lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z Ultra Novola
Autor Wiadomość
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 29-09-2011, 17:59   Problem z Ultra Novola

Witajcie,prawdopodobnie nie będzie dużego grona robiącego tym klarem,ale może ktoś miał taki epizod.Zdażyło mi się ostatnio zrobić nim dwie szybkie roboty,jedna to Vectra C w niebieskim kolorze,i bardzo podobny kolor BMW 276.Vectra to dwa zderzaki,klar Novol Ultra i maska skończona Sikkensem,BMW tylko tylna klapa,novol Ultra.I okazało się,że Ultra przyciemnił wszystkie lakierowane nim elementy!Zwaliłbym winę na kolorystę,gdyby nie maska Vectry,pasująca na ostro do błotników.I nie jest to mała różnica,ale całkowicie nieakceptowalna !
Czy ktoś się już na nim tak samo pośliznął?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 29-09-2011, 18:03   

jacenty741 napisał/a:
I okazało się,że Ultra przyciemnił wszystkie lakierowane nim elementy!

Kurcze,, novol 570 robi to standardowo i jak osioł czasem zapomne i go kupie a potem chocki klocki.
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 29-09-2011, 18:56   

A ja juz dawno o tym trąbiłem na forum... Widać nikt sobie tego nie wziął do serca.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 29-09-2011, 19:01   

mkautos napisał/a:

Kurcze,, novol 570 robi to standardowo i jak osioł czasem zapomne i go kupie a potem chocki klocki.


Kiedyś mówiłeś że to 580 ??
Ja mam tylko 570 i ostatnie lakierowanie - reno megane kolor 632 czyli praktycznie srebro, jak mi dobrze dorobił to zderzak i drzwi (do rantu na wysokości klamki) na ostro weszły.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 06-10-2011, 00:34   

Czy inne lakiery Novol'a oraz lakiery "Spectral" także ściemniają kolor?
Ponoć Novol Economy nie ściemnia lakieru.
W sumie to na stronie Novol'a tylko lakier 510 jest oznaczony jako bezbarwny :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
NOVOL rafman
Technik
NOVOL rafman

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 111
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Komorniki
Wysłany: 17-11-2011, 12:21   Zmiana odcienia podczas lakierowania lakierem bezbarwnym.

Witam!
Lakiery bezbarwne NOVOL wg.mojej opinii, ale także szerokiego grona klientów z ,którymi mamy kontakt ,należą do najbardziej ,,klarownych" na rynku.
Staraliśmy się stworzyć produkty, które będą ułatwiały operację cieniowania, co jest rzeczą nieodzowną przy każdym systemie mieszalnikowym.
Wykonaliśmy wiele prób z zastosowaniem naszych lakierów bezbarwnych zarówno z linii Spectral jak i Professional, które zakończyły się powodzeniem (szczególna uwaga na kolorach srebrnych i złotych).
Potwierdziły to także próby walidacyjne przeprowadzone u klientów.
Mimo wszystko od czasu do czasu słyszymy o tym ,że komuś coś przyciemniało lub pożółkło.
Podczas szkoleń spotykamy się z setkami klientów i wiem ,że tego rodzaju sytuacje się przytrafiają się ludziom i to nie tylko na naszych lakierach,ale i konkurencyjnych,często dużo droższych.

Musi być zatem jakaś inna przyczyna, niż sam lakier.
Nie mogę odnieść się do konkretnego przypadku wymienionego w jednym z postów, gdyż nie mam dostatecznych danych, a przede wszystkim musiałbym to zobaczyć.

Zwrócę jednak uwagę na parę czynników,które wg. mnie mogą wywoływać takie zjawisko.
Pomijając samą barwę lakieru bezbarwnego ,który może być bardzo żółty i zmieniać podłoże, to pierwszym czynnikiem jest grubość powłoki.
Nawet najbardziej czyste szkło położone jedno na drugim powoduje efekt przyciemnienia.
Starajmy się zatem na miejsca cieniowane nakładać , w miarę możliwości, cieńszą warstwę lakieru.
To jest pierwsza , zasadnicza przyczyna.
Druga-bardzo często na końcówkę cieniowanego elementu podczas aplikacji przedostaje się odrobina bazy ,której nie usuniemy nawet ściereczką antystatyczną. Wówczas, tylko nam się wydaje ,że kładziemy lakier na lakier ,a w rzeczywistości zmiana odcienia występuje na skutek obecności pigmentów na krawędzi detalu

W przypadku kiedy baza aplikowana jest na całym detalu, to możemy mieć do czynienia z innymi czynnikami jak np: efekt może wystąpić w wyniku oddziaływania rozcieńczalnika z lakieru,jeśli(co jest bardzo częste) ktoś go przedozował np: system mieszania 2:1+20 % 100ml lakieru+ 50ml utwardzacza + 20% rozcieńczalnika .W naszym wydaniu to oznacza dodanie 20ml rozcieńczalnika a nie 30ml jak niektórzy liczą.
Nadmiar rozcieńczalnika może ,,ruszyć" bazę i zmienić odcień.

Różne podłoża mają inną elektrostatykę powierzchni, co powoduje inne ułożenie pigmentów (szczególnie metalicznych) na podłożach z metalu, a inne na tworzywach sztucznych, co można zaobserwować na prawie każdym nowym samochodzie.
Są jeszcze inne czynniki lub ich kompilacja, ale nie sposób wszystkich opisać.

pozdrawiam Rafał Mania Dział Szkoleń NOVOL
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 15-01-2012, 23:47   

Czy lakier Novol Ultra (MS) mogę "zaaplikować" bez rozcieńczalnika oraz czy rozcieńczalnik "Ultra" mogę zastąpić rozcieńczalnikiem Thin 850 standardowy (32101)?
Oraz jakie mogą być różnice w i po "aplikacji" tego lakieru bez i z rozcieńczalnikiem?
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 16-01-2012, 00:25   

Bez rozpucha na 2 warstwy z rozpuchem na 3. W karcie wszystko jest.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 16-01-2012, 10:21   

590 też przyciemnia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 16-01-2012, 14:01   

kiedyś byl RM basic i tez ściemniał sreberka ;)
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Damian1212
Stały Bywalec


Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 92
Punkty: 1/1
Skąd: Terespol
Wysłany: 17-11-2013, 13:25   

nie wiem jak sie do tego odnieść, gdyż 570 ms używam i nie zauwazylem nigdy zeby mi zciemnil kolor, fakt może być taki ze tez kiedy kupilem sate 4000 rp przestalem lakiery bezbarwne rozcienczać i tak jak piszę technik rozcienczalnik nie rusza bazy.mieszam je tylko z utwardzaczem i sata radzi sobie mistrzosko.
lakier sie super rozlewa morke reguluje cisnieniem tylko i odlegloscia pistoletu. na średnie auta czego chciec wiecej. :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 17-11-2013, 14:13   

Deca-Durabolin napisał/a:
590 też przyciemnia.
robilem nij srebro na peugeocie i odniosłem to samo wrażenie.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne