lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
27-02-2012, 23:27
PDR - Usuwanie wgnieceń bez konieczności lakierowania.
Autor Wiadomość
krzychu147
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Brzeg
Wysłany: 04-03-2014, 21:57   

jaki klej polecacie do grzybków? zakupiłem uzywany zestaw glue puller z app dokupię młotek bezwładnościowy do tego i chciał bym poćwiczyć metodę klejową. Możecie polecic jakiś klej i ewentualnie gdzie go kupic?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bajtekch
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 5
Skąd: Wlkp
Wysłany: 16-03-2014, 22:03   

Witam jestem tu nowy i widze ze ogolnie sie tu za duzo nie dzieje zreszta jak wszedzie gdzie jest mowa o pdr zmowa milczenia czy cos:P
Ale nie o to mi chodzi cwicze pdr od 3miesiecy zaczyna mi to w miare wychodzic lecz jest jeden problem mam 2 dobijaki teflonowe i jeden plastikowy i czemu wychodza mi rysy i musze polerowac co zrobyc bym nie musial polerowac?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dark743
Bywalec


Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 34
Skąd: podkarpacie iwonicz
Wysłany: 17-03-2014, 00:17   

Zmień punktaki teflon się do tego nie nadaje.
_________________
www.darkpdr.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bajtekch
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 5
Skąd: Wlkp
Wysłany: 17-03-2014, 07:08   

Tez tak myslalem bo plastukowy praktycznie nie rysze a mozesz mi powiedziec na jaki badz jakies linki podeslac?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dark743
Bywalec


Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 34
Skąd: podkarpacie iwonicz
Wysłany: 17-03-2014, 09:36   

były gdzieś na allegro takie z magnesami 80zł bodajże sztuka.
_________________
www.darkpdr.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 17-03-2014, 17:38   

Kup sobie na allegro od wiery kolega z kielc ma z usa punktaki akurat do sprzedania widziałem ma biały miekki z magnesem ja też nim robie jest fajny
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bajtekch
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 5
Skąd: Wlkp
Wysłany: 17-03-2014, 21:22   

koledzy o ten wam chodzi bo nie chce kolejnych pieniedzy ladowac w pobijaki ktore psuja to co maja naprawic
http://www.allegromat.pl/aukcja155958
i 2 pytanie co daje ten magnes?
Ostatnio zmieniony przez martek 18-03-2014, 07:01, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 17-03-2014, 21:59   

Ten własnie magnes jest po to żeby cie sie punktak nie sturlał np z dachu pomarańczowy jest twardy biały jest miękki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
yellow123
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 15
Skąd: Pomorze
Wysłany: 17-03-2014, 23:11   

Czy doświadczeni w temacie będą mi w stanie podpowiedzieć czy manual z filmiku http://www.youtube.com/watch?v=unpM8Hbq0t0 będzie mi w stanie coś pomóc jako początkującemu?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
debu
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 18-03-2014, 22:55   

Kolego yellow123 mogę Ci polecić podręcznik PDR z allegro( użytkownik: AnitaD86)

http://www.allegromat.pl/aukcja155978

Jest w nim opisana metoda liniowa dla początkujących i jest ona dość sensownie opisana. Zaopatrzyłem się też od niego w pierwszą część filmu instruktażowego, gdzie opisana jest metoda cieniowa i myślę, że warto to kupić. Ja też jestem amatorem i jeszcze raczkuję w temacie, ale w żadnym z tych tematów PDR, raczej nie uzyskasz takich podpowiedzi jakie znajdziesz w tym podręczniku i filmie I części, a przeczytałem cały ten dział poświęcony PDR na tym forum. Ja zamówiłem już kolejne części. Całość to 15 filmów DVD.
Ostatnio zmieniony przez martek 19-03-2014, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
artiq
Bywalec
artiq


Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 22
Skąd: jawor
Wysłany: 17-11-2014, 21:02   

Witam Panowie, od 20 do 22 lutego 2015 odbędą się targi w Niemczech poświęcone między innymi PDR, czy ktoś może był w tym roku? Jak tak to może podzieli się swoją opinią na temat tej imprezy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
argo
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 42
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22-11-2014, 14:58   

Ja nie byłem ale znam kogoś kto był i zamierzam jechać w tym roku.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 22-11-2014, 15:36   

Od 74 lat technika usuwania wgnieceń jest taka sama, takimi samymi narzędziami. Co nowego można zobaczyć na takich targach?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
artiq
Bywalec
artiq


Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 22
Skąd: jawor
Wysłany: 24-11-2014, 19:50   

Sądzisz mart-dent że nie warto pojechać ? Argo a coś wiesz więcej na temat tych targów?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
argo
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 42
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 24-11-2014, 21:48   

Sądze że mogą być jakieś ciekawe sprzęty które mogą ułatwić pracę. Na poprzednich targach nie udało mi się być a miałem w tamtym czasie dość trudny temat do zrobienia i wyglądało że autko pójdzie do malowania (3 elementy). Jakoś udało mi się zgadać z kolegą piotrekradom81 który podpowiedział że na targach pokazano sprzęt który mi pomoże. Tak też się stało więc mimo że pdr jest znane już wiele lat myślę że można coś ciekawego podejrzeć na targach.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
artiq
Bywalec
artiq


Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 22
Skąd: jawor
Wysłany: 25-11-2014, 20:30   

Ja też myślę że warto się wybrać, a mam nadzieję że będą też jacyś goście z Polski i będzie można pogadać o rożnych problemach jakie się spotyka podczas prac a dodatkowym atutem jest możliwość zakupu sprzętu ja na pewno jadę. Tym bardziej że ja dopiero zaczynam temat z PDR w związku z czym jestem cholernie zainteresowany wszystkim co jest z tą branżą związane.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 25-11-2014, 20:55   

A dla mnie to jest proste. Tematy trudne i skomplikowane, ale do zrobienia nie robię bo nikt za to nie zapłaci tyle ile powinien. Prosta sprawa. Po co się męczyć pół dniówki z jednym problemem jak w tym samym czasie zrobi się 10 innych.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
artiq
Bywalec
artiq


Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 22
Skąd: jawor
Wysłany: 26-11-2014, 19:16   

Mart - dent zależy jakich masz klientów, ja zajmuję się taż handlem autami i powiem Ci u mnie w mieście są kolesie którzy są skłonni zapłacić więcej niż za polakierowanie elementu byle był on w oryginalnym lakierze, jest też koleś który szedł na łatwiznę i wybierał tylko proste tematy to dziś specjalnie nie ma co robić, a drugi koleś jest przyjezdny ale stara się zrobić też te trudne tematy i nie może się odgonić od roboty, ale on to robi z pasją a nie tylko dla kasy a jak sam wiesz że jak jesteś dobry to szybko się to rozejdzie a i przełoży się to tez na kaskę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 26-11-2014, 20:08   

Baju baju będziesz w raju. Jak to będziesz robił już troszeczkę dłużej to olejesz pasje i zaczniesz robić dla kasy. Ja robię tylko małe wgniotki, jak jest coś bardziej rozległego i skomplikowanego gdzie przewiduję że będę robił to pół dniówki i zarobię może 200zł to odpowiedź jest prosta, 100-150 klepanie + 500 lakierowanie. Jeden dzień i gotowe. Jak nie pasi to do widzenia. Czasy gdzie podejmowałem się wszystkiego bo chciałem być debeściak już dawno minęły. A co do roboty to na jej brak nie narzekam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
argo
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 42
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 26-11-2014, 21:06   

Mart-Dent, ja myslę że rynek Częstochowy na pewno daje duże możliwości choć i konkurencja większa ale można przebierać w robocie. Jasne że lepiej byłoby robić tylko to co jest szybkie i wyjdzie na iglę ale np u mnie 70% to handlarze, 20% warsztaty,a 10% klient z ulicy. Niestety jakbym u siebie jakbym przebierał w robocie to handlarze znalezli by sobie kogos innego. Handlarze bronią się jak mogą przed lakiernikiem i czasami chcą z gówna bicz ukręcić ale plusem jest że jak przywiozą ciężki temat to wystarczy im robota na 80% i zawsze płacą bez problemu. U klienta z ulicy trudnych tematów staram się nie brać.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 26-11-2014, 22:16   

Ja byłem w tamtym roku na targach i w tym tez sie wybieram Mart-dent myslisz sie jeżeli myślisz ze targi to lipa jest dużo osób z Polski można poznać troche twarzy co nie zaszkodzi nie obraź ale jak wolisz sie zamknąc w garażyku i robić wgniotki handlarzą to już twoja sprawa dobrze jest wyrwać sie na dwa dni popatrzeć kupić pare gratów bez cła :) polecam każdemu te targi
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 26-11-2014, 22:35   

piotrekradom81, nie mam się o co obrażać, ale wiesz osób z Polski na co dzień tyle widzę ze za granicą już ich oglądać nie chcę :) Wgniotki robię bo to umiem i jak trza to trza, zawsze jednak uwielbiałem robić to co robię a jest to lakierowanie i to jest u mnie na 1 miejscu. Zestaw który mam wystarcza mi chyba do wszystkiego, wie co mam jeszcze kupować. Nie widzę po prostu sensu jeżdżenia i oglądania sprzętu który mam. Ale jeśli ktoś ma taką potrzebę to proszę bardzo, dla mnie starta czasu. I to tyle ode mnie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
artiq
Bywalec
artiq


Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 22
Skąd: jawor
Wysłany: 27-11-2014, 18:39   

Mart-dent no i wszystko tłumaczy jesteś lakiernikiem to może dlatego zlewasz trochę temat, jeżeli chodzi o pasje to może masz rację że kiedyś to minie, ale na razie koleś jest mega happy jak chłopaki mało się nie zbryndzlują jak widzą jego robotę i widać jak chłopak jest z siebie dumny i wydaje mi że to jest też ważne, a nie tylko siano aczkolwiek to drugie też jest ważne.

[ Dodano: 27-11-2014, 18:46 ]
Fajnie że ktoś się podzielił swoją opinią kto był na tych targach teraz jestem jeszcze bardziej najarany aby tam pojechać, dzięki Piotrekradom. Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adam74
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: 04-12-2014, 22:59   

Mart-Dent napisał/a:
piotrekradom81, nie mam się o co obrażać, ale wiesz osób z Polski na co dzień tyle widzę ze za granicą już ich oglądać nie chcę :) Wgniotki robię bo to umiem i jak trza to trza, zawsze jednak uwielbiałem robić to co robię a jest to lakierowanie i to jest u mnie na 1 miejscu. Zestaw który mam wystarcza mi chyba do wszystkiego, wie co mam jeszcze kupować. Nie widzę po prostu sensu jeżdżenia i oglądania sprzętu który mam. Ale jeśli ktoś ma taką potrzebę to proszę bardzo, dla mnie starta czasu. I to tyle ode mnie.

Witam, jeśli masz opcję lakierowania to nigdy nie zrobisz dobrze dużych wgnieceń bo niestety zaraz chodzi Ci po głowie łatwiejsze wyjście i niestety nigdy nie będziesz dobry w PDR. Pozdrawiam
_________________
www.eurograd.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 05-12-2014, 07:23   

adam74, ale ja się PDR nie uczę, robię to od 9 lat. Kiedyś skupiałem się tylko na tym, lecz całe szczęście że zdrowy rozsądek wreszcie przemówił.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zupa84
Użytkownik


Dołączył: 19 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: PL
Wysłany: 19-01-2015, 01:02   

Witam wszytskich. Jestem nowy i czytam ten temat. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarek przeszkoelnia sie w zakresie Usuwania wgnieceń. Prowadze mały warsztat i handel w necie , troche mam roboty ale nigdzie nie reklamuję się. W okolicy nikt nie robi podobnej usługi. Wiem, że ludzie pytają się o takie firmy ale w okolicy nie ma... Miasto 30-40 tys ludzi. Zamowilem narzedzia z USA marki Ultra Dent Tools set20. W zestawie sa filmy instruktarzowe ale wiadomo praktyka pod okiem speca to co innego. Gdzie proponujecie sie przeszkolic? Bpoint za 5 dni 6500 zl czy KJmetale, Auto-Tom czy inna firma z Lodzi i to dwudniowe szkolenia za 2 tysie. Czytalem duzo pozytywnych opinii na temat bpointa i tomka... Prosze o pomoc.
_________________
PDR - Profesjonalnie Dobra Robota :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zupa84
Użytkownik


Dołączył: 19 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: PL
Wysłany: 01-02-2015, 00:19   

Ahaaaaaa no tak, dzieki za odpowiedzi. Bardzo mi pomogly sknerusy! Jak pieski ogrodnika...
_________________
PDR - Profesjonalnie Dobra Robota :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dark743
Bywalec


Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 34
Skąd: podkarpacie iwonicz
Wysłany: 06-03-2015, 20:21   

Kolego zupa jeśli czytałeś dużo dobrych opinii więc czego jeszcze potrzebujesz?
_________________
www.darkpdr.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gigiindahouse
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 4
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Slask
Wysłany: 08-03-2015, 15:25   

Witam jestem nowy na forum... na targach w Niemczech bylem w tym roku i moje zdanie jest takie jesli ktos siedzi w temacie to owszem tak jak w/w mozna kupic sprzet pogadac popytac o nowsze narzedzia jak ktos juz wie czego szuka ale dla kogos jak ja czlowieka ktory narazie duzo czyta i szuka informacji co kupic zeby zaczac trenowac i gdzie isc na szkolenie to te targi nie do konca trafione.

Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
argo
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 42
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 09-03-2015, 22:04   

Pomyśl ze mogłeś zobaczyć jak pracują fachowcy i ile czasu potrzeba by zrobić igiełke. Mogłeś zobaczyć jak świecą porządne lampy i jak wyglądają narzędzia wysokiej klasy. Jesteś ze śląska to pojedź w niedziele na giełde do gliwic i zobacz jakie tam narzędzia sprzedaja. Będziesz miał porównanie. W polsce poza porządnymi kursami cieżko zobaczyć dobry sprzęt a Ty już widziałeś.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
dark743
Bywalec


Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 34
Skąd: podkarpacie iwonicz
Wysłany: 11-03-2015, 20:05   

Kolego gigi bo targi nie są po to żeby poznawać technikę tylko ją doskonalić. Poznać ją możesz na szkoleniach. Ja byłem na targach i jestem zadowolony. Można było przetestować hot-box co mnie bardzo ciekawiło bo na YT wygląda mega, można było też poznać wiele producentów i ich nowości jak grzybki, lance, punktaki itd. Jeśli wgłębisz się w PDR to gwarantuje ci że za rok z targów wyjedziesz uśmiechnięty i zadowolony.
_________________
www.darkpdr.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
artiq
Bywalec
artiq


Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 22
Skąd: jawor
Wysłany: 11-03-2015, 20:49   

Dark i co sądzisz o tym hot-boxie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dark743
Bywalec


Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 34
Skąd: podkarpacie iwonicz
Wysłany: 11-03-2015, 21:14   

Hot-box moim zdaniem przereklamowany. Osobiście nie wydałbym tyle kasy na coś czym można w 3sec spalić lakier.
_________________
www.darkpdr.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
argo
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 42
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 12-03-2015, 20:27   

Też to oglądałem. W Internecie bajka a w rzeczywistości według mnie to jakas porażka. Raczej sprzęt dla tych co zaczynają i myślą że ominą podstawowe techniki. Tak samo jak wielkie systemy naprawy rys i odprysków na lakierze. Strata pieniędzy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gigiindahouse
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 4
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Slask
Wysłany: 25-03-2015, 20:29   

dark743 tak jak mowisz przy mnie gdy wlasnie testowalem hotboxa ktos z PL powiedzial zebym uwazal bo jak za dlugo to bedzie przepalenie

i druga sprawa tak jak mowisz takie targi sa dla tych co w tym juz siedza...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
andrzejpdr
Użytkownik


Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 1
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 20-01-2016, 21:12   

Witam, jeśli ktoś byłby zainteresowany to mam na sprzedaż filmy instruktażowe PDR.
Także jeśli ktoś byłby zainteresowany to prosze o kontak na andrzejnaprawapdr@gmail.com
Pzdr ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne