lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
LAKIERNIA BEZ WŁASNEJ MIESZALNI-Czy to lakiernia??
Autor Wiadomość
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 13-12-2011, 21:12   

jacklack napisał/a:

..Pojedź Ty może z ta naprawą do normalnego warsztatu który posiada własną mieszalnie, który za jakość usługi odpowiada nazwą swojej firmy...




Jack czy twierdzisz ze warsztat który niema własnej mieszalni nie jest normalny ????
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 13-12-2011, 21:32   

kosior napisał/a:
Jack czy twierdzisz ze warsztat który niema własnej mieszalni nie jest normalny ????
wg mnie chodzi o to ze lakiernik wysyłający klienta po lakier to dupa a nie lakiernik.
Bo jak mu nie wyjdzie coś lub kolor nie wejdzie na kreskę (w tym wypadku srebrny nie będzie pasował na tych błotnikach na 99%) to wtedy powie "jaki sobie Pan lakier przyniósł tak ma" albo " tak dobrali kolor, pretensje do nich" Często mam takich klientów np po setkę lakieru to wtedy robię tak:
Uświadamiam klienta jak to wygląda (czyli to co napisałem) a potem leję lakier z najbardziej pasującej alternatywy bez sprawdzania go natryskiem i każę przekazać klientowi zeby sobie lakiernik zrobił natrysk próbny by sprawdzić kolor przed lakierowaniem.
Takich cwaniaków jak ten jest wielu.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 13-12-2011, 21:38   

kosior napisał/a:
jacklack napisał/a:

..Pojedź Ty może z ta naprawą do normalnego warsztatu który posiada własną mieszalnie, który za jakość usługi odpowiada nazwą swojej firmy...




Jack czy twierdzisz ze warsztat który niema własnej mieszalni nie jest normalny ????


Nieprawda ze ten warsztat co niema własnego mieszalnika to jest do dupy ! !!!

ale ten Gość co cie wysłał po lakier i chce umyć ręce, bo wie co to za kolor i ze bez cieniowania nie przejdzie ,
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 13-12-2011, 21:41   

kosior napisał/a:

Jack czy twierdzisz ze warsztat który niema własnej mieszalni nie jest normalny ????

To zależy z jakiego punktu widzenia oceniamy taki warsztat i czego oczekujemy od takiego warsztatu, chodzi tu o jego funkcjonalność i szybkość działania w danej sytuacji..

Może troszkę źle się wyraziłem pisząc w prost "normalny warsztat",ale taki przyjąłem w tej chwili tok myślowy ponieważ dla mnie taki właśnie "normalny warsztat lakierniczy"to warsztat w pełni wyposażony, i chyba kosior, nie powiesz mi, że warsztat bez własnej mieszalni prosperuje i wykonuje usługi tak sprawnie jak warsztat z pełnym wyposażeniem..według mnie ten "bez"nieco gorzej wypada niestety jak nie jakościowo, to na pewno finansowo w stosunku do warsztatu który posiada własny system mieszalnikowy i inny potrzebny osprzęt do wykonywania napraw lakierniczych...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 13-12-2011, 21:48   

jacklack napisał/a:
według mnie ten "bez"nieco gorzej wypada niestety jak nie jakościowo, to na pewno finansowo w stosunku do warsztatu który posiada własny system mieszalnikowy i inny potrzebny osprzęt do wykonywania napraw lakierniczych...


masz rację ile ja kilometrów nabije i czasu zmarnuje na te dojazdy , zawieś na dobranie , jedz odbierz i często gęsto jedz na korektę , ale to na wiosnę się zmieni tylko nie jestem zdecydowany na jaki system
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 13-12-2011, 22:03   

Np dzisiaj o godz 9 lakierowalem przód astry, w trakcie oklejania przywieźli mi z serwisu 4 czujniki parkowania BMW kolor nr 416, klamke BMW kolor 354 i obudowe lusterka kolor 309. Urobilem w rps-ach kolorki i siknąłem w jednym cyklu. Bez mieszalnika zapomnij :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 13-12-2011, 22:35   

no i jest na ostro do drzwi jak gościu chciał

SAM_2138.JPG
Plik ściągnięto 424 raz(y) 102,07 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-12-2011, 23:08   

jacklack napisał/a:
kosior napisał/a:

Jack czy twierdzisz ze warsztat który niema własnej mieszalni nie jest normalny ????

To zależy z jakiego punktu widzenia oceniamy taki warsztat i czego oczekujemy od takiego warsztatu, chodzi tu o jego funkcjonalność i szybkość działania w danej sytuacji..

Może troszkę źle się wyraziłem pisząc w prost "normalny warsztat",ale taki przyjąłem w tej chwili tok myślowy ponieważ dla mnie taki właśnie "normalny warsztat lakierniczy"to warsztat w pełni wyposażony, i chyba kosior, nie powiesz mi, że warsztat bez własnej mieszalni prosperuje i wykonuje usługi tak sprawnie jak warsztat z pełnym wyposażeniem..według mnie ten "bez"nieco gorzej wypada niestety jak nie jakościowo, to na pewno finansowo w stosunku do warsztatu który posiada własny system mieszalnikowy i inny potrzebny osprzęt do wykonywania napraw lakierniczych...


Noooo to tak kulturalnie i żeby nikogo nie obrazić ;) Tylko na jaką cholerę te ceregiele ... OCZYWIŚCIE ŻE LAKIERNIA SAMOCHODOWA BEZ MIESZALNI TO GÓWNO ! . :dokuczac:

O co wam w zasadzie chodzi ? :glupek:

Mieszalnia we własnym obiekcie daje nieograniczone możliwości kolorystyczne
Własny mieszalnik to wsad za darmo !
Własny mieszalnik w dobrym warsztacie z dużym przerobem ... to wsad za darmo, szkolenia i prezenty od dostawcy systemu ...

Czy uważam że ten kto ma warsztat lakierniczy i nie ma mieszalni to ... :glupek: i słabiutko kombinujący biznesmen ? .... OCZYWIŚCIE ŻE TAK.

I o czym tu dyskutować ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez ZIEMBA 14-12-2011, 12:48, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 14-12-2011, 12:06   

projecter czemu obrarażasz innych w tym mnie , Unka ,Onlina , i wielu wielu innych którzy nie mają przerobu aso i nie mają mieszalnika i mówisz ze jestesmy frajerami czy ty naprawde jestes taki tylko na forum czy w realu też czemu gnoisz ludzi ? jaki masz w tym powód ? to ci sie kiedyś odbije bardzo mocno wielką niestrawnością.

dziwie sie ze administracja i moderatorzy tolerują takie "coś" na podobno branżowym forum
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 14-12-2011, 12:55   

kosior napisał/a:
mówisz ze jestesmy frajerami


juz nie :smiech: :smiech: :smiech:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-12-2011, 13:04   

martek napisał/a:
kosior napisał/a:
mówisz ze jestesmy frajerami


juz nie :smiech: :smiech: :smiech:


To ja zmieniłem wypowiedz Projektera, żeby nie było niedomówień i posądzeń kto to zrobił. Teraz jest delikatniejszy ;) Całkowicie się zgadzam z Projekterem w kwesti tego mieszalnika, że to tylko plusy dla warsztatu i szkoda z nich nie skorzystac. Kosior, wcale nie trzeba miec przerobu ASO żeby wstawic mieszalnik. Np. Novol nie wymaga przerobu, a w małym warsztaciku za 2tys. miesięcznie zawsze się zużyje produktów.
_________________

Ostatnio zmieniony przez ZIEMBA 14-12-2011, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 14-12-2011, 13:09   

a kto wywalił mój post?

[ Dodano: 14-12-2011, 13:10 ]
ZIEMBA napisał/a:
Np. Novol nie wymaga przerobu
no chyba żartujesz! w umowie jest 18.000 tys zł kwartalnie przerobu z możliwością zmniejszenia bodajże do 14.000
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
hoganglogow
Użytkownik
WiP-lak


Wiek: 44
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 12
Skąd: głogów
Wysłany: 14-12-2011, 13:36   

po co to sie kłócic,jak zazwyczaj klient przyjedzie zapyta ile kosztuje lakierowanie np.drzwi powie mu człowiek ze 250pln.z materiałem,juz nosem kreci ze drogo,a jak mu sie powie ze jeszcze trzeba tonowac i cena wzrosnie o jakies 150pln to sie smieje i jedzie dalej,a i jeszcze popatrzy na mnie jak na czubka :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-12-2011, 13:53   

kosior napisał/a:
projecter czemu obrarażasz innych w tym mnie , Unka ,Onlina , i wielu wielu innych którzy nie mają przerobu aso i nie mają mieszalnika i mówisz ze jestesmy frajerami czy ty naprawde jestes taki tylko na forum czy w realu też czemu gnoisz ludzi ? jaki masz w tym powód ? to ci sie kiedyś odbije bardzo mocno wielką niestrawnością.

dziwie sie ze administracja i moderatorzy tolerują takie "coś" na podobno branżowym forum


To się dziw ... obrażaj ... cmokaj z usteczek ... albo rób co tam chcesz :) ... lakiernia bez mieszalni kolego @kosior to gówno nie lakiernia. Raczej o tym pamiętaj jak się już na bzdyczysz do reszty z tego tytułu,że normalni ludzi z branży i normalni klienci lakierni tak to właśnie postrzegają :nono:

Kolego @kosior ...

1. Kabina ... albo profesjonalnie przygotowane miejsce do lakierowania
2. Odrębne miejsce do przygotowania do lakierowania z wentylacją
3. Biuro obsługi dla klientów
4. Kibel na miejscu i szatnia dla pracowników
5. Normalna sprężarka magistralą i systemem uzdatniania powietrza
6. Szlifierki i polerki
7. Markowe pistolety
8. Promiennik IR
9. Mieszalnia lakierów
10. Legalna działalność i dopuszczenia dla lakierni
11. minimum 16 st C na hali jak na zewnątrz jest minus 30
12. Utwardzony czysty parking na kilka samochodów
13 ...... i szyld na płocie

przydałoby się jeszcze ...

14. System do kalkulacji szkód
15. Umowa z ubezpieczycielem na bez gotówkę przy własnej stawce RGB

Masz ? :) ... To nie dyskutuje z tobą, czy to używana kabina czy nowa ? Czy to SATA czy IWATA czy twoje biuro ma 4 m2 czy 40 m2 a mieszania to NOVOL czy DUPONT ... to już sprawa standardu ... ale najpierw jest do przeskoczenia poziom zero. Poziom od którego można zacząć mówić że ktoś ma lakiernię. Odhaczyłeś wszystkie punkciki ... to szacun ... a jak nie odhaczyłeś ... to akurat guzik mnie obchodzi czego z tej listy ci brakuje ... o normalnej lakierni samochodowej nie ma wtedy mowy :nono:

Dzisiaj ... lakiernia bez mieszalni to szajs ... i akurat ASO kolego @kosir to by sobie świetnie poradziło bez mieszalni ;) "Fabryka kolorów" nie jest dla tych co w kółko malują samochody w tych samych kolorach, tylko dla tych dla których każda kolejna naprawa to nowe wyzwanie.

Czytasz moje posty nie od dziś ;) ... W nosie ma to czy się obrazisz czy nie ... W kwestii tego czym jest lakiernia a czym lakiernia na pewno nie jest .... to akurat JA nie uznaję żadnych kompromisów ... nawet jak jesteś mistrzem świata w osiąganiu fabrycznej jakoś powłok lakierniczych ... ;) Noooo .... To myślę, że kwestie "obrażania" już sobie wyjaśniliśmy :) Może się czuć dotknięty ;) Tak jak kazdy kto nie ma mieszalni u siebie a do tego jeszcze dowodzi że to zaleta ... TO to już kolego @kosior zakrawa na durnotę zawodową :nono: ... Więc mam nadzieję, że nie wyuszczysz tu teraz argumentów jaka to jest zaleta prowadzić warsztat bez mieszalni ? :glupek:

[ Dodano: 14-12-2011, 14:09 ]
kalbi napisał/a:
[ Dodano: 14-12-2011, 13:10 ]
ZIEMBA napisał/a:
Np. Novol nie wymaga przerobu
no chyba żartujesz! w umowie jest 18.000 tys zł kwartalnie przerobu z możliwością zmniejszenia bodajże do 14.000


Tylko w przypadku dofinansowania :nono: . Współpraca z dostawcą sytemu i mieszalnika to normalny układ ekonomiczny. To się musi wszystkim opłacać. Wysokość przerobu w każdej firmie ustala się w trakcie negocjacje. Im więcej warsztat ma argumentów tym lepsze dostaje warunki. ... a jak nora ... no to nie dość, że trzeba za wszytko zapłacić ( włącznie z maszyną i wagą ) to jeszcze dystrybutor robi fochy przy ewentualnej dostawie mieszalni ) Niby jest tak że każdy się prosi żeby wstawić mieszalnik ... ale tam ( w koncernach ) też nie ma przygłupów i oni zdają sobie doskonale sprawę z tego że nora nie ma szans na wypracowanie przerobu pokrywającego koszty transprtu mieszalni, a co dopiero jej wartości ... dlatego ... albo klient sobie kupi wsad i na nim już firma zarabia dość żeby wstawić mieszalnik i wagę ... albo baj, baj ... i nie ma interesu. ;) .... Po drugiej stronie są ci którzy gwarantują stałe zakupy i to najlepiej wszystkiego w jednym miejscu ( papieru taśmy nitro itd ) .... ale, ale ....

sorry, że teraz wrzucę wszystkich do jednego worka .... Jednak dołożyliście nie dawno starań i wysiłków do zgnojenia i zdeptania tematu o ASO pisząc jacy z was doskonali lakiernicy w tych zimnych i ciemnych norach łojący ASO po dupie ... to teraz pozwólcie że informacje i sztuczki o tym jak się załatwia mieszalnik z dofinansowaniem na poziomie kosztów zakupu kabiny ... pozostawię na razie dla siebie ;)

Może kiedyś ... zmieni się atmosfera na forum ... teraz jeszcze nie. Teraz to inforamcja dla wybranych :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
hoganglogow
Użytkownik
WiP-lak


Wiek: 44
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 12
Skąd: głogów
Wysłany: 14-12-2011, 14:43   

PROJEKTER, fajnie masz w pracy,seidzisz se na forum i piszesz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 14-12-2011, 17:43   

PROJEKTER napisał/a:
... to teraz pozwólcie że informacje i sztuczki o tym jak się załatwia mieszalnik z dofinansowaniem na poziomie kosztów zakupu kabiny ... pozostawię na razie dla siebie ;)

Może kiedyś ... zmieni się atmosfera na forum ... teraz jeszcze nie. Teraz to inforamcja dla wybranych :)

Ehh Panie Projekter, Projekter... chyba się nigdy nie nauczysz ;)

Ty masz chyba gnojenie ludzi we krwi, co :D

Ale nie o tym chce pisać.
Skoro tak każdemu wypominasz braku mieszalnika i wyzywasz od nor to może dla dobra polskiego lakiernictwa właśnie napisz jak w łatwy sposób pozyskać taki mieszalnik, jak wziąć go na dofinansowanie... przez takie właśnie informacje byłbyś bardziej ceniony czy tam lubiany. Ale widzę, że Ty wolisz zgrywać jaśnie Pana, każdego krytykować że nic nie robi ale żeby pomóc bezinteresownie to już taki wał - jak to napisałeś "informacja dla wybranych".

I jeszcze odnośnie wstawiania mieszalnika. Nie wiem jakie masz zdanie o Profixie ale akurat ta firma wstawia mieszalniki za darmo, nie wymaga żadnego obrotu jak większość firm i całe wyposażenie (mieszalnik, kolorbox, waga) ma się za przysłowiową ZŁOTÓWKĘ! Klient jedynie musi zakupić wsad (komponenty), które automatycznie stają się jego wartością. Więc jeśli się nawet z tematem ugotuje to Profix zabiera tylko sprzęt a komponenty taki osobnik może odsprzedać. Jednak na 30 mieszalników jakie obsługuję nikt jeszcze ich nie zwrócił, a kolejni szykują się na wstawienie ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 14-12-2011, 18:03   

kalbi napisał/a:
no chyba żartujesz! w umowie jest 18.000 tys zł kwartalnie przerobu z możliwością zmniejszenia bodajże do 14.000


Na pewno nie 18000, a 14000 w zależności na który system potencjalny zainteresowany się decyduje. ;)

Odnośnie dostania mieszalnika za friko z wypełnieniem i całym osprzętem, to żaden problem. Firmy te mniej rozwinięte i chcące zaistnieć na rynku dają wszystko za darmo łącznie z wsadem i nie wymagają wyrabiania limitów, natomiast te z górnej półki też dadzą za darmo, ale już wymagają odpowiedniego przerobu i odpowiednich zakupów w skali jednego miesiąca czy też kwartału, zazwyczaj w przeciągu pięciu lat.

Na razie panowie czekamy na podwyżki bo te są już nieuniknione, tylko kwestia czasu i będziemy wiedzieli który koncern podniósł ceny. Zapewne zrobią to wszyscy, którzy liczą się na rynku. ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
car painter
Forumator
CUSTOM PAINTING



Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 255
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: Śladków Mały
Wysłany: 14-12-2011, 18:27   

witam , jeśli chodzi o mieszalniki jeśli chcecie mieć mieszalnik bez umowy to sobie go kupcie , ja mam AUTOCOLOR zapłaciłem za wkład resztę ( mieszalnik waga wzorniki...) dostałem gratis , jeśli w miesiącu nie kupię 1 litra pigmentu nikt mi nie marudzi , mam święty spokój .
Co do funkcjonowania lakierni bez mieszalnika to sobie tego nie wyobrażam , Często pracuję do późna i nie muszę planować wyjazdów po lakier ... przed malowaniem mieszam ilę chce i maluję , braknie to dorabiam , jest problem to dobarwiam , nikogo sie nie muszę prosić i tracić czasu . Ważne też jest to że czasami potrzeba na zapraweczke , klameczkę czy jakąś duperelkę 0,02 l i można sobie urobić na poczekaniu .. zamiast jechać na mieszalnik kupować setkę bo mniej nie chcą sprzedać, to masz pod ręką i nie ma marnowania reszty bazy i kasy . miesiecznie można duzo zaoszczędzić ,a i prestige dla firmy z mieszalnikiem też ważne , nie zapominajcie o tym ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-12-2011, 18:37   

GioW napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
... to teraz pozwólcie że informacje i sztuczki o tym jak się załatwia mieszalnik z dofinansowaniem na poziomie kosztów zakupu kabiny ... pozostawię na razie dla siebie ;)

Może kiedyś ... zmieni się atmosfera na forum ... teraz jeszcze nie. Teraz to inforamcja dla wybranych :)

Ehh Panie Projekter, Projekter... chyba się nigdy nie nauczysz ;)

Ty masz chyba gnojenie ludzi we krwi, co :D


Tylko Durniów kolego GioW :nono: ... to mam we krwi ... i do tego sprawia mi to ogromną radość :) Ty już wystarczająco potupałeś nóżkami właśnie w temacie dotyczącym ASO ... wystarczająco żeby dziś tkwić w przekonaniu, że każdy może dostać mieszalnik za darmo jak tylko ma ochotę :glupek: Ciekawe czy twój szef tak rozdaje te mieszalniki na lewo i prawo :)

Ja to co wiem zachowam dla siebie ... i podziele się tym jak mi się będzie chciało ... Już wyrosłem z wbijania wszystkim na siłe do główek prawdy i faktów ...

i w ramach tych faktów to może doprecyzuj kolegom co to znaczy : dostać mieszalnik z PROFIXA za darmo :D ... sugerujesz, że za chwilę zadzwonię do dystrybutora on przywiezie kwity podpisze umowę i jutro bez jednej wydanej złotóweczki mam mieszalnię wagę oprogramowanie kolor mapę i wsad w swoim malutkim garażu ? Czy Ja cię GioW dobrze rozumiem ? ... i to zrobi ta Polska firma w której właściciele skoczyli sobie do gardła i liczą teraz każdy wydawany grosik ? :)

Doprecyzuj kolego tą swoją ofertę ? ;) Kto konkretnie zapłaci te 10 czy 15 tyś wartości wsadu ? ... kogo jest maszyna komputer i waga w układzie za darmo ? Bo widzisz ... do tego żeby kupić sobie wsad za własną kasę to nie jest potrzebna raczej żadna umowa ... bo niby na co ? Może dzierżawy maszyny.

Co do zwracania mieszalnika i tego tonu triumfu jaki się pojawia w twojej wypowiedzi to powiedz mi tylko kto będzie na tyle głupi żeby to zrobić ? W każdym systemie zerwanie umowy to strata prawie 70 % wartości wsadu bo tego już nikt od klient nie zabierze. Dlatego nawet wtedy gdy system jest G... wart, a klient za niego zapłacił to trzyma ... choć pokrywa go warstwa kurzu ... ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez PROJEKTER 14-12-2011, 18:58, w całości zmieniany 4 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 14-12-2011, 18:39   

a jeśli nie wyrobisz miesięcznego limitu?? jak to wogóle wygląda
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-12-2011, 18:43   

car painter napisał/a:
witam , jeśli chodzi o mieszalniki jeśli chcecie mieć mieszalnik bez umowy to sobie go kupcie ...


... i poza tym wszystkimi zaletami które wyminiłeś jeszcze marża handlowa ( rabat ) zostaje u ciebie w firmie, a nie np. u kolegi ... @GioW :)

[ Dodano: 14-12-2011, 18:47 ]
kamilbusko napisał/a:
a jeśli nie wyrobisz miesięcznego limitu?? jak to wogóle wygląda


Jakiego limitu ? ... Płacisz za wsad. To twój towar. Tylko twój. Waga i maszyna jest z zasady w dzierżawie,( choć i to można kupić tylko po co ? ). Skoro zapłaciłeś za wszytko sam, to robisz co chcesz i jak chcesz. Jak nie chcesz zapłacić za wszystko tylko za część ... albo w ogóle za nic ... i do tego chcesz wyposażenie lakierni za 50 tyś ... no to chyba sam rozumiesz, że raczej musisz mieć co zaoferować komuś kto te pieniądze za ciebie wyłoży ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 14-12-2011, 19:23   

PROJEKTER napisał/a:
Tylko Durniów kolego GioW :nono: ... to mam we krwi ... i do tego sprawia mi to ogromną radość :) Ty już wystarczająco potupałeś nóżkami właśnie w temacie dotyczącym ASO ... wystarczająco żeby dziś tkwić w przekonaniu, że każdy może dostać mieszalnik za darmo jak tylko ma ochotę :glupek: Ciekawe czy twój szef tak rozdaje te mieszalniki na lewo i prawo :)


Panie kolego Projekter, po pierwsze nie tupałem żadnymi nóżkami ale jak sobie dobrze przypomnisz tylko i wyłącznie zwróciłem uwagę na Twój sposób wyrażania opinii i zwracania się do człowieka - ushera (jak to Ty piszesz), którego nie znasz.

Po drugie jeśli ktoś się do naszej firmy zgłosi i wyrazi chęć zakupu mieszalnika to owszem, każdemu go wstawimy ale ... (i tu więcej info dla chętnych).

PROJEKTER napisał/a:
Ja to co wiem zachowam dla siebie ... i podziele się tym jak mi się będzie chciało ... Już wyrosłem z wbijania wszystkim na siłe do główek prawdy i faktów ...

Okej rozumiem, jesteś tu zdecydowanie dłużej niż ja i możliwe, że już Cię to zmęczyło. Masz takie prawo... ale skoro masz siłę tępić to może wydobędziesz jeszcze troszkę siły aby jednak pomóc.


PROJEKTER napisał/a:
i w ramach tych faktów to może doprecyzuj kolegom co to znaczy : dostać mieszalnik z PROFIXA za darmo :D ... sugerujesz, że za chwilę zadzwonię do dystrybutora on przywiezie kwity podpisze umowę i jutro bez jednej wydanej złotóweczki mam mieszalnię wagę oprogramowanie kolor mapę i wsad w swoim malutkim garażu ? Czy Ja cię GioW dobrze rozumiem ? ... i to zrobi ta Polska firma w której właściciele skoczyli sobie do gardła i liczą teraz każdy wydawany grosik ? :)

Doprecyzuj kolego tą swoją ofertę ? ;) Kto konkretnie zapłaci te 10 czy 15 tyś wartości wsadu ? ... kogo jest maszyna komputer i waga w układzie za darmo ? Bo widzisz ... do tego żeby kupić sobie wsad za własną kasę to nie jest potrzebna raczej żadna umowa ... bo niby na co ? Może dzierżawy maszyny.

Co do zwracania mieszalnika i tego tonu triumfu jaki się pojawia w twojej wypowiedzi to powiedz mi tylko kto będzie na tyle głupi żeby to zrobić ? W każdym systemie zerwanie umowy to strata prawie 70 % wartości wsadu bo tego już nikt od klient nie zabierze. Dlatego nawet wtedy gdy system jest G... wart, a klient za niego zapłacił to trzyma ... choć pokrywa go warstwa kurzu ... ;)

Chyba źle doczytałeś albo się za mało skupiłeś.
Wyraźnie napisałem, że mieszalnik, waga, kolorbox czy nawet koła kolorów ma się za przysłowiową złotówkę - oczywiście w dzierżawie (widzę, że tego słowa nie dopisałem właśnie). Jednak w kolejnym zdaniu jasno napisałem, że klient kupuje - płaci tylko i wyłącznie za wsad i nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o obroty. Takie ograniczenia są w przypadku gdy klient zdecyduje się na rozprowadzanie dalej - czyli staje się mieszalnią i nie bierze mieszalnika tylko i wyłącznie dla swoich celów.

Jeśli chodzi o firmę Profix i jej stan to się nie martw, poradzą sobie... akurat Ty tym się nie musisz martwić, no chyba że czegoś nie wiem ;)

Co do zwracania - to już sam sobie odpowiedziałeś ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 14-12-2011, 21:32   

Projecter ja nigdy nie sprzeczałem sie z faktem ze lakiernia powinna miec mieszalnik jasne ze powinna ale nie o to mi chodzi chodzi mi o twoje podejście do człowieka pamietaj ze na forum powinna panowac atmosfera koleżeńska ale niestety jeśli nazywasz kogoś durniem , frajerem . itd to nie jest ok każdy ma prawo do swojego zdania ale prosze cie tonuj sie ze swoimi określeniami... troche kultury .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-12-2011, 22:05   

No i co Panowie drodzy :) .... Nic takiego @kosior nie napisałeś żebym nagle zmienił zdanie ... warsztat bez mieszalni to szajs. ... W tym temacie już wszytko sam napisałeś i raczej na przyszłość postaraj się nie mieć dualizmu poglądów ... o kulture wypowiedzi możesz oczywiście apelować to szlachetne jest .... apeluj :) Dołącz się do temu PROJEKTER :) ... a w tych technicznych to pisz kolego o tym co masz technicznie do powiedzenia w omawianej sprawie ... ;) Doskonale wiesz że mam w nosie co tam kto sobie o mnie myśli i nie raz byłeś tego świadkiem. To forum o lakiernictwie, a nie "Nasza Klasa" :nono:

Kolego @GioW jest taka szansa żebyś kiedyś napisał na forum post nie zawierający oczywistych, oczywistości dla dzieci z Gimnazjum ? Doczekam się kiedyś w twoim poście konkretnej rzetelnej i nie dostępnej dla innych informacji ? No powiedz ... Masz coś mądrego i zaskakującego do napisania na temat umowy na mieszalnik ? ... Czy jednak pozostaniesz przy biadoleniu, że ci się kultura wypowiedzi nie podoba i robieniu off topu jako zasłony dla zerowego rozeznania tematu ?

Mnie interesują tu konkrety na tym forum, a nie pitu pitu, albo twoje zdanie o mnie :)

Jasno kolego specjalisto od mieszalni ... kawa na ławę.

Mam warsztat deklaruję obroty na 80 tyś rocznie ... umowa na pięć lat ... Co dostanę ? Co jesteś w stanie mi zaoferować ? W czym mi pomożesz ? Co takiego załatwisz żebym uznał, że jesteś pomocny ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 14-12-2011, 22:18   

PROJEKTER napisał/a:
Kolego @GioW jest taka szansa żebyś kiedyś napisał na forum post nie zawierający oczywistych, oczywistości dla dzieci z Gimnazjum ? Doczekam się kiedyś w twoim poście konkretnej rzetelnej i nie dostępnej dla innych informacji ? No powiedz ... Masz coś mądrego i zaskakującego do napisania na temat umowy na mieszalnik ? ... Czy jednak pozostaniesz przy biadoleniu, że ci się kultura wypowiedzi nie podoba i robieniu off topu jako zasłony dla zerowego rozeznania tematu ?

Mnie interesują tu konkrety na tym forum, a nie pitu pitu, albo twoje zdanie o mnie :)

Jasno kolego specjalisto od mieszalni ... kawa na ławę.

Mam warsztat deklaruję obroty na 80 tyś rocznie ... umowa na pięć lat ... Co dostanę ? Co jesteś w stanie mi zaoferować ? W czym mi pomożesz ? Co takiego załatwisz żebym uznał, że jesteś pomocny ?

Wiesz co, nie mam pojęcia jak Ty się dogadujesz ze swoimi klientami, naprawdę nie mam pojęcia. Chyba, że w normalnym świecie (nie tym zza monitora) zachowujesz się inaczej. Kreuj się dalej na wszechwiedzącego, innych wyzywaj od durniów i innych, twoja sprawa. Już Ci nie będę biadolił o twojej kulturze osobistej bo swoje zdanie mam. Bądź spokojny, to mój ostatni post odnoszący się do twojej wypowiedzi Wszechwiedzący Megamózgu.

Będę sobie dalej pisał oczywiste oczywistości, ty tego nie musisz czytać... bo i tak wszystko lepiej wiesz.

I na koniec idąc twoim rozumowaniem. Udowodnij mi, że masz ten warsztat, pokaż ten deklarowany obrót, zgłoś się do mojej firmy z chęcią zakupu mieszalnika a wtedy dostaniesz wszystkie odpowiedzi jakie będziesz chciał. Wszystko czarno na białym. Tutaj nie zamierzam tego pisać bo tak jak sam powiedziałeś, niech to będzie "informacja nie dla wszystkich".

Tyle ode mnie, pozdrawiam i życzę owocnej kariery, oby trwała jak najdłużej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 14-12-2011, 22:26   

Umowa na okres 5 lat deklarowany obrót 450 tys netto na okres trwania umowy, czyli 90tys netto rocznie czyli 7,5 tys netto na miesiąc. Przy wypracowaniu miesiecznego obrotu dostajesz na konto co miesiąc 1700zl netto. + roczny bonus 5% jak wyrobisz norme te 90tys :) wsad za free waga komp, kołorbox,itd ;) molestowała mnie jedna duża firma taką ofertą... Wybrałem DP bez zniewolenia i prezentów które sam sobie płacisz.. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 14-12-2011, 22:27   

To jak to jest z tym Profixem ?z tego co ja wiem to Profix chce za wsad 14000 zl i obrót 3000 zl miesięcznie ? czy to prawda ( informacjia od kolegi )

[ Dodano: 14-12-2011, 22:29 ]
rajcuch napisał/a:
Umowa na okres 5 lat deklarowany obrót 450 tys netto na okres trwania umowy, czyli 90tys netto rocznie czyli 7,5 tys netto na miesiąc. Przy wypracowaniu miesiecznego obrotu dostajesz na konto co miesiąc 1700zl netto. + roczny bonus 5% jak wyrobisz norme te 90tys :) wsad za free waga komp, kołorbox,itd ;) molestowała mnie jedna duża firma taką ofertą... Wybrałem DP bez zniewolenia i prezentów które sam sobie płacisz.. ;)


le zapłaciłeś za DP i czy na warsztat czy sklep.
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 14-12-2011, 22:32   

4x4 napisał/a:
To jak to jest z tym Profixem ?z tego co ja wiem to Profix chce za wsad 14000 zl i obrót 3000 zl miesięcznie ? czy to prawda ( informacjia od kolegi )

Pytanie brzmi czy kolega chciał otworzyć mieszalnie (do sprzedaży komercyjnej) czy postawić sobie mieszalnik tylko i wyłącznie do celów własnych (warsztat).
Oczywiście mówiąc do celów własnych nie chodzi tu, że ktoś weźmie mieszalnik, kupi wsad i zniknie na 2-3 lata... bo takie coś nie wchodzi w grę.

Jednak ktoś kto się decyduje na mieszalnik ma chyba na uwadze to, że mu się to opłaci.

Jeśli chodzi o ten wsad to cena waha się w granicach 9-10tys netto (za lakiery bazowe kon.) i pierwsze słyszę o jakimś obrocie?
Ostatnio zmieniony przez GioW 14-12-2011, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 14-12-2011, 22:33   

Na warsztat, ile placilem? ;) Wybacz... :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 14-12-2011, 22:45   

Cytat:
Oczywiście mówiąc do celów własnych nie chodzi tu, że ktoś weźmie mieszalnik, kupi wsad i zniknie na 2-3 lata... bo takie coś nie wchodzi w grę. [/quote[quote="GioW"

]Nie wiem jakie masz zdanie o Profixie ale akurat ta firma wstawia mieszalniki za darmo, nie wymaga żadnego obrotu jak większość firm i całe wyposażenie (mieszalnik, kolorbox, waga) ma się za przysłowiową ZŁOTÓWKĘ! Klient jedynie musi zakupić wsad (komponenty), które automatycznie stają się jego wartością.


juz się pogubiłem , dają czyli kupujesz wsad i nie masz żednej umowy , troszkę to przeczy jedno drugiemu
Ostatnio zmieniony przez 4x4 14-12-2011, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-12-2011, 22:45   

rajcuch napisał/a:
Umowa na okres 5 lat deklarowany obrót 450 tys netto na okres trwania umowy, czyli 90tys netto rocznie czyli 7,5 tys netto na miesiąc. Przy wypracowaniu miesiecznego obrotu dostajesz na konto co miesiąc 1700zl netto. + roczny bonus 5% jak wyrobisz norme te 90tys :) wsad za free waga komp, kołorbox,itd ;) molestowała mnie jedna duża firma taką ofertą... Wybrałem DP bez zniewolenia i prezentów które sam sobie płacisz.. ;)


Widzisz kolego @GioW jak się pisze posty na forum o lakiernictwie :) Trzy zdania. ... a Ty @GioW tak piszczysz i piszczysz i dupa wielka z tego jest. Tu trzy zdania i same konkrety ;)

I dwa słowa o moich klientach ... To ludzie którzy mają lakiernie i planują ją modernizować, lub tacy którzy planują zorganizować nową lakiernię. Wiesz może @GioW co to jest lakiernia ? np samochodowa w normalnym warsztacie ? :)

Ja to wiem doskonale i dlatego dogaduje się też doskonale z każdym kto planuje mieć lakiernię. Ci co planują poszerzyć norę o dwa metry, albo kupić sobie nowe Sico to już są klienci dla ciebie @GioW. Oni nadają na twojej częstotliwości odbioru :) Dla mnie to jakiś bełkot z buszu. Ja ich nie rozumiem i dlatego z nimi nie gadam. Raczej bym się zmartwił gdyby oni zwracali się do mnie o pomoc. To by oznaczało, że zdziadziałem i zdurniałem. To by oznaczało że za słabo publicznie dawałem do zrozumienia, że nie zajmuję się zawodowo klejeniem lepianek z krowich placków. Ja @GioW projektuję lakiernie. Może kiedyś zrozumiesz czym jest "lakiernia". ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 14-12-2011, 23:03   

PROJEKTER napisał/a:
rajcuch napisał/a:
Umowa na okres 5 lat deklarowany obrót 450 tys netto na okres trwania umowy, czyli 90tys netto rocznie czyli 7,5 tys netto na miesiąc. Przy wypracowaniu miesiecznego obrotu dostajesz na konto co miesiąc 1700zl netto. + roczny bonus 5% jak wyrobisz norme te 90tys :) wsad za free waga komp, kołorbox,itd ;) molestowała mnie jedna duża firma taką ofertą... Wybrałem DP bez zniewolenia i prezentów które sam sobie płacisz.. ;)


Widzisz kolego @GioW jak się pisze posty na forum o lakiernictwie :) Trzy zdania. ... a Ty @GioW tak piszczysz i piszczysz i dupa wielka z tego jest. Tu trzy zdania i same konkrety ;)

I dwa słowa o moich klientach ... To ludzie którzy mają lakiernie i planują ją modernizować, lub tacy którzy planują zorganizować nową lakiernię. Wiesz może @GioW co to jest lakiernia ? np samochodowa w normalnym warsztacie ? :)

Ja to wiem doskonale i dlatego dogaduje się też doskonale z każdym kto planuje mieć lakiernię. Ci co planują poszerzyć norę o dwa metry, albo kupić sobie nowe Sico to już są klienci dla ciebie @GioW. Oni nadają na twojej częstotliwości odbioru :) Dla mnie to jakiś bełkot z buszu. Ja ich nie rozumiem i dlatego z nimi nie gadam. Raczej bym się zmartwił gdyby oni zwracali się do mnie o pomoc. To by oznaczało, że zdziadziałem i zdurniałem. To by oznaczało że za słabo publicznie dawałem do zrozumienia, że nie zajmuję się zawodowo klejeniem lepianek z krowich placków. Ja @GioW projektuję lakiernie. Może kiedyś zrozumiesz czym jest "lakiernia". ;)

Miałem dać spokój ale widzę, że dalej zgrywasz wszechwiedzącego a nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem jednego głupiego posta!

To coś Ci jeszcze raz wkleję co napisałem na poprzedniej stronie bo możliwe, że tego nie doczytałeś gdyż zająłeś się innymi głupotami.
Patrz:
ja napisał/a:
Nie wiem jakie masz zdanie o Profixie ale akurat ta firma wstawia mieszalniki za darmo, nie wymaga żadnego obrotu jak większość firm i całe wyposażenie (mieszalnik, kolorbox, waga) ma się za przysłowiową ZŁOTÓWKĘ! Klient jedynie musi zakupić wsad (komponenty), które automatycznie stają się jego wartością.

Zobacz ile konkretów i to w dwóch zdaniach. Jeśli nie potrafisz tego zrozumieć to napiszę to jeszcze tak:

Aby dostać mieszalnik Profixa:
1) trzeba zadeklarować chęć posiadania mieszalnika Profix
2) nie trzeba deklarować żadnych obrotów
3) "Profix" wstawia za darmo (a dokładnie za 1zł miesiecznie) kolorbox, mieszalnik i wagę
4) klient płaci tylko za wsad (w zależności jaki system wybierze)

Jeśli jest to wstawienie na sklep - wiadomo, jeśli mieszalnik będzie martwy (nie będzie wykazywał obrotu) przez dłuższy okres, wtedy mieszalnik zostaje zabrany ale tylko i wyłącznie sprzęt! Podobnie ma się w sytuacji warsztatu, chociaż tutaj jest nieco inaczej to egzekwowane. Wiadomo, że też musi być jakiś widoczny ruch ale nigdy nie było żadnego progu na obrót miesięczny, kwartalny czy roczny!

Wystarczy ci tyle szczegółów czy coś jeszcze chciałbyś wiedzieć? może dane kontaktowe do monterów? magazyniera czy przedstawicieli Profixa? Śmiało pytaj a postaram się na każde pytanie odpowiedzieć.

P.S. a te docinki o lakierni sobie odpuść!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Zwibel
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 104
Wystawił 6 punkt(y)
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 15-12-2011, 07:22   

Cytat:
Ja @GioW projektuję lakiernie. Może kiedyś zrozumiesz czym jest "lakiernia".

Pewnie dlatrego musi się kolega tak pieklić na forum, w PL pełno nor -roboty nie ma więc chociaż na forum pozwyzywam. :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-12-2011, 12:02   

Zwibel napisał/a:
Cytat:
Ja @GioW projektuję lakiernie. Może kiedyś zrozumiesz czym jest "lakiernia".

Pewnie dlatrego musi się kolega tak pieklić na forum, w PL pełno nor -roboty nie ma więc chociaż na forum pozwyzywam. :D


Pewnie tak jest :smiech: .

[ Dodano: 15-12-2011, 12:29 ]
GioW napisał/a:
... Wystarczy ci tyle szczegółów.


@GioW czy Ty sobie zdajesz sprawę z tego co napisałeś ?

Napisałeś tylko tyle ... Jak ktoś chce to niech sobie kupi komponenty na własną kasę. Bravo pomoc dla warsztatu jak cholera ... Mega wsparcie :glupek:

Nie znam ( osobiście ) żadnej stacji ASO która zapłaciła za wsad na mieszalnie. Za to znam kilkanaście takich które uznały, że dodatkowe inwestycje firmy lakierniczej były żenujące. Znam takie obiekty w których za kabinę zapłacił koncern lakierniczy ... gdzie pistolety SATA w kompletacjach dla czterech lakierników były dostarczone po 1 zł za sztukę, albo myjki do pistoletów, ramiona wielozadaniowe. ...

Niedawno miałem taki pomysł żeby przybliżyć wielu z was mechanizm funkcjonowania ASO Jak to się skończyło to właściciele ciemnych zimnych norek z gównianym wyposażeniem wiedza najlepiej :) dlatego teraz udzielam takich informacji przez PW, albo osobiście ... a z takich rewelacji jak zamieszczasz @Giow to raczej polewam ze śmiechu .... żenada .... Żenada i zero pomocnych konkretów. :glupek:

Czasami tu na forum padają takie przemyślane teksty w stylu ... Ta czy tamta ASO ma mieszalnię renomowanego koncernu X tylko na pokaz, a robią na tanich materiałach firmy Y ... ha ha ha.

Ciekawe, czy ktokolwiek z was zastanowił się chwilę nad tym pod kątem interesu po co komu w warsztacie trzy mieszalniki ? ... Tylko ktoś kto myśli że nora bije ASO na głowę może wypisywać takie pierdoły o mieszalnikach i do tego teraz podawać szczegóły zakupu mieszalni do warsztatu ... w których nikt nikomu nie robi żadnej łaski ze sprzedaży towaru :foch:

Zapłacić za wsad to mogą ci których na to stać i chcą zarabiać na lakierach ... ale nie ci którzy na ten wsad nie mają pieniędzy. Im pomóż kolego Giow ;) .... okryj karty ile zarabiasz na litrze Profixa i jaką częścią tego zysku jesteś się w stanie podzielić z kimś kto weźmie od Ciebie mieszalnik :) Pokaż kolegą "sztuczki" jakie stosują firmy dostarczające mieszalnie żeby ich wykiwać, wyjaśnij im jak rozliczyć księgowo wartość dofinansowania żeby wszytko było OK ... Wreszcie odpowiedz na pytanie ... Co się stanie jak nie zrobią w kwartale deklarowanego obrotu ? ... Jak są zabezpieczone umowy za którymi stoi deklarowana wartość obrotu ? ... i wreszcie ... Dlaczego to jest korzystne, lub niekorzystne dla warsztatu ? Ciągle tu czytam, że nie macie kasy na inwestycje w warsztatach.

No to teraz @Giow wam powie jak się rozwija warsztat za pieniądze koncernu lakierniczego ... bo o takie szczegóły @Giow pytam :nono: ... o przydatne konkrety .... a nie to czy mogę sobie kupić za gotówkę wsad i to jeszcze w cenie detalicznej ;) ... bo to kolejna oczywista, oczywistość.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 15-12-2011, 14:12   

GioW niestety Projekter ma rację , Ja osobiście rozglądam się za mieszalnikiem i nie wiem jak to rozwiązać a nikt się nie kwapi aby pomóż tylko zadrzeć za mieszalnik i podpisać za przerób :nono:

jak mam dać za mieszalnik 14000 zł i jeszcze coś podpisywać to dziękuję ( nie mam na myśli Profixa ale ogólnie )

Ja osobiscie nie mam na inwestycjie 100000 zł i niestety zgadzam się częściowo z Projekterem ,

GioW jak mozesz to powiesz mi jak to jest , jak wezmę na warsztat mieszalnik i będę sprzedawał i troszkę się tego uzbiera to jak mam rozwiązać problem ochrony środowiska ???? bo niby będzie ze niby przerobiłem a w rzeczywistości sprzedałem .

i poco mam kantować ze chcę na warsztat zeby nie było przerobu, a mam zamiar sprzedawać, jakieś podpisywanie przerobu jak za mieszalnik zapłacę gotówką trochę mnie śmieszy,

jak bez kasy to zrozumiałe bo nic za darmo niema ,ale jak zapłacę ?

może znajdzie się jakaś firma co tak podejdzie do tematu - mam nadzieje bo nadziej umiera ostatnia . hahaha
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 15-12-2011, 17:26   

a mnie gówno obchodza mieszalniki, przerób tysiące złotych za wsad ide i kupuje 100 ml bazy nieważne jakiej czy perła czy metal za 16 zł i mam wszystko w d...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 15-12-2011, 17:28   

kosior napisał/a:
czy perła czy metal za 16 zł i

fajnie masz ja za 32 zł mam 100 perły :angry:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-12-2011, 18:00   

kosior napisał/a:
a mnie gówno obchodza mieszalniki, przerób tysiące złotych za wsad ide i kupuje 100 ml bazy nieważne jakiej czy perła czy metal za 16 zł i mam wszystko w d...


No tak, ale z tego co pamiętam to Ty nie lakierujesz zakodowo. To tylko dodatkowe zajęcie. A tutaj mowa o warsztatach lakierniczych. Ja całkowicie popieram to co mówi Projekter i nie przecze, że jestem frajerem bo nie mam swojego mieszalnika z którego są same kozyści techniczne i finansowe. Jakby to odemnie zależało to już dawno by był na warsztacie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 15-12-2011, 18:51   

fakt jest to 30 % tego co robie i właśnie o to mi chodzi od początku tego tematu ze nie każdy warsztat jest lakiernią i nie musi miec mieszalnika ale Robert niestety widzi wszystko w innych barwach , ja go nie potrzebuje choć pewnie gdyby był to by nie zawadził .

Jacek od razu sprostował swoją wypowiedz o "normalnym warsztacie " ale wypowiedz Jacka wystarczyła aby polał sie potok myślowy Projektera który uznal to jako przyzwolenie do zgnojenia innych skoro Administrator tego forum tak twierdzi (oczywiście Jacek wiem ze niemiałeś w zamiarze nikogo obrażać ) ja to wiem i wszyscy pozostali również ale Robert niestety nie zatrybił pewnie od razu , suma sumarum wyszło jak wyszło.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 15-12-2011, 19:44   

po prostu burak i tyle...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne