:

Skoro chwalisz produkty Polykar ... to napisz dwa słowa o warunkach w jakich pracujesz ?

Pomieszczenie ogrzewane stałe 20st.C, przystosowane tylko do lakierowania, prace przygotowawcze w innym pomieszczeniu się odbywają.
Oczywiście używam promiennika,odsysacze itp,idę do przodu ;)
PROJEKTER napisał/a:
Zastanawiam się po prostu ile w tym faktów, a ile pozytywnych skutecznych działań szkoleniowych Novola ?

W dużej mierze jest to efekt szkoleń, choć jest zauważalny dowód na to że efekt szkolenia minął i kategoria którą się niektórzy kierują to tylko i wyłącznie cena.
Szkolenie zrobiło wrażenie na uczestnikach ale pył podniecenia widzę opadł.
Pozwolę sobie podać przykład,bowiem wcześniejsze zachwyty Kolegi MK nad klarem VHS565 były wielkie po czym zachwala linię Ultra, fajnie że nie zapomniał o tym, że był na szkoleniu, które miało w Nim zaszczepić przekonanie i chęć używania materiałów NOVOLa ale Ultra to nie jakość Spectrala i wyraźnym kryterium w tym wypadku jest cena
.
Myślę, że tym fenomenem jest po prostu cena i nie ma co kategoryzować materiałów NOVOLa, że są do norki garażu ,bardziej mi się wydaje,że to lakiernicy z norek sobie tak ustalili, że Novol jest tani i się nadaje ale zapewne po niektóre materiały z linii Spretral już nie sięgają choć są dobrej jakości ale rozumowanie jest jedno po co kupować coś droższego jak jest tańsze.
tofik napisał/a:
Gdybyś znał klary Novola, to byś wiedział, że akurat podanie 565 ze Spectrala jako klar który porównujesz do Polykara to niezbyt dobry wybór.
Jak można porównać klar który w temperaturze 60 stopni wysycha w 15 minut do klaru który w tej samej temperaturze, czyli 60 stopni wysycha w pół godziny. Dla mnie jest to technologiczna przepaść i należy pamiętać, że 565 to klar dla ludzi, którzy cenią swój czas nie wspominając o kosztach związanych z pracą komory lakierniczej.

Bardzo słuszna uwaga i masz rację Kolego Tofik ale nie to miałem na myśli chociaż przyznaję,że ten ważny aspekt pominąłem.Jak widać wylazł ze mnie brak posiadania kabiny lakierniczej.Przeczytane przeze mnie posty ograniczały się do porównania przede wszystkim gęstości tych dwóch lakierów,potem rozlewności a na końcu połysku i nikt nie wspomniał o ekonomii, dopiero Ty o tym wspomniałeś dlatego nasuwa się kolejny wniosek jakim kryterium wyboru kierują się garażowcy, bowiem zapewne lakiernicy pracujący w kabinach zaczynają swoje kalkulacje od ograniczenia kosztów pracy kabiny a potem podane powyżej kryteria- tak mi się wydaje.
tofik napisał/a:

I jeszcze jedna sprawa, jeżeli kupowałeś 565 za 150 zł to sromotnie przepłacałeś.

Czasem jestem rozrzutny ;)
Dodam więcej jeśli chodzi o szybki klar to używam ChronoluxCP który w przeciwieństwie do 565VHS nie potrzebuje 10-cio minutowego czasu odparowania i również schnie 15 minut w 60st. Nie wspominam o połysku i rozlewności + R-M
_________________
http://lakiernik-wroclaw.eu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 29-03-2013, 14:56   

pawel1108 napisał/a:
Bardzo słuszna uwaga i masz rację Kolego Tofik ale nie to miałem na myśli chociaż przyznaję,że ten ważny aspekt pominąłem.Jak widać wylazł ze mnie brak posiadania kabiny lakierniczej.Przeczytane przeze mnie posty ograniczały się do porównania przede wszystkim gęstości tych dwóch lakierów,potem rozlewności a na końcu połysku i nikt nie wspomniał o ekonomii, dopiero Ty o tym wspomniałeś dlatego nasuwa się kolejny wniosek jakim kryterium wyboru kierują się garażowcy, bowiem zapewne lakiernicy pracujący w kabinach zaczynają swoje kalkulacje od ograniczenia kosztów pracy kabiny a potem podane powyżej kryteria- tak mi się wydaje.


Taka konkluzja, dobrych warsztatów nie stać na tanie produkty i jeszcze jedno, czy produkty z podobnej półki cenowej co Spectral, zapewnią wam to co zapewnia i deklaruje firma Novol.
http://www.e-autonaprawa....h-spectral.html
http://www.spectral.pl/pliki/warunki_gwarancji.pdf

[ Dodano: 29-03-2013, 15:23 ]
pawel1108 napisał/a:
Dodam więcej jeśli chodzi o szybki klar to używam ChronoluxCP który w przeciwieństwie do 565VHS nie potrzebuje 10-cio minutowego czasu odparowania i również schnie 15 minut w 60st. Nie wspominam o połysku i rozlewności + R-M


I nadal porównujesz do siebie całkiem dwa różne produkty, a na dole cytat:

,,CHRONOLUX CP - nie porównuję z POLYkarem bo to klar aplikowany na 1,5 warstwy bez czasu odparowania i nadaje się do max.3 elementów ze względu na swój krótki czas otwarcia i szybkie schnięcie ale cena hmm 300parę za 1L ''

W przeciwieństwie do tego klaru z RM, 565 ze Spectrala ma dużo dłuższy czas otwarcia bo aż 20 minut i pozwala na wylakierowanie całego auta a nie tylko trzech elementów i nie kosztuje 300 zł za litr. :nono:

I jeszcze jedno, to jak to jest z tym lakierem bezbarwnym POlykar jest na półtorej warstwy czy też nie?

Faktycznie, jesteś rozrzutny. :)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 29-03-2013, 15:37   

A ja mam tylko 3 pytania związane z lakierem bezbarwnym ;)
1 czy coś się zmieniło z utwrdz..czy tylko jest standardowy??
2 jak jest z tym klarem czy trzeba dodawać rozpu?? Gdzieś tutaj poszła taka inf..
3 czy jest karta tech z czasami suszenia? tzn IR ,20 i 60 stopni..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 29-03-2013, 16:28   

w karcie jest napisane :

tofik napisał/a:
to jak to jest z tym lakierem bezbarwnym POlykar jest na półtorej warstwy czy też nie?


Nakładać w dwóch warstwach:
1. cienka warstwa podstawowa
2. kolejna pełna warstwa
Każdą warstwę pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 – 10 min.

unek napisał/a:
2 jak jest z tym klarem czy trzeba dodawać rozpu?? Gdzieś tutaj poszła taka inf..
3 czy jest karta tech z czasami suszenia? tzn IR ,20 i 60 stopni..


"Lepkość robocza: 4 / 20°C 20–22 s"

a co do utwardzania:
"Środek wysycha w temperaturze 20°C po 20 min, po 5 godz. można go poddawać kolejnym zabiegom, a po 8–10 godz. jest całkowicie utwardzony. Przed ogrzewaniem pozostawić do odparowania na 15 minut. Wysycha po 30 minutach w temperaturze 60°C. Po wystudzeniu powłoka jest gotowa do polerowania. Temperatura niższa niż 20°C znacząco rozciąga czas stygnięcia powłoki."

trochę po czesku haha ale wiadomo mysle o co chodzi?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 30-03-2013, 11:55   

Poszło porównanie, że produkty poly nie są gorsze od Dp i SH.
Opiszę tylko lakier bezbarwny i porównanie do SH.
Wczesniej tylko zadałem 3 pytania niestety na jedno pytanie nie dostałem odp.
Które moim zdaniem jest też bardzo ważne ale to później ;)
To co opiszę tutaj jest według karty tech Poly i Sh.

1
Tofik zadał pytanie czy
tofik napisał/a:
POlykar jest na półtorej warstwy czy też nie?


gugun napisał/a:
Nakładać w dwóch warstwach:
1. cienka warstwa podstawowa
2. kolejna pełna warstwa
Każdą warstwę pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 – 10 min.

Jeżeli to co napisał gugun jest prawdą to co za HS na Półtorej warstwy z przerwą na odparowanie 5-10 ??
Żaden Hs w Sh nie ma przerw na odparowanie ..
Jeżeli jest aplikowany na półtorej warstwy.

2
gugun napisał/a:
"Lepkość robocza: 4 / 20°C 20–22 s"

Jaką dysza trzeba aplikować ten klar ??
Bo według mnie musi to być dysza minimum 1.4 :D
8007 w SH ma mniejszą lepkosć o 2 sekundy i zalecana jest dysza 1.3 albo 1.4.

3
Utwardzacz wychodzi na to, że jest tylko standardowy .
Chodz dziwny jest ten standardowy z poly ;)
Czasy suszenia jak na bardzo szybkim utwardz z SH(Gdzie dodam,że są przynajmniej 4 rodzaję utwardz)
Teraz dajamy na to lakierowanie w kabinie a nawet w dzupli ;) gdzie w lato jest 40 stopni to jak nim lakierować bez możliwości dobrania odpowiedniego utwardz.
Bądź w zimę gdzie temp mogą być mniejsze niż 20 .Gdzie nawet w kabinie elementy mogą miec różne temp..



Reasumując co to za Hs polly??
Albo masz nie jasną karte albo poprostu nie wiadomo co to za produkt ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 30-03-2013, 14:06   

unek napisał/a:
Jeżeli to co napisał gugun jest prawdą to co za HS na Półtorej warstwy z przerwą na odparowanie 5-10 ??
Żaden Hs w Sh nie ma przerw na odparowanie ..
Jeżeli jest aplikowany na półtorej warstwy.
ja zacytowałem fragment karty.
to ja już kurde nic nie rozumiem...mipa ktorej uzywam to tez niby hs a w karcie pisza o czasie 5-10min na odparowanie pomiedzy warstwami....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 30-03-2013, 15:33   

gugun napisał/a:
mipa ktorej uzywam to tez niby hs a w karcie pisza o czasie 5-10min na odparowanie pomiedzy warstwami....
Też się teraz zastnawiam :glupek: I jescze karta zaleca 2 pełne warstwy. Ale zwróć uwagę, że tam nigdzie nie jest napisane "lakier HS" tylko "lakier w jakości HS" ;) Czyżby haczyk?
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 30-03-2013, 15:36   

Kaes91 napisał/a:
lakier w jakości HS" Czyżby haczyk?

Mipa tak ma?
Przy którym klarze?
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 30-03-2013, 15:54   

mkautos, C85 A żeby było zabawniej, leje się tam utwardzacz MS
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 30-03-2013, 16:04   

gugun napisał/a:
mipa ktorej uzywam to tez niby hs a w karcie pisza o czasie 5-10min na odparowanie pomiedzy warstwami....
Kaes91 napisał/a:
I jescze karta zaleca 2 pełne warstwy

Panowie przecież niektóre HS aplikuje się na 2 pełne warstwy .
I dlatego jest przecież przerwa na odparowanie ;)
Ale też można na półtorej tak jest bynajmniej w SH i wtedy bez odprowania..


Ale u poly jest całkiem inaczej . ;)
Jeżeli jest to produkt aplikowane na półtorej warstwy to po co odparowanie??
Pytam tylko czy jest błąd w karcie ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
POLYKAR.PL
Dostawca

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 200
Punkty: 3/3
Wysłany: 01-04-2013, 19:48   

Unek , w karcie błędu nie ma . Jest napisane , że lakier nakłada się na 1,5 warstwy z czego pierwsza jest warstwą kontaktową natomiast druga jest warstwą pełną . Co do odparowania mogę się posiłkować wyłącznie kartą techniczną , która taki element w aplikacji klaru wskazuje . To nie jest mój wymysł , ale zalecenie producenta . Co do wolnych lub szybkich utwardzaczy wypowiem się po Świętach ... narodowość Czeska , aczkolwiek w większości ateistyczna też ma wolne , więc zapytanie odnośnie utwardzacza złożę jutro .

PS. Kolego @unek - a może chciałbyś wypróbować zalety lub stwierdzić wady produktów polykar ? Bo pisząc na forum niewiele wynika z postów o jakości materiałów , to znaczy są posty "za" , są posty "przeciw" ale większość z forumowiczów nie miała do tej pory produktów w bezpośrednim kontakcie . Pisanie zatem o zaletach lub wadach materiału opierając się na opinii innych , nie ma moim zdaniem sensu :(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 02-04-2013, 09:57   

unek napisał/a:
Jeżeli to co napisał gugun jest prawdą to co za HS na Półtorej warstwy z przerwą na odparowanie 5-10 ??

unek napisał/a:
Panowie przecież niektóre HS aplikuje się na 2 pełne warstwy .
I dlatego jest przecież przerwa na odparowanie
sam sobie przeczysz :glupek:
ja osobiście nie widze ŻADNEGO błędu w karcie...
1 warstwa cienka ale zamknieta,2ga pelna= tzw.1,5 warstwy ! !! umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania... a dlaczego ta przerwa?............
...................................
............................
..........bo 1 warstwa zamknięta......? jeszcze jakieś pytania?
ja pier... ty już nie masz innych problemów? :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 02-04-2013, 14:13   

Ja tak w sprawie żeby was troszkę pogodzić ;) ... nie przejmujcie się tak bardzo tymi oznaczeniami produktów :

LS - Low Solid
MS - Medium Solid
HS - High solid
VHS - Very High Solid
UHS - Ultar High Solid

To bardziej "sygnał" z jaką gęstością i zawartością rozpuszczalnika w produkcie musicie się liczyć po otwarciu opakowania. Zawartość części lotnych ( LZO ) jest sprecyzowania przepisami, ale żadne normy i zasady nie określają gęstości ( lepkości ) produktu.

Teraz tak ... mamy HS ... Tak jest oznaczony ... i spełnia wyznacznik formalny co do zawartości LZO w mieszaninie. Wiadomo jeżeli HS to musi mieć więcej części stałych niż jakiś MS lub LS ... tyle, że nadal nie ma sztywnej granicy tylko taka bardzo umowna Jego producent może zastosować takie składniki ( te lotne składniki ) które odparowują błyskawicznie lub takie które potrzebują ciut więcej czasu. Nie bez wpływu jest ty także rodzaj utwardzacza. Zasadniczo szybkość reakcji utwardzacza i lakieru bezbarwnego zależna jest od koncentracji kwasu w utwardzaczu ( ilość nie ma znaczenia, a koncentracja waży na tym czy to wolny standardowy, czy szybki utwardzacz ) Kwas wywołuje reakcję chemiczną ta wzrost temperatury i produkt utwardza się szybciej, lub wolniej. Teraz jak to podsumujemy to .... materiał może mieć oznaczenie HS bo jest gęściejszy od MS ale zawiera wolno parujące substancje lotne i jako dodatek zastosowany jest utwardzacz o umiarkowanej koncentracji kwasu, co w efekcie spowoduje że schnie opornie i wolno w stosunku do ... materiału zawierającego szybko parujące substancje i utwardzacz o większej koncentracji kwasu.

Sterując tymi elementami składowymi producent systemu lakierów może zaoferować kilak rodzajów klaru dla różnych zastosowań ale wszystkie mogą mieć oznaczenie HS bo zawierają mniej niż 50 % części lotnych w mieszaninie roboczej. Gdy zaczyna się porównywać te materiały to zasadniczo porównujecie nie tyle ich jakość co "pomysł" wytwórcy na właściwości tego produktu osadzonego w konkretnej grupie.

Oczywiście renomowaniu producenci systemów lakierniczych do refinishu doskonale wiedzą że są różne samochody i różni odbiorcy ich wyrobów. Standard ich lakierni to jeden poziom dedykacji lakieru ... tym kolorów i efektów to drugi ... jakość naprawianych pojazdów ( wiek ) to trzeci poziom, a do tego dochodzi jeszcze temperatura pracy w danym regionie świata ( stała lub zmienna ). Teraz jak weźmiecie to pod uwagę to konkretny lakier firmy X inaczej zachowywać się będzie w norze zimą u inaczej latem, a jeszcze inaczej w kabinie lakierniczej.

Teraz konkret. Każdy HS ze względu na swoją niską zawartość części lotnych formuje wystarczająco grubą powłokę ochronno dekoracyjną przy 40 um grubości. Nie ma tu potrzeby nakładania dwóch pełnych czy trzech warstw żeby uzyskać taki efekt finalny, MS niestety do tego zmusza i jeszcze narzuca czas na odparowanie togo co ma stamtąd wylecieć nie jest potrzebne w formowaniu ostatecznej powłoki ochronno dekoracyjnej Jednak czas odparowania między warstwą kontaktową, a warstwą dekoracyjną jest już względny. Nora inaczej kabina inaczej ... producent X więcej kwasu w utwardzaczy producent Y mniej ... . Każdy z wyrobów jest przecież wytwarzany z myślą o konkretnym odbiorcy. Nigdy nie spełni on oczekiwań wszystkich na raz :nono: ... co jednak nie zmienia jego prawidłowego oznaczenia jako HS ... czyli produktu gęściejszego niż MS ... i stary LS
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 02-04-2013, 15:00   

dobra czyli podsumujmy:
APLIKACJA:
1. cienka warstwa podstawowa
2. kolejna pełna warstwa
Każdą warstwę pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 – 10 min.

Lepkość robocza: 4 / 20°C 20–22 s
Dysza pistoletu natryskowego:  1.4 - 1.6 mm
Ciśnienie powietrza: zalecane przez producenta pistoletu natryskowego

WYDAJNOŚĆ: 1 litr środka pokrywa około 7 m2 o grubości warstwy 50 – 60 μm.

czas schnięcia: 8-10h w temp 20st 30min-60st

opinie raczej pozytywne

zapomniałem o czymś? :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 02-04-2013, 21:08   

gugun napisał/a:
ja osobiście nie widze ŻADNEGO błędu w karcie...

Widzisz chyba nie czytasz kart innych producentów....
Każdy HS aplikowany na 1.5 warstwy nie ma przerwy na odparownie przynajmniej te które znam.
Czy to ja nie znam Mipy gugun?? Masz dwie pełne i dlatego jest odparowanie proste czy trzeba DUżymi LITERAMI pisać??
gugun napisał/a:
dobra czyli podsumujmy:

Ale co chcesz podsumować?? Czytałes to co PROJEKTER, napisał wcześniej??
Jak tak to byś nic już nie napisał...
Jasna sprawa po co jest te odparowanie u poly
PROJEKTER napisał/a:
producent X więcej kwasu w utwardzaczy producent Y mniej ... . Każdy z wyrobów jest przecież wytwarzany z myślą o konkretnym odbiorcy.


Już dawno zdeklasowałeś poly produkty do średniej półki..
Sprowadziłeś wszystko do ceny .Gdzie np te co są tutaj mają się nijak do ceny jakie są w mieszalni ..



Ps
Boguś nie traktuj tego jako atak zadałem proste pytania i tylko chciałem się dowiedzieć coś na temat samego lakieru bezbarwnego ..
Niestety nie sprw tego klaru gdyż nie mam dyszy odpowiedniej ..
A dolewanie rozpu mnie nie bawi wolę już kupić odpowiedni lakier.
Ale na reszte przyjdzie czas to zadzwonie i zamówie ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 02-04-2013, 21:50   

unek napisał/a:
Niestety nie sprw tego klaru gdyż nie mam dyszy odpowiedniej ..
wystarczy odpowiedni pistolet ;) nie jest az taki strasznie gęsty,bynajmniej ja nie mialem problemu z aplikacja bez rozpucha...no a 2 to nie wiesz co tracisz,wiesz jak zayebiscie pachnie?nr. 1 normalnie na rynku :)
unek napisał/a:
Sprowadziłeś wszystko do ceny .Gdzie np te co są tutaj mają się nijak do ceny jakie są w mieszalni ..
naczytałeś się glupot,a zresztą kto ci karze kupować w mieszalni jak masz polykarka pod ręką? :)
ale juz nie spierajmy sie kto ma wiekszego,bo zaraz mi warnów w standardzie nawalisz :) a itak dla mnie cienka warstwa kontaktowa+pelna= 1,5 warstwy :D
ps:a całe karty mogę ci podeslać na @ jak jesteś zainteresowany

[ Dodano: 02-04-2013, 22:52 ]
unek napisał/a:
Boguś nie traktuj tego jako atak
a widzisz te czarne bmw pod oknem? :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 02-04-2013, 22:18   

gugun napisał/a:
wystarczy odpowiedni pistolet

No niby mam :D
gugun napisał/a:
nie jest az taki strasznie gęsty,bynajmniej ja nie mialem problemu z aplikacja bez rozpucha

Akurat twój zalicza się do tych widełek z karty więc możesz bez ...
gugun napisał/a:
wiesz jak zayebiscie pachnie?
To już mnie nie obchodzi :D
Ale te droższe tak mają...
gugun napisał/a:
ps:a całe karty mogę ci podeslać na @ jak jesteś zainteresowany

Nie dziękuje bo jakiegoś wirusa mi wyślesz :D


Dobra koniec off topa...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 03-04-2013, 22:30   

"MOJA SUBIEKTYWNA OPINIA"
Klar hs - spoko. przy moich 15 stopniach w kabinorze fajnie sie układa i morka ładna zaskakująco wydajny.
Całe seicento na 2 warstwy lub 1,5 jak kto woli (cienka zamknięta i pełna wylana + czas na odparowanie) poszło mi 1,5 mieszanki czyli litr klaru.a zrobiłem tłusto.
szpachla , spoko, fajnie schnie i się obrabia.
zmywacz identiko co novol przynajmniej w zapachu i czasie odparowania z elementu.
została do sprtawdzenia szpachla na tworzywa i zdam relacje.
aaa i podkład. w nakładaniu, wydajności i obróbce pierwsza klasa.
ciekawe jak wszystko bedzie wyglądać po czasie.
na pewno napiszę bo jedno autko służbowe zrobiłem poly oprócz bazy.
Czekamy do pierwszego porządnego wygrzania się w słoncu.

jak naraziue nie zauważyłem tego co na novolu czyli marszczenie się podpowłok przy np większej ilości szpachli a się nie czarujmy czasem się kituje i mimo promiennika novol w tyle .

no ale żeby nie przechwalić czekamy na słońce

moim zdaniem spoko i cena przystępna.
pozdrawiam.

[ Dodano: 04-04-2013, 20:52 ]
Dziś użyłem szpachli na tworzywa plaster. Powiem krótko, miazga. Bardzo dobrze trzyma się plastiku, nie schnie tak szybko jak nov nie wykrusza się, o niebo lepiej się nakłada i obrabia. Wiieeelki plus za szpachlę plaster.
Z mojej strony obawy co do jakości polykara zostały rozwiane i powoli przekonuję się do tej marki.
Sporo się pracuje, używałem tanich i drogich materiałów i powiem wprost produkty polykara jak dla mnie są dobrą opcją dla warsztatu.
Pozdrawiam.
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
POLYKAR.PL
Dostawca

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 200
Punkty: 3/3
Wysłany: 04-04-2013, 21:15   

Deca-Durabolin napisał/a:
Z mojej strony obawy co do jakości polykara zostały rozwiane i powoli przekonuję się do tej marki.


Witaj w klubie przyjaciół pomarańczy , kolego Deca-Durabolin :*

A może jeszcze ktoś jest chętny do samodzielnego wyrobienia sobie opinii o marce ? ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ksenonn
Forumator



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 252
Punkty: 1/1
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 04-04-2013, 21:35   

pewnie ja bym się skusił, ale jeszcze nie teraz.. nie wybierasz się do Częstochowy, zapraszam na kawke :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SYBORG
Bywalec


Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 37
Skąd: czestochowa
Wysłany: 05-04-2013, 19:19   

ksenon zapraszam do siebie na kawe to mozemy pogadac o polykarze ;] mieszkam w konopiskach
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ksenonn
Forumator



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 252
Punkty: 1/1
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 05-04-2013, 21:40   

odrobię się trochę z robotą to zawitam do Ciebie :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
POLYKAR.PL
Dostawca

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 200
Punkty: 3/3
Wysłany: 05-04-2013, 21:44   

I to mnie się podoba :aniolek:

A tak na marginesie za dwa - trzy miesiące niespodziewanka taka od producenta i importera :)
Ale na razie cicho -sza ... ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ziaaiz
Bywalec


Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 33
Skąd: mazury
Wysłany: 06-04-2013, 18:58   

No i ja zostałem wrobiony w interes z POLYKAR. Nie wiem co za szajs mieszają w tych puchach, ale jestem pod wielkim wrażeniem.

Podkład wypełniający, innego już nie kupię. Miałem wiele podkładów od najtańszych po jedne z najdroższych. Ten jest najlepszym na jakim miałem możliwość pracować. Ciekaw jestem jak to w użytkowaniu będzie, ale w aplikacji i obróbce jest wzorowy. Cena mocno przystępna.

Lakier. Lekko jestem w szoku, jeżeli chodzi o jego połysk, naprawdę niemały. Lakier mocno gęsty, pomimo tego pięknie się rozlewa. Odnosząc go do produktów U-POL i APP jest o niebo lepszy to w ogóle nie ta liga. Nie posiada tendencji do ściekania. Cena może budzić lekki niepokój kiedy się nie zna tej marki, ale naprawdę warto go spróbować. Pewnie zostanę już przy POLYKAR.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SYBORG
Bywalec


Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 37
Skąd: czestochowa
Wysłany: 06-04-2013, 19:27   

ksenonn, zapraszam nie ma sprawy zawsze z checia pomoge nie tylko tobie ale i innym
witam w klubie pomaranczowej rewolucji :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-04-2013, 20:03   

ziaaiz napisał/a:
Lakier. Lekko jestem w szoku, jeżeli chodzi o jego połysk, naprawdę niemały. Lakier mocno gęsty, pomimo tego pięknie się rozlewa.

Bardzo możliwe ze i rozlewa się świetnie, poniekąd wpływ na rozlewność produktu ma rozcieńczalnik jako dodatek o ile jest dedykowany, oraz możliwości aparatu natryskowego, mam tu na myśli jego zdolność atomizacji produktu przy odpowiednim ciśnieniu roboczym.

Pytanie jeszcze jak ten lakier zachowuje się po kilku latach?...oszlifowany na elemencie podkład polany wodą też się świeci...chwile ;) , jaka w nim jest tak na prawdę zawartość filtra UV...czy po czasie nie będzie zmian w tonacji koloru i widocznych przebarwień?. Ile w nim jest ołowiu bo do lekkich to ten produkt nie należy ;) ,-o kompatybilność z bazami na które jest nakładany nawet nie pytam bo jak sądzę nikt mi tutaj nie zagwarantuje że po czasie nie dojdzie do rozwarstwiania (łuszczenia) lakieru bez względu na to, czy nakładany jest na bazę konwencjonalną czy wodną, choć przy tej drugiej ryzyko jest większe ponieważ tak na prawdę nie wiadomo jaka jest hidroskopijność tego lakieru na drugi dzień po aplikacji, i czy to zjawisko występuje jeszcze po ok. tygodniu po aplikacji...tutaj też jak sądzę ciężko będzie komukolwiek z pracujących na tym produkcie który został niejako wpleciony w technologiczny proces budowy powłoki dekoracyjnej konkretnie odpowiedzieć na to pytanie...ale kto wie?, kto wie?? może producent jakoś się do tego ustosunkuje i coś zagwarantuje? ... tak czy owak, proszę analizować dalej, taka analiza może rozwikłać wiele niejasności i niedomówień, pozwoli ocenić surowo produkt z zupełnie innej strony bez względu na to, czy odbije się to na nim negatywnie czy też pozytywnie ...oczywiście cenę zostawmy na dalszym planie ;)

Jaki jest ciężar właściwy 1 litra tego lakieru?
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ziaaiz
Bywalec


Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 33
Skąd: mazury
Wysłany: 06-04-2013, 21:32   

Cytat:
Jaki jest ciężar właściwy 1 litra tego lakieru?


Rozumiem że mieszanki? Nie wiem, musiałbym sprawdzić. Mieszanie odbywa się objętościowo, więc nie angażuję do tego wagi.

Co do aplikacji lakieru: używam W400 z dyszą 1,4 WBX, ciśnienie 2 Bar. Odległość około 10-13 cm. Lakier przed nałożeniem podgrzewałem do ok 25st. Natrysk na element o temp. nie większej niż 15st.

Co do trwałości i parametrów pracy. Powiem tak: oby nam to bokiem nie wyszło, jednak jestem dobrej myśli.

Jeśli chodzi o opinię: opinia jest jak dupa i tego się trzymajmy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
POLYKAR.PL
Dostawca

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 200
Punkty: 3/3
Wysłany: 06-04-2013, 22:36   

jacklack napisał/a:
Pytanie jeszcze jak ten lakier zachowuje się po kilku latach?


Panie Jacku , materiały Poly są używane w warsztatach obsługiwanych przez moją firmę już sześć lat ... gdyby były jakieś problemy pierwszy wiedziałbym o nich ...
a co do reszty Pana postu ... to strasznie skomplikowane jest co Pan pisze ... bez spacji , bez przerw i tak , jak to nazwę "ciurkiem" ;)

Po mojemu - próba nie strzelba , nikt nie zginie , a wielu ma szansę przeżyć :nono:

Z mojej strony to tyle :aniolek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-04-2013, 23:05   

POLYKAR.PL napisał/a:

Panie Jacku , materiały Poly są używane w warsztatach obsługiwanych przez moją firmę już sześć lat ... gdyby były jakieś problemy pierwszy wiedziałbym o nich ...

No to już Panie Bogdanie jakaś pocieszająca informacja dotycząca tej bardzo ważnej kwestii. Jest Pan pewien że ewentualne rozwarstwienie lakieru zostało zgłoszone do Pana ?.....jak znam życie jeżeli takie defekty wystąpiły na 100 polakierowanych pojazdach, to do Pana nie dotarła nawet wzmianka o tym, a lakiernik zmienił po prostu produkt na inny przechodząc z tym do porządku dziennego....to oczywiście moja hipotetyczna teza tak jak Pańska stricte subiektywna oparta na braku ewentualnych zgłoszonych reklamacji ;)
POLYKAR.PL napisał/a:
co do reszty Pana postu ... to strasznie skomplikowane jest co Pan pisze ... bez spacji , bez przerw i tak , jak to nazwę "ciurkiem"

No cóż...nie każdy potrafi pisać, i odpowiednio przelewać swą myśl i emocje w słowie pisanym, niestety nie urodziłem się publicystą ;) -,----- jak i też. nie każdy rozumie pisany czy mówiony w jednym ciągu język techniczny ;)
MImo wszystko za chaotyczność moich wypowiedzi przepraszam ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-04-2013, 23:37   

ziaaiz napisał/a:
Cytat:
Jaki jest ciężar właściwy 1 litra tego lakieru?


Rozumiem że mieszanki?

W karcie technicznej musi byc zapis odnosnie ciężaru właściwego , więc co za problem go odczytać?
POLYKAR.PL napisał/a:
to strasznie skomplikowane jest co Pan pisze ... bez spacji , bez przerw i tak , jak to nazwę "ciurkiem

Może zamiast zajmować sie pierdołami , lepiej odpowiedziec na pytanie skoro kolega nie rozpumie co to ciężar właściwy produktu. :)
Sam piszę nieraz słowotokiem, łącząc wiele wątków.
Niestety mgr po sredniej szkole sie nie jest , wiec sory,, wrócmy do konkretów.
Bogus,, cięzar właściwy lakieru bezbarwnego to... ?
No, to tyle, ciekaw jestem o czym nam powie ciężar własciwy,,, ale to juz Jacek chyba wie najlepiej .
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 07-04-2013, 09:18   

mkautos napisał/a:
... ciekaw jestem o czym nam powie ciężar własciwy,,,

No cóż ... pewnie o tym o czym wiele innych tematów i postów na tym forum które zaczynały się od szyderstwa lub sarkazmu ( spotęgowana ironia ;) ) a kończyły się po awanturach wyzwiskach i dowodach na to kto ma dłuższe prącie ... wielkim "WOW - qurwa nie wiedziałem" :nono: .

Chwilę później ci sami co najpierw w opozycji lali z tematu, lub zagadnienia technicznego biegli z wywieszonym jęzorem do swojego wiejskiego sklepiku z farbami i tam popisywali się bezgraniczną wiedzą ... normalnie dostępną jedynie dla wysokiej klasy specjalistów :D ... Ci mniej rozgarnięci sądząc, że internety są dwa, a nawet trzy ... a nie jeden ... gnali na inne forum dla lakierników i wpisywali w swoje posty pod innym nickiem świeżo zdobytą wiedzę jakby ta tkwiła w nich od czasu gdy za stodoły cofnął się lodowiec ;) .

Polecam na początek publikację z LAKIERNICTWO PRZEMYSŁOWE grudzień 2012 P. Michała Jaczewskiego MALARSKA ARYTMETYKA ... nie odpowie ona na wszystkie zagadnienia związane z ciężarem właściwym lakieru, ale przynajmniej omawia wnikliwie dwa dość istotne aspekty tego zagadnienia.

i ... taka poprawka kolego MK ... Ciężar właściwy produktu to parametr który rzadko znajduje się karcie technicznej ... jeżeli już to szybciej w Karcie Bezpieczeństwa Wyrobu choć i tu nie zawsze. Ile waży litr produktu to informacja którą powinien podać producent, ale nie ma on takiego obowiązku. Lakier to produkt ciekły i jego miarą objętości może być litr ... było by miło gdyby był to też kilogram ... ale to już dane dla wnikliwych badaczy ;)

Po co ? ... i tu jest TA ciekawostka :nono: ... Cóż może wyniknąć z porównania objętości 1 kg dwóch różnych kitów szpachlowych ... albo ciekawiej ... z ich ciężaru właściwego przy jednakowej objętości ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 07-04-2013, 10:13   

PROJEKTER napisał/a:
z ich ciężaru właściwego przy jednakowej objętości ?

Zadajesz podchwytliwe pytania rodem ze szkoły podstawowej.
Nie przesadzaj. ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne