lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
VW T4 i Fertan
Autor Wiadomość
mr_andre
Bywalec


Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: 20-07-2017, 20:01   VW T4 i Fertan

Witajcie, jestem na etapie usuwania rdzy z karoserii VW T4. Wszystkie miejsca gdzie była widoczna rdza oczyściłem do gołego metalu szczotką drucianą na szlifierkę kontową i poprawiłem paiperem ściernym 150 na klocku na sucho. Tak oczyszczone miejsca odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną a następnie posmarowałem za pomocą pędzelka Fertanem. Po godzinie zrosiłem Fertan wodą i tak to czekało do następnego dnia. Dziś spłukałem miesca posmarowane Fertanem wodą z węża ogrodowego z końcówką taką podnoszącą trochę ciśnienie wody. Sporo tego czarnego nalotu momentelnie zeszło, ale mimo to goły metal pozostał czarny. Po wyschnięciu przejechałem po tym palcem i palet brudził się tym nalotem. Czy tak ma być czy też trzeba to teraz przetrzeć np benzyną ekstrakcyjną aby powierzchnia nie brudziła przy kontakcie? Czy na tak oczyszczone miejsce gdzie jest nalot z Fertanu który brudzi przy dotknięciu powinienem nanieść podkład epoksydowy a na to szpachlę którą wyrównam dołki po szlifowaniu?

1.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 535,18 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 195,32 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 20-07-2017, 20:40   

czyscisz koksem, a nie szczotką druciana na wiertarce bo ona nawet dobrze nalotu nie usunie. Rozszlifuj te miejsca szerzej p240 odtłuść i połóż Fertan i dopiero na drugi dzień zmyj wodą ale nie pod ciśnieniem. Osusz, odtłuść i daj epoksyd i po jego wyschnięciu możesz dopiero szpachlować
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mr_andre
Bywalec


Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: 20-07-2017, 20:54   

kalbi napisał/a:
czyscisz koksem, a nie szczotką druciana na wiertarce bo ona nawet dobrze nalotu nie usunie. Rozszlifuj te miejsca szerzej p240 odtłuść i połóż Fertan i dopiero na drugi dzień zmyj wodą ale nie pod ciśnieniem. Osusz, odtłuść i daj epoksyd i po jego wyschnięciu możesz dopiero szpachlować


dzięki za poradę, jutra zabieram się od nowa do pracy :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne