lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak usunąć miękki lakier ? ( maszynowo czy chemicznie )
Autor Wiadomość
Maxkow
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: wlkp
Wysłany: 09-03-2017, 15:40   Jak usunąć miękki lakier ? ( maszynowo czy chemicznie )

Na wstępie chciałbym przywitać sie i doddac swoja historie , na wstępie zaznaczam , ze nie jestem lakiernikiem , a na forum zarejestrowałem sie ponieważ mam problem , jak wiekszosc ludzi logujacych sie na forum :( . Zima odałem auto do lakiernika gdzie miał zrobić wyprawki , ale wyszło na to , ze lakieruje praktycznie całe auto , jest to Bmw cabrio z 98r kolor Schwartz 2 ( zwykła baza . Niestety poszło cos nie tak i auto po lakierowaniu miało caly czas miekki lakier bezbarwny być może lakiernik nie dał utwardzacza lub był jakiś trefny , nie wnikam sprawa jest oczywista trzeba zrywać lakier. :(
Dogadałem sie z lakiernikiem , ze to zrobi i na nowo polakieruje auto , i tutaj rodzi sie moje pytanie , lakiernik chce ściągnąć stary lakier maszynowo do gołej blachy , ale osobiście boje sie , ze uszkodzi blache bo znając życie , weźmie użyje dosyć agresywny papier scierny :( tłumaczył mi , ze później chce użyć innych papierów, żeby wszystko wyrównać , następnie podkład epoksydowy baza i bezbarwny .

Czy według was mam słuszne obawy ?? Wolałbym , żeby ściągnął stary lakier nitro , ale on chyba boi sie , ze nie wszędzie zejdzie i beda podobne problemy, lub jest zdecydowanie wiecej pracy. Problem jest tego typu ze jak juz odbiore auto to juz raczej wiecej na poprawke nie mam co liczyc . :) Boje sie rowniez , ze blachy beda po oczyszczeniu maszynowym na tyle powazne uszkodzone i beda miały tak duzo rys , ze auto bedzie musiało byc szpachlowane .??

Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 09-03-2017, 16:22   

przecież kątówką nie będzie zrywał lakiery, tylko maszynką oscylacyjną (nie ma się czego obawiać). Jeśli wogóle da radę zerwać ten lakier maszynką oscylacyjną, bo możliwe, że będzie się ciągle papier zabijał. wtedy Nitro lub scansol i jazda
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Maxkow
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: wlkp
Wysłany: 09-03-2017, 20:07   

Kalbi rozumiem ze Lakiernik prawidłowo chce sciagnac lakier i nie mam czego sie obawiać ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 10-03-2017, 10:48   

Jeśli wszystko zrobi rzetelnie to może bez obaw ściągać ten lakier maszynowo.
Ma to swoje plusy i minusy, minus jest taki,że ściągnie Ci kataforezę z samochodu, plus to to,że jeśli gdzieś jest rdza podpowierzchniowa , to będzie okazja ją usunąć.
Dobrej jakości ,dobrze nałożony podkład epoksydowy zastąpi z powodzeniem tą kataforezę.
Obawiam się jednak,że papier będzie się zabijał tym miękkim lakierem, tym bardziej ,że pewnie podczas szlifowania jeszcze bardziej zmięknie pod wpływem ciepła powstającego podczas tarcia.
Cóż, trochę roboty z tym będzie miał.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Maxkow
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: wlkp
Wysłany: 10-03-2017, 14:05   

Mirko jeśli chodzi o rdze to brak jej na tym aucie samochód został sprowadzony z Korsyki gdzie nie widział zimy , byl niestety pobijany dlatego stwierdziłem , ze lepiej polakierować całe auto :( a tutaj taki problem sie zrobił . Obiecałem lakiernikowi pomoc w ściąganiu starego lakieru , wiec na bieżąco, będę śledził kolejne etapy prac .

Dziekuje wam za pomoc :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-03-2017, 18:36   

krązek scierny (włosy murzyna)
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 12-03-2017, 20:21   

Boxxing napisał/a:
krązek scierny (włosy murzyna)
no ja bym się włosami murzyna nie odważył zdzierać lakier z całego auta, raczej to zły pomysł
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne