lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Uczeń lakiernik przed egzaminem zawodowym, proszę o porady.
Autor Wiadomość
areczek783
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 9
Wysłany: 13-06-2009, 09:07   Uczeń lakiernik przed egzaminem zawodowym, proszę o porady.

Jestem nowy na forum tak więc witam wszystkich!
2 lipca przystępuje do egzaminu zawodowego w OKE w Poznaniu.
Napewno jest tu kilku młodych lakierników którzy zdawali ten egzamin na przełomie ostatnich lat, myśle że dużo się nie zmieniło.
Tak więc prosze o jakieś rady, sugestie na co mam uważać itp.
Z góry dzieki :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 13-06-2009, 09:20   

areczek783 napisał/a:
Tak więc prosze o jakieś rady, sugestie na co mam uważać itp.
jak się uczyłeś fachu rzetelnie ,to nie masz się czego obawiać. grunt to być przygotowanym. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
areczek783
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 9
Wysłany: 13-06-2009, 09:37   

fachu jestem nauczony :) Bardziej chodzi mi o przepisy BHP i środki ochrony osobistej, bo mój zakład troszke odbiega od normy... i praktycznie nie stosujemy zadnym środków ochrony osobistej....
Tak więc kiedy zakładać rekawice bawełniane a kiedy gumowe? Czy cały czas być w kombinezonie lakierniczym? tzn nawet podczas szpachlowanie itd? Maske pyłowa nosić cały czas?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 13-06-2009, 12:40   

Ja miałęm takie rekawiczki do szpachlowania i szlifowania zzzzz firmyyyy .... kurde nie pamietam ... chyba WURTH ale nie jestem pewien.... do lakierownia itp Byy niebiueskie takie gumowe.... Kombinezon i maska przy lakierowania...
Masak pyłowa Przy oibrudzce szpachli i podkładu ... napisze ci jutro dokłądnie bo kumpel dwa lata młodszy cyzli chyba w twoim wieku tez bedzie go teraz zdawac zapytam go jak jego przygotowują do tego .... a z tego co wiem był najlepszy z całej grup[y która teraz kończy :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
areczek783
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 9
Wysłany: 14-06-2009, 11:59   

ok wielkie dzieki :) bardzo mi pomogłeś :) to napisz co i jak :) do szpachlowania i szlifowania rekawice bawełniane tak? w każdym razie z materiału? a może orientujesz się czy te rękawice, maski, kombinezon itd będą na tym egzaminie? Czy musze przynieść swoje? Pozdro!


I jeszcze jedno, napewno będę musiał użyć szpachlówki natryskowej, której w moim zakładzie się wogole nie używa, więc mam pytanko:
Mianowicie co to wogóle jest, w jakich proporcjach się ją urabia, nanosi się pistoletem natryskowym ale ilu warstwowo? do czego służy?

[ Dodano: 14-06-2009, 13:21 ]
Już nie moge edytować więc napisze w nowym poście, a więc OBUWIE ROBOCZE, musi to być takie typowe obuwie robocze czy mogą to być np. jakieś adidasy używane jako obuwie robocze?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 14-06-2009, 12:33   

areczek783 napisał/a:
ok wielkie dzieki :) bardzo mi pomogłeś :) to napisz co i jak :) do szpachlowania i szlifowania rekawice bawełniane tak? w każdym razie z materiału? a może orientujesz się czy te rękawice, maski, kombinezon itd będą na tym egzaminie? Czy musze przynieść swoje? Pozdro!


No co Ty muszą byc ... pierwszy raz sysze ze jak idziesz robic na lakiernie to musisz se kupic kombinezon

areczek783 napisał/a:
I jeszcze jedno, napewno będę musiał użyć szpachlówki natryskowej, której w moim zakładzie się wogole nie używa, więc mam pytanko:
Mianowicie co to wogóle jest, w jakich proporcjach się ją urabia, nanosi się pistoletem natryskowym ale ilu warstwowo? do czego służy?


tzw szpryc kit ... dobry jak masz wiele odprysków itp ... nanosi się go dośc spora dysza chyba ok 2,5 nawet wieksze ...

areczek783 napisał/a:
Już nie moge edytować więc napisze w nowym poście, a więc OBUWIE ROBOCZE, musi to być takie typowe obuwie robocze czy mogą to być np. jakieś adidasy używane jako obuwie robocze?


najlepiej meic typowo robocze cholera nie spodkałem młodego iz nim nie gadałem do wieczora postaram sie dowiedziec cyz cos sie pozmieniało
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
areczek783
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 9
Wysłany: 14-06-2009, 12:43   

wielkie dzięki :) Czyli ta szpachlówka co coś takiego jak podkład wypełniający :P to napisz jak się czegoś dowiesz :) jeszcze raz wielkie dzięki :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 14-06-2009, 15:50   

Przykładowe pytania, to co jest wymagane na egzaminie pisemnym i praktycznym na lakiernika. Może jakieś podpowiedzi i odpowiedzi na swoje pytania w tym znajdziesz. ;)
http://www.cke-bip.waw.pl...Z/lakiernik.pdf
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
czmielo89
Użytkownik


Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 11
Skąd: b-stok
Wysłany: 18-06-2009, 20:43   

czesc arku po jakiej szkole idziesz na ten egzamin jesli mozna wiedziec
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PPG FBN
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 87
Skąd: opalenica
Wysłany: 26-06-2009, 21:19   

siemano tez mam chyba w oke w poznaniu i tez chyba 2 lipca, narazie nic nie wiem bo miesiac zwolnienia mam i pracuje w innym warsztacie, ale z tego co wiem pytania powinien dac majster :) pzd.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne