lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś zauważył poprawę w wykonaniu reperaturek Koklerholm
Autor Wiadomość
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 15-04-2011, 22:10   Czy ktoś zauważył poprawę w wykonaniu reperaturek Koklerholm

Pytanie jak w temacie. Gdy miałem reperaturki do swojego auta (3 lata temu), to podkład na nich schodził palcem, a dokłądnośc wykonania też raczej średnia.
Dziś natomiast naprawiałem forda fieste (ten do 95, czy 96 - kanciaty) i na błotnikach i reperaturkach tej firmy był czarny podkład, ale bardzo dobrej jakości (próba nitro OK), natomiast przedni błotnik pasował igła bez żadnych przeróbek, naciągania itp. Po prostu przykładasz i spawasz.

Czy po prostu trafiłem na dobry egzemplarz, czy to cała firma się poprawiła ?
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 15-04-2011, 22:55   

Nie wiem ale ja jak wstawiałem reperaturkę w mondeo to zdzierałem to czarne coś bo schodziło od drapania.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
marcin-
Wyjadacz
-Diesel Power-


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 122
Punkty: 2/1
Skąd: śląsk/SBE
Wysłany: 16-04-2011, 12:54   

raczej trafiłeś na dobry egzemplarz.Zależy dużo od transportu jak traktują reperaturki albo progi bo wiadomo tu coś położą się trochę przygnie gdzieś i już musisz się pocić żeby to jakoś pasowało. Mi raz próg dobrze pasował prawie bez żadnych doginań, a tą farbę to ja też zawsze zdzieram jak madmax,
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawelc
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 151
Punkty: 1/1
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 16-04-2011, 19:13   

Dla mnie reperaturki to jednak totalne dziadostwo -ostatnio robiłem fiata ducato i jedna reparaturka do drugiej nie pasowała z profilami a dodatkowo na dole węższa od góry o jakieś 3-4mm ! !! -dobrze że to tylko bus ;) .Teraz robię hondę civic liftback 95r i tak reparaturka tylnego lewego błotnika nie obejmuję w ogóle przetłoczenia na wlew i trzeba szpachlować w około wlewu ,następna sprawa to widoczne przetłoczenia po prasie -po za tym ok -wszystkie te reperaturki sygnuje polcar .Ja wole osobiście rozwiercać przy dzwonkach ćwiartkę niźli stosować reperaturkę -jest chociaż pewność że wszystkie wymiary są ok ale jak tu dostać ćwiarę niepordzewiałą do aut ,które lubi rdza ? I
_________________
Forum miłośników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
f_maciej
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 15
Wystawił 4 punkt(y)
Wysłany: 28-12-2011, 21:24   

Podłączę się pod temat, bo kupiłem reperaturki tej firmy i mogę potwierdzić, że wymiarowo kiepsko pasują i są niedokładnie przetłoczone. Auto to volvo 440, rant błotnika zamiast kanciasty, to obły jak np. w golfie. Podkład usuwałem szczotą drucianą na szlifierce, kiepsko się trzymał.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Primex
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 28-12-2011, 23:02   

Ja robiłem ostatnio w vectrze b reperaturki Koklerholma i wszystko ładnie pasowało. Podkład się trzymał, wykonanie też na bardzo przyzwoitym poziomie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krzychuautim
Ekspert



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 277
Otrzymał 11 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 29-12-2011, 19:44   

Ostatnio Inter Cars wprowadził nową linie produktową BLIC, są to części do napraw powypadkowych...jak na razie wszystko w miarę pasuje, całkiem znośnie wykonane.
http://www.blic.intercars.eu
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 18-07-2012, 11:38   

Odświeżając kotleta:jaki macie typ zamienników,które akceptowalnie pasują?Znowu borykam się z przednimi błotnikami do golfa 3,kupno używek w dobrym stanie to szukanie świętego Gralla,wręcz niewykonalna sprawa,a Blica ostatnio kupiłem do polo classica i trzy dni go pasowałem i szpachlowałem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 18-07-2012, 21:46   

Witam. Kol. Jacęty kiedyś polcar pasował idealnie ale dzisiaj tak jak kolega napisał wyżej podpisuje się pod włoskim dziadostwem. A to z intercarsu to taki sam szajs co te wrzystkie razem. I znów kolega wyżej napisał lepiej odwiercić oginał, oczywiście niewalony, niżli się z g....nem borykać 8godź. Pozdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 18-07-2012, 23:17   

Ba,ale znajdź zdrowe przednie błotniki do golfa 3!!!!Niewykonalne.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 19-07-2012, 07:40   

Ja do golfa II kupuję zawsze wysokiej klasy zamiennik, nawet miesiąc temu wymieniałem klientowi. Ale kurcze firmy nie pamiętam. Pasowanie bardzo dobre, nic nie trzeba rozwiercać itd. Cena około 110zł. Tani zamiennik za 55zł pasuje znacznie gorzej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 19-07-2012, 14:40   

Tak Jacenty masz rację to graniczy z cudem. Może lepiej samemu zrobić błotnik z czarnej 0.8 hahaha niż się męczyć z podrubami. Kiedyś miałem w servisie taką akcję zrobiłem blachę pod wymiar a chief czekał na błotnik, który się spóźnił. Mówi dla lakierników to pomalujcie się tylko założy i będzie git. Pomalowali do składania a tu zonk! Błotnik za długi o prawie centymetr jaja jak berety. Przychodzi do mnie i mówi weź no coś zrób! A ja mu na to sam weź, jak żeś zaoszczędził. Koniec końców skróciłem go z przodu i zrobili lakier na nowo. Tak to się zaoszczędził parę groszy! Od tamtej pory tylko droższe kupował. Morał z tego taki "nie da się szkłem d..py podetrzeć". Ale wracając do tematu ten problem zamienników jest ogólnie znany koledzy blacharze wią na ten temat bardzo dużo, lecz zaciskają zęby i walczą na polu bitwy z podniesionym czołem. Bo przecież nic nie mogą zrobić, robota to robota dzisiaj jesteś, jutro cię niema. Pozdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-07-2012, 08:25   

Ja od ok 3 lat regularnie oglądam te wszystkie reperaturki (tej i innych firm) i dla mnie to wszystko to samo. Nic się nie zmieniło, wykonanie to samo.
Raz przypasuje raz nie, powłoka jak powłoka. Trochę loteria z nimi jest.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Piotrek L
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 11
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Sulecin
Wysłany: 19-04-2015, 22:52   

Witam koledzy jak sobie radzicie jak nie możecie dostac reperaturki.
JA nie mogę znaleźć do Hondy HRV dolne części nadkola i wewnętrzne nadkola do wymiany
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marcin-
Wyjadacz
-Diesel Power-


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 122
Punkty: 2/1
Skąd: śląsk/SBE
Wysłany: 19-04-2015, 23:00   

Piotrek L, trzeba dorobić nowe ,albo oddać do blacharza (dobrego blacharza) który odbuduje zjedzone elementy. Problemy są 2. Ciężko dorwać dobrego blacharza,a 2 to dobry blacharz nie jest tani
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Piotrek L
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 11
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Sulecin
Wysłany: 19-04-2015, 23:44   

No doladnie pewno odbudowa by przekroczyła wartosc pojazdu.Ja myśle zeby z Żywicy coś pokleić.
Odwiedził mnie ostatnio technolog i powiedział w tajemnicy ze jak by klient sie upierał na łatanie gówna bez spawania to najtrfalszy sposó na duże wżery to własnie Żywica nie jakies tam brunoxy.Na koniec dodał ze nie słyszałem tego od niego . :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 22-04-2015, 10:20   

Nie przesadzaj. Honda HRV to auto za jeszcze nie zomową kwotę. Jeżeli tylko tylne nadkola to warto zrobić. U nas często dorabiamy takie kawałki nadkoli lub nawet całe reperaturki, zwłaszcza progów ale nadkoli też. Każdy ogarnięty blacharz sobie poradzi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Marcino
Bywalec
Mitsumaniak



Wiek: 47
Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 31
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Tczew
Wysłany: 05-08-2016, 12:14   

Kupiłem Koklerholm w ocynku do galanta EA.... zobaczymy jak to bedzie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
matisim
Bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 27
Skąd: Margonin
Wysłany: 05-08-2016, 22:24   

ja ostatnio wstawiałem progi do golfa 3, jeden Koklerholm, drugi jakieś innef firmy-nie pamiętam. Wiem, że Koklerholm był z grubszej blachy i o wiele lepiej pasował. Miałem również okazje wstawiać reperaturkę błotnika tylnego Koklerholm do golfa 3 i również byłem zadowolony :) wiadomo, kształt przetłoczenia mają trochę inny ale da rade to poprawić :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Marcino
Bywalec
Mitsumaniak



Wiek: 47
Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 31
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Tczew
Wysłany: 04-10-2016, 10:13   

matisim napisał/a:
wiadomo, kształt przetłoczenia mają trochę inny ale da rade to poprawić

No włąsnie nie pasuje idealnie u mnie do profilu drzwi, ale jak to mówią nic na siłę, lekko młotkiem:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne