lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 16:57
Odpryskujący lakier na alu
Autor Wiadomość
kori
Bywalec


Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 47
Wysłany: 12-10-2010, 20:20   Odpryskujący lakier na alu

Pomalowałem felgi-efekt lepiej niż bdb ale jak coś jest dobrze to musi się spier...
Otóż mój problem zapewne tkwi w podkładzie jakiego użyłem -podkład wypełniający.
Przy zakładaniu opon niestety lakier zaczął odpryskiwac na rantach do gołego alu, w miejszcach gdzie opona dośc mocno dociskała do felgi. Fakt, były to niskie opony i dodatkowo 2 z 4 wzmacniane na których nie można było uniknąc odprysków. Jak lakier już odprysnął to paznokciem można go sobie skrobac do woli, jego przyczepnośc do alu jest praktycznie zerowa. wcześniejsze felgi malowałem podkładem akrylowym bez magicznego dopisku -wypełniający- niestety nie mogę powiedziec jaka była przyczepnośc na rantach bo były one polerowane

Lakier nie odgniata sie ani nic z tych rzeczy tylko odpryskuje płatkami.
Wykonałem wszystkie czynności wg technik lakierowych tj
- przygotowanie powierzchni gołe alu drapane miękka szczotką, dokładnie odtłuszczone
- rozcieńczanie podkładu wg karty, czas schnięcia ponad 24h
- lakier-rozcieńczanie wg karty, czas schniecia 2 tyg
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 12-10-2010, 20:39   

kori, a zmatowałeś wcześniej te felgi jakimś papierem czy tak po prostu kładłeś podkład ?
lepszym niż akrylowy byłby podkład epoksydowy który zapewniłby ci lepszą przyczepność :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 12-10-2010, 22:58   

kori, a czy tam, gdzie zakładali Ci opony mieli plastikowe nakładki w montarzownicy aby właśnie nie porysować rantów? Niedawno odebrałem felgi z malowania proszkowego a jak to proszek jest bardzo trwały. Śpieszyło mi się z założeniem opon to dałem do nieznanego mi zakładu wulkanizacyjnego i jakieś osły tak uszkodzili felgi że zerwali lakier proszkowy...Oddali 2 razy więcej kasy niż koszt lakierowania...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kori
Bywalec


Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 47
Wysłany: 13-10-2010, 21:21   

Wszystko było w jak najlepszym układzie, w końcu robiłem to dla siebie tzn jak widac nie do końca.
Jak wspominałem felgi najpierw były odrapane po całości szczotką drucianą a ranty dodatkowo papierem bo były pozadzierane od krawężników.
Lakier praktycznie się nie rysuje tylko odpryskuje "łuskami" do gołego alu.
Co do zakładania opon to mam sprawdzony zakład i sam pomagam wiec to nie kwestia montażu opon bo jak sama opona przy zakładaniu mocno dociśnie do felgi to lakier zaczyna pękac.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 14-10-2010, 20:47   

Najlepiej podkład epoksydowy na spód potem akrylowy, aby wypełnić jakieś nierówności. Ja robiłem tak kilka kompletów i jest ok, ale na samym akrylowym też powinno się trzmać ... ciekawa sprawa.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne