lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakierowanie reflektorów - efekt "pękniętej szyby"
Autor Wiadomość
kikiz
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2017
Posty: 3
Skąd: Borzęcin
Wysłany: 28-05-2017, 00:06   Lakierowanie reflektorów - efekt "pękniętej szyby"

Witam :)

Piszę, bo zaczynam zabawę z polerkami, malowaniami itd i ostatnio zaciekawił mnie temat lakierowania reflektorów, ogarnąłem wszystko(z braciakiem) według poradnika "jaktozrobiłemwgarazu" - przy lakierowaniu lamp powstał efekt pękniętej szyby :(
Lampa była zeszlifowana do 1200 papierem, zmywacz silikonowy, ściereczka antystatyczna, później polakierowania bezbarwnym z colormixu z utwardzaczem i rozpuszczalnikiem - i mega wada, którą zrobiliśmy przy lakierowaniu... dysza 1.4 w pistolecie... myślałem, że to jest problemem, że za dużo lakieru poszło i dlatego wyszedł ten dziwny efekt...

Dzisiaj robiłem próbę numer dwa na innych lampach, wszystko idento, tylko użyłem lakier T4W 4444 premium(użyłem go, bo mam go nowego, a ten colormix był już trochę starawy, myślałem że to też mógł być problem) - kupiłem pistolet z dyszą 0.8, poustawiałem itd - no i zacząłem lakierować te reflektory, wyszło to samo... :( Co robię źle? Gdzie jest problem? Gdy robię pierwszą warstwę, trochę się "straszę", bo nie zalewa całej powierzchni, tylko robi się taka jakby "mora"? Nie wiem jak to nazwać, ale ta pierwsza warstwa ma być taka, że ma zakryć całą lampę? czy może być taka jakby "pozlewana"? Zepsułem już drugi komplet lamp(te pierwsze musiałem drzeć 4 godziny i wypolerować na koniec, bo to klienta było, a te drugie miałem do wyrzucenia, więc posłużyły na próbę :> )

Pomocy! Stawiam ultra zimnego browara, a jakby ktoś był z okolic Krakowa i mógłby mnie wprowadzić w tajniki polerowań, malowań itd, byłbym wniebowzięty! :)

Dzięki z góry(proszę o łagodny hejt :> )
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 28-05-2017, 07:31   

musisz zedrzeć cały stary lakier z lampy - drzesz to do zera - startujesz p400-500 na maszynce i kończysz trizact 1000 na mokro, ranty włókniną szarą, suszysz odtłuszczasz oklejasz i dajesz podkład na plastik ale bardzo cienka warstwa aby szybko odparowała po może się rozjechać i zrobi się pajęczynka, potem druga warstwa pzp tez cieniutko, która musi szybko odparować, możesz delikatnie dmuchać powietrzem, następnie 2 cienkie warstwy lakieru bezbarwnego i pozamiatane. Robię tak od początku i wszystko jest cacy, bezbarwny się trzyma i nie odłazi od byle uderzenia kamykiem, widziałem lampy po 2 latach od polakierowania i wyglądają ciągle bdb ! !!
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 28-05-2017, 19:39   

Dokładnie tak jak powyżej ale nawet pzp nie daje gdyż nie każdy plastik wymaga pzp a własciwie tylko te elastyczne (tłuste) Przez 3 lata żadnych reklamacji jak narazie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kikiz
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2017
Posty: 3
Skąd: Borzęcin
Wysłany: 28-05-2017, 20:04   

To powiedzcie mi czy jak maluję tym bezbarwnym i nie wychodzi tak pięknie zalana lampa, tylko takie hmmm "kropki" jakby za dużo powietrza leciało - to mam źle ustawiony pistolet? Czy tak ma być, a druga warstwa zaleje reszte?

I ten podkład do plastiku też na pistolet? czy spray?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 29-05-2017, 06:04   

Jak kropki to masz źle zdtluszczone i silikonowe oczka albo za grubo lejesz i gazu je. Jedyne co mi na myśl przychodzi. Potwierdzam sam lakieruje bez PZP i nie ma najmniejszego problemu. 2 warstwy Klaru bez rozcienczalnika u jest igla. Potem lekko p2000 trizact menzerna fg i jest igla
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 29-05-2017, 14:54   

Za gęsty lakier, za małe ciśnienie. za mała dysza w gunie (1,2-1,4 jest ok ale 0,8 juz nie)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kikiz
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2017
Posty: 3
Skąd: Borzęcin
Wysłany: 29-05-2017, 22:43   

No ale w poradnikach piszą o dyszy 0.8 do 1.0 do malowania reflektorów, więc taki kupiłem...

i jak może być gęsty lakier, skoro dałem 2:1 + 20% rozpuszczalnika? ;/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 30-05-2017, 12:10   

Pokaż zdjęcie będzie najprosciej

[ Dodano: 30-05-2017, 13:13 ]
Nie każdy mądry sobie robi poradniki 0.8 jest za mała do lakieru. Połóż gesty podkład dysza 1.3. Co się dzieje?... 1.3 cisnienie 2 bary lakier 2:1 bez rozpucha na lampe zmatowana p1500 ( chociaż osobicie robiłem 2000) (detailingowcy się madrza i kładą po trizact p3000 lakier. Każdy madry) odtluszczę najlepiej zmywaczem ekstrakcja od biedy może być i nie ma prawa być źle.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 30-05-2017, 12:38   

kikiz napisał/a:
No ale w poradnikach piszą o dyszy 0.8 do 1.0 do malowania reflektorów, więc taki kupiłem...

i jak może być gęsty lakier, skoro dałem 2:1 + 20% rozpuszczalnika? ;/


Nie wiem co piszą w poradnikach.

Nie napisałem Ci co jest źle tylko co może być źle.

Jeżeli miałeś zamałe ciśnienie to i 20% rozc. nie pomoże.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne