lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakierowanie elementu z carbonu.
Autor Wiadomość
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 19-05-2010, 09:30   

Kurczę nie mam zdjęcia tego elementu. Ale poprostu lakier zaczął odchodzić malutkimi płatkami szczególnie z brzegów elementu. (identycznie jak z normalnego nie zmatowanego lakieru) W miejscu gdzie lakier odeszedł carbon miał połysk jak by wogóle nie był w żaden sposób przygotowany pod lakier. Dam radę to zrobić samym lakierowaniem bez komór próżniowych itp? Myślałem jak by cały stary lakier zerwać, całość dokładnie zmatowić P800, na to PZP i dopiero klar (DuPont DX1044) Trzymało by się to?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Master of Carbon
Użytkownik
www.aerogun.pl



Wiek: 40
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 17
Skąd: Toruń
Wysłany: 19-05-2010, 09:48   

..jak carbon sie błyszczy w miejscach ubytku lakieru to gnojki nie zmatowili przed laminowaniem carbonu w foremniku

mozesz spróbować zeskrobac ten stary lakier jakąś szpachelką..epoxydowa powierzchnia osnowy carbonu jest kilkakrotnie twardsza niz lakier wiec bez obaw możesz to skrobać
..raczej unikaj szlifowania--bo jak dotrzesz carbon to pozamiatane--bedzie slad-róznica w grubości wątka-nitki carbonu na splocie ;)
Jak usuniesz stary lakier to przematuj to 800 i lak na etapy
1 etap-rzdka woda--z 15% rozpuszczalnika slow--zalejesz tym ewentualne dziurki po pecjerzkach powietrza -jak pootwierasz je matowieniem.....tam gdzie dziurka to "pacnij to małym pędzelkiem" a rzadki lakier sam sie wypoziomuje w miejscu tej operacji
Na drugi dzien mat 1000 i lak gęsty ;)
_________________
... z CARBONU zrobię WSZYSTKO ! www.aerogun.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 19-05-2010, 10:05   

I nie trzeba kombinować z żadnym PZP i się będzie trzymać? :) Dzwoniłem do gościa to za 2tyg zjeżdża z holandii i podrzuci autko.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
KuksonGarage
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31-10-2017, 08:25   

Odświeżam temat ponieważ mam do pomalowania ramę rowerową- carbonową.

Mam pytanie- czy jeśli zmatowiłem papierem wodnym 800 i wydaje się, ze nie przedarłem się do karbonu- to czy mogę zastosować promotor przyczepności a później na to podkład akrylowy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne