lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wycena rantu drzwi
Autor Wiadomość
Saphir
Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 4
Skąd: Lublin
Wysłany: 08-05-2017, 17:52   Wycena rantu drzwi

Witam,

prosiłbym o wycenę naprawy kantu rantu drzwi, który jest widoczny na zdjęciu. Czy da się to zaszpachlować, czy trzeba spawać?

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 08-05-2017, 20:28   

muszę Cię zmartwić ale drzwi są do wymiany. Oczywiście niektórzy podejmują się takich napraw ale dobra usługa na dobrym poziomie zakładam, że może przekroczyć wartość drugich używanych drzwi (chyba, że używki są bardzo drogie ale nie napisałeć co to za auto)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Saphir
Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 4
Skąd: Lublin
Wysłany: 09-05-2017, 13:51   

Dziękuję za odpowiedź. :)

Tak na prawdę, to chodzi o... Matiza. Kupiłem go po taniości, jako pierwszy samochód, i jako że zbliża się lato, to pomyślałem, że sam się mogę za to zabrać, bo jakakolwiek naprawa u blacharza/lakiernika jest najzwyczajniej nieopłacalna. Co do wymiany drzwi, to owszem znajdują się jakieś używane nawet w rozsądnych cenach, ale na całym allegro jest ich zaledwie może z 8 (lewe przednie, reszty jest od (...)), co więcej, czasami z gorszym rantem od mojego, już nie mówiąc o białym lakierze, bo nigdzie ich nie widziałem, a poluje od dłuższego czasu. Nowe są chyba za ~700 zł, ale jeszcze trzeba doliczać lakierowanie, co pewnie przekroczy wartość samochodu.

Pytałem o szpachlowanie, bo to jest jedyna opcja, z którą bym sobie poradził. Gorzej ze spawaniem, brak sprzętu, a tym bardziej umiejętności. Tak na prawdę, nie zależy mi na pięknym efekcie, tylko żeby po prostu "jakoś to wyglądało", a wydaje mi się, że każdy efekt by mnie zadowolił, niż ten obecny. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 09-05-2017, 14:28   

tam nie ma co szpachlować, nie można szpachlować na takie rzeczy bo wyjdzie rdza za 2 dni na wierzch. Jak chcesz to zrobić to wytnij rant do zdrowego, daj podkład epoksydowy i pobaw się z żywicą i matą, potem szpachla i znowu epoksyd i dopiero możesz lakierować
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Saphir
Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 4
Skąd: Lublin
Wysłany: 09-05-2017, 16:07   

Tak, tak, oczywiście, że od razu nie nakładałbym na to szpachli. :)

Już dzisiaj kupiłem papier ścierny i APP R-Stop, rozumiem, że to właśnie ten podkład epoksydowy. Z tą żywicą i matą to nawet ciekawy pomysł, nawet nie wiedziałem, że jest taka możliwość, dziękuję za wtajemniczenie. :)

Mam nadzieję, że jakoś dam radę zrobić to przyzwoicie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
XArcziX
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 2
Skąd: GPU
Wysłany: 15-05-2017, 22:09   

Jak skończysz pokaż efekt końcowy :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Saphir
Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 4
Skąd: Lublin
Wysłany: 21-04-2018, 17:59   

Witam ponownie, po bardzo długiej przerwie. ;)

Udało mi się w końcu zrobić ten rant drzwi, ale widać dosyć wyraźnie przeskok między tą częścią lakierowaną. Jest to lakier niemetalizowany U11, dlatego nie kładłem Claru (tak wyczytałem, że jeśli lakier jest niemetaliczny/akrylowy to nie nakłada się Claru).

W każdym razie, jest bardzo matowy, czy po zwykłym polerowaniu będzie już bardziej przypomniał resztę? Czy trzeba jednak nałożyć tego Claru?

Poniżej fotorelacja, na prośbę użytkownika. Uprzedzając - pierwszy raz zabawiłem się w blacharza/lakiernika, dlatego proszę o wyrozumiałość. :)


Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
acer
Wymiatacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 192
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 23-04-2018, 11:16   

Uuuuu czas na wymiane samochodu ☺
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mst
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 426
Punkty: 4/12
Skąd: uk
Wysłany: 03-05-2018, 20:30   

Kurde dzi jak nowe
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne