lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Konserwacja zadbanego podwozia
Autor Wiadomość
dawidoowy
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2017
Posty: 1
Skąd: Koszarawa
Wysłany: 07-05-2017, 01:53   Konserwacja zadbanego podwozia

Cześć!
Przeczytałem sporo porad na tym forum co do prawidłowej konserwacji podwozia i jako że jestem nowy na tym forum sporo rzeczy jest dla mnie nie jasne ;) Do rzeczy.
Zakupiłem ostatnio 10 letni samochód czyli astra GTC i ku mojemu zdziwieniu jego podwozie jest mega zadbane, oryginalna konserwacja trzyma się nieźle, jednak są miejsca na przykład na kantach progów przy przednich nadkolach gdzie fabryczna izolacja ( coś ala baranek) odchodzi i widać gołą blachę ocynkową ( bez rdzy). Ale są miejsca, np przy baku z tyłu przy elementach zawieszenia, śrubach , i pewnie na podłodze gdzieniegdzie też gdzie ruda wychodzi. Tak samo na rantach progów przy tylnych kołach.
W związku z czym chciałbym wykonać następujące działania:
- wyszlifować miejsca z rudą do gołej blachy i odtłuścić
- nałożyć na te skorodowane miejsca app R STOP
-podkład reaktywny
I teraz jazda całe podwozie:
- podkład akrylowy
- baranek
- lakier lub bezbarwny
- ochrona profili
I teraz czego nie wiem.
Czy jest sens po aplikacji app R stopem użyć środka corizon? czy będzie on źle współgrał z dalszymi podkładami?
Jaki baranek użyć? czy może jakiś inny preparat o podobnych właściwościach. Mam złe doświadczenie z barankiem boll który zbierał wilgoć po tym jak lakiernik w ten sposób zabezpieczył moje 1 auto ( nie nałożył na niego lakieru)
- jakie podkłady w miarę tanie a dobre użyć
I czy wreszcie jest konieczność położenia na baranka bazy lub bezbarwnego lakieru w celu uniknięcia wilgoci. I jak już to czym to pomalować?
Nie chcę też wydać jakiejś horrendalnej kwoty na to przedsięwzięcie ;)
Proszę o wyrozumiałość i z góry dzięki! :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne