lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Za grubo podkład akrylowy?
Autor Wiadomość
sinbad
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-04-2017, 04:03   Za grubo podkład akrylowy?

Cześć.
Po krótce: była struktura na zderzaku (nie wiem czy lakierowana czy goły plastik), oryginalnie prawdopodobnie był metalik... to dopiero wyszło w czasie zdzierania.
Zaaplikowałem PZP Novola spray, podkład epoxydowy spray BOLL, i na to akrylowym chciałem powypełniać niedoskonałości - pistolecik 1,2 mm mini, 3 bary na zaworze przy butli, kompresor 250l/min efektywnie, przewód powietrza 15 metrów sprężynowy.

Podkład się zważył. Mi to wygląda tak, jakby zaczęło się od epoksydu. A może jeszcze głębiej i moje oczy nie dostrzegły, od PZP?
Odtłuszczane zmywaczem silikonu boll, pierwsza warstwa podkładu akr. cieniutka, następne grubsze. Było zimno w murowanym garażu przydomowym z jednym kaloryferem, około 6 stopni, spora wilgotność bo na zewnątrz od 2 dni padało, dodałem przyspieszacz do akrylowego. Użyłem rozcieńczalnika novola podkład/klar, był utwardzacz przy podkładowaniu pistoletem. Pozdzierałem papierem a miejscami nożykiem tępą stroną.

Oto zdjęcia, może ktoś będzie miał uwagi, będę wdzięczny.
Pozdrowienia z Grodu :)
Robert









21 MEGAPIUXELOWE:
https://drive.google.com/file/d/0BxJym9CWvEOgOXNqZVdYaW5IR00/view?usp=sharing[url]/
https://drive.google.com/file/d/0BxJym9CWvEOgODNjeW1iVHg5dms/view?usp=sharing[url]/
https://drive.google.com/file/d/0BxJym9CWvEOgdmViYk9IS1Y1dkk/view?usp=sharing
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 29-04-2017, 10:04   

po 1 za zimno, musisz mieć minimum 12-15 stC
po 2 to spray i z nim wszystko jest możliwe - jak chcesz zminimalizować ryzyko podnoszenia powłok po sprayu to musisz kłaść cieniutkie warstwy ale starać się aby były zamknięte i podsuszać każdą warstwę np. suszarką do włosów....
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sinbad
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-04-2017, 12:24   

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Zamykać lekkie warstwy akrylowego rozumiem?

Na opakowaniu epoksydu bolla napisano, żeby schło 12h przed następnym lakierem. Podkł. akrylowy zaaplikowałem po 15-20 minutach, wydawał się nie w pełni odparowany.
Jak się robi w praktyce? Możliwe, że spray akurat bolla, musi tyle schnąć?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 29-04-2017, 12:38   

w praktyce to lakiernicy nie bawią się w spraye, dlatego nie jestem Ci w stanie pomóc. Spray 1K to produkt bez utwardzacza i NIGDY do końca nie wyschnie, jak już chcesz coś sprayem robić to kup 2k spray czyli z utwardzaczem.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sinbad
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-04-2017, 12:41   

ile odczekujesz po epoksydzie (jako izolatorze od starych powłok 1K i 2K) nim leicsz z p.akrylowym?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-04-2017, 08:01   

sinbad napisał/a:
ile odczekujesz po epoksydzie (jako izolatorze od starych powłok 1K i 2K) nim leicsz z p.akrylowym?


są różne podkłady epoksydowe - wszystkie dane tj. czasy schnięcia, ilości warstw, aplikacja pistoletem z jaką dyszą i proporcje rozrabiania masz w karcie technicznej danego produktu.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne