lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Odbudowa zawieszenia i podwozia - pytania amatora.
Autor Wiadomość
mafiozo206
Użytkownik


Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 1
Skąd: Wlkp
Wysłany: 31-05-2017, 22:51   Odbudowa zawieszenia i podwozia - pytania amatora.

Witam serdecznie wszystkich lakierników :) .
Jak jest to mój pierwszy temat na forum, jak i początku przygody z lakiernictwem moje pytania będą dla kolegów pewnie błahostką lub zdziwieniem, gdzie można coś takiego wymyślić :) .

Zaczynając, mam do odmalowania podwozie + elementy zawiasu. Jest do gruntowna odbudowa i na lata, więc elementy stalowe poszły najpierw w piasek, a później w ocynk. Teraz przyszła pora na jakiś męski kolor.
Planuje od początku: zmatowić ocynk włókniną, kolejno epoksyd Novol Protect 360, następnie na mokro pokryć Felgmalem P, z polecenia jednego z zakładów od renowacji aut, aby uniknąć matowienia i na koniec bazą koloryzująca i delikatnym klarem z racji tego, że felgmal występuje tylko w jednym kolorze.

1. Czy Felgmal P można kłaść bezpośrednio na epoksyd? Czy oddzielić je podkładem akrylowym?
2. Pomiędzy felgmalem a bazą jest konieczny podkład akrylowy? Czy wystarczy zmatowić bo nie jestem w stanie ogarnąć wszystkiego w jednym dniu, więc matowienie będzie konieczne.
3. Przy konserwacji podwozia jak wygląda cały proces? Dobrze rozumiem, że jako podkład epoksyd i później na to wystarczy sam baranek? Można kłaść na mokro na epoksyd, czy odczekać do pełnego wyschnięcia, zmatowić i na to baranek? Warto jest te warstwy epoksydu i baranka czymś oddzielić dla lepszego zabezpieczenia? Baranka wybrałem Valvoline Tectyl Bodysafe.

Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz sprowadzenie na dobrą drogę :)
Pozdrawiam,
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne