lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
LAKIERNIA BEZ WŁASNEJ MIESZALNI-Czy to lakiernia??
Autor Wiadomość
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 23-12-2011, 13:33   

unek napisał/a:
nie noo jak to wymysliłes


Nie wymyśliłem , cytowałem tylko "klasyka " tego forum. A sterylności mojej norki pozazdrościł by mi nie jeden szpital.

Czasem trzeba a nawet należy się wyluzowac i pośmiac z samego siebie. Poczucie humoru pozwala szarą rzeczywistośc widziec w bardziej optymistycznych barwach.

I tego z okazji Świąt wszystkim czytającym to forum życzę.

Wracając do tematu @PROJEKTER to czy wg ciebie "progiem wejścia" aby usługowy zakład lakierniczy był nazywany lakiernią , jest posiadanie mieszalnika ????
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
car painter
Forumator
CUSTOM PAINTING



Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 255
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: Śladków Mały
Wysłany: 23-12-2011, 14:16   

robicie z posiadania mieszalnika jakieś straszny problem , przecież to kolejne narzędzie , jak można malować auta profesjonalnie i po każdą setkę koloru jeździć po mieszalniach ?? a pistolety też pożyczacie na czas lakierowania ??

moje 3 pistolety to koszt około 4-5 tys zł a mieszalnik ok 15 k wsad , czy to tak wiele ??

już nie róbcie sobie jaj że to taki koszt ... Biorąc pod uwagę całkowite wyposażenie zakładu to te 15 k za mieszalnik ( lub wsad gratis jak kto woli ) to nie jest duza kwota ,to cząstka wyposażenia , i nieodzowna jego część . Nie wyobrażam sobie pracy bez promiennika czy kabiny czy mieszalnika, nie mówiąc o ramie i reszcie jakże kosztownego sprzętu wyposażenia blacharni...

Projekter wypowiada sie ostro ,czasami nawet chamsko, ale ma to swój cel i powinniście mu dziękować że chce mu sie dzielić z nami swoja wiedzą , bo ta wiedza daje nam dużo ( przynajmniej mnie duzo pomogła)

offtop WESOŁYCH ŚWIĄT :p
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-12-2011, 14:22   

snayper napisał/a:
unek napisał/a:
nie noo jak to wymysliłes


Nie wymyśliłem , cytowałem tylko "klasyka " tego forum. A sterylności mojej norki pozazdrościł by mi nie jeden szpital.

Czasem trzeba a nawet należy się wyluzowac i pośmiac z samego siebie. Poczucie humoru pozwala szarą rzeczywistośc widziec w bardziej optymistycznych barwach.

I tego z okazji Świąt wszystkim czytającym to forum życzę.

Wracając do tematu @PROJEKTER to czy wg ciebie "progiem wejścia" aby usługowy zakład lakierniczy był nazywany lakiernią , jest posiadanie mieszalnika ????


Nie noooooo skąd :) .... Żeby to była prawdziwa lakiernia to musi w niej być mieszalnik i taki maciupci pędzelek do zaprawek.

Echhhh kolego @Elvis ... :nono: Zadaj sobie toszkę trudu i przeczytaj ten temat w całości bo nie będę się powtarzał :) ... i weź łaskawie pod uwagę to że opinia speca lakiernictwa który nie ma kabiny i nie ma mieszalni i nie ma promiennika jest raczej głupia gdy taki spec twierdzi że ich posiadanie jest bez sensu bo .... i tu wytrzepuje jakieś argumenty o kosztach :)

Po za tym po co tu piszesz jaką masz cacy lakiernię dawaj foto ... jedno zdjęcie tysiąc słów .... a no tak .... sorry foto już tu wkleiłeś dwa lata temu ... faktycznie pamiętam wtedy to było niezła nora :smiech: Coś się zmieniło ? Osiągnąłeś już "próg wejścia" :

Projekter napisał/a:

1. Kabina ... albo profesjonalnie przygotowane miejsce do lakierowania
2. Odrębne miejsce do przygotowania do lakierowania z wentylacją
3. Biuro obsługi dla klientów
4. Kibel na miejscu i szatnia dla pracowników
5. Normalna sprężarka magistralą i systemem uzdatniania powietrza
6. Szlifierki i polerki
7. Markowe pistolety
8. Promiennik IR
9. Mieszalnia lakierów
10. Legalna działalność i dopuszczenia dla lakierni
11. minimum 16 st C na hali jak na zewnątrz jest minus 30
12. Utwardzony czysty parking na kilka samochodów
13 ...... i szyld na płocie

przydałoby się jeszcze ...

14. System do kalkulacji szkód
15. Umowa z ubezpieczycielem na bez gotówkę, przy własnej stawce RGB

Masz ? ... To nie dyskutuje z tobą, czy to używana kabina czy nowa ? Czy to SATA czy IWATA czy twoje biuro ma 4 m2 czy 40 m2 a mieszania to NOVOL czy DUPONT ... to już sprawa standardu ... ale najpierw jest do przeskoczenia poziom zero. Poziom od którego można zacząć mówić że ktoś ma lakiernię. Odhaczyłeś wszystkie punkciki ... to szacun ... a jak nie odhaczyłeś ... to akurat guzik mnie obchodzi czego z tej listy ci brakuje ... o normalnej lakierni samochodowej nie ma wtedy mowy

Dzisiaj ... lakiernia bez mieszalni to szajs ... i akurat ASO kolego ........ to by sobie świetnie poradziło bez mieszalni "Fabryka kolorów" nie jest dla tych co w kółko malują samochody w tych samych kolorach, tylko dla tych dla których każda kolejna naprawa to nowe wyzwanie.

Czytasz moje posty nie od dziś ... W nosie ma to czy się obrazisz czy nie ... W kwestii tego czym jest lakiernia a czym lakiernia na pewno nie jest .... to akurat JA nie uznaję żadnych kompromisów ... nawet jak jesteś mistrzem świata w osiąganiu fabrycznej jakoś powłok lakierniczych ... Noooo .... To myślę, że kwestie "obrażania" już sobie wyjaśniliśmy Może się czuć dotknięty Tak jak kazdy kto nie ma mieszalni u siebie a do tego jeszcze dowodzi że to zaleta ... TO to już kolego ......... zakrawa na durnotę zawodową ... Więc mam nadzieję, że nie wyuszczysz tu teraz argumentów jaka to jest zaleta prowadzić warsztat bez mieszalni ?


Ty to masz @elvis tak pokręconą logikę myślenia jak kiedyś @Łysy73, a teraz czasami @s_t_67 :glupek:

Co to jest za tekst :

snayper napisał/a:
....I jeszcze jedno - niektóre kolory przynajmniej mi lepiej i wygodniej robi się w wodzie a czasem jest sytuacja że lepsza jest konwencja --no i co wtedy drugi mieszalnik??


Od razu pokazuje twój głęboki profesjonalizm podejścia do napraw :glupek:

albo to :

snayper napisał/a:
Natomiast wszystkie pozostałe materiały takie jak szpachle ,rozpuchy,bezbarwny itp dostawcy przywożą mi do mojej norki w cenach hurtowych.


Nie masz pojęcia o cenach hurtowych ... to po pierwsze :nono: Po drugie zapomniałeś dodać ... najtańsze gówniane materiały. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-12-2011, 15:21   

rajcuch napisał/a:
Umowa na okres 5 lat deklarowany obrót 450 tys netto na okres trwania umowy, czyli 90tys netto rocznie czyli 7,5 tys netto na miesiąc. Przy wypracowaniu miesiecznego obrotu dostajesz na konto co miesiąc 1700zl netto. + roczny bonus 5% jak wyrobisz norme te 90tys :) wsad za free waga komp, kołorbox,itd ;) molestowała mnie jedna duża firma taką ofertą... Wybrałem DP bez zniewolenia i prezentów które sam sobie płacisz.. ;)


A jaką zaoferowali Ci cene za materiały? Chodzi mi głównie o baze perłową i bezbarwny.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 23-12-2011, 16:41   

Aktualnie używam bezbarwnego cc6600 i kupuje go pakietami. Za 15 litrów lakieru 5 litrów xk205 i1litr aktywatora płace 1700zl brutto. sumujac wszystko uzyskuje 21 litrów gotowej mieszanki co daje mi cenę za litr 80,95zl brutto :) chyba cena dobra co? ;) bazy to inna bajka, jest dobrze, ale to nie tak oficjalnie tutaj o cenach.. :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-12-2011, 16:57   

rajcuch napisał/a:
bazy to inna bajka, jest dobrze, ale to nie tak oficjalnie tutaj o cenach..


Nie no, oczywiście! Chodziło mi o ceny jakie zaproponowała Ci ta firma której oferte przedstawiłeś z umową na 5 lat i kwotą 450tys.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 23-12-2011, 17:23   

snayper napisał/a:
Moim zdaniem to przerób i tylko przerób uzasadnia posiadanie własnego mieszalnika, no chyba że ktoś ma lakiernie gdzieś na połoninie bieszczadzkiej.
Przecież pigmentów nikt nie daje za darmo a gdy przeciętna naprawa to 3 elementy (jeden + dwa cieniowane) to ile tej bazy na jedno auto idzie ?? 300ml ?? To jaki biznes robimy na tych 300ml mieszając sami --15zł. Czy to są pieniądze??
Przecież jeżeli za taką robotę weżmiemy 800zł to spokojnie możemy wziąśc 815zł i jeszcze dla klienta będziemy bardziej wiarygodni.
Moim zdaniem nie warto" kupowac krowy aby się napic szklankę mleka"

Jest jeszcze jeden problem może nawet ważniejszy a to pasowalnośc kolorów zrobionych z numeru. Niech się nikt nie spodziewa że na mieszlniku z 3-ciej ligi wszystko będzie cacy.
I jeszcze jedno - niektóre kolory przynajmniej mi lepiej i wygodniej robi się w wodzie a czasem jest sytuacja że lepsza jest konwencja --no i co wtedy drugi mieszalnik??

[ Dodano: 23-12-2011, 01:58 ]
Natomiast wszystkie pozostałe materiały takie jak szpachle ,rozpuchy,bezbarwny itp
dostawcy przywożą mi do mojej norki w cenach hurtowych.




Każdy profesjonalny i szanujący się warsztat powinien mieć mieszalnik konwencjonalny czy też wodny, a rozpatrywanie ile lakieru będzie potrzebne aby polakierować jeden element czy też dwa i odnoszenie tego do przerobu jaki jest założony w umowie jest jakimś nieporozumieniem lub krótkowzrocznością, a to dlatego, że założony przerób to nie tylko same pigmenty jakie są potrzebne do tego aby umieszać kolor ale również 1)zmywacze antysilikonowe wolne, standardowe czy też szybkie, 2) rozcieńczalniki i utwardzacze wolne, szybkie i standardowe, 3) szpachle, 4) podkłady akrylowe i epoksydowe w różnych szarościach widmowych, 5)lakiery bezbarwne, 6)preparaty do cieniowania itd. i to właśnie na tych produktach głównie bazuje się aby ten przerób zrealizować, a co najważniejsze pracujemy na pełnej technologii danego producenta.


Na niektórych warsztatach z którymi współpracuję są zazwyczaj dwa systemy jeden z górnej półki i jeden ze średniej natomiast nad systemami z 3 ligi nikt się nie zastanawia bo to jest po prostu nieopłacalne, a dlaczego to już dopowiedzcie sobie sami. Mając system z górnej półki bo o takich tu mowa, nie musimy się martwić o to czy kolory będą wychodzić, ponieważ w takim systemie jest na tyle dużo wariantów tego samego koloru, że po wybraniu jednego z nich który najbardziej pasuje jesteśmy w stanie polakierować auto stosując cieniowanie bez konieczności korygowania. Dodam, że nie ma systemów idealnych i czasami zdarzy się tak, że kolor nie pasuje nawet na cieniowanie, ale to są sytuacje, które przytrafiają się sporadycznie i w takich przypadkach należy pamiętać o tym, że w każdej chwili można liczyć na pomoc technika czy też kolorysty, który jest na telefon i zawsze w takiej sytuacji pomoże. ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 23-12-2011, 20:36   

PROJEKTER napisał/a:
Po za tym po co tu piszesz jaką masz cacy lakiernię dawaj foto ... jedno zdjęcie tysiąc słów .... a no tak .... sorry foto już tu wkleiłeś dwa lata temu ... faktycznie pamiętam wtedy to było niezła nora Coś się zmieniło ? Osiągnąłeś już "próg wejścia" :


Więc wyciąg to zdięcie z archiwum i wstaw tu niech wszyscy to zobaczą.

Z wyszczególnionych przez ciebie punktów nie mam i nie zamierzam miec 9-go i 15-go bo jestem zbyt leniwy a przede wszystkim to mi się nie opłaca.
W końcu nie żyjemy w komunie ;) i każdy zarabia na życie jak mu się podoba

quote="PROJEKTER"]Nie masz pojęcia o cenach hurtowych ... to po pierwsze Po drugie zapomniałeś dodać ... najtańsze gówniane materiały. [/quote]

Myślę że już się wypaliłeś i musisz znaleśc sobie jakieś hobby -kupic konia lub kleic samoloty bo zmyślasz niestworzone rzeczy. Działasz wg zasady -rzucic błotem a zawsze się coś przyklei.

[ Dodano: 23-12-2011, 20:47 ]
A poza tym jeżeli na tym forum zarejestrowanych jest ponad 4700 lakierników i założę się o każde pieniądze że 90% z nich nie ma własnych mieszalni.
To myśląc twoimi kategoriami należało by zmienic nazwę tego forum i nazwac go forum właścicieli norek
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-12-2011, 23:08   

snayper napisał/a:
.... A poza tym jeżeli na tym forum zarejestrowanych jest ponad 4700 lakierników i założę się o każde pieniądze że 90% z nich nie ma własnych mieszalni.
To myśląc twoimi kategoriami należało by zmienic nazwę tego forum i nazwac go forum właścicieli norek


No to żeś pojechał statystyką :) Tylko po co mamy zmieniać nazwę forum i dostosowywać się do durnych teorii skoro wystarczy wyprostować trochę tych którzy mają normalnie poukładane w głowie a resztę pogonić :) . Na jaką cholerę są tu komu potrzebne durne rady ... i to na forum profesjonalistów ?

@Elvis dla mnie to może tu być 1,5 miliona zarejestrowanych użytkowników z nor ... zupełnie mi to dynda. Nora to nora, Warsztat to warsztat, a ASO to ASO i trzeba mieć jeden zwój w mózgu żeby się pomylić w ocenie co jest czym ;) . Tobie to się wydaje, że większość ma racje ? :) Chyba cię tu dawno nie było ? Kiedyś tu nieprzychylnie patrzono na durne wypowiedzi i patenty ze śmietnika ... teraz się tego nie toleruje :nono:

Także możesz myśleć sobie co tam chcesz ... robić możesz jak chcesz ... Co do publicznych wypowiedzi ... to tez możesz pisać co chcesz ... tylko wtedy zostaniesz durniem miesiąca :)

Osobiście, mam serdecznie dosyć głupich wywodów o tym jako to jeden, czy drugi pajac otworzył wrota stodoły i napisał na płocie lakiernia. Nie przeszkadza mi że tak zrobił ... Przeszkadza mi że się tym publicznie chwali. Chcesz to sobie tak zrób ... ale napisz tu że to jest OK i jest super i tak się powinoo właśnie robić, a .... a resztę znasz z własnego doświadczenia :) Zero tolerancji. Chcesz komuś pomóc ? To napisz coś mądrego i pożytecznego ... a jak chcesz się podzielić jakimś głupim pomysłem to raczej ugryź się w paluch zanim coś wystukasz :nono:

Są w necie inne portale ... mnóstwo portali na których o lakiernictwie samochodowym pisze się pierdoły i robi sobie jaja sprayem z tego zawodu. Wystarczy się zalogować i pisać bez obawy, że jakiś tam @projekter cię dopadnie i zmiesza z błotem ;)

Złapałes @urvis o co chodzi ? .... No to teraz pisz ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian0889
Forumator


Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 211
Punkty: 2/1
Wysłany: 24-12-2011, 11:07   

jak widac ci co maja sie nie wypowiadaja ze im z mieszalnikiem zle...tylko ci marudza co nie maja i robia zamieszanie na forum...na jakim etapie kto jest to sobie jest ale gadanie tu ze mieszalnik kabina i inne to strata kasy to glupota!!!!! majac kabine napewno bys w niej lakierowal a w kabinonorce sobie przygotowywal,majac mieszalnik sam bys mieszal i nie jezdzil po farby ale ty nie masz nic z tych rzeczy i ok,ale nie gadaj ze to wszystko jest zbedne!!bo w profesjonalnej lakierni nie jest a o takich tu mowa a nie socjalnorkach kabinonorkach i innych bo to zawsze norki ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 25-12-2011, 08:55   

jacklack napisał/a:
s_t_67 napisał/a:
Panie Jack jeśli ktoś się do mnie wybiera o, czy po 17 to pocałuje kłódeczkę. Od lat twardo warsztat jest czynny od 7 do 17 i NIC, ABSOLUTNIE NIC nie zatrzyma nikogo dłużej

Typowy schemat myślenia przedsiębiorcy z ubiegłego stulecia, albo nawet z ubiegłej epoki ;]
Widzisz Ja jako właściciel lakierni i lakiernik mam nienormowany czas pracy..............

Tak właściwie to masz rację ;) ...pierdzieć takich klientów którzy płacą podwójnie za naprawę ekspresową ;) kłódeczka na bramie to świętość :) po co zarabiać......j
Dla Ciebie moje zasady funkcjonowania są do dupy i z poprzedniej epoki a dla mnie takie jak Twoje są głupie i capią z kilometra skąpstwem, zawziętością i ciułaniem za wszelką cenę i wszelkim kosztem.
Dla mnie to jest właśnie totalna porażka: rypanie dniami i nocami POD DYKTANDO klienta a w zasadzie tylko i wyłącznie KASY KASY KASY KASY KASY...........
I tutaj to Ty się wielce mylisz. I o ile możesz się mylić - a według Ciebie nie, to nic nie upoważnia Cię do tego aby szkalować osoby które mają w życiu inne cele niż siedzenie w bramie i łapanie potłuczonych klamotów od 6 do 22 a później ich klepanie nocami od 22.01 do 5.59.
Jeśli masz w nosie rodzinę, życie prywatne i wiecznie mało Ci kasy to siedź sobie w robocie ile masz chęć ale bezmyślnością jest wyzywanie tych którzy tego BŁĘDNEGO toku rozumowania nie powielają i sami nie wcielają w życie.
NIE ZAWSZE TRZEBA SIĘ NAROBIĆ ABY DOBRZE ZAROBIĆ

A to:
jacklack napisał/a:
znaczy po co się przemęczać?? skoro na egzystencję wystarczy praca od-do to po co się wychylać...najlepiej ograniczać się do minimum, najlepiej narzekać i wychodzić z założenia że kabina to zbyteczny gadżet bo przecież można lakierować w wysprzątanym i zlanym woda pomieszczeniu z wentylacją przeciągową...mieszalnik to już zupełna abstrakcja bo przecież po co mi takie obciążenie którego nie może ogarnąć i którego nie rozumiem??..po co brać sobie na głowę stan barwników jak można to obciążenie zepchnąć na sklepy :) przecież zarabiających na sprzedaży detalicznej jest cała masa nieopodal w mieście, i jadąc do pracy świadomie a raczej w przeświadczeniu że tak ma być lepiej zostawić im swoje pieniądze kupując bazę lub lakier bo to bardzo fajni ludzie i super koledzy, i do tego bardzo uczynni :) ;)
A to ni jak mi nie tłumaczy zapierniczania dniami i nocami. Ale jeśli to Ci odpowiada to proszę bardzo: wszak "wolnoć Tomku w Swoim domku"
jacklack napisał/a:
) ..ST chciał błysnąć a Ty mu gwoździa zabijasz ;)
Analizując posty kolegi ST widać jak na dłoni, że eksperymentuje...chwyta się różnych materiałów. co mu ktoś wepchnie to temu przyklaszcze...gołym okiem widać że nie ma ustawionej w swoim warsztacie twardej niezawodnej technologii w której zastosowane są przy naprawach odgórnie z założenia jako prawidłowe poszczególne lakiery i materiały pomocnicze danego producenta które tworzą całość technologicznego procesu naprawy, a chełpi sie że posiada warsztat z lakiernią którego tak na prawdę jeszcze nikt nie widział, ani też nie widział żadnej pracy która została wykonana w tym super świetnie wyposażonym i ułożonym warsztacie ;]
I znów się mylisz. Nikomu niczym błyszczeć ani nie chce ani nie muszę.
Co do moich prac nie musisz się wcale o nie obawiać. Ty zasuwasz nocami a ja głową - Ty przerobem a ja oszczędnościami..............
Jest w tym temacie mieszalnik/bez sporo prawdy i sporo głupot ale nie chce mi się już tego rozwijać bo nie ma po co, lecz jeden z przykładów: Ty bazę która nie wypstrykasz na lakierowane elementy "wylewasz do kibla" a Ci co jadą na konwencji prawie zawsze wcześniej czy później te pozostałości wykorzystują więc ilość odpadów bazowych czyli strat równa się ZERO. I to jest też między innymi odpowiedź czy po każde kilka kropel trzeba zawsze gnać do mieszalni. Oraz fakt że nie raz nie dwa a setki razy gro tych baz jest używana jako kolory właściwe a reszta wcześniej czy później idzie jako podwarstwy pod kolory właściwe czego pozostałościami po "wodzie" już praktycznie się nie zrobi. Ale w tej kwestii poza mitami jest wiele innych plusów i minusów których nie ma sensu rozwijać bo i tak skończy się głupimi katalogowymi bzdetami.

O mój warsztat się nie martw bo dobrze prosperuje pomimo tego że nikt nie siedzi w nim dniami i nocami jak u Ciebie.
Zresztą Twojego WARSZTATU też nikt tu na zdjęciach nie widział co nie przeszkadza Ci jak widać w ocenianiu innych warsztatów.
Ale to też inna historia.

I na koniec tematu o godzinach pracy i samym warsztacie to dodam że dla mnie nie ma nic gorszego niż warsztat koło domu. TO TRAGEDIA. Właśnie dokładnie ze względu na zjeżdżające się tabuny cwaniaków po nocach, weekendach i świętach {przerabiałem to}.
Dom to dom a praca to praca. I dlatego mając możliwość dużo tańszego otwarcia warsztatu przy domu {adaptacja z przebudową} sam wybrałem DROŻSZĄ wersję z postawieniem go od zera kilkanaście kilometrów od domu. I żaden argument o kosztach dojazdu mnie nie przekona o złej decyzji.
DLA MNIE TAK JEST LEPIEJ I SPOKOJNIEJ.

jacklack napisał/a:
s_t_67 napisał/a:
epitety które są przesłankami dla administracji do kasowania niewygodnych mu tematów. To standard ale nie każdy to widzi a większość tych co widzi nic nie mówi. To tyle bo i tak nic się nigdy nie zmieni.
:

Widzę że masz z tym problem i to już nie po raz pierwszy, rzucasz bezpodstawne oskarżenie w moim kierunku lub w kierunku moderatorów ! ... teraz już bez żartów ;] ....jak ci się tu nie podoba to proszę abyś opuścił to forum, lub sam cię z niego wyrzucę jeżeli dalej będziesz się ciskał!!..albo zmądrzej i zdejmij klapki które masz na oczach zacznij pisać o lakiernictwie, i o tej branży tak, jaką ona jest, i jak lakiernictwo wygląda gdy nie dotyka tej profesji ręka paproka, czyli o pięknej czystej sztuce którą wykonując możesz być z niej dumny...
Niczym się nie rzucam a nawet gdybym to i tak nic by to tu nie zmieniło. Nic nie jest bezpodstawne bo nie ja jeden zwracam na to tu uwagę a jedyne odzewy są w kierunku tych którzy o tym wspominają co widać właśnie po tym Twoim cytacie. Nie przeszkadza Ci wyzywanie innych na ogół przez jedną osobę a nawet często niby dyplomatycznie ale sam temu przyklaskujesz {jak w tym cytacie} ale reakcja jest szybka i stanowcza do tych którzy o tym wspomną {jak w tym cytacie}.
I masz rację z opuszczeniem tego miejsca co też bez sugestii już prawie zrobiłem. PRAWIE bo jak widzisz PRAWIE tu nie zaglądam i PRAWIE się nie odzywam.
Nie zaglądałem tutaj ponad tydzień chyba a co w tym temacie się zmieniło poza klepaniem w kółko tych samych nic nie znaczących pierdoł? Dla mnie NIC.
Ale jeśli chcesz to wyrzucaj. Jeśli tak dźgam w oczy PRAWDĄ to wywalajcie i się cieszcie. Nikt mnie uprzedzać nie musi bo i tak z moją opinią nikt się nie liczy..........

Na koniec odnośnie mieszalnika na stanie raz jeszcze powiem że nie zawsze się opłaci - a to nie to samo co mieć go to głupota.
I do Panów którzy chcieliby wiedzieć więcej szczegółów:
ŻADEN DYSTRYBUTOR OFICJALNIE SZCZEGÓŁÓW WAM TU OTWARCIE NIE OPISZE ! !!
Tak samo jak ten co już mieszalnik posiada na stanie gdyż to jest ich tajemnica współpracy.
Każdy może mieć inne warunki i prawie każdy ma inne. Tak jak rabaty - bo mieszalnik czy też w nim to też są te rabaty.
Szczegółów dowiecie się tylko i wyłącznie w konkretnej rozmowie PRYWATNEJ z dystrybutorem. Tym samym także i czasami to co mówią inni którzy mieszalniki mają może sporo odbiegać nawet od ogólników.
{przykład dla mnie to to co opisał kolega Rajcuch: sam z ciekawości się zapytałem o PRO i warunki dla mnie były zupełnie inne - na wielki plus. Więc wiem że podał raczej ogólniki a nie faktyczne prywatne konkrety ;) ;) czemu wcale się nie dziwę gdyż zrobiłbym dokładnie tak samo}

Pozdrawiam Wszystkich i korzystając z okazji {bo może to ostatnia}:
WESOŁYCH ŚWIĄT oraz SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 25-12-2011, 13:25   

s_t_67 napisał/a:
I do Panów którzy chcieliby wiedzieć więcej szczegółów:
ŻADEN DYSTRYBUTOR OFICJALNIE SZCZEGÓŁÓW WAM TU OTWARCIE NIE OPISZE ! ! !
Tak samo jak ten co już mieszalnik posiada na stanie gdyż to jest ich tajemnica współpracy.


oczywiście nikt nie napiszę, bo niewiele osób ma a i Ci co mają się boją wychylać zresztą troszkę zrozumiane

nawet jacklack tutaj napisał ze ma dwie mieszalnie i nie chce się wychylać a troszkę mógł by by tajemnicy uchylić . ;)
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 25-12-2011, 13:49   

Są święta i życzymy sobie aby były one spokojne i niech takimi pozostana..nie chce mi się za bardzo rozpisywać ale też nie chcę dłóżny pozostać...
s_t_67 napisał/a:
Dla Ciebie moje zasady funkcjonowania są do dupy i z poprzedniej epoki a dla mnie takie jak Twoje są głupie i capią z kilometra skąpstwem, zawziętością i ciułaniem za wszelką cenę i wszelkim kosztem.
Dla mnie to jest właśnie totalna porażka: rypanie dniami i nocami POD DYKTANDO klienta a w zasadzie tylko i wyłącznie KASY KASY KASY KASY KASY...........
I tutaj to Ty się wielce mylisz. I o ile możesz się mylić - a według Ciebie nie, to nic nie upoważnia Cię do tego aby szkalować osoby które mają w życiu inne cele niż siedzenie w bramie i łapanie potłuczonych klamotów od 6 do 22 a później ich klepanie nocami od 22.01 do 5.59.
Jeśli masz w nosie rodzinę, życie prywatne i wiecznie mało Ci kasy to siedź sobie w robocie ile masz chęć ale bezmyślnością jest wyzywanie tych którzy tego BŁĘDNEGO toku rozumowania nie powielają i sami nie wcielają w życie.

WYOBRAŹNIA...wyobraźnia to jedna z dobrych cech wrodzonych człowieka dzięki której mamy możliwość tworzenia obrazów w swej świadomości umysłowej...ta świadomość pozwala nam w życiu podejmować różne decyzje i kroki stanowiące podstawy życia i funkcjonowania w społeczeństwie.

Czytam s_t_67, praktycznie wszystkie Twoje posty i naprawdę jeśli chodzi o Twój przypadek jestem pod wrażeniem, bo nie da się ukryć, że ta półkula mózgu odpowiedzialna za wyobraźnie jest u Ciebie bardzo dobrze, wręcz powiedziałbym nawet "fantastycznie" rozbudowana skoro w swej podświadomości używając wyobraźni właśnie tak jak napisałeś postrzegasz pracę i organizację pracy w mojej lakierni....ale to tylko Twoje wyobrażenie i wyciągniecie chorych wniosków z tego, co może tylko ci się śniło, we śnie też wyobraźnia działa...

Jak Ja mam ciebie oceniać skoro piszesz o kimś i o czymś, a tak na prawdę nie masz o tym bladego pojęcia, ale powiem Ci że aż tak do końca nie mylisz się w swojej ocenie jaką tu zaprezentowałeś..moja lakiernia ma zarabiać pieniądze...nie po to ją otwierałem i wyposażałem żeby idąc do pracy bawić się w niej jak dziecko w piaskownicy ! , a jeśli chodzi o czas spędzony z rodziną to w rzeczywistości może się okazać że mam go 100% więcej niż Ty...

Wracając do mojej analizy Twojego narządu zmysłu...jak wspomniałem półkula mózgu odpowiedzialna za "fantastyczną" wyobraźnie rozwinięta super ! ...ale ta druga odpowiedzialna przyjmijmy za wykonawstwo i racjonalne wdrażanie w życie tego co sobie wyobraziłeś jest blokowana... coś co blokuje możliwe że wyobrażone, a możliwe że nie, Twoje wizje rozwoju i postępu w przyszłości, zastanawiam się co może być powodem takiej blokady...wiek???..eee chyba nie...problemy z wątrobą?...chyba nie jest aż tak źle ;) może stereotypowe myślenie ze skoro wszyscy wokół mnie pracują bez kabin i bez własnych mieszalni to po co ja mam robić jakiś krok do przodu skoro tak jest "dobrze"?,...a może Ty masz po prostu jakiś konflikt obu półkul mózgowych. jedna blokuje druga i tu leży Twój problem w ogólnym postrzeganiu rzeczywistości odnosząc się do tego co napisałeś tu wcześniej! ;)

s_t_67 napisał/a:
Ty bazę która nie wypstrykasz na lakierowane elementy "wylewasz do kibla"

Kompletny brak wiedzy ! i zupełnie zwrotne myślenie od rzeczywistego...a koledzy pisali już tu jak to jest z tą bazą gdy ma się swoją mieszalnię, coś Cię jednak ogranicza....nie wspomnę już o dalszych wywodach i błędach technologicznych jakie wypisałeś które pozostawię pod weryfikację innym...
Wesołych Świąt ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 25-12-2011, 20:45   

Wszystkiego co najlepsze ,wszystkim forumatorom.Aby było tak miło na co dzien...
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian0889
Forumator


Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 211
Punkty: 2/1
Wysłany: 26-12-2011, 00:18   

jacklack, daj spokoj:P
s_t_67, jest pan w czarnej dupie i tego sie pan 3ma,nie mowie tego po chamsku ale tak jest,tyle pan lat na to pracuje.tyle lat pan ma zapewne a dlaczego takie glupoty pan pisze???przeciez kazdy dazy do tego co najlepsze?? zawsze jest komu warsztat przekazac.....glupie jakies pan ma podejsce...trzeba isc do przodu,to juz nie te czasy ze sie mialo po wiaderku azdego koloru i sie fiaty 126p malowalo...teraz jest zupelnie inna technologia do ktorej trzeba sie dostosowywac na bierzaco prosze pana ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
car painter
Forumator
CUSTOM PAINTING



Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 255
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: Śladków Mały
Wysłany: 26-12-2011, 09:13   

ST67 z twoich postów jasno i wyraźnie wynika że pomyliłeś sie otwierając własną działalność ,
praca od 8 do 17 to piękna idea , ale to jest czas pracy pracowników ,nie szefów zakładów ...
Sam z premedytacją postawiłem firmę kilka metrów od domu , powiem więcej połączyłem z domem ;) i jestem z tego zadowolony , dostępny dla klienta w zasadzie o każdej porze o jakiej chcę ! ! i o to chodzi, jeśli nie chce, zamykam 2 metrowej wysokości szczelną bramę , wyłączam firmowy telefon i mam święty spokój :) Bo to moja decyzja do której pracuję , jeśli mam ochotę to do 22 jeśli nie to do 17 .. Oczywiście każdy pracuję jak chce , ale moim zdaniem biznes otwiera sie po to aby zarabiać a nie byc pracownikiem od 8 do 17 , bo to jest bez sensu ... założę sie o co chcesz że jakbyś u kogoś pracował tyle godzin to pewnie miałbyś to samo wynagrodzenie , tylko stresu dużo mniej .
Zalegalizuj swój zakład w 100% a potem napisz czy zostaje ci na chleb przy takim trybie pracy ....... bardzo wątpię - przy pierwszej kontroli okaże sie że trzeba doinwestować kilkadziesiąt tysięcy i trzeba zapiepszać 16 h albo zamykać i iść do roboty od8 do 17 .......
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
paul_van_cristo
Guru


Wiek: 35
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 436
Punkty: 5/2
Skąd: s-ki
Wysłany: 26-12-2011, 16:57   

mieszalnik musi byc tak samo jaki inne narzędzia NIEZBĘDNE do napraw blacharsko- lakierniczych
po co to komu tłumaczyć ile godzin sie pracuje
jak masz swoją działalność to oprócz pracy przy autach jest dużo roboty przy papierach i w biurze obsługi
jak za mało wychodzi to trzeba podnieść cene i nie tyrać po 16h ! !! wszystko drożeje usługi tez :)
Ale jak kogoś niestac na mieszalnik albo ma za mały przerób to przynajmniej trzeba miec na mysli ze w przyszłości będę miał i pracowac na to! jak stoisz w miejscu to sie cofasz i siedzisz w czrnej dupie!
pozdrawiam tyle odemnie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 26-12-2011, 18:07   

car painter napisał/a:
Zalegalizuj swój zakład w 100% a potem napisz czy zostaje ci na chleb przy takim trybie pracy ....... bardzo wątpię - przy pierwszej kontroli okaże sie że trzeba doinwestować kilkadziesiąt tysięcy i trzeba zapiepszać 16 h albo zamykać i iść do roboty od8 do 17 .......


W takim razie jestes niestety tylko właścicielem a nie szefem swojego biznesu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
car painter
Forumator
CUSTOM PAINTING



Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 255
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: Śladków Mały
Wysłany: 26-12-2011, 18:48   

paciak napisał/a:
car painter napisał/a:
Zalegalizuj swój zakład w 100% a potem napisz czy zostaje ci na chleb przy takim trybie pracy ....... bardzo wątpię - przy pierwszej kontroli okaże sie że trzeba doinwestować kilkadziesiąt tysięcy i trzeba zapiepszać 16 h albo zamykać i iść do roboty od8 do 17 .......


W takim razie jestes niestety tylko właścicielem a nie szefem swojego biznesu.


zwał jak zwał ..szef właściciel ....czy pracujesz fizycznie czy umysłowo to jednak dalej jest praca :maruda:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
marcus
Forumator
Hala Madrit



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 292
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: śląsk
Wysłany: 27-12-2011, 01:35   

w nowoczesnej lakierni własny mieszalnik powinien byc w standartowym wyposazeniu i to nikogo nie powinno dziwic , co do tych co niemaja to tez narazie tragedi niema sa punkty którym zalezy na sprzedazy materiałow to nawet dziennie przyjezdzaja na warsztat z towarem i namieszanymi lakierami , sprawa wiadoma ze rozwijac sie trzeba bo przyjdzie taki dzien ze zostanie sie zabardzo w tyle tak jak sie to juz kiedys stało z mechanikami samochodowymi kto w odpowiednim czasie sie nie rozwinał to został z prostownikiem do ładowania aku i ewentualnie lampa stroboskopowa na warsztacie i stracił klientów a własciwie to pojazdy bo era fiata i poloneza mineła na koniec stare przysłowie ,,gdzie sie narobisz tam niezarobisz" dlatego panowie szanujcie zdrowie bo jezeli jest to reszte sobie sami wypracujecie tego zycze wam na Swieta i Nowy Rok zdrowia ;) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian0889
Forumator


Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 211
Punkty: 2/1
Wysłany: 27-12-2011, 13:25   

dokladnie panowie malymi kroczkami ale zawsze do przodu ;)
marcus napisał/a:
era fiata i poloneza mineła na koniec
dokladnie,bez sprzetu do diagnozy auta kompa i wiedzy taki mechanik to juz nie mechanik. bo juz nie wystarczy komplet kluczy mlotek i przecinak:P tak samo w lakierni to wyglada...juz nie wystarcza pistolet za 100zl kosteczka i worek talku.technika idzie naprzod panowie wiec trzeba isc do przodu a nie stac w miejscu.i tu nie wazne ze nikt tego nie posiada tylko to ze mysli w dobrym kierunku.tez po godzinach pracuje w garazu,i mnie akurat mieszalnik nie dotyczy bo sobie tylko dorabiam i robie kilka elementow u siebie miesiecznie ale wy ogarnijcie sie jesli z tego zyjecie i gadajcie publicznie ze do szczescia potrzebna nora 4x6 bo skoro to jest szczyt waszych mozliwosci to bardzo mi przykro...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-12-2011, 14:00   

s_t_67 napisał/a:
, jeden z przykładów: Ty bazę która nie wypstrykasz na lakierowane elementy "wylewasz do kibla" a Ci co jadą na konwencji prawie zawsze wcześniej czy później te pozostałości wykorzystują więc ilość odpadów bazowych czyli strat równa się ZERO. I to jest też między innymi odpowiedź czy po każde kilka kropel trzeba zawsze gnać do mieszalni. Oraz fakt że nie raz nie dwa a setki razy gro tych baz jest używana jako kolory właściwe a reszta wcześniej czy później idzie jako podwarstwy pod kolory właściwe czego pozostałościami po "wodzie" już praktycznie się nie zrobi. Ale w tej kwestii poza mitami jest wiele innych plusów i minusów których nie ma sensu rozwijać bo i tak skończy się głupimi katalogowymi bzdetami.



W tej i kilku innych wypowiedziach wychodzi niestety kolego jakim jesteś fachowcem.
Podaj mi St minusy posiadania własnego mieszalnika bo ja takowych nie znam.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 27-12-2011, 20:58   

Główny i jedyny problem .... PROJEKTER napisał że mieszalnik musi być, a bez mieszalni nie ma warsztatu to @s_t_67 weell @Łysy73 napisał, że to "gówno prawda " ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 28-12-2011, 22:36   

porekter precyzuj

bez ,mieszalni niama lakierni warsztat nie musi miec nieszalnika .

warsztat jest to zbyt szerokie pojecie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 29-12-2011, 01:04   

OK ... Warszta mechniki pojazdowej, lub blacharstwa nie musi mieć mieszalni bo nie zajmuje się lakierowaniem. Jak się tym zajmie to już warsztat lakierniczy ... robi te naprawy ... podejmuje wyzwanie ... ludzie tam pracujący uznają, że się na tym znają ... więc sorry ... ale ci ktorzy się na tym naprawdę znają ( nie klienci i zleceniodawcy, czy sam właściciel takiego warsztatu :nono: ) pozwalają sobie na ocenę takiego punktu usługowego ... a ta jest taka ...

Masz legalny warsztat, wykonujesz naprawy lakiernicze ... nie masz wyposażenia na poziomie progu wejścia ... to masz gówno nie warsztat ! Gówno nie warsztat lakierniczy czyli lakiernie samochodową ;) ... a jak malujesz pod szyldem mechaniki samochodowej i to ma być usprawiedliwienie dla braku odpowiednich warunków i podstawowego wyposażenia .... to porostu ... nora ;) Nie róbmy tu uników. Lakiernia to lakiernia, a nie pomieszcznie z pomalowanymi w plamy ścianami i filtrem powietrza ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 31-12-2011, 15:22   

No naklikaliście dużo ale nadal w kilku przypadkach głupio z Panem Adminem włącznie.
Nie mam ani zamiaru ani czasu każdą głupotę nie tyle prostować co do niej się odnosić bo na tym "forum" i tak nie ma to sensu.
A najdurniejsze są porównania czasów pracy i usprawiedliwianie samego siebie że takie są teraz czasy :) To właśnie jest niezaradność i nie umiejętność kalkulowania i zarabiania głową a nie tylko RBG.....
Ale jak mówiłem wcześniej dla mnie to pikuś bo jeśli ktoś ma chęć to może sobie i naginać na 3 zmiany 24h/dobę.
Ja nie muszę, mam się bardzo dobrze, NA LEGALU!, i aby jeszcze bardziej popodnosić ciśnienie "robotom" dodam że dodatkowo w soboty pracujemy do 14 {i to na zmiany}, w wakacje ja mam wolny cały miesiąc a w okresie takim jak teraz świąteczno-noworocznym 2 tygodnie. I mam to gdzieś czy się to komuś podoba czy nie. To jego brocha.
ZIEMBA napisał/a:
W tej i kilku innych wypowiedziach wychodzi niestety kolego jakim jesteś fachowcem..
Czyli co Ci nie pasuje tym razem? Napisz mi konkretnie bo teraz nie wiem o co Ci chodzi. Tzn domyślam się a wiem że się mylisz albo i nie tylko specjalnie piszesz w ten sposób bo.......
ZIEMBA napisał/a:
Podaj mi St minusy posiadania własnego mieszalnika bo ja takowych nie znam.
Są różne minusy i różne plusy zależne od wielu czynników. I to co dla jednego jest minusem to drugiemu może być plusem. Każdy przypadek jest inny.
Na swoim przykładzie powiem Ci tylko kilka:
- gdybym miał warsztat na jakimś wygwizdowiu i do najbliższej mieszalni z 10km czy więcej i musiał ganiać jak kot z pęcherzem po lakiery to od razu wziąłbym mieszalnik na stan.
Tym bardziej gdybym miał ten warsztat przy domu i musiał jechać specjalnie kilkadziesiąt kilometrów po lakiery - a tym bardziej jeszcze przez zakorkowane miasto.
Ja mam warsztat kilkanaście kilometrów od domu ale jadąc do warsztatu sklep mam około 30-40metrów w bocznej uliczce od głównej drogi którą i tak i tak jeżdżę. Czyli nakładam jakieś 70-80 metrów drogi do pracy : wooooowww ale dużo.
Poza tym mam okazję do tego co już wiesz z PW: czyli poranna kawka z chłopakami i ze sklepu i z innymi lakiernikami {z ASO włącznie}, pogaduszki, żarty kawały, wymiany poglądów, rozmowy z technikami jak są lub różnymi przedstawicielami...... {wiesz którymi ;) } W między czasie mam kolorki dorobione na miejscu, bądź z dnia poprzedniego czy to podrzucone rano czy wieczorkiem pod dom. Jeśli chcę to na nic czekać nie muszę bo zostanie to mi dowiezione codziennym "kursem po mieście".
Jak widzisz kasowo mnie to kosztuje niewiele, czasowo praktycznie nic bo czas spędzony przy kawce na pogaduchach jest miłe spędzonym.
Bo tutaj jak już pisaliśmy na PW nie ma tak że jeden drugiemu skacze do oczu czemu się bardzo dziwiłeś Panie Kamilu.
Powiem Ci więcej przy tej okazji że we środę była smutna "okazja" że gdybyś był to zobaczyłbyś na własne oczy jak się ludzie z branży tutaj traktują i jak szanują. Bo takim momentem zawsze jest nie gadanie za czyjegoś życia a po śmierci. Wtedy widać kto komu był kim. We środę właśnie był pogrzeb Św. Pamięci Pana Henia K...... z SUZUKI. Gdybyś był to zobaczyłbyś jak był żegnany: poza wiadomo rodziną, znajomymi, pracownikami, kontrahentami, wierchuszką SUZUKI Poland.... była też masa lakierników i innych rzemieślników i tej starszej i tej nieco młodszej daty. Żegnali go jako starego lakiernika i rzemieślnika: wielu warsztatowców, sztandary cechu itp. hejnał nad grobem..... W takiej chwili dokładnie widać kto komu kim był, czyli jak z innymi żył.
Jest różnica między tym o czym wspominałeś ze swoich stron? Jest.
{no ale skąd mieć tylu znajomych i tak dobrze oraz sympatycznie z nimi utrzymywać kontakty jeśli się zapiernicza 360 dni w roku po 16 godzin na dobę ;] }
- kolejną przesłanką dla mnie jest to że w wielu pracach używam baz z innej linii {m. inn. TAK JAK ADMINISTRATOR} więc albo musiałbym brać dwa mieszalniki czego nie chcę albo jeden i na wielu pracach przepłacać materiałowo. Martwe pigmenty mnie nie interesują a rozprowadzanie baz -mieszanie i sprzedaż- też nie a pełnych wsadów z dwóch nie przerobiłbym w czasie ich ważności.
Także teraz używając w zależności od tego co robię dwóch marek baz i w takim układzie i dostępie do lakierów jakie mam obecnie nie opłaci mi się brać na stan dwóch mieszalników. {Jeden niby tak ale obawiam się, że.... podam niżej.} Ale................
Ale tyczy się to w chwili obecnej tylko tej sytuacji: dopóki legalne są bazy konwecjonalne ! !! A dlaczego napiszę dalej.
- na teraz jeśli ktoś umie liczyć i rozumie to co ja to wie dlaczego dla mnie nieopłacalne jest branie mieszalnika a tym bardziej dwóch. A kolejnym być może minusem jest to że kasowo lepiej wychodzi mi na konwencji więc jeśli już to niby wolałbym ją wziąć ale.... właśnie ze względu na to że nie wiem jak długo będzie ona legalna to chyba bym nie ryzykował aby jeśli z partyzanta wejdzie zakaz od np. lutego to nie zostać z ręką w nocniku z NIELEGALNYM wsadem i chować mieszalnik do innego budynku do piwnicy i tam biegać mieszać kolory aby kontrola nie zobaczyła - chociaż z wystawionymi fakturami musiały by się jakieś ilości z kąś jednak zużytych baz pojawiać. {tak robią właśnie ASO-a którym pozostawały stare mieszalniki, że wody wodami a jeśli się gdzieś da to wyrabiają pozostałości starych systemów pochowanych przed audytami - przecież nikt o zdrowych zmysłach nie zutylizuje dobrych wsadów wartości kilku czy kilkunastu tysięcy}
Także gdybym już miał miał brać mieszalnik to wolałbym konwencje bo wychodzą mnie dużo taniej, ale nawet biorąc jeden to teraz bałbym się bo nie wiem kiedy będzie BEEEEE bo w naszym kraju nigdy nic nie wiadomo: może być za dwa lata a może być JEB i od początku np. kwietnia
Tutaj jest sprawa ustaleń z dystrybutorem co w takim przypadku - czy da się zrobić zwroty i na jakich zasadach, ale mnie to nie interesowało więc się nawet niczego o tym nie dowiadywałem.

I to są na chwile obecną te "minusy" dla mnie. "Minusy", bo dużo więcej zarabiam lakierując dwoma systemami konwencjonalnymi.
I teraz doprecyzowujemy dalej:
Z chwilą gdy wejdą przepisy wg. których konwencja będzie na prawdę nielegalna i na legalu pozostanie tylko tzw. "WODA" to jakiś miesiąc przed wejściem takiego przepisu mieszalnik będzie stał na 1.000.000% u mnie w warsztacie. I będzie to CROMAX PRO z kilku względów {warunki, cena,.............. inne prywatne poufne ;) }

To kilka przesłanek które pamiętałem, które chciało mi się napisać lub które mogłem napisać ......
I nie obrażając nikogo ale mam w d...pie to czy komuś się nie podoba że wolę teraz dwa systemy konwencjonalne -bo od groma więcej na tym zarabiam- i z tego powodu będzie tupał nóżkami i bluzgał , jak też i to czy jak będę miał na stanie własne PRO czy będzie mi salutował czy też zdejmował przede mną z tego powodu czapkę z głowy. To moja i każdego prywatna sprawa. Ja zarabiam kasę a nie mam być trendy bo ktoś uważa że tak musi być każdemu lepiej i każdy ma mieć tak samo.
Są warunki i warunki, są układy i układy,......................... i każdy robi jak uważa i kalkuluje po swojemu.
Co napisałem to napisałem a co zapomniałem to trudno.
Ja temat kończę bo nikomu z niczego tłumaczyć się nie muszę, ani też uszczęśliwiać czy być uszczęśliwianym na siłę.
Powodzenia, pozdrowienia i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne